Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχουμε κανενα νεο απο JVS, πχ. απο σημα wifi σε σχεση με jvr, ταχυτητα,

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχουμε κανενα νεο απο JVS, πχ. απο σημα wifi σε σχεση με jvr, ταχυτητα,

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Κι εμένα μ'ενδιαφέρει πολύ αυτό. Ειδικά το θέμα με το wifi, επειδή με την jvr δεν με πολυικανοποιεί...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα αξιζει η 2.3.5; root βγηκε; με τους κερνελ τι παιζει; γενικα αξιζει το διαβημα ή θα αποδειχθει απονενοημενο;
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα αξιζει η 2.3.5; root βγηκε; με τους κερνελ τι παιζει; γενικα αξιζει το διαβημα ή θα αποδειχθει απονενοημενο;

 

Απο οτι διαβαζω στο xda τα προβληματα με το wifi λυνονται εχοντας static ip.Δεν την εχω περασει βεβαια ακομα για να ειμαι σιγουρος.

Και το κακο ειναι πως δεν αποτελει προβλημα μονο των custom κερνελ αλλα και του default.

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω στο xda τα προβληματα με το wifi λυνονται εχοντας static ip.Δεν την εχω περασει βεβαια ακομα για να ειμαι σιγουρος.

Και το κακο ειναι πως δεν αποτελει προβλημα μονο των custom κερνελ αλλα και του default.

 

Δεν ξέρω ένας έλεγε ότι έχει το DHCP lease του να μην λήγει ποτέ και δεν έχει πρόβλημα.. πιο πολύ για τυχαίο το βλέπω αφού όλοι τρώνε disconnect πολύ πιο συχνά από ότι το lease τους θα έληγε και θα ήθελε renew. Ίσως είναι και ένα τόσο περιέργο bug με τον DHCP. Το πρόβλημα είναι ότι καλά στο σπίτι το ρυθμίζεις, οπουδήποτε αλλού τι κάνεις ??? :P

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ένας έλεγε ότι έχει το DHCP lease του να μην λήγει ποτέ και δεν έχει πρόβλημα.. πιο πολύ για τυχαίο το βλέπω αφού όλοι τρώνε disconnect πολύ πιο συχνά από ότι το lease τους θα έληγε και θα ήθελε renew. Ίσως είναι και ένα τόσο περιέργο bug με τον DHCP. Το πρόβλημα είναι ότι καλά στο σπίτι το ρυθμίζεις, οπουδήποτε αλλού τι κάνεις ??? :P

 

Επικοινωνεις με τον ιδιοκτητη του ρουτερ να σου πιει ποιες ip ειναι ελευθερες...

Μεχρι να λυθει το θεμα δεν νομιζω να υπαρχει λογος φλασαρισματος JVS(προσωπικη αποψη)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνεις με τον ιδιοκτητη του ρουτερ να σου πιει ποιες ip ειναι ελευθερες...

Μεχρι να λυθει το θεμα δεν νομιζω να υπαρχει λογος φλασαρισματος JVS(προσωπικη αποψη)

 

Για να επικεντρώσουμε δηλαδή :

Στις τελευταίες ROMs πρέπει :

1. Να φλασάρεις custom kernel για να έχεις τη δυνατότητα root και cwm ώστε να περάσεις Ελληνικά πληκτρολόγια (αυτό πείτε ότι τρώγεται καθώς επιλογή σου είναι, οκ....),

2. Να περάσεις fixes για τα fc των κλήσεων,

3. Να τεστάρεις το κινητό μήπως έχει battery drain...

4. Να κάνεις ταρζανιές για να....συνδέεται το κινητό σε wifi!!!

 

Ε, sorry ρε παιδιά αλλά αυτές δεν είναι ROMs!!!

E ρε iphonιά που χρειάζεται!! Οι άνθρωποι βγάζουν 1-2 firmwares το χρόνο αλλά είναι σωστά και όχι beta - testing!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες ROMs πρέπει :

1. Να φλασάρεις custom kernel για να έχεις τη δυνατότητα root και cwm ώστε να περάσεις Ελληνικά πληκτρολόγια (αυτό πείτε ότι τρώγεται καθώς επιλογή σου είναι, οκ....),

2. Να περάσεις fixes για τα fc των κλήσεων,

3. Να τεστάρεις το κινητό μήπως έχει battery drain...

4. Να κάνεις ταρζανιές για να....συνδέεται το κινητό σε wifi!!!

 

Ε, sorry ρε παιδιά αλλά αυτές δεν είναι ROMs!!!

E ρε iphonιά που χρειάζεται!! Οι άνθρωποι βγάζουν 1-2 firmwares το χρόνο αλλά είναι σωστά και όχι beta - testing!!

 

Τάσο, νομίζω ότι αποδεικνύεται πως πραγματική υποστήριξη για τη συσκευή η samsung προσέφερε μέχρι και froyo (ειδικότερα την 2.2.1), όπως είχε και σχεδιάσει αρχικά. Από εκεί και πέρα φαίνεται σαν να σύρονται σε αναγκαστικές αναβαθμίσεις είτε ύστερα από απαίτηση της google είτε μετά από απαίτηση του τμήματος marketing της εταιρίας. Το αποτέλεσμα είναι ελλειπή λογισμικά gingerbread τα οποία προδίδουν βιασύνη, προχειροδουλειά ή αδιαφορία. Για το λόγο αυτό και δεν πιστεύω ότι θα δούμε στο μέλλον λογισμικό επιπέδου 2.2.1 στη συσκευή μας. Η samsung μπορεί να συνεχίσει να βγάζει αναβαθμίσεις αλλά αυτές θα είναι στο πόδι.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Τάσο, νομίζω ότι αποδεικνύεται πως πραγματική υποστήριξη για τη συσκευή η samsung προσέφερε μέχρι και froyo (ειδικότερα την 2.2.1), όπως είχε και σχεδιάσει αρχικά. Από εκεί και πέρα φαίνεται σαν να σύρονται σε αναγκαστικές αναβαθμίσεις είτε ύστερα από απαίτηση της google είτε μετά από απαίτηση του τμήματος marketing της εταιρίας. Το αποτέλεσμα είναι ελλειπή λογισμικά gingerbread τα οποία προδίδουν βιασύνη, προχειροδουλειά ή αδιαφορία. Για το λόγο αυτό και δεν πιστεύω ότι θα δούμε στο μέλλον λογισμικό επιπέδου 2.2.1 στη συσκευή μας. Η samsung μπορεί να συνεχίσει να βγάζει αναβαθμίσεις αλλά αυτές θα είναι στο πόδι.

 

+1000

Σωστός Μάκη!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσο αφορα το wifi,αλλοι στο xda ανεφεραν οτι ειχαν θεμα και αλλοι οχι (οι αξιοπιστια των χρηστων του xda εχει καταριφθει πολλες φορες απο εδω μεσα),εγω δεν εχω το παραμικρο προβλημα ουτε με το wifi του σπιτιου μου αλλα ουτε και με διαφορα αλλα απο καποια καφε που δοκιμασα,μαλιστα εχει και καλυτερο σημα απο το αντιστοιχο της JVR.Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι τα fc και καποιο θεματακι με το bt που εβλεπα σε ολες τις 2.3.Χ και τα οποια εως τωρα δεν τα εχω δει στην JVS,ακομη ειναι νωρις ομως,θα δειξει.
Link to comment
Share on other sites

Παντως οσο αφορα το wifi,αλλοι στο xda ανεφεραν οτι ειχαν θεμα και αλλοι οχι (οι αξιοπιστια των χρηστων του xda εχει καταριφθει πολλες φορες απο εδω μεσα),εγω δεν εχω το παραμικρο προβλημα ουτε με το wifi του σπιτιου μου αλλα ουτε και με διαφορα αλλα απο καποια καφε που δοκιμασα,μαλιστα εχει και καλυτερο σημα απο το αντιστοιχο της JVR.Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι τα fc και καποιο θεματακι με το bt που εβλεπα σε ολες τις 2.3.Χ και τα οποια εως τωρα δεν τα εχω δει στην JVS,ακομη ειναι νωρις ομως,θα δειξει.

 

Ενθαρρυντικά μηνύματα Πάρη..:)

Όμως, και ο ίδιος ο Στράτος στο thread του στο XDA κάνει λόγο για ύπαρξη του προβλήματος με το wifi....

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

H 2.3.4 πάντως δεν μου φαίνεται και τόσο πρόχειρη...

 

Όταν σε ένα επίσημο λειτουργικό υπάρχουν σοβαρά bugs (όπως π.χ. το force closing του phone apk.) τότε το λογισμικό είναι αν μη τι άλλο πρόχειρο. Μην ξεχνάς ότι πάνω απ' όλα αγοράζεις τηλέφωνο. Εκτός και αν το galaxy s δεν το χρησιμοποιείς για τηλεφωνήματα, επιλογή είναι κι' αυτή :).

 

Παντως οσο αφορα το wifi,αλλοι στο xda ανεφεραν οτι ειχαν θεμα και αλλοι οχι (οι αξιοπιστια των χρηστων του xda εχει καταριφθει πολλες φορες απο εδω μεσα),εγω δεν εχω το παραμικρο προβλημα ουτε με το wifi του σπιτιου μου αλλα ουτε και με διαφορα αλλα απο καποια καφε που δοκιμασα,μαλιστα εχει και καλυτερο σημα απο το αντιστοιχο της JVR.Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι τα fc και καποιο θεματακι με το bt που εβλεπα σε ολες τις 2.3.Χ και τα οποια εως τωρα δεν τα εχω δει στην JVS,ακομη ειναι νωρις ομως,θα δειξει.

 

Πάρη, σου εύχομαι να απεγκλωβιστείς επιτέλους από την 2.2.1 και να μπορέσεις να ευχαριστηθείς επιτέλους μία ginger :).

Όσο για το xda, είναι αδύνατο πλέον να το χρησιμοποιήσεις για ενημέρωση. Ένα ολόκληρο thread αποτελείται κατά το ήμισυ από βρισιές και πλακωμούς μεταξύ των χρηστών και το άλλο μισό από αλληλοσυγκρουόμενες απόψεις. Το απόλυτο χάος. Πραγματική κατάντια. Κρίμα...

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Για να επικεντρώσουμε δηλαδή :

Στις τελευταίες ROMs πρέπει :

1. Να φλασάρεις custom kernel για να έχεις τη δυνατότητα root και cwm ώστε να περάσεις Ελληνικά πληκτρολόγια (αυτό πείτε ότι τρώγεται καθώς επιλογή σου είναι, οκ....),

2. Να περάσεις fixes για τα fc των κλήσεων,

3. Να τεστάρεις το κινητό μήπως έχει battery drain...

4. Να κάνεις ταρζανιές για να....συνδέεται το κινητό σε wifi!!!

 

Ε, sorry ρε παιδιά αλλά αυτές δεν είναι ROMs!!!

E ρε iphonιά που χρειάζεται!! Οι άνθρωποι βγάζουν 1-2 firmwares το χρόνο αλλά είναι σωστά και όχι beta - testing!!

 

δεν νομιζω οτι εχεις 100% δικιο.καθε τηλεφωνο/λειτουργικο εχει τα μικροπροβληματα του.Οσο αφορα το iphone μην ξεχναμε οτι εδινες 600ε και δεν μπορουσες να παρεις ουτε τηλεφωνο αν το κρατουσες σαν ανθρωπος.Απο iphone φιλου που βλεπω το κινητο θελει επανεκινηση μια φορα τουλαχιστον τη μερα για να δουλευει χωρις κολληματα.

 

δεν υπαρχει τελεια/αλανθαστη εταιρία

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ωραία μέχρι να τεσταριστεί και να δούμε αν όντως αξίζει η 2.3.4 υπάρχει κανένα fix για το wi-fi της jvr γιατί στο κιν μου το σήμα είναι πραγματικά αδύναμο και έχω απογοητευτεί σ'αυτό τον τομέα:(
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι εχεις 100% δικιο.καθε τηλεφωνο/λειτουργικο εχει τα μικροπροβληματα του.Οσο αφορα το iphone μην ξεχναμε οτι εδινες 600ε και δεν μπορουσες να παρεις ουτε τηλεφωνο αν το κρατουσες σαν ανθρωπος.Απο iphone φιλου που βλεπω το κινητο θελει επανεκινηση μια φορα τουλαχιστον τη μερα για να δουλευει χωρις κολληματα.

 

δεν υπαρχει τελεια/αλανθαστη εταιρία

 

Δίκιο έχεις΄what (βάλε αν θέλεις και το μικρό σου όνομα στην υπογραφή σου για να μη μιλάμε απρόσωπα :p) αλλά

από την άλλη κάποια πράγματα θεωρούνται αυτονόητα για μία συσκευή που θέλει να λέγεται smartphone...

Μιλάμε για ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΑ bugs που κανονικά πριν λανσάρουν μία ROM έτσι αψήφιστα θα έπρεπε να τα είχαν εντοπίσει...

Και οκ δεν τα εντόπισαν, ο κόσμος ωρύεται στα διάφορα forums και παραπονιέται για κάποια πράγματα...δεν τα βλέπουν να σπεύσουν να

τα διορθώσουν άμεσα με κάποια επίσημα fixes?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, νομίζω ότι αποδεικνύεται πως πραγματική υποστήριξη για τη συσκευή η samsung προσέφερε μέχρι και froyo (ειδικότερα την 2.2.1), όπως είχε και σχεδιάσει αρχικά. Από εκεί και πέρα φαίνεται σαν να σύρονται σε αναγκαστικές αναβαθμίσεις είτε ύστερα από απαίτηση της google είτε μετά από απαίτηση του τμήματος marketing της εταιρίας. Το αποτέλεσμα είναι ελλειπή λογισμικά gingerbread τα οποία προδίδουν βιασύνη, προχειροδουλειά ή αδιαφορία. Για το λόγο αυτό και δεν πιστεύω ότι θα δούμε στο μέλλον λογισμικό επιπέδου 2.2.1 στη συσκευή μας. Η samsung μπορεί να συνεχίσει να βγάζει αναβαθμίσεις αλλά αυτές θα είναι στο πόδι.

 

Εγω διαφωνώ σε αυτό καθώς υπάρχει μια τεράστια γκάμα galaxy τηλεφώνων που βγήκαν πρόσφατα και πρέπει να υποστηριχτούν. Θα μου πεις που κολλάει αυτό ...

 

Ολα αυτά τα τηλέφωνα φοράνε 2.3.4 - 2.3.5 και οι αλλαγές απο συσκευή σε συσκευή είναι η προσαρμογή των drivers κτλπ κτλπ. Κατα τα άλλα το android είναι το ιδιο και οι αλλαγές που κάνει η samung σε αυτό δεν εχουν μεγάλη διαφορά απο συσκευή σε συσκευή . Αρα αν πχ σε ένα τηλέφωνο της σειράς βάλουν την ice cream δεν θα είναι τόσο δύσκολο να το προσαρμόσουν και στο δικό μας (υπάρχει και το nexus s) καθώς ενα μεγάλο κομμάτι είναι κοινό για ολες τις συσκεύες .

 

Τέτοιο παράδειγμα είναι ο browser που στην 2.3.4 έγινε εκπληκτικός!! και γιαυτό ευχαριστούμε το galaxy s2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις έβαλα την JVR με semaphore 1.6.0

Όλα καλά και τώρα θέλω να εγκαταστήσω το Ελληνικό πληκτρολόγιο και το Swype.

 

Κατέβασα τα zip αρχεία από τους οδηγούς αλλά δεν ξέρω πώς να τα εγκαταστήσω μέσω της CWM.

 

Μπορεί κανένας να βοηθήσει για να μην κάνω καμιά πατάτα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις έβαλα την JVR με semaphore 1.6.0

Όλα καλά και τώρα θέλω να εγκαταστήσω το Ελληνικό πληκτρολόγιο και το Swype.

 

Κατέβασα τα zip αρχεία από τους οδηγούς αλλά δεν ξέρω πώς να τα εγκαταστήσω μέσω της CWM.

 

Μπορεί κανένας να βοηθήσει για να μην κάνω καμιά πατάτα?

 

Μπές σε recovery mode. Επέλεξε "install zip from sd card", choose zip from sd card, επέλεξε το αρχείο που θέλεις να εγκαταστήσεις, επιβεβαιώνεις την επιλογή σου και αυτό ηταν. Επαναλαμβάνεις τη διαδικασία και για το swype

 

scrolling κάνεις με τα κουμπιά εντασης ήχου και επιλογη με το power button

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Μπές σε recovery mode. Επέλεξε "install zip from sd card", choose zip from sd card, επέλεξε το αρχείο που θέλεις να εγκαταστήσεις, επιβεβαιώνεις την επιλογή σου και αυτό ηταν. Επαναλαμβάνεις τη διαδικασία και για το swype

 

scrolling κάνεις με τα κουμπιά εντασης ήχου και επιλογη με το power button

 

Άψογος!

Δούλεψε μια χαρά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε ένα επίσημο λειτουργικό υπάρχουν σοβαρά bugs (όπως π.χ. το force closing του phone apk.) τότε το λογισμικό είναι αν μη τι άλλο πρόχειρο. Μην ξεχνάς ότι πάνω απ' όλα αγοράζεις τηλέφωνο. Εκτός και αν το galaxy s δεν το χρησιμοποιείς για τηλεφωνήματα, επιλογή είναι κι' αυτή :).

 

Πάρη, σου εύχομαι να απεγκλωβιστείς επιτέλους από την 2.2.1 και να μπορέσεις να ευχαριστηθείς επιτέλους μία ginger :).

Όσο για το xda, είναι αδύνατο πλέον να το χρησιμοποιήσεις για ενημέρωση. Ένα ολόκληρο thread αποτελείται κατά το ήμισυ από βρισιές και πλακωμούς μεταξύ των χρηστών και το άλλο μισό από αλληλοσυγκρουόμενες απόψεις. Το απόλυτο χάος. Πραγματική κατάντια. Κρίμα...

 

Mακη, εγω ξερω οτι αναβαθμιση (αν θελεις και ετυμολογικα πηγαινοντας) σημαινει ανανεωση και βελτιωση. Κατι το οποιο δεν εχουμε δει απο την 2.2.1 και μετα. Και φυσικα δεν θεωρω βελτιωση τα καινουργια εικονιδια και τα ανασχεδιασμενα μενου. Οταν για ενα εξαμηνο δινεις στο κοινο ρομ με προβληματα στη διαχειρηση μνημης, με battery drain και τωρα με προβληματα στο wifi κλπ τοτε μιλαμε σιγουρα για αδιαφορια και αυτο ενισχυεται απο το γεγονος οτι αυτες οι ρομ δοθηκαν επισημα στο κοινο (βλεπε JVQ, JVI). Ενταξει το χαρακτηριστικο μας σαν λαος ειναι οτι ειμαστε γκρινιαρηδες, αλλα στην προκειμενη περιπτωση δεν θεωρω οτι εχουμε αδικο. Ημουν απο τους πρωτους που ειπα οτι φαινεται πως ειμαστε σε καλο δρομο και ειναι θετικο οτι η samsung υποστηριζει τις συσκευες της για τοσο χρονικο διαστημα (μην ξεχναμε τις συσκευες της προηγουμενης γενιας που δεν υποστηριχθηκαν ουτε για 6 μηνες), αλλα φαινεται πως καποιο λακκο ειχε η φαβα. Τελος, διαφωνω καθετα με το φιλο πιο πανω που ειπε πως εχουν να υποστηριξουν τοσα πολλα μοντελα συσκευων. Αν δεν μπορουσαν ας μη τις κυκλοφορουσαν. Και εν πασει περιπτωσει για τη samsung μιλαμε, οχι για καμια εταιρεια της γειτονιας. Και δεν προκειται για το οποιοδηποτε μοντελο του 50ευρου, αλλα για τη ναυαρχιδα της που την καθιερωσε στο χωρο των smartphones με εγκατεστημενη βαση χρηστων που ξεπερνα τα 10 εκατομμυρια (αν και μια εταιρεια που θελει να δειξει σεβασμο στον πελατη πρεπει να τις υποστηριξει ΟΛΕΣ τις συσκευες ανεξαιρετως και για οσο μπορουν να αναβαθμιστουν). Αυτα τα ολιγα αν και τα εχουμε ξαναπει εκατονταδες φορες...

 

Οσο για το xda, πλεον η παραμονη στο forum πρεπει να περιοριζεται στην προσεκτικη αναγνωση του πρωτου ποστ με τις οδηγιες και τα σχολια του developer. Απο εκει και περα το χαος...Απαιτουνται δραστικες αλλαγες εκει μεσα για να μπορεσει να ξαναβρει τη χαμενη του αιγλη το forum.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω άλλη μια ερώτηση..:) Τι σημαίνει odex κ deodex rom. Η JVR που έχω περάσει τι είναι; 2)Όταν έχουμε φλασάρει κάτι (πχ crt animation) μεσω cwm πως μπορούμε να to βγάλουμε? Ευχαριστώ. Ξέρω ότι ίσως γίνομαι λίγο κουραστικό αλλά το θρεντ για το galaxy s έχει πάρει τέτοιες διαστάσεις που είναι λίγο δύσκολο να λύσω όλες μου τις απορίες.
Link to comment
Share on other sites

Τελος, διαφωνω καθετα με το φιλο πιο πανω που ειπε πως εχουν να υποστηριξουν τοσα πολλα μοντελα συσκευων. Αν δεν μπορουσαν ας μη τις κυκλοφορουσαν.

 

Βασικά αυτό το είπα για καλό καθώς θέλουν δεν θέλουν θα βάλουν τα χεράκια τους στις καινούργιες εκδόσεις του android για τις πιο καινούργιες συσκευές και λόγω του οτι κάποια πράγματα είναι κοινά συμφέρει και εμάς γιαυτό και βλέπουμε αυτη την ροη αναβαθμίσεων.

 

Πχ το galaxy ace απο οτι εχω δει έχει παρει ίδιες εκδόσεις με εμάς ,και οταν λέω ιδιες στο μόνο που βλέπω διαφορά είναι στο settings page οπου λέει διαφορετικά πράγματα για την rom :p (προφανώς και οι drivers είναι διαφορετικοί και θέλουν άλλη προσαρμογή)

Edited by sd12
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω άλλη μια ερώτηση..:) Τι σημαίνει odex κ deodex rom. Η JVR που έχω περάσει τι είναι; 2)Όταν έχουμε φλασάρει κάτι (πχ crt animation) μεσω cwm πως μπορούμε να to βγάλουμε? Ευχαριστώ. Ξέρω ότι ίσως γίνομαι λίγο κουραστικό αλλά το θρεντ για το galaxy s έχει πάρει τέτοιες διαστάσεις που είναι λίγο δύσκολο να λύσω όλες μου τις απορίες.

 

What Is Odex And Deodex In Android. 1)Οι stock είναι πάντα odex. 2) Με ένα αντίστοιχο .zip αρχείο που φλασάρεις μέσω CWM Recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια που ξενυχτατε θελω να μου προτεινετε τον καλυτερο κατα την γνωμη σας κερνελ για την jvs 2.3.5

επειγει... :D

δεν με νοιαζουν τα σκορ στο quadrant και u/c-o/c, θελω smoothnes και ταχυτητα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...