Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δέν γνωρίζω αν το SIM lock είναι περασμένο στον bootloader και αn θα χρειαστεί να κάνεις repartition.Δοκίμασε να περάσεις τον semaphore kernel για το λειτουργικό που έχει επάνω τώρα το Galaxy S και δές αν περάσεις την CM αν ξεκλειδώσει.

 

PS:Υπόψιν ότι για να περάσεις σε CM νομίζω χρειάζεται να έχει το κινητό τελευταία έκδοση του bootloader με τις Gingerbread εκδόσεις. (2.3.Χ)

 

ok θα κανω μια δοκιμή δεν εχω να χάσω κάτι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα σε ολους!!!:)

 

Εδω και λιγο καιρο εχω περασει την cm11 αλλα δεν βρηκα flash player για τον default browser.

H εκδοση που λειτουργουσε στο cm10 δεν λειτουργει πλεον.

Εχει κανεις καποιο νεο?

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι όλη η λίστα με τις εκδόσεις Flash Player. Βρες την τελευταία έκδοση για το Android και πέρασέ την.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδια και χρονια πολλα σε ολους!!!:)

 

Εδω και λιγο καιρο εχω περασει την cm11 αλλα δεν βρηκα flash player για τον default browser.

H εκδοση που λειτουργουσε στο cm10 δεν λειτουργει πλεον.

Εχει κανεις καποιο νεο?

 

Πως τη βλέπεις τη CM11;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία που περασα εγω ήταν πριν κανα μήνα αν θυμάμαι καλά.

Τα κλασσικά εγώ. Στην αρχή φωτιά και μετά από μια βδομάδα χαλί μαύρο :p

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία που περασα εγω ήταν πριν κανα μήνα αν θυμάμαι καλά.

Τα κλασσικά εγώ. Στην αρχή φωτιά και μετά από μια βδομάδα χαλί μαύρο :p

 

Έτσι με τη CM10.2, μόλις την έβαλα πετούσε, άλλο τηλέφωνο εντελώς!! Εγκατέστησα 5-6 εφοαρμογές και ξεκίνησε αμέσως να σέρνεται...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία που περασα εγω ήταν πριν κανα μήνα αν θυμάμαι καλά.

Τα κλασσικά εγώ. Στην αρχή φωτιά και μετά από μια βδομάδα χαλί μαύρο :p

Το ίδιο και εδώ...

Στην αρχή πετούσε και τώρα,μετά από 8 ημέρες άρχισε τα κολλήματα,τα reboot κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος φίλος καμιά Kit Kat rom που να μην έχει το bug που η εισερχόμενες κλήσεις αργούν να εμφανιστούν στην οθόνη; Το είχε η CM11 που είχα δοκιμάσει πριν 1,5 μήνα περίπου και έφαγε σουτ αμέσως αλλά βλέπω στο changelog ότι δεν εξαλήφθηκε αυτό το bug ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος φίλος καμιά Kit Kat rom που να μην έχει το bug που η εισερχόμενες κλήσεις αργούν να εμφανιστούν στην οθόνη; Το είχε η CM11 που είχα δοκιμάσει πριν 1,5 μήνα περίπου και έφαγε σουτ αμέσως αλλά βλέπω στο changelog ότι δεν εξαλήφθηκε αυτό το bug ακόμα.

 

Εχει βγάλει ο patwip ενα .zip που κάποιοι χρήστες το έβαλαν και το διορθώνει.Είναι δύσκολο λένε να γινει merge σε κάποιο nightly ακόμα οπότε θα αργήσει να βγεί επίσημα το fix.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγάλει ο patwip ενα .zip που κάποιοι χρήστες το έβαλαν και το διορθώνει.Είναι δύσκολο λένε να γινει merge σε κάποιο nightly ακόμα οπότε θα αργήσει να βγεί επίσημα το fix.

 

Μήπως έχεις το link ή το zip αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

Μου δώσε ένας φίλος ενα s1 το οποίο ειναι ροοτ,στην αρχή δεν άναβε κολλάνε στο boot έβγαζε ενα αλογάκι aopk.το Βάλα στον υπολογιστή για να δώ αν μπορώ να δώ κανά αρχείο που ειναι αποθηκευμένο,άναψε κανονικά και έκανα ρυθμίσεις(σαν hard reset) τέλος το μονο πρόβλημα ειναι ότι σε αρκετές εφαρμογές με το που της ανοίγει πετάει σφάλμα "δυςτυχως, η διαδικασία. Android.process.media εχει σταματησεί´´

"Και δε μπορώ να μπω πχ στη. Κάμερα

πληροφοριες σχετικά με ρομ έκδοση android 4.0.4 έκδοση kernel 3.1.10_icyGlitch_v14-b6_i9k-T959d

Μπορω να το διορθώσω κάπως?αν όχι να περάσω μια νεότερη ρομ αλλα απο τους οδηγούς ποια βήματα να παραλείψω,και επίσης δεν μου εμφανίζει το εικονίδιο cwm μονο του superuser.(βάση του οδηγού για να καταλάβω ότι είμαι ροοτ).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω το market play της google γιατί εγκατέστησα στο κινητό μου την Cyanogenmod 11 Nightly και τα έχουν αφαιρέσει όλα από μέσα

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω το market play της google γιατί εγκατέστησα στο κινητό μου την Cyanogenmod 11 Nightly και τα έχουν αφαιρέσει όλα από μέσα

 

Ψάξε ποια είναι τα κατάλληλα gapps για την cm11 γιατί μάλλον ξέχασες να τα περάσεις.....

Φαντάζομαι ότι αυτό φταίει....

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε ποια είναι τα κατάλληλα gapps για την cm11 γιατί μάλλον ξέχασες να τα περάσεις.....

Φαντάζομαι ότι αυτό φταίει....

 

Google Apps: http://wiki.cyanogenmod.org/w/Gapps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μου δώσε ένας φίλος ενα s1 το οποίο ειναι ροοτ,στην αρχή δεν άναβε κολλάνε στο boot έβγαζε ενα αλογάκι aopk.το Βάλα στον υπολογιστή για να δώ αν μπορώ να δώ κανά αρχείο που ειναι αποθηκευμένο,άναψε κανονικά και έκανα ρυθμίσεις(σαν hard reset) τέλος το μονο πρόβλημα ειναι ότι σε αρκετές εφαρμογές με το που της ανοίγει πετάει σφάλμα "δυςτυχως, η διαδικασία. Android.process.media εχει σταματησεί´´

"Και δε μπορώ να μπω πχ στη. Κάμερα

πληροφοριες σχετικά με ρομ έκδοση android 4.0.4 έκδοση kernel 3.1.10_icyGlitch_v14-b6_i9k-T959d

Μπορω να το διορθώσω κάπως?αν όχι να περάσω μια νεότερη ρομ αλλα απο τους οδηγούς ποια βήματα να παραλείψω,και επίσης δεν μου εμφανίζει το εικονίδιο cwm μονο του superuser.(βάση του οδηγού για να καταλάβω ότι είμαι ροοτ).

Ευχαριστώ.

To cwm δεν ειναι εικονίδιο.Διάβασε τις οδηγίες για το πώς περνάμε την cyanogenmod 10.2 και θα δείς πόσο διαφορέτικο θα γίνει το S1 σου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341329

 

Εφόσον έχεις την 4.0.4 πρέπει να έχεις και kernel που έχει ενσωματομένο το CWM .

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε ποια είναι τα κατάλληλα gapps για την cm11 γιατί μάλλον ξέχασες να τα περάσεις.....

Φαντάζομαι ότι αυτό φταίει....

 

 

Οκ παιδιά το εγκατέστησα...

Αν και κάτοχος του S4 εδώ και 2 μήνες, είπα να ασχοληθώ με το S ξανά μιας και το είχα παρατήσει.

Δεν του είχα περάσει ποτέ cyanogenmod.Το είχα με τη 2.3 με semaphore kernel για πολύ καιρό μιας και ήμουν ευχαριστημένος.

Με την cyanogenmod πετάει :w00t: Μιλάμε για κινητάρα διαχρονική! Δεν το μετάνοιωσα ποτέ που το κράτησα για 2ο κινητό...

Μια ερώτηση μόνο: Στην αρχική οθόνη στην cyanogen έχουν βάλει το widget google search το οποίο δεν μπορώ να βγάλω.Καμιά ιδέα;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το δουλεύεις έτσι? Απο μπαταρία πως πάει με αυτό το setup ? Μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα?
Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μόνο: Στην αρχική οθόνη στην cyanogen έχουν βάλει το widget google search το οποίο δεν μπορώ να βγάλω.Καμιά ιδέα;

 

Αν υπάρχουν ρυθμίσεις για τον Launcher ψάξε εκεί μήπως υπάρχει επιλογή να το αφαιρέσεις διαφορετικά χρησιμοποίησε κάποιον άλλον Launcher.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εβσλες; Η CM11 έχει σίγουρα επιλογή, στο λέω επειδή τη φοράω και το έχω κανει.

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Ποια εβσλες; Η CM11 έχει σίγουρα επιλογή, στο λέω επειδή τη φοράω και το έχω κανει.

Την τελευταία έκδοση έβαλα (11-20140202-Nightly).

Έψαξα όλα τα μενου και δεν βρήκα κάτι σχετικό.Ίσως κάτι να μου διαφεύγει.Είναι και η πρώτη φορά που έβαλα Cyanogen οπότε δεν είμαι εξοικιωμένος.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έκδοση έβαλα (11-20140202-Nightly).

Έψαξα όλα τα μενου και δεν βρήκα κάτι σχετικό.Ίσως κάτι να μου διαφεύγει.Είναι και η πρώτη φορά που έβαλα Cyanogen οπότε δεν είμαι εξοικιωμένος.

Πηγαινε στο personalization>αρχική σελίδα>ρυθμίσεις (στο κάτω μέρος)>homescreen και ξετίκαρε την επιλογή.

 

Βουαλά!:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο personalization>αρχική σελίδα>ρυθμίσεις (στο κάτω μέρος)>homescreen και ξετίκαρε την επιλογή.

Βουαλά!:)

Δυστυχώς στο Personalization έχει μόνο τις επιλογές 1)Lock Screen 2)Themes 3) Interface

Τις έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με το παραπάνω

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο Personalization έχει μόνο τις επιλογές 1)Lock Screen 2)Themes 3) Interface

Τις έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με το παραπάνω

 

Για δες τον αλλο launcher. Μπορει ο google να μην εχει επιλογη (υποθετικα το λεω)

Link to comment
Share on other sites

Για δες τον αλλο launcher. Μπορει ο google να μην εχει επιλογη (υποθετικα το λεω)

Δεν έχω ξαναασχοληθεί ποτέ με οποιονδήποτε launcher και δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς και πως να το κάνω :(

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που αναφέρεσαι στη μπάρα αναζήτησης: ρυθμίσεις> launcher > αρχική οθόνη > μπάρα αναζήτησης. Και μην ενθουσιάζεσαι ιδιαίτερα με τη cm (βλπ πρηγούμενη σελίδα :Ρ)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...