Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καινούριο Ελληνικό Samsung keypad 2.3.6. Βάλτε το μετά το Swype, με CWM. (install zip from sdcard - choose zip)

http://www.multiupload.com/67L9CYXUT2

 

καποιος να το ανεβασει αλλου, παρακαλω

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό Samsung keypad 2.3.6. Αν δεν κάνω λάθος αυτό πρέπει να είναι που είχε ανεβάσει ο Tyxerakias.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό Samsung keypad 2.3.6. Αν δεν κάνω λάθος αυτό πρέπει να είναι που είχε ανεβάσει ο Tyxerakias.

 

ευχαριστω φιλε μου, για την αμεση ανταποκριση.

 

αυτο ειναι, μολις το δοκιμασα

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή με το ένα αρχείο βάλε XEN (περιέχει ελληνικά μενού, πληκτρολόγια και swype). Δεν περιέχει ελληνικά APN άρα ακολουθείς τον οδηγό για να τα περάσεις.

Σε αυτή με τα τρία αρχεία βάλε EUR (περιέχει ελληνικά μενού, πληκτρολόγια και swype) και θα έχεις Ελληνικά APN.

Τα APN είναι για να έχεις Internet και MMS από τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας.

Όποια και να περάσεις χάνεις την εγγύηση αφού δεν είναι επίσημη Ελληνική. Αν χρησιμοποιείς το Kies βάλε αυτή με το ένα αρχείο αν όχι βάλε αυτή με τα τρία αρχεία.

Αν έχεις άλλες απορίες έλα εδώ που θα είμαι για λίγο ακόμα ώστε να τις λύσουμε γιατί το κάναμε chat το forum.;)

 

Τα κατάφερα! Τελικά πέρασα την έκδοση με τα 3 αρχεία. Το αφησα στο CPW. Μέχρι τώρα όλα καλά! Ευχαριστώ για όλα!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει ξανααναφερθεί αλλά έχω ενθουσιαστεί με την απίστευτη πλέον λειτουργία του GPS μου.

 

Επειδή τελευταία είχα σημαντικό πρόβλημα - έπιανα έναν δορυφόρο και αυτόν χωρίς lock - έκανα τον κόσμο άνω κάτω να βρω λύση. Τελικά βρήκα ένα θρεντ στο XDA στο οποίο με λίγα λόγια προτείνεται να μπει μια διπλή - τριπλή αυτοκόλλητη ταινία μέσα στο κινητό, σε ένα σημείο κάτω από το οποίο βρίσκεται κάπου η κεραία του GPS ώστε να πιέζεται και να γίνεται επαφή, η οποία προφανώς χάνεται για κάποιο λόγο.

 

Τώρα πιάνω δέκα δορυφόρους για πλάκα από τη μέσα πλευρά του παραθύρου μου σε ένα λεπτό και γρηγορότερα.

 

Όσοι έχουν πρόβλημα και δεν έχουν δει αυτή τη λύση ας ρίξουν μια ματιά, αξίζει:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1043034&highlight=how+i+fixed+my+gps

 

Αν έχει ξαναπαίξει το θέμα, ζητάω συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο κολπο ;)

Συγνώμη αν έχει ξανααναφερθεί αλλά έχω ενθουσιαστεί με την απίστευτη πλέον λειτουργία του GPS μου.

 

Επειδή τελευταία είχα σημαντικό πρόβλημα - έπιανα έναν δορυφόρο και αυτόν χωρίς lock - έκανα τον κόσμο άνω κάτω να βρω λύση. Τελικά βρήκα ένα θρεντ στο XDA στο οποίο με λίγα λόγια προτείνεται να μπει μια διπλή - τριπλή αυτοκόλλητη ταινία μέσα στο κινητό, σε ένα σημείο κάτω από το οποίο βρίσκεται κάπου η κεραία του GPS ώστε να πιέζεται και να γίνεται επαφή, η οποία προφανώς χάνεται για κάποιο λόγο.

 

Τώρα πιάνω δέκα δορυφόρους για πλάκα από τη μέσα πλευρά του παραθύρου μου σε ένα λεπτό και γρηγορότερα.

 

Όσοι έχουν πρόβλημα και δεν έχουν δει αυτή τη λύση ας ρίξουν μια ματιά, αξίζει:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1043034&highlight=how+i+fixed+my+gps

 

Αν έχει ξαναπαίξει το θέμα, ζητάω συγνώμη.

 

ακυρο..........

υπαρχει κανενα προγραμμα που να σκαναρει τις εφαρμογες που εχω στο κινητο και να μου δειχνει αν θελει ενημερωση?η να βρισκει τις ενημερώσεις και να της κανει εγκατασταση μονο του?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ακυρο..........

υπαρχει κανενα προγραμμα που να σκαναρει τις εφαρμογες που εχω στο κινητο και να μου δειχνει αν θελει ενημερωση?η να βρισκει τις ενημερώσεις και να της κανει εγκατασταση μονο του?

 

Αν μπεις στο μάρκετ και πατήσεις μενού και μετά "οι εφαρμογές μου"?

 

P.S. για να μην έχεις πρόβλημα με την συντονιστική ομάδα του forum, προσπαθησε να μην κάνεις απανωτές δημοσιεύσεις. Κάνε χρήση της επιλογής "τροποποίηση"

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη περνοντας την jw1 αρχικα εσβησα με root explorer το network location αλλα τωρα θελω να χρησιμοποιησω την εφαρμογη taxibeat που βρισκει το στιγμα σου μονο μεσω ιντερντ μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω για να μην ξαναφλασαρω απ την αρχη
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη περνοντας την jw1 αρχικα εσβησα με root explorer το network location αλλα τωρα θελω να χρησιμοποιησω την εφαρμογη taxibeat που βρισκει το στιγμα σου μονο μεσω ιντερντ μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω για να μην ξαναφλασαρω απ την αρχη

 

παρε το pda της jw1 και αφαιρεσε την καταληξη .md5 ωστε να γινει .tar και να μπορεις να το ανοιξεις με winrar.

ανοιξε το tar και στο φακελο /system/app ειναι ολες οι εφαρμογες συστηματος. κανε extract οποια θελεις και περασε την στη θεση της στο κινητο με root explorer. μην ξεχασεις να δωσεις και τα σωστα permissions (rwx-r-r αν θυμαμαι καλα)

 

 

Συγνώμη αν έχει ξανααναφερθεί αλλά έχω ενθουσιαστεί με την απίστευτη πλέον λειτουργία του GPS μου.

 

Επειδή τελευταία είχα σημαντικό πρόβλημα - έπιανα έναν δορυφόρο και αυτόν χωρίς lock - έκανα τον κόσμο άνω κάτω να βρω λύση. Τελικά βρήκα ένα θρεντ στο XDA στο οποίο με λίγα λόγια προτείνεται να μπει μια διπλή - τριπλή αυτοκόλλητη ταινία μέσα στο κινητό, σε ένα σημείο κάτω από το οποίο βρίσκεται κάπου η κεραία του GPS ώστε να πιέζεται και να γίνεται επαφή, η οποία προφανώς χάνεται για κάποιο λόγο.

 

Τώρα πιάνω δέκα δορυφόρους για πλάκα από τη μέσα πλευρά του παραθύρου μου σε ένα λεπτό και γρηγορότερα.

 

Όσοι έχουν πρόβλημα και δεν έχουν δει αυτή τη λύση ας ρίξουν μια ματιά, αξίζει:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1043034&highlight=how+i+fixed+my+gps

 

Αν έχει ξαναπαίξει το θέμα, ζητάω συγνώμη.

 

 

γινεται να μην εχει ειπωθεί? :P ( 7-8 μηνες πριν..! :lol: )

αυτο ειναι για οσους εχουν harware προβλημα και μονο. για να το τεσταρεις, ανοιγεις το καπακι και πατας με το δαχτυλο εκεινο το σημειο που δειχνει οτι ειναι το χαρτι (στο thread στο xda). ε, αν δεις βελτιωση στο σημα, εχεις harware προβλημα και κανεις αυτην την πατεντα.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

παρε το pda της jw1 και αφαιρεσε την καταληξη .md5 ωστε να γινει .tar και να μπορεις να το ανοιξεις με winrar.

ανοιξε το tar και στο φακελο /system/app ειναι ολες οι εφαρμογες συστηματος. κανε extract οποια θελεις και περασε την στη θεση της στο κινητο με root explorer. μην ξεχασεις να δωσεις και τα σωστα permissions (rwx-r-r αν θυμαμαι καλα)

 

Ε... όχι.... τελείως λάθος :) Mέσα στο tar αρχείο της κανόνικής rom έχει αρχεία rfs.. το καλύτερο είναι να βρει μια deodex rom και να αντιγράψει το αρχειάκι από κει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ε... όχι.... τελείως λάθος :) Mέσα στο tar αρχείο της κανόνικής rom έχει αρχεία rfs.. το καλύτερο είναι να βρει μια deodex rom και να αντιγράψει το αρχειάκι από κει.

 

δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα :)

 

edit:

καλα οκ..! απο custom rom πρεπει να τα παρει :lol:

μη βαρας ρε Αλεξ! Εχουμε λιωσει κανονικα αυτον τον μηνα! :lol:

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ε... όχι.... τελείως λάθος :) Mέσα στο tar αρχείο της κανόνικής rom έχει αρχεία rfs.. το καλύτερο είναι να βρει μια deodex rom και να αντιγράψει το αρχειάκι από κει.

Αν το ξαναμετατρεψω σε rfs προσθεσω το networklocation και το κανω μετα παλι ext4 θα χω προβλημα?

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Αν το ξαναμετατρεψω σε rfs προσθεσω το networklocation και το κανω μετα παλι ext4 θα χω προβλημα?

 

http://www.mediafire.com/?8n61o45r7u1fh46 Εδώ είναι η JW1, πάρε το .apk από το system/app και αντίγραψέ το στο δικό σου /system/app, και άλλαξέ του τα permissions και ownership με το root explorer να είναι ίδιο με τα άλλα, και θα είσαι ok

Δεν έχει σχέση αν το filesystem σου είναι rfs ή ext4.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?8n61o45r7u1fh46 Εδώ είναι η JW1, πάρε το .apk από το system/app και αντίγραψέ το στο δικό σου /system/app, και άλλαξέ του τα permissions και ownership με το root explorer να είναι ίδιο με τα άλλα, και θα είσαι ok

Δεν έχει σχέση αν το filesystem σου είναι rfs ή ext4.

Εκανα extract το αρχειο code.tar της rom αλλα μου βγαζει μονο μη προσπελασιμα αρχεια με ονομα boot,factoryfs.rfs,... δεν ξερω πως να βρω το apk στο system/app

Edited by nikostg
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανοίξεις το factoryfs.rfs με ένα πρόγραμμα όπως το PowerISO, UltraISO ή MagicISO. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανοίξεις το factoryfs.rfs με ένα πρόγραμμα όπως το PowerISO, UltraISO ή MagicISO.

Κατεβασα και τα τρια προγραμματα αλλα κατι δεν κανω καλα και δεν μπορω να το ανοιξω ευχαριστω πολυ παντως θα το ξαναπροσπαθησω καποια αλλη στιγμη.Αυτο με το gps ειναι φοβερο!...μαλλον ειχα και εγω προβλημα και τωρα παλι ειναι αστραπη.

Edited by nikostg
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και τα τρια προγραμματα αλλα κατι δεν κανω καλα και δεν μπορω να το ανοιξω ευχαριστω πολυ παντως θα το ξαναπροσπαθησω καποια αλλη στιγμη.Αυτο με το gps ειναι φοβερο!...μαλλον ειχα και εγω προβλημα και τωρα παλι ειναι αστραπη.

 

Με ultraISO ανοίγει 10000% το FactoryFS.rfs. Δε θα αναγνωρίσει μόνο του το αρχείο βέβαια. Πρέπει να το κάνεις άνοιγμα με UltraISO χειροκίνητα. Μέσα θα βρεις τον φάκελο app που έχει όλες τις εφαρμογές του system/app.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα extract το αρχειο code.tar της rom αλλα μου βγαζει μονο μη προσπελασιμα αρχεια με ονομα boot,factoryfs.rfs,... δεν ξερω πως να βρω το apk στο system/app

 

E... κάτσε λίγο, άνοιξες το αρχείο στο link που σου παρέθεσα και βρήκες .rfs? Αποκλείεται.

Μα γιατί δεν κάνεις αυτό που λέω και παιδεύεσαι άδικα;

 

Anyway, το κατέβασα εγώ: Ορίστε...

Αντίγραψέ το στο /system/app και άλλαξε το ownership σε root:root και τα permissions σε rw-r--r-- . Enjoy!

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω το "crt off" για jw1 το link απο xda δεν μου δουλευη ολο μου βγαζει οτι ο internet explorer δεν μπορει να ανοιξει την σελιδα μπορει να το ανεβαση καποιος...???Ευχαριστω
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

CRT screen-off για JW1 και το restore. (Δημιουργός ο Tyxerakias)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

E... κάτσε λίγο, άνοιξες το αρχείο στο link που σου παρέθεσα και βρήκες .rfs? Αποκλείεται.

Μα γιατί δεν κάνεις αυτό που λέω και παιδεύεσαι άδικα;

 

Anyway, το κατέβασα εγώ: Ορίστε...

Αντίγραψέ το στο /system/app και άλλαξε το ownership σε root:root και τα permissions σε rw-r--r-- . Enjoy!

Χαχα...οχι η αληθεια ειναι οτι δεν το χρησιμοποιησα το λινκ γιατι την ειχα αποθηκευμενη τη ρομ στον υπολογιστη...τα καταφερα τελικα απλα ειχα να χρησιμοποιησω τα προγραμματα αυτα απο τον καιρο που επαιζα παιχνιδια και ειχα ξεχασει πως δουλευουν...οπως και να χει ευχαριστω πολυ!ολα καλα τωρα!

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εuτυχος ολα πηγαν καλα κ εβαλα την jw1 με τα 3 αρχεια και semaphone 2.5.0. sc...κατεβασα κ το crt-off αλλα μολις συνηδητοποιησα οτι δεν εχω CWM ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ INSTAL...προφανος δεν το εχει ο semaphone...κ τι κανω τωρα που εχω στησει κ ειναι ετοιμος ο Γαλαξιας μου οοεεοο????Ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση σας.....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...