Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε συ παω να γινω μελος στο damiangto αλλα στον κωδικο της εγγραφης οτι συνδυασμό και αν πατησω μου βγαζεi το μυνημα The password does not contain the required characters.:confused:

δεν με αφηνει να γινω μελος με τιποτα!

υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κατεβασω τον κερνελ που λες...?

 

Αριθμούς-γράμμα μικρό-κεφαλαίο

 

123456789aA

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το bug έχει να κάνει με την δόνηση όταν πατάς τα κουμπιά και το πληκτρολόγιο. Δεν ρυθμίζεται σωστά η ένταση της. Παρόλο που την είχα στο φουλ ήταν ψόφια. (Την ώρα που κουνάω την μπάρα για να την δυναμώσω, μια χαρά δουλεύει)

Από την cm κιρίως μου άρεσε που μπορούσες να βάλεις ότι κουμπιά ήθελες πάνω πάνω στις ειδοποιήσεις, αλλά γενικώς χωρίς το Cyanogenmod setting φαίνεται άδειο το κινητό :p

 

Εκτός απο αυτα ανακάλυψα ότι δεν έχει και bln αυτός ο κερνέλ... Κρίμα και είχα αρχίσει να συμπαθώ την tornado :(

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο το καλοκαιρι με official JVR και κερνελ semaphore 1.6.0.

Εχει βγει κατι καλυτερο ή να μην φλασαρω τσαμπα;Η CM7 τι λεει τον τελευταιο καιρο;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο αυτα ανακάλυψα ότι δεν έχει και bln αυτός ο κερνέλ... Κρίμα και είχα αρχίσει να συμπαθώ την tornado :(

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Και δεν θα έχει ποτέ bln.

Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ εγώ προσωπικά και δεν με νοιάζει :)

Αν θέλεις τόσο πολυ bln, πέρνα sema..!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nikos523 όπως θα θυμάσαι έχω βάλει στην JVT μου το phone.apk της τελευταίας tornado.

Απο force close ούτε για δείγμα ενώ με το stock phone.apk είχα τουλάχιστον ένα κάθε 2 μέρες. :)

Το non ingreasing ringtone είναι must αλλά έχω ένα μικρό παράπονο.

Την ώρα που μιλάω (και το κινητό είναι ξαπλωτό) η οθόνη της κλήσης γίνεται landscape και όταν πάω να κλέισω (και έρχεται κάθετα), αλλάζει σε portrait, με αποτέλεσμα να κυνηγάω το κουμπί τερματισμού (καθώς όταν αλλάζει το layout αλλάζει και η θέση του) Υπάρχει κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει? Λογικά δεν θα υπάρχει αλλά ίσως να ξέρεις κάτι. Thank you.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Και δεν θα έχει ποτέ bln.

Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ εγώ προσωπικά και δεν με νοιάζει :)

Αν θέλεις τόσο πολυ bln, πέρνα sema..!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Κοίτα γενικώς σαν απλή στοκ μου φαίνεται η Tornado. Σε επιδόσεις δεν καταλαβαίνω διαφορά γιατί δεν μου χρειάζεται κάτι εξωφρενικό! Ίσως την βγάλω τελικά προς το παρόν...

 

Nikos523 όπως θα θυμάσαι έχω βάλει στην JVT μου το phone.apk της τελευταίας tornado.

Απο force close ούτε για δείγμα ενώ με το stock phone.apk είχα τουλάχιστον ένα κάθε 2 μέρες. :)

Το non ingreasing ringtone είναι must αλλά έχω ένα μικρό παράπονο.

Την ώρα που μιλάω (και το κινητό είναι ξαπλωτό) η οθόνη της κλήσης γίνεται landscape και όταν πάω να κλέισω (και έρχεται κάθετα), αλλάζει σε portrait, με αποτέλεσμα να κυνηγάω το κουμπί τερματισμού (καθώς όταν αλλάζει το layout αλλάζει και η θέση του) Υπάρχει κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει? Λογικά δεν θα υπάρχει αλλά ίσως να ξέρεις κάτι. Thank you.

 

Σοβαρά δεν έχεις fc με το της tornado? :confused: Γιατί εγώ έχω ολόκληρη την tornado και το πρωί έφαγα ένα άκυρο FC στο phone....

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά δεν έχεις fc με το της tornado? :confused: Γιατί εγώ έχω ολόκληρη την tornado και το πρωί έφαγα ένα άκυρο FC στο phone....

 

Απο την Τρίτη μέχρι σήμερα, κανένα fc.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο το καλοκαιρι με official JVR και κερνελ semaphore 1.6.0.

Εχει βγει κατι καλυτερο ή να μην φλασαρω τσαμπα;Η CM7 τι λεει τον τελευταιο καιρο;

 

Μπορείς να βάλεις την JVT που είναι πολύ φρέσκια, με semaphore 1.8.

Την cm7 την είχα αρκετές μέρες και μου άρεσε πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Nikos523 όπως θα θυμάσαι έχω βάλει στην JVT μου το phone.apk της τελευταίας tornado.

Απο force close ούτε για δείγμα ενώ με το stock phone.apk είχα τουλάχιστον ένα κάθε 2 μέρες. :)

Το non ingreasing ringtone είναι must αλλά έχω ένα μικρό παράπονο.

Την ώρα που μιλάω (και το κινητό είναι ξαπλωτό) η οθόνη της κλήσης γίνεται landscape και όταν πάω να κλέισω (και έρχεται κάθετα), αλλάζει σε portrait, με αποτέλεσμα να κυνηγάω το κουμπί τερματισμού (καθώς όταν αλλάζει το layout αλλάζει και η θέση του) Υπάρχει κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει? Λογικά δεν θα υπάρχει αλλά ίσως να ξέρεις κάτι. Thank you.

 

Δεν περιστρέφεται σε μένα. Μήπως πέρασες κανένα modpack του $omator (η κάποιο άλλο ) που έχει rotating dialer;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nikos523 κατέβασα την Tornado RC1, έκανα extact και πήρα απο το system/app τα phone.apk και phone.odex

Δεν νομίζω να έβαλα κάποιο mod.

:confused:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχετε να μου προτείνεται ένα καλύτερο radio μπας και δούμε καμία άσπρη μέρα με το GPS; Σήμερα έβαλα το JVT και το χρησιμοποίησα που πήγα για τρέξιμο άλλα κάτι φορές έχανε το σήμα του... Επίσης έχω πειραγμένο και το gps.conf σύμφωνα με ένα post που είδα στο xda-developers.com

Σας δίνω και τις ρυθμίσεις αν έχει κάποιος περιέργεια:

NTP_SERVER=3.gr.pool.ntp.org
NTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info
# 4 - Debug, 5 - Verbose
DEBUG_LEVEL =0

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable
INTERMEDIATE_POS=0

# Accuracy threshold for intermediate positions
# less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions
ACCURACY_THRES=0

# Report supl ref location as position, 1=enable, 0=disable
REPORT_POSITION_USE_SUPL_REFLOC=1

# Wiper (wifi positioning), 1=enable, 0=disable
ENABLE_WIPER=1

################################
##### AGPS server settings #####
################################

# FOR SUPL SUPPORT, set the following
SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7276
SUPL_NO_SECURE_PORT=3425
SUPL_SECURE_PORT=7275
SUPL_TLS_HOST=FQDN
SUPL_TLS_CERT=/etc/SuplRootCert

# FOR C2K PDE SUPPORT, set the following
C2K_HOST=c2k.pde.com
C2K_PORT=1234

CURRENT_CARRIER=common
DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE
DEFAULT_SSL_ENABLE=FALSE

# TRUE for "User Plane", FALSE for "Control Plane"
DEFAULT_USER_PLANE=TRUE

Link to comment
Share on other sites

Nikos523 κατέβασα την Tornado RC1, έκανα extact και πήρα απο το system/app τα phone.apk και phone.odex

Δεν νομίζω να έβαλα κάποιο mod.

:confused:

 

εννοω αν ειχες βαλει πριν κατι τετοιο.

δεν περιστρεφεται σε μενα παντως. δοκιμασες να βγαλεις την αυτοματη περιστροφη?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχετε να μου προτείνεται ένα καλύτερο radio μπας και δούμε καμία άσπρη μέρα με το GPS; Σήμερα έβαλα το JVT και το χρησιμοποίησα που πήγα για τρέξιμο άλλα κάτι φορές έχανε το σήμα του... Επίσης έχω πειραγμένο και το gps.conf σύμφωνα με ένα post που είδα στο xda-developers.com

 

 

Δοκίμασε να φλασάρεις αυτό, από CWM. To radio της JVT δεν έχει κανένα πρόβλημα με το GPS. Να υπενθυμίσω εδώ ότι πολλές συσκευές έχουν προβληματική κεραία, δεν κάνει καλή επαφή. Υπάρχει ολόκληρο thread στο XDA με hardware mod. Παρ'όλα αυτά, δοκίμασε αυτό που σου στέλνω πριν καταλήξεις εκεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να φλασάρεις αυτό, από CWM. To radio της JVT δεν έχει κανένα πρόβλημα με το GPS. Να υπενθυμίσω εδώ ότι πολλές συσκευές έχουν προβληματική κεραία, δεν κάνει καλή επαφή. Υπάρχει ολόκληρο thread στο XDA με hardware mod. Παρ'όλα αυτά, δοκίμασε αυτό που σου στέλνω πριν καταλήξεις εκεί.

 

Με official rom είμαι μια χαρά , οπότε θέλω να πιστεύω πως δεν είναι θέμα hardware. Θα το δοκιμάσω αυτό που μου έδωσες, αλλά τι υποτίθεται πως κάνει;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι έχετε κλείσει το θέμα με την αναβάθμιση και χρειάζομαι την βοήθειά σας.

Έχω το galaxy s

firmware 2.1-update 1

baseband version I9000XXjM1

kernel 2.6.29

build number ECLAIR.XWJM5

και προφανώς ήρθε η στιγμή να του κάνω αναβάθμιση, τo kies μου το βγάζει αλλά αναρωτιέμαι αν είναι υποχρεωτικό να κάνω reset πριν την αναβάθμιση, και αν είναι θα ήθελα να μου πείτε ποιο πρόγραμμα προτείνετε (κατά προτίμηση free και προφανώς χωρίς την ανάγκη root access )

Επίσης αν υπάρχει κάποιο λινκ με λεπτομερή οδηγό θα με σώσετε διότι στο κινητό αυτό έχω άπειρες χρήσιμες πληροφορίες και δεν πρέπει να χάσω ούτε καν το call log

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας βγάζω από το θέμα....

Link to comment
Share on other sites

εννοω αν ειχες βαλει πριν κατι τετοιο.

δεν περιστρεφεται σε μενα παντως. δοκιμασες να βγαλεις την αυτοματη περιστροφη?

 

Όχι δεν είχα βάλει κάποιο mod στο παρελθόν. Αν απενεργοποιήσω την αυτόματη περιστροφή δεν παρατηρείται το φαινόμενο όπως είναι φυσικό. Ήλπιζα να βρω έναν τρόπο να μην μπαίνει η οθόνη κλήσης σε landscape ακόμα και όταν είναι ενεργή η αυτόματη περιστροφή όπως γίνεται δηλαδή και με την stock εφαρμογή. Καλά αμα δεν γίνεται δεν χάθηκε κι ο κόσμος :-)

 

In other news...

http://www.galnetmiui.co.uk/icecream2.jpg

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι έχετε κλείσει το θέμα με την αναβάθμιση και χρειάζομαι την βοήθειά σας.

Έχω το galaxy s

firmware 2.1-update 1

baseband version I9000XXjM1

kernel 2.6.29

build number ECLAIR.XWJM5

και προφανώς ήρθε η στιγμή να του κάνω αναβάθμιση, τo kies μου το βγάζει αλλά αναρωτιέμαι αν είναι υποχρεωτικό να κάνω reset πριν την αναβάθμιση, και αν είναι θα ήθελα να μου πείτε ποιο πρόγραμμα προτείνετε (κατά προτίμηση free και προφανώς χωρίς την ανάγκη root access )

Επίσης αν υπάρχει κάποιο λινκ με λεπτομερή οδηγό θα με σώσετε διότι στο κινητό αυτό έχω άπειρες χρήσιμες πληροφορίες και δεν πρέπει να χάσω ούτε καν το call log

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας βγάζω από το θέμα....

 

Δε μας βγάζεις απ'το θέμα. Η στιγμή για αναβάθμιση έχει περάσει προ πολλού, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ :)

Για να σώσεις όλες τις πληροφορίες σου στο βαθμό που θες, ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ root access. Εϊναι πολύ εύκολο να γίνει, αρκεί να διαβάσεις λίγο τους οδηγούς. Αν θέλεις βοήθεια μη διστάσεις.

Kαι πληροφοριακά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό για τα call logs (ακόμα κι αν δε γίνεις root, αλλά χωρίς root όλες οι πληροφορίες των εφαρμογών σου θα χαθούν). Και φυσικά τα αντίστοιχα προγράμματα του ίδιου για sms και apn backup, δουλεύουν τέλεια.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Με official rom είμαι μια χαρά , οπότε θέλω να πιστεύω πως δεν είναι θέμα hardware. Θα το δοκιμάσω αυτό που μου έδωσες, αλλά τι υποτίθεται πως κάνει;;

 

Eίναι τα αρχεία για GPS από το Nexus S, επίσημα από τη Google. Αν είσαι μια χαρά με επίσημη rom, προφανώς δεν είναι θέμα hardware. Δοκίμασε αυτά τα αρχεία, επίσης δοκίμασε και το GPS Test του Mike Lockwood, και κάνε ένα inject xtra data.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

In other news...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ουοαυ παγωτό! :lol: Αν είναι αληθινή και το καταφέρανε με το SDK πάλι καλά! Τώρα άντε να περιμένουμε το Public release του source code για να φτιάξουν μια καλή rom...

Edited by Tyxerakias
Αφαίρεση εικόνας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εβαλα την 2.3.5 και προσπαθω ματαια να την rooταρω με το fugu root της πρωτης σελιδας..

Δεν μπορω να βρω την παλια version που αναφερει...μπορειτε να μου δωσετε καμια βοηθεια???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εβαλα την 2.3.5 και προσπαθω ματαια να την rooταρω με το fugu root της πρωτης σελιδας..

Δεν μπορω να βρω την παλια version που αναφερει...μπορειτε να μου δωσετε καμια βοηθεια???

 

Θα προτείνω να τη rootάρεις με τον semaphore kernel, είναι δοκιμασμένος από πολλούς, και προσφέρει πολλές περισσότερες ευκολίες.

 

Αν πάντως επιμείνεις στον fuguroot, η παλιότερη έκδοση είναι στη σελίδα του, στο download section. Nα ξέρεις πάντως ότι η έκδοση αυτή θα σου καταστρέψει το connectivity με το Kies, και θα πρέπει μετά να περάσεις 2 αρχεία με το adb αν θέλεις πάλι να συνδεθείς με το Kies.

 

Και φυσικά δε θα έχεις CWM recovery. Οπότε θα πρέπει να περάσεις τα ελληνικά με το χέρι. Πραγματικά δεν αξίζει τη φασαρία. Βάλε semaphore.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ουοαυ παγωτό! :lol: Αν είναι αληθινή και το καταφέρανε με το SDK πάλι καλά! Τώρα άντε να περιμένουμε το Public release του source code για να φτιάξουν μια καλή rom...

 

Αληθινότατη...

2 dev της miui έκατσαν και έκαναν port την SDK του nexus s στον γαλαξία μας.

Για περισσότερες πληροφορίες, στο xda.:)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

In other news...

 

πωωω.. Αυτό μας έλειπε τώρα... Επιστροφή στα παλιά... Κάθε μέρα 5 φλασαρισματα..

Θα καεί το πελεκούδι πάλι! :lol:

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by Tyxerakias
Αφαίρεση εικόνας
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια επειγοντως!!!!!!!!!!

προσπαθησα να φλασαρω και κολλησε σε μια οθονη που δειχνει ενα κινητο και ενα υπολογιστη με ενα ερωτηματικο ενδιαμεσα

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...