Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παλικαρια που ξενυχτατε θελω να μου προτεινετε τον καλυτερο κατα την γνωμη σας κερνελ για την jvs 2.3.5

επειγει... :D

δεν με νοιαζουν τα σκορ στο quadrant και u/c-o/c, θελω smoothnes και ταχυτητα

 

semaphore και ξερο ψωμι....:cool:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

semaphore και ξερο ψωμι....:cool:

 

μια μονο ερωτηση...

στις λεπτομεριες γραφει οτι στα 353mb ραμ σπαει τη καταγραφη βιντεο 720p, δεν τραβαει δηλαδη 720p?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μια μονο ερωτηση...

στις λεπτομεριες γραφει οτι στα 353mb ραμ σπαει τη καταγραφη βιντεο 720p, δεν τραβαει δηλαδη 720p?

 

ναι ,αλλα αυτο ισχυει στην bm εκδοση!Εσυ διαλεξε την απλη αν θες 720p recording

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

ναι ,αλλα αυτο ισχυει στην bm εκδοση!Εσυ διαλεξε την απλη αν θες 720p recording

 

οκ σε ευχαριστω :D

με τις gb δεν ειχα ασχοληθει, πολυ, ελπιζω να μην το μετανιωσω...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω :D

με τις gb δεν ειχα ασχοληθει, πολυ, ελπιζω να μην το μετανιωσω...

 

 

Βάλε την JVR με το csc της JVQ και semaphore 1.6.0 και θα είσαι κομπλέ.

 

Αν θελεις κάνε ένα πέρασμα-δοκιμή αφού θα φλάσαρεις που θα φλασάρεις, απο την Laggy and Baggy με το πανέμορφο θέμα που προτείνω εκεί, αυτήν έχω 2 βδομάδες τώρα και είμαι υπερευχαριστημένος! Η μπαταρία με νορμάλ χρήση κρατάει άνετα πάνω από τρεις μέρες

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την JVR με το csc της JVQ και semaphore 1.6.0 και θα είσαι κομπλέ.

 

Αν θελεις κάνε ένα πέρασμα-δοκιμή αφού θα φλάσαρεις που θα φλασάρεις, απο την Laggy and Baggy με το πανέμορφο θέμα που προτείνω εκεί, αυτήν έχω 2 βδομάδες τώρα και είμαι υπερευχαριστημένος! Η μπαταρία με νορμάλ χρήση κρατάει άνετα πάνω από τρεις μέρες

 

δεν θελω να επιστρεψω σε custom rom...

εβαλα την jvs με τον semaphore, πυραυλος το κινητο αλλα δεν μου αρεσε το sharpness fix η οπως λεγεται αυτο που εχει και ο speedmod γιατι δεν μου αρεσει ο τροπος που δειχνει τα χρωματα και ετσι εβαλα του chainfire και ειναι μια χαρα ολα, αν και με τον semaphore νομιζω ηταν λιγο πιο γρηγορη η ρομ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να επιστρεψω σε custom rom...

εβαλα την jvs με τον semaphore, πυραυλος το κινητο αλλα δεν μου αρεσε το sharpness fix η οπως λεγεται αυτο που εχει και ο speedmod γιατι δεν μου αρεσει ο τροπος που δειχνει τα χρωματα και ετσι εβαλα του chainfire και ειναι μια χαρα ολα, αν και με τον semaphore νομιζω ηταν λιγο πιο γρηγορη η ρομ

Εκει με τα χρωματα με χαλασε κι εμενα.Περιμενω τον voodoo,τον εχει φιαξει το παλικαρι και τον τεσταρει,τον ειχα και στην jvr καθως και στις περισσοτερες 2.3.Χ,αψογος,εντελως απροβληματιστος και κατα την γνωμη μου ο πιο γρηγορος

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω juwe 5.3 με 2.3.4 jvr...υπαρχει κατι καλυτερο και πιο γρηγορο?γτ εχω να μπω καιρο στο φορουμ

 

 

Δες το ποστ μου 2-3 ποστ πιο πάνω

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Αντιμετωπιζω τοεξης προβλημα..Οταν μπαινω να κατεβασω καποια παιχνιδια πχ third blade..μου πεταει ενα μηνυμα κατα την ληψη που λεει: Σφαλμα ληψης "third blade". Υπαρχει επαρκης χωρος στην συσκευη.

Τι ειναι αυτο παλι?Το δοκιμασα κ σε αλλα ανταξια σε mb παιχνιδια κ ελεγε τα ιδια..

 

Να συμπληρωσω πως εδω κ κατι μερες φοραω JVR με το csc της JVQ και semaphore 1.6.0 με lagfix και android market εκδοση 3.1.3!

 

εχετε καποια εμπειρια απο κατι αντιστοιχο??

ευχαριστω πολυ!

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το κανει σε καποιες paid εφαρμογες. Αλλη λυση δεν εχω βρει περα απ'το να κατεβαζω τις εφαρμογες απ'το μαρκετ στο pc. :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Αντιμετωπιζω τοεξης προβλημα..Οταν μπαινω να κατεβασω καποια παιχνιδια πχ third blade..μου πεταει ενα μηνυμα κατα την ληψη που λεει: Σφαλμα ληψης "third blade". Υπαρχει επαρκης χωρος στην συσκευη.

Τι ειναι αυτο παλι?Το δοκιμασα κ σε αλλα ανταξια σε mb παιχνιδια κ ελεγε τα ιδια..

 

Να συμπληρωσω πως εδω κ κατι μερες φοραω JVR με το csc της JVQ και semaphore 1.6.0 με lagfix και android market εκδοση 3.1.3!

 

εχετε καποια εμπειρια απο κατι αντιστοιχο??

ευχαριστω πολυ!

 

Από χθεσινό post με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3779413

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ..το θεμα ειναι πως εγω δεν εκανα καποια αναβαθμιση στο μαρκετ..ετσι ηταν μολις περασα την ρομ..Αν παω να κανω καταργηση μου λεει πως θα κανει απεγκατασταση κ θα γυρισει το μαρκετ στην εργοστασιακη του μορφη...Απο την στιγμη που μολις εβαλα ρομ κτλ κ ηταν τομαρκετ στην εκδοση 3.1.3..με απεγκατασταση θα παει σε καποια παλιοτερη ή θα το χασω κ θα τρεχω?δεν το γνωριζω καθολου! Edited by Marios_Gian

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, νομίζω ότι αποδεικνύεται πως πραγματική υποστήριξη για τη συσκευή η samsung προσέφερε μέχρι και froyo (ειδικότερα την 2.2.1), όπως είχε και σχεδιάσει αρχικά.

 

Και έρχομαι τώρα εγώ να ρωτήσω. Θα δω μεγάλη διαφορά από 2.2 σε 2.2.1?

Εχω το κινητό 2 βδομάδες τώρα και δεν θέλω να πειραματιστώ ακόμα με 2.3.3 και 2.3.4 μετά τα προβλήματα που ακούω.

Μου είχαν προτείνει να βάλω την 2.2.1. Θα δω όμως μεγάλη διαφορά σε σχέση με την 2.2? Σε απόδοση? σε μπαταρία?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Και έρχομαι τώρα εγώ να ρωτήσω. Θα δω μεγάλη διαφορά από 2.2 σε 2.2.1?

Εχω το κινητό 2 βδομάδες τώρα και δεν θέλω να πειραματιστώ ακόμα με 2.3.3 και 2.3.4 μετά τα προβλήματα που ακούω.

Μου είχαν προτείνει να βάλω την 2.2.1. Θα δω όμως μεγάλη διαφορά σε σχέση με την 2.2? Σε απόδοση? σε μπαταρία?

 

Σε όλες τις πτυχές της η 2.2.1 είναι κλάσεις ανώτερη από την 2.2. Η διαφορά είναι τεράστια, θα αποκτήσεις άλλο κινητό.

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το θάρος κι εγώ και φλασαρα... Έβαλα την JVR αλλά το CSC το πήρα απο την JVQ. (στον οδηγό έλεγε ότι έτσι προτείνετε) μήπως έκανα βλακεία? Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το θάρος κι εγώ και φλασαρα... Έβαλα την JVR αλλά το CSC το πήρα απο την JVQ. (στον οδηγό έλεγε ότι έτσι προτείνετε) μήπως έκανα βλακεία?

 

Έκανες τροποποίηση και δεν πρόλαβα να απαντήσω:). Τεσπα, είσαι οκ τώρα.

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Έκανες τροποποίηση και δεν πρόλαβα να απαντήσω:). Τεσπα, είσαι οκ τώρα.

 

Τι ήθελες να μου πεις? Για την 2.3.5 ? Σκέφτομαι να το γυρίσω παλι όπως ήταν στην αρχή πάντως... Πρέπει να το κάνω ροοτ για να περάσω Ελληνικό πληκτρολογιο και δεν θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αλλαξω την juwe 5.3 που εχω... Ειμαι αναμεσα σε LnB, simlply 5, και ametris 3.6.1... Ποια μου προτεινεται?
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα σας,

Θα ήθελα κάποιες απαντήσεις αν δεν σας κάνει κόπο.

Θέλω να περάσω με odin την επίσημη 2.2.1 XWJS8. Τώρα έχω μια ανεπίσημη 2.2, PDAXXJP2, PHONEXXJP2, με CSC XAJP2 και δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω και repartition πρώτα.

Ευχαριστώ,

Επίσης πληροφοριακά αν θέλει κάποιος:

1) Το sales code ειναι KOR, έχει σχέση με το firmware και αλλάζει απ'ότι κατάλαβα? ( πρέπει?), αν και έχω 2.2 για να το δώ βάζω στο τηλ. *#272*ΩΩΛΛ# που είναι του eclair. όποια ρομ και να βάλω πάλι με αυτό θα το βλέπω?

Στον οδηγό του Τυχεράκια λέει αν θέλει κάποιος να αλλάξει product code, αλλά στο τηλ. γράφει sales code.!

2) Το product code είναι GT-I9000HKD COS έχει να κάνει με cosmote? Εγώ έχω vodafone πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελες να μου πεις? Για την 2.3.5 ? Σκέφτομαι να το γυρίσω παλι όπως ήταν στην αρχή πάντως... Πρέπει να το κάνω ροοτ για να περάσω Ελληνικό πληκτρολογιο και δεν θέλω.

 

Γιατί να μην το κάνεις root; Αφού το φλάσαρες (και θεωρητικά έχασες την εγγύηση) κάνε του και ένα root για να περάσεις και τα Ελληνικά πληκτρολόγια και δε θα χρειαστείς τίποτα άλλο! Το κινητό θα είναι άψογο, ιδικά αν του βάλεις τον Semaphore που θα στο κάνει και αυτόματα root!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να επιστρεψω σε custom rom...

εβαλα την jvs με τον semaphore, πυραυλος το κινητο αλλα δεν μου αρεσε το sharpness fix η οπως λεγεται αυτο που εχει και ο speedmod γιατι δεν μου αρεσει ο τροπος που δειχνει τα χρωματα και ετσι εβαλα του chainfire και ειναι μια χαρα ολα, αν και με τον semaphore νομιζω ηταν λιγο πιο γρηγορη η ρομ

 

Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή voodoo control και να παιξεις με τα χρωματα οπως εσυ θελεις καθως ο πυρηνας υποστηριζει ταυτοχρονα και voodoo color

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λιγες μερες λειτουργιας της jvs,το συμπερασμα μου: αλλη μια ρομ της πλακας γραμμενη στο ποδι ισα ισα για να ειναι μες τη συμφωνια με τη google.Τα κλασικα προβληματα ξαναεμφανιστηκαν ενω μου ειναι αδυνατον να πιστεψω οτι μια εταιρεια σαν τη samsung δεν μπορει να τα διορθωσει,απλα δεν τους ενδιαφερει και δεν ασχολουνται καν!!!Ετσι ηταν παντα η samsung κι ετσι παραμενει,στο <ΦΙΑΞΤΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ>!! Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα σας,

Θα ήθελα κάποιες απαντήσεις αν δεν σας κάνει κόπο.

Θέλω να περάσω με odin την επίσημη 2.2.1 XWJS8. Τώρα έχω μια ανεπίσημη 2.2, PDAXXJP2, PHONEXXJP2, με CSC XAJP2 και δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω και repartition πρώτα.

Ευχαριστώ,

Επίσης πληροφοριακά αν θέλει κάποιος:

1) Το sales code ειναι KOR, έχει σχέση με το firmware και αλλάζει απ'ότι κατάλαβα? ( πρέπει?), αν και έχω 2.2 για να το δώ βάζω στο τηλ. *#272*ΩΩΛΛ# που είναι του eclair. όποια ρομ και να βάλω πάλι με αυτό θα το βλέπω?

Στον οδηγό του Τυχεράκια λέει αν θέλει κάποιος να αλλάξει product code, αλλά στο τηλ. γράφει sales code.!

2) Το product code είναι GT-I9000HKD COS έχει να κάνει με cosmote? Εγώ έχω vodafone πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Χωρίς να ξέρω και πολλά από ότι έχω καταλάβει κι εγώ (και το έκανα πριν στην 2.3.3) άλλαξα το KOR που ήταν προεπιλεγμένο σε EUR γράφοντας το *#272*ΙΜΕΙ#. Εσενα στην eclair αντι για ΙΜΕΙ θα βάλεις αυτο που αναφέρεις παραπάνω. Προφανώς θα το βλέπεις με αυτό τον κωδικό ότι και να βάλεις (αφού δεν αναφέρουν και κάτι άλλο στον οδηγό :p) Το COS ειναι της Cosmote αλλά νομίζω δεν παιζει κανένα ρόλο τι SIM θα βάλεις πάνω. Εμένα όταν πηρα το κινητό ήταν EUR και το έκανα πάλι έτσι και έχω Vodafone πάνω. Δεν θα πω κάτι παραπάνω γιατί δεν γνωρίζω και πολλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το κάνεις root; Αφού το φλάσαρες (και θεωρητικά έχασες την εγγύηση) κάνε του και ένα root για να περάσεις και τα Ελληνικά πληκτρολόγια και δε θα χρειαστείς τίποτα άλλο! Το κινητό θα είναι άψογο, ιδικά αν του βάλεις τον Semaphore που θα στο κάνει και αυτόματα root!

 

Τώρα το έκανα όπως ήταν με JVI και ελπίζω να είναι σαν όπως βγήκε απο το εργοστάσιο... (αυτό το λέω γιατί το CSC φαινόταν για KOR και το άλλαξα σε EUR)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...