Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μπορει να μου απαντησει καποιος? Εχει βγει screen off το εφε για jw5?

 

Ψαξε στο xda κι αν δεν το βρεις εκει τοτε..δεν θα εχει βγει ακομη :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Στο xda ειναι τοσες οι σελιδες που δεν βρισκω τιποτα.Δεν γνωριζω και καλα Αγγλικα.Γνωριζει κανεις αν εχει βγει?
Link to comment
Share on other sites

Στο xda ειναι τοσες οι σελιδες που δεν βρισκω τιποτα.Δεν γνωριζω και καλα Αγγλικα.Γνωριζει κανεις αν εχει βγει?

 

Ισως σε βοηθουσε αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1607706

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο ακριβως φιλε μου? Οπως σου ειπα δεν γνωριζω καλα Αγγλικα..Και δεν θελω να περασω κατι και να αρχισω να φλασαρισματα παλι. Edited by vaggelisp7406
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο ακριβως φιλε μου? Οπως σου ειπα δεν γνωριζω καλα Αγγλικα..Και δεν θελω να περασω κατι και να αρχισω να φλασαρισματα παλι.

 

Ειναι θεμα φιλε που περιεχει και το μοντακι που θες.Ξεχωριστα μονο το crt off απο οσο γνωριζω δεν εχει βγει.Αν καποιος το εχει ας μας ενημερωσει.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο το κανω μεσω cwm install from zip??? ?

 

Ναι, εφοσον φορας καποιον kernel που σου δινει cwm recovery πχ. semaphore 2.7.4 κατεβαζεις το theme 4.1 και μεσα απο το cwm recovery κανεις install zip...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πέρασα πριν λίγο jw5 και semaphore 2.7.4sc.

Ολα δουλεύουν οκ, αλλά έχω ενα θέμα με την ομιλία. Μίλησα με 3 διαφορετικά άτομα και όλοι μου είπαν οτι ακούγομαι περίεργα, σαν να μιλάει ρομπότ ας πούμε! Το χει κανένας άλλος αυτό το θέμα;;;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πέρασα πριν λίγο jw5 και semaphore 2.7.4sc.

Ολα δουλεύουν οκ, αλλά έχω ενα θέμα με την ομιλία. Μίλησα με 3 διαφορετικά άτομα και όλοι μου είπαν οτι ακούγομαι περίεργα, σαν να μιλάει ρομπότ ας πούμε! Το χει κανένας άλλος αυτό το θέμα;;;

 

Αυτό το είχαν παλαιότερες εκδόσεις της CM9.

Πρώτη φορά ακούω Samsung rom με τέτοιο θέμα :confused:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχαν παλαιότερες εκδόσεις της CM9.

Πρώτη φορά ακούω Samsung rom με τέτοιο θέμα :confused:

 

Βρήκα κι κάποιον άλλο με το ίδιο θέμα :p http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25132758&postcount=7738

 

Μπορώ να αλλάξω modem;; Και αν ναι θα λυθεί το ζήτημα;; Και τι μπορώ να βάλω άραγε; sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τώρα ψάχνομαι με φλασαρίσματα κλπ πρώτη φορά:innocent:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελει να βγαλει μονο το ροοτ απλα θα φλασαρει μονο τον κερνελ.Μπορει και να φοραει ηδη το firmware οπου αντιστοιχει στο p.code και να μην χρειαζεται να αλλαξει ρομ για να το παω στο σερβις αφου θα εχει εγγυηση.

Εαν μας βοηθησει ομως ο φιλος, τοτε θα μπορουμε κι εμεις Νικολα να τον βοηθησουμε :rolleyes:

Εγώ προσωπικά βρίσκω πιο δύσκολη την διαδικασία αναζήτησης στοκ κέρνελ (και για την froyo που έχει), καθώς και το να σβήσει τα αρχεία που πρέπει (su, busybox κλπ) και μετά να αλλάξει κέρνελ. Μπορεί απλά να φλασάρει να είναι ήσυχος :happy:

Εγώ λοιπόν θα πρότεινα φλασάρισμα σε μία επίσημη ελληνική ρομ (JVI) αλλά δεν είμαι σίγουρος αν το mobile odin δουλεύει σε froyo. Αλλά είναι λίγο επίφοβο να φλασάρεις ενώ δεν συνδέετε με το PC. Γιατί αν συμβεί κάτι, την έκατσες.

Βρήκα κι κάποιον άλλο με το ίδιο θέμα :p http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25132758&postcount=7738

 

Μπορώ να αλλάξω modem;; Και αν ναι θα λυθεί το ζήτημα;; Και τι μπορώ να βάλω άραγε; sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τώρα ψάχνομαι με φλασαρίσματα κλπ πρώτη φορά:innocent:

Μπορείς να βάλεις ότι modem θες. Κατέβασε όποια ρομ θες και πάρε μόνο το modem και φλάσαρε το μέσω odin μόνο του (στο πεδίο modem) με τσεκαρισμένο μονο το auto reboot.

Προτείνεται modem JVU αν θες να δοκιμάσεις.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ότι modem θες. Κατέβασε όποια ρομ θες και πάρε μόνο το modem και φλάσαρε το μέσω odin μόνο του (στο πεδίο modem) με τσεκαρισμένο μονο το auto reboot.

Προτείνεται modem JVU αν θες να δοκιμάσεις.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα το δοκιμάσω και ελπίζω να στρώσει:happy:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!...δεν ειμαι σιγουρος αν γραφω στη σωστη ενοτητα αλλα μετα απο πολυ διαβασμα περι ics+sgs και μετα απο το τελευταιο κολλημα που μου κανε η slim ενω προσπαθουσα να βαλω τον semaphore 1.1.0 που ηταν και λογος για να γυρισω παλι σε jw1(αφου δεν εμπαινε ουτε στο recovery) κατασταλλαξα στο οτι πλεον δεν μπορω να ξαναφλασαρω καθε τρεις και λιγο(εφοσον το πειραζω που και που),και ετσι λεω να το ξεχασω προς το παρον το ics επειδη το τηλεφωνο το χρησιμοποιω και για τη δουλεια μου.Θελω λοιπον μια samsung rom παρολο που με εκνευριζουν αφανταστα απο τοτε που γευτηκα ics λογω του οτι δουλευουν ολα οπως πρεπει.Αυτο που δεν ξερω γτ εχω μεινει καιρο εκτος ειναι αν υπαρχει κατι καλυτερο απο jw1...και για να εξηγηθω δεν με απασχολουν τα νουμερα αλλα η αισθηση χρησης...παραδειγμα θυμαμαι ειχα περασει απο jw4 και ειχα γυρισει απευθειας σε jw1 παρολη τη διαφορα στη μνημη.Τωρα το βλεμμα ειναι στραμμενο στη jw5 αλλα απ οτι καταλαβα ειναι 3 εκδοσεις? τι προτεινετε?αν θα μπορουσε καποιος να μου δωσει και ενα λινκ για modem jvu που απ οτι εχω καταλαβει ειναι το καλυτερο μεχρι στιγμης? Edited by nikostg
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!...δεν ειμαι σιγουρος αν γραφω στη σωστη ενοτητα αλλα μετα απο πολυ διαβασμα περι ics+sgs και μετα απο το τελευταιο κολλημα που μου κανε η slim ενω προσπαθουσα να βαλω τον semaphore 1.1.0 που ηταν και λογος για να γυρισω παλι σε jw1(αφου δεν εμπαινε ουτε στο recovery) κατασταλλαξα στο οτι πλεον δεν μπορω να ξαναφλασαρω καθε τρεις και λιγο(εφοσον το πειραζω που και που),και ετσι λεω να το ξεχασω προς το παρον το ics επειδη το τηλεφωνο το χρησιμοποιω και για τη δουλεια μου.Θελω λοιπον μια samsung rom παρολο που με εκνευριζουν αφανταστα απο τοτε που γευτηκα ics λογω του οτι δουλευουν ολα οπως πρεπει.Αυτο που δεν ξερω γτ εχω μεινει καιρο εκτος ειναι αν υπαρχει κατι καλυτερο απο jw1...και για να εξηγηθω δεν με απασχολουν τα νουμερα αλλα η αισθηση χρησης...παραδειγμα θυμαμαι ειχα περασει απο jw4 και ειχα γυρισει απευθειας σε jw1 παρολη τη διαφορα στη μνημη.Τωρα το βλεμμα ειναι στραμμενο στη jw5 αλλα απ οτι καταλαβα ειναι 3 εκδοσεις? τι προτεινετε?αν θα μπορουσε καποιος να μου δωσει και ενα λινκ για modem jvu που απ οτι εχω καταλαβει ειναι το καλυτερο μεχρι στιγμης?

 

Εγώ πάλι (λάτρης της jw1) θα σου πρότεινα να περάσεις την slim. Ασε αν θες το κερνελ που έχει ή βάλε Sema 1.0.0 που δουλεύει απροβλημάτιστα... το κινητο αμα δεν το σκαλίζεις και δεν πειραματίζεσαι ειναι σουπερ...:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι (λάτρης της jw1) θα σου πρότεινα να περάσεις την slim. Ασε αν θες το κερνελ που έχει ή βάλε Sema 1.0.0 που δουλεύει απροβλημάτιστα... το κινητο αμα δεν το σκαλίζεις και δεν πειραματίζεσαι ειναι σουπερ...:)

 

Α γεια σου, ακριβως ετσι :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!...δεν ειμαι σιγουρος αν γραφω στη σωστη ενοτητα αλλα μετα απο πολυ διαβασμα περι ics+sgs και μετα απο το τελευταιο κολλημα που μου κανε η slim ενω προσπαθουσα να βαλω τον semaphore 1.1.0 που ηταν και λογος για να γυρισω παλι σε jw1(αφου δεν εμπαινε ουτε στο recovery) κατασταλλαξα στο οτι πλεον δεν μπορω να ξαναφλασαρω καθε τρεις και λιγο(εφοσον το πειραζω που και που),και ετσι λεω να το ξεχασω προς το παρον το ics επειδη το τηλεφωνο το χρησιμοποιω και για τη δουλεια μου.Θελω λοιπον μια samsung rom παρολο που με εκνευριζουν αφανταστα απο τοτε που γευτηκα ics λογω του οτι δουλευουν ολα οπως πρεπει.Αυτο που δεν ξερω γτ εχω μεινει καιρο εκτος ειναι αν υπαρχει κατι καλυτερο απο jw1...και για να εξηγηθω δεν με απασχολουν τα νουμερα αλλα η αισθηση χρησης...παραδειγμα θυμαμαι ειχα περασει απο jw4 και ειχα γυρισει απευθειας σε jw1 παρολη τη διαφορα στη μνημη.Τωρα το βλεμμα ειναι στραμμενο στη jw5 αλλα απ οτι καταλαβα ειναι 3 εκδοσεις? τι προτεινετε?αν θα μπορουσε καποιος να μου δωσει και ενα λινκ για modem jvu που απ οτι εχω καταλαβει ειναι το καλυτερο μεχρι στιγμης?

 

Τα ιδια ακριβως με εσενα ηθελα και εγω και τα ρωταγα μερικες σελιδες πιο πριν....Πολυτιμη βοηθεια μου εδωσαν Superuser &Tyxerakias ωστε να παω ευκολα απο jw1 σε jw5 με jvu modem....Ακολουθησε και εσυ τις συμβουλες τους.....

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ακριβως με εσενα ηθελα και εγω και τα ρωταγα μερικες σελιδες πιο πριν....Πολυτιμη βοηθεια μου εδωσαν Superuser &Tyxerakias ωστε να παω ευκολα απο jw1 σε jw5 με jvu modem....Ακολουθησε και εσυ τις συμβουλες τους.....

 

To jvu modem είναι σίγουρα καλύτερο από το καινούργιο jw4;

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε βάλει JW5 μπορείτε να γράψετε ποια έκδοση φοράτε και αν σας έχει βγάλει προβλήματα (και τι προβλήματα είναι αυτά);

 

Οι επιλογές απο ότι βλέπω είναι: Τσεχίας, Σλοβακίας, Ελβετίας, Πορτογαλίας και Ολλανδίας.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με BLN pro τα led αναβουν μονο στις αναπαντητες κλησεις και οχι στα μηνυματα με GO SMS PRO, στις ρυθμισεις ειδοποιησης, ρυθμισεις led, χρωμα led δεν εχει σαν επιλογη το λευκο, τι βαζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με BLN pro τα led αναβουν μονο στις αναπαντητες κλησεις και οχι στα μηνυματα με GO SMS PRO, στις ρυθμισεις ειδοποιησης, ρυθμισεις led, χρωμα led δεν εχει σαν επιλογη το λευκο, τι βαζουμε;

 

Τίποτα δε βάζουμε.

Διαλέγεις led απλά στις ρυθμίσεις και βγάζεις από κάπου αλλού το "οθόνη ανοιχτή" or something.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ότι modem θες. Κατέβασε όποια ρομ θες και πάρε μόνο το modem και φλάσαρε το μέσω odin μόνο του (στο πεδίο modem) με τσεκαρισμένο μονο το auto reboot.

Προτείνεται modem JVU αν θες να δοκιμάσεις.

 

Επανέρχομαι! Πέρασα jvu modem και όλα δουλεύουν ρολόι ξανά:up::up::up:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε βάλει JW5 μπορείτε να γράψετε ποια έκδοση φοράτε και αν σας έχει βγάλει προβλήματα (και τι προβλήματα είναι αυτά);

 

Οι επιλογές απο ότι βλέπω είναι: Τσεχίας, Σλοβακίας, Ελβετίας, Πορτογαλίας και Ολλανδίας.

 

Eίχα για μιαμιση μέρα της Τσεχιας και μου σπασε τα νεύρα, κόλλαγε κάθε μισή ώρα. Επίσης είχα θέμα με το μικρόφωνο, δεν με άκουγε κανένας σωστά.

 

Πριν λίγο φλάσαρα Ελβετική με jvu modem (για καλό και για κακό, αφου δουλεύει σίγουρα σωστά και δεν έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο) και semaphore 2.7.4sc. Mέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα, ελπίζω να παραμείνει έτσι :p

Edited by and64

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με BLN pro τα led αναβουν μονο στις αναπαντητες κλησεις και οχι στα μηνυματα με GO SMS PRO, στις ρυθμισεις ειδοποιησης, ρυθμισεις led, χρωμα led δεν εχει σαν επιλογη το λευκο, τι βαζουμε;

Στο Go sms pro θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, να επιλέξεις ρυθμίσεις ειδοποίησης, εκεί να ξετικάρεις το "οθόνη ανοιχτή" και μετά στο ίδιο μενού να μπεις στις Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις ειδοποίησης και εκεί να τικάρεις το φλας led αν δεν είναι τικαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Eίχα για μιαμιση μέρα της Τσεχιας και μου σπασε τα νεύρα, κόλλαγε κάθε μισή ώρα. Επίσης είχα θέμα με το μικρόφωνο, δεν με άκουγε κανένας σωστά.

 

Πριν λίγο φλάσαρα Ελβετική με jvu modem (για καλό και για κακό, αφου δουλεύει σίγουρα σωστά και δεν έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο) και semaphore 2.7.4sc. Mέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα, ελπίζω να παραμείνει έτσι :p

 

Eγώ είμαι με την JW5 Ελβετική, λειτουργεί άριστα σε όλα εκτός από ένα θεματάκι με τον φορτιστή.

Αυτό που παρατήρησα και έχει αναφερθεί και στο xda η συμπεριφορά εκφόρτισης της μπαταρίας όταν το κινητό έχει φορτίσει και μείνει για ώρα συνδεδεμένο στον φορτιστή. Η εκφόρτιση είναι αρκετά μεγαλύτερη όταν το κινητό φορτίσει και μείνει για αρκετή ώρα συνδεδεμένο στον φορτιστή, από ότι αν φορτίσει και το ξεσυνδέσεις. Δηλαδή κατά κάποιον τρόπο ο φορτιστής κρατάει σε εγρήγορση τον επεξεργαστή.

Το αναφέρουν κι εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1608863&page=4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...