Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε ρυθμίσεις --> ασύρματη επικοινωνία --> Δικτυα κινητής τηλεφωνίας και άλλαξε την λειτουργία δικτύου σε GSM μόνο.

Ετσι απενεργοποιείς το 3G. Οποτε θες να το ενεργοποιήσεις επαναφέρεις την επιλογή στην αυτόματη λειτουργία.

 

εχω την εντυπωση πως λεει για wifi..

 

δεν γινεται κατι φιλε μου. δεν εχει δυνατο wifi μετα απο το froyo ουτε αυτο ουτε το s2 ουτε τα nexus.. δεν ξερουμε τι παιζει..

 

 

Τα έχω διαβάσει και απλά ζητάω μια επιβεβαίωση οτι κάνω σωστά τη διαδικασία και οτι δεν κάνω κάπου λάθος.

Επίσης ρωτάω μιας και στο video του TonyΚ δεν ακολουθούνται τα 2 ξεχωριστά βήματα αλλά όλα τα αρχεία (pit,pda,csc,phone) μπαίνουν στα αντίστοιχα πεδία και τσεκάρονται και τα 3 κουτάκια (repartition,Auto-Reboot και F.Reset.Time).

Να ακολουθήσω τον οδηγό με τα 2 βήματα ή αυτόν του video;

 

θα βαλεις τα αρχεια ολα μαζι να τελειωνεις με τη μια :)

ειναι το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα βαλεις τα αρχεια ολα μαζι να τελειωνεις με τη μια :)

ειναι το ιδιο.

Ευχαριστώ...Όταν φλασάρω θα ξαναενοχλήσω για το πως περνάω το ελληνικό swype,που το βρίσκω και πως περνάω semaphore kernel

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως λεει για wifi..

 

δεν γινεται κατι φιλε μου. δεν εχει δυνατο wifi μετα απο το froyo ουτε αυτο ουτε το s2 ουτε τα nexus.. δεν ξερουμε τι παιζει...

 

Σωστά. Βιαστική ανάγνωση :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...Όταν φλασάρω θα ξαναενοχλήσω για το πως περνάω το ελληνικό swype,που το βρίσκω και πως περνάω semaphore kernel

 

τον κερνελ τον βαζεις στο πεδιο pda (ΧΩΡΙΣ repartition) και φλασαρεις κανονικα.

ελληνικο swype θα βρεις αν διαβασεις την πρωτη σελιδα του θρεντ και το περνας μεσω cwm (Install zip from sdcard..)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...Όταν φλασάρω θα ξαναενοχλήσω για το πως περνάω το ελληνικό swype,που το βρίσκω και πως περνάω semaphore kernel

 

Για Ελληνικά πληκτρολόγια στην πρώτη σελίδα του θέματος. Για το πως να περάσεις τον Semaphore δες εδώ.

 

EDIT: Μας πρόλαβαν!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και βαριόμουνα σήμερα...

Swype 3.26, από το Galaxy Note.

http://www.multiupload.com/2JEC2IKEEV

(Aγγλικά (UK/US), Γαλλικά (FR), Ισπανικά, Ιταλικά, Γερμανικά και Ελληνικά)

και

http://www.multiupload.com/0W75NUO0H7

(Αγγλικά (UK) και Ελληνικά μόνο)

 

Δοκιμασμένο και δουλεύει μια χαρά. Φλασάρετε από CWM.

Εnjoy :D

 

Σ' ευχαριστώ Αλέξη! Πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

Το CWM για να καταλάβω βρίσκετε μέσα σε κάποιον kernel (πχ semaphore) ή τον κατεβάζω εγώ από κάπου και τον εγκαθιστώ;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Το CWM για να καταλάβω βρίσκετε μέσα σε κάποιον kernel (πχ semaphore) ή τον κατεβάζω εγώ από κάπου και τον εγκαθιστώ;

 

οταν περνας custom kernel εχεις και cwm. δεν χρειαζεται να βαλεις τιποτα εσυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω την jvt 2.3.5 με semaphone 1.8.2 και οταν ανοιγω πολλες εφαρμογες το κινητο τρωει κστι κοληματα.εχω παρατηρηση οτι δεν κλεινουν η εφαρμογες και η ram ειναι στο 270 με 280.υπαρχει καμια ρυθμισει που μπορω να το κανω η καποια εφαρμογη ωστε να δουλευει πιο ομαλα?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω την jvt 2.3.5 με semaphone 1.8.2 και οταν ανοιγω πολλες εφαρμογες το κινητο τρωει κστι κοληματα.εχω παρατηρηση οτι δεν κλεινουν η εφαρμογες και η ram ειναι στο 270 με 280.υπαρχει καμια ρυθμισει που μπορω να το κανω η καποια εφαρμογη ωστε να δουλευει πιο ομαλα?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Mπορείς να δοκιμάσεις τα settings του Juwe για multitasking, από την (επί πληρωμή) εφαρμογή RAM Manager Pro στο market (η 3η επιλογή). Πολλοί αναφέρουν καλά αποτελέσματα. Εγώ έχω τα settings της 2η επιλογής (more memory) επειδή δεν κάνω και πολύ multitasking, και είμαι ευχαριστημένος.

Αν πάλι δε θες να δώσεις ένα ευρώ, ίσως κάποιος που βαριέται λιγότερο από μένα αυτή τη στιγμή, να φτιάξει τα settings της εφαρμογής για πέρασμα στο init.d αφού έχεις semaphore.

(Xωρίς καμία εγγύηση ότι θα μείνεις ικανοποιημένος, αφού δεν το'χω δοκιμάσει).

 

Σ' ευχαριστώ Αλέξη! Πολύ καλό!

Να'σαι καλά Στράτο, εμείς ευχαριστούμε για το φοβερό kernel σου :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ειδα στην εφαρμογη του semaphore οτι εχει την επιλογη. low memory killer και εχει μεσα 4 επιλογες εμενα εχει την επιλογη 48 mb- defaullt εαν αλαξω της επιλογες εκει μπορω να πετυχω κατι?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου . δυστηχως δεν γνωριζω απο αλλαγες2.3.4 κλπ και μαλον θα παω σερβις. σε ευχαριστω και παλι.

 

Θα το πας στο σέρβις επειδή δεν συνεχίζει το ραδιόφωνο μετά την κλήση? :confused: Μπορείς να το φλασάρεις μόνος σου, αλλά οκ αν δε θες και έχεις επίσημο firmware, το πας στην smartec στο Χαϊδάρι, και την επόμενη μέρα θα το έχεις έτοιμο. (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα σταματήσει το πρόβλημα, γιατί αν είναι bug της 2,3,3 θα εξακολουθεί να το κάνει :p

 

ειδα στην εφαρμογη του semaphore οτι εχει την επιλογη. low memory killer και εχει μεσα 4 επιλογες εμενα εχει την επιλογη 48 mb- defaullt εαν αλαξω της επιλογες εκει μπορω να πετυχω κατι?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μπορείς να το μεγαλώσεις αυτό. (60ΜΒ ή παραπάνω δε ξέρω τι επιλογές έχει) Θα κλείνει τις διεργασίες πριν γεμίσει η Ram τόσο πολύ.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, αν και δεν την έχω την εφαρμογή, δοκίμασε να το κάνεις 64 ας πούμε αυτό το 48.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Βιαστική ανάγνωση :)

 

Αρα τι κανουμε ρε παιδια περιμενουμε καποια επομενη αναβαθμιση μηπως και;γιατι τοσο καιρο δεν το εχουν φτιαξει;

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ 2.3.5 XXJVT KAI ΚΕΡΝΕΛ SEMAPHORE_JVT_ 1.8.0 KAI δεν μου δουλευουν πολλα apk μεταξυ αυτων και το titanioum,ndrive,vrisko.

πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις για να μην εχω τα κλεισιματα αυτα που μου βγαζει οταν παω να τρεξω καποια εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

εχω την 2.3.5 xxjvt και semaphore 1.8.2 bm μολις συνειδητοποιησα οτι δεν μου μου δουλευει το video record Ουτε δειχνει η camera ουτε γραφει.Ενω η φωτο παιζει κανονικα.Καποια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

εχω την 2.3.5 xxjvt και semaphore 1.8.2 bm μολις συνειδητοποιησα οτι δεν μου μου δουλευει το video record Ουτε δειχνει η camera ουτε γραφει.Ενω η φωτο παιζει κανονικα.Καποια βοηθεια;

 

Γιατί μάλλον έχεις επιλέξει να γράφεις σε 720p... Πράγμα που στην bm δεν γίνεται.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

εχω την 2.3.5 xxjvt και semaphore 1.8.2 bm μολις συνειδητοποιησα οτι δεν μου μου δουλευει το video record Ουτε δειχνει η camera ουτε γραφει.Ενω η φωτο παιζει κανονικα.Καποια βοηθεια;

 

Αν θέλεις full video recording εγκατέστησε την 1.8.2 (όχι την bm).

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω διαβάσει και απλά ζητάω μια επιβεβαίωση οτι κάνω σωστά τη διαδικασία και οτι δεν κάνω κάπου λάθος.

Επίσης ρωτάω μιας και στο video του TonyΚ δεν ακολουθούνται τα 2 ξεχωριστά βήματα αλλά όλα τα αρχεία (pit,pda,csc,phone) μπαίνουν στα αντίστοιχα πεδία και τσεκάρονται και τα 3 κουτάκια (repartition,Auto-Reboot και F.Reset.Time).

Να ακολουθήσω τον οδηγό με τα 2 βήματα ή αυτόν του video;

 

To 1o βήμα (δηλαδή το repartition), δε χρειάζεται στην περίπτωσή σου. Δηλαδή δε χρειάζεσαι το pit αρχείο, ούτε να κάνεις τικ το κουτάκι.

 

Τo swype που ζητάς είναι στους Οδηγούς για νέους χρήστες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα της bm με την 1.8.2(της απλης)?μπορω να την φλασαρω απο πανω;χωρις repartition? Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα της bm με την 1.8.2(της απλης)?μπορω να την φλασαρω απο πανω;χωρις repartition?

 

Εδώ είσαι! Ναι, μπορείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα της bm με την 1.8.2(της απλης)?μπορω να την φλασαρω απο πανω;χωρις repartition?

 

Χωρίς παρεξήγηση φίλε Άψογε, αλλά όλες οι ερωτήσεις σου έχουν απαντηθεί. Σου έχουν πει όλοι να διαβάσεις τους οδηγούς γι'αυτά που θες να κάνεις, και βαριέσαι.

Ο Στράτος γράφει καθαρά στη σελίδα απ'όπου κατεβάζεις τον kernel, ότι η έκδοση big memory (bm) δίνει λίγη περισσότερη RAM, αλλά χαλάει το 720p recording.

 

Άλλο να πεις ότι διάβασα αλλά δεν κατάλαβα, ώστε να κάτσουμε να βελτιώσουμε τους οδηγούς, κι άλλο να τα περιμένεις όλα στο πιάτο. Έτσι γεμίζει το θέμα με χιλιοαπαντημένες ερωτήσεις, και γίνεται δυσανάγνωστο.

 

Θα αρχίσω απλά να διαγράφω τέτοιου είδους μηνύματα, sorry.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια ερωτηση: αυτοι που εχετε περασμενη την semaphore στο κινητο σας, θελετε να μου πειτε τις ρυθμισεις σας? παραδειγμα στο governors εχετε conservative, ondemand ή smartassV2??? ε, και αν δε σας κανει κοπο πειτε μου κ τις αλλες ρυθμισεις, στο schedulers κλπ... στο Low Memory Killer εβαλα το ανωτερο, το 92mb... αυτο δεν ειναι το πιο σωστο? αν δε θελω να χρησιμοποιω task killers? και μια τελευταια απορια, στο CPU frequency 1000, 1200 ή 1300? και γιατι? σας ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια ερωτηση: αυτοι που εχετε περασμενη την semaphore στο κινητο σας, θελετε να μου πειτε τις ρυθμισεις σας? παραδειγμα στο governors εχετε conservative, ondemand ή smartassV2??? ε, και αν δε σας κανει κοπο πειτε μου κ τις αλλες ρυθμισεις, στο schedulers κλπ... στο Low Memory Killer εβαλα το ανωτερο, το 92mb... αυτο δεν ειναι το πιο σωστο? αν δε θελω να χρησιμοποιω task killers? και μια τελευταια απορια, στο CPU frequency 1000, 1200 ή 1300? και γιατι? σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Ο καθένας θα σου πει και άλλες ρυθμίσεις γιατί ο καθένας βάζει ότι ταιριάζει στις ανάγκες του! Δοκίμασε μερικούς συνδυασμούς και δες ποιος ταιριάζει στις δικές σου ανάγκες. Δες και αυτό το post του stratosk για να σου λυθούν μερικές απορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? εχωντας τωρα ποια με το root την επιλογη CWM, το apk "ROM Manager" ειναι περιττο, ετσι?? επισης το mybackup ή το titanium λογικα ειναι περιττο εε? αφου κανει backups το CWM! Edited by CARTooNiST_4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...