Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά,

 

Αποφάσισα πριν λίγες μέρες να κάνω root, unlock τον bootloader κ όλα τα σχετικά κ να περάσω την πρώτη custom rom. Επέλεξα την CyberGR και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος συνολικά.

 

Τα δύο μονάδικα μειονεκτήματα που βρίσκω είναι ότι κάποιες φορές επιστρέφοντας στη βασική home screen αργεί χαρακτηριστικά να εμφανίσει τα widgets που υπάρχουν εκεί, πιο πολύ και από άλλες αρκετά πιο αργές συσκευές όταν είχα τα ίδια widgets.

 

Το 2ο είναι ότι δεν μπορώ να έχω απευθείας στο notification bar επιλογή απενεργοποίησης δεδομένων και 2g/3g όπως σε άλλες rom (βλέπε APEX) το οποίο είναι κάτι που χρησιμοποιώ πολλές φορές κάθε μέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τροποποίησω τη notification bar ώστε να εμφανίζει τις συγκεκριμένες επιλογές?

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά,

 

Αποφάσισα πριν λίγες μέρες να κάνω root, unlock τον bootloader κ όλα τα σχετικά κ να περάσω την πρώτη custom rom. Επέλεξα την CyberGR και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος συνολικά.

 

Τα δύο μονάδικα μειονεκτήματα που βρίσκω είναι ότι κάποιες φορές επιστρέφοντας στη βασική home screen αργεί χαρακτηριστικά να εμφανίσει τα widgets που υπάρχουν εκεί, πιο πολύ και από άλλες αρκετά πιο αργές συσκευές όταν είχα τα ίδια widgets.

 

Το 2ο είναι ότι δεν μπορώ να έχω απευθείας στο notification bar επιλογή απενεργοποίησης δεδομένων και 2g/3g όπως σε άλλες rom (βλέπε APEX) το οποίο είναι κάτι που χρησιμοποιώ πολλές φορές κάθε μέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τροποποίησω τη notification bar ώστε να εμφανίζει τις συγκεκριμένες επιλογές?

Πολύ καλή η CyberGR αλλά όχι και τόσο γρήγορη όσο η CM9 ή η CodeName.

Το πρώτο μειονέκτημα που λες νομίζω ρυθμίζεται από την επιλογή κλίματα κίνησης παραθύρου και μετάβασης. αν κατάλαβα καλά.

Το δεύτερο από το CyberGR MOD control στα toggles, επιλογή Enabled toggles.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η CyberGR αλλά όχι και τόσο γρήγορη όσο η CM9 ή η CodeName.

Το πρώτο μειονέκτημα που λες νομίζω ρυθμίζεται από την επιλογή κλίματα κίνησης παραθύρου και μετάβασης. αν κατάλαβα καλά.

Το δεύτερο από το CyberGR MOD control στα toggles, επιλογή Enabled toggles.

 

Όντως το 2ο το ρύθμισα όπως ήθελα ακριβώς από το Toggles. Για το 1ο θέμα, βρήκα την επιλογή που αναφέρεις και από "1x" το έβαλα στο 0-Απενεργοποίηση κ όντως εμφανίζονται πιο γρήγορα τα διάφορα μενού αλλά αυτό που ήθελα να πω δεν ήταν θέμα καθυστέρησης λόγω ρύθμισης, αλλα περισσότερο λόγω φόρτου εργασίας κ όντως λίγο μετά από τη στιγμή που το άλλαξα το ξανα έκανε, ευχαριστώ πολύ πάντως!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Η CyberGR με matr1x 18.5 δεν έχει καλές επιδόσεις... ακόμα και σε performance λειτουργία.

Έβαλα airkernel 3.9.5 και βελτιώθηκε κάπως η απόδοση. Τώρα για την αυτονομία δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Η CyberGR λειτουργει θαυμασια με trinity (T144-NS-CM9-230312 θα την βρεις εδω ) δεχετε να δουλεψει να 1440 και φτανει fps 65.

με μετρηση antutu μου δίνει 4152

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με CyberGR|MOD και Matrix v18.5 έχω τον καλύτερο συνδυασμό απόδοσης-μπαταρίας... Τώρα πάω για Matrix v19.0 και βλέπουμε... Η CM9 v6 δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά με την v10 του Cyber, λίγο καλύτερη στην απόκριση σε ορισμένα θέματα μου φάνηκε... αλλά γενικά πιο αργή σαν αίσθηση...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω ροοτ στη συσκευή βρήκα το εξής Link από το XDA--> Flash Clockwordmod

Από ότι κατάλαβα πρέπει να περάσω πρώτα clockworkmod και στη συνέχεια να κάνω το root.

Ισχύει το παραπάνω ή θα κάνω καμιά βλακεία και θα τρέχω; Τι γίνεται στην περίπτωση που θέλω να το επαναφέρω στην κατάσταση που ήταν όταν το έβγαλα από το κουτί;

Αν υπάρχει κάποιος πιο κατανοητός και εύκολος τρόπος θα ήμουν ευγνώμων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω ροοτ στη συσκευή βρήκα το εξής Link από το XDA--> Flash Clockwordmod

Από ότι κατάλαβα πρέπει να περάσω πρώτα clockworkmod και στη συνέχεια να κάνω το root.

Ισχύει το παραπάνω ή θα κάνω καμιά βλακεία και θα τρέχω; Τι γίνεται στην περίπτωση που θέλω να το επαναφέρω στην κατάσταση που ήταν όταν το έβγαλα από το κουτί;

Αν υπάρχει κάποιος πιο κατανοητός και εύκολος τρόπος θα ήμουν ευγνώμων.

 

Unlock bootloader (χάνεις τα πάντα στη συσκευή)

Περνάς CWM με fastboot

Περνάς su

Κάνεις stick την recovery

(απο κει και πέρα κάνεις ότι θες, φλασάρεις roms κτλ)

 

Για να το επαναφέρεις

φλάσάρεις μανίσια ROM

κάνεις full wipe (cache + dalvik)

κλειδώνεις τον bootloader

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου λύσει μερικές απορίες σχετικά με το oc;

Έχω την CNA 2.0 RC με matr1x 19.0 cfs. Το κινητό πραγματικά έχει τρομερή αίσθηση, είναι smooth, γενικά πρώτη φορά είμαι τόσο ευχαριστημένος με ICS και επιτέλους σταμάτησα να φλασάρω κάθε τρεις και λίγο.

Το μόνο θέμα που έχω είναι σε μερικά παιχνίδια όπως το fruit ninja και temple run που λαγκάρει που και που. Αποφάσισα μέσα από το μενού της CNA να πειράξω λίγο την ταχύτητα του επεξεργαστή και τους governors μήπως και λυθεί το θέμα. Έβαλα smartass v2 και ανέβασα την ταχύτητα σε 1200. Άφησα 100 την ελάχιστη. Είδα μια σχετική βελτίωση.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι κάνω με τα voltage.

Γενικά αυτά που έκανα είναι λογικά; Ή υπάρχει κάποιος καλύτερος τρόπος; Μήπως να έβαζα bfs;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου λύσει μερικές απορίες σχετικά με το oc;

Έχω την CNA 2.0 RC με matr1x 19.0 cfs. Το κινητό πραγματικά έχει τρομερή αίσθηση, είναι smooth, γενικά πρώτη φορά είμαι τόσο ευχαριστημένος με ICS και επιτέλους σταμάτησα να φλασάρω κάθε τρεις και λίγο.

Το μόνο θέμα που έχω είναι σε μερικά παιχνίδια όπως το fruit ninja και temple run που λαγκάρει που και που. Αποφάσισα μέσα από το μενού της CNA να πειράξω λίγο την ταχύτητα του επεξεργαστή και τους governors μήπως και λυθεί το θέμα. Έβαλα smartass v2 και ανέβασα την ταχύτητα σε 1200. Άφησα 100 την ελάχιστη. Είδα μια σχετική βελτίωση.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι κάνω με τα voltage.

Γενικά αυτά που έκανα είναι λογικά; Ή υπάρχει κάποιος καλύτερος τρόπος; Μήπως να έβαζα bfs;

Ανέβασέ το κι άλλο στο 1300, δε θα χεις reboots κατά πάσα πιθανότητα. Αυτά τα μικρά κολληματάκια στα παιχνίδια οφείλονται στη ROM, πρέπει να κάνεις reboot το κινητό που και που. Εγώ πλέον με AOKP b32 δεν έχω κολλήματα στο Temple Run.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τα wallpapers. Έχω περάσει κανονικά CWM και root.

Χρησιμοποιώ Apex Launcher και όταν επιλέωγ ένα wallpaper αυτό καλύπτει την οθόνη μόνο στη μέση και πάνω κάτω φαίνεται μαύρο. Σαν να βλέπεις δηλαδή εικόνα 16:9 σε οθόνη 4:3. Πριν flashάρω CWM τα έδειχνε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασέ το κι άλλο στο 1300, δε θα χεις reboots κατά πάσα πιθανότητα. Αυτά τα μικρά κολληματάκια στα παιχνίδια οφείλονται στη ROM, πρέπει να κάνεις reboot το κινητό που και που. Εγώ πλέον με AOKP b32 δεν έχω κολλήματα στο Temple Run.

 

Το ανέβασα στα 1300, αλλά δεν είχε και μεγάλη διαφορά από τα 1200. Μια χαρά αντέχει το oc πάντως το κινητό. Λίγο η μπαταρία επηρεάζεται όμως.

Όντως, τώρα που το λες, παίζει ρόλο η rom στα παιχνίδια. Με CM9 είχα το ίδιο πρόβλημα, ενώ με AOSP+ και pixelrom πήγαιναν μια χάρα. Θα κάνω υπομονή με την CNA μέχρι να βγει η τελική, γιατί μ' αρέσει που έχει τόσες επιλογές και σαν αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Το ανέβασα στα 1300, αλλά δεν είχε και μεγάλη διαφορά από τα 1200. Μια χαρά αντέχει το oc πάντως το κινητό. Λίγο η μπαταρία επηρεάζεται όμως.

Όντως, τώρα που το λες, παίζει ρόλο η rom στα παιχνίδια. Με CM9 είχα το ίδιο πρόβλημα, ενώ με AOSP+ και pixelrom πήγαιναν μια χάρα. Θα κάνω υπομονή με την CNA μέχρι να βγει η τελική, γιατί μ' αρέσει που έχει τόσες επιλογές και σαν αίσθηση.

είναι πολύ καλή η CNA αλλά από αυτονομία δεν τα πάει πολύ καλά.

Με μέτρια χρήση μου βγάζει περίπου 1 μέρα... (με την 1.5.5 τώρα αν άλλαξε κάτι δεν ξέρω...)

Link to comment
Share on other sites

Μιας που αφορά όλους μας πιστεύω το θέμα με τη μη υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα sms με τη stock εφαρμογή του 4.0.4 στο nexus, θέλω να μοιραστώ μαζί σας την προσπάθεια ενός Έλληνα developer. Σε αυτή τη σελίδα στο xda μπορείτε να κατεβάσετε την τροποποιημένη έκδοση της stock εφαρμογής sms η οποία υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Προς το παρόν είναι μόνο για deodexed roms αλλά σύντομα θα είναι και για τις odexed ;)
Link to comment
Share on other sites

Μιας που αφορά όλους μας πιστεύω το θέμα με τη μη υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα sms με τη stock εφαρμογή του 4.0.4 στο nexus, θέλω να μοιραστώ μαζί σας την προσπάθεια ενός Έλληνα developer. Σε αυτή τη σελίδα στο xda μπορείτε να κατεβάσετε την τροποποιημένη έκδοση της stock εφαρμογής sms η οποία υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Προς το παρόν είναι μόνο για deodexed roms αλλά σύντομα θα είναι και για τις odexed ;)

 

Το χρησιμοποιώ από χθες. Μέχρι στιγμής δουλέυει μια χαρά, αλλά δεν στέλνω πολλά sms για να δω τυχόν ποβλήματα. Τόσο καιρό ήθελα αυτό το χαρακτηριστικό, πολύ ωραία και μπράβο του. Απεγκατέστησα και το go sms, αφού δεν μου χρείαζεται πια :)

Μια μικρή λεπτομέρεια που δεν έχει σημασία. Γιατί το έκανε μπλε το εικονίδιο; Πιο πολύ μου άρεσε πράσινο όπως το στοκ. Μάλλον για να κολλάει με τη cyanogen, αν είναι ακόμη μπλε και σ' αυτήν, δε θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ από χθες. Μέχρι στιγμής δουλέυει μια χαρά, αλλά δεν στέλνω πολλά sms για να δω τυχόν ποβλήματα. Τόσο καιρό ήθελα αυτό το χαρακτηριστικό, πολύ ωραία και μπράβο του. Απεγκατέστησα και το go sms, αφού δεν μου χρείαζεται πια :)

Μια μικρή λεπτομέρεια που δεν έχει σημασία. Γιατί το έκανε μπλε το εικονίδιο; Πιο πολύ μου άρεσε πράσινο όπως το στοκ. Μάλλον για να κολλάει με τη cyanogen, αν είναι ακόμη μπλε και σ' αυτήν, δε θυμάμαι.

 

Ίσως να ήταν μπλε από εκεί που πήρε το apk. Του έστειλα χθες τα odexed αρχεία που έχουν πράσινο εικονίδιο. Αν είναι θα του πω να κάνει και το deodexed apk πράσινο να κολλάει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω nexus s ics 4.0.4 rooted with simple kernel και καρτοτηλέφωνο vodafone.

 

Όταν προσπαθώ να κάνω conference calls βγάζει "unable to conference calls" και μπορώ μόνο να βάλω το ένα από τους 2 αναμονή...

 

 

Καμία ιδέα?

 

 

Τηνκσ

VasilisK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μερικές ερωτήσεις, σαν μελλοντικός χρήστης SNS. Ελπίζω να θελήσετε να μπείτε στον κόπο να τις απαντήσετε. :D

 

  • Ποια rom προτείνετε για τη κλασσική ICS; CM9, AOKP, CyberGR ή κάποια άλλη AOSP;
  • Ποιο kernel; Matr1x, Trinity, AirKernel;
    Επειδή δεν παρακολουθούσα τόσο καιρό τα threads στο XDA, δε γνωρίζω τι γνώμες επικρατούσαν εκεί. Με ενδιαφέρει, αρχικά, το κινητό να είναι όσο το δυνατό πιο smooth και σταθερό. Βάσει αυτού θέλω να μάθω την προτίμηση σας. Μη λάβετε υπόψη αρχικά κατανάλωση μπαταρίας και σοβαρό OV.
  • Είναι καλύτερο να χρησιμοποιούμε τις επίσημες εκδοχές των CM9, MIUI (από τα sites τους) ή κάποιες "βελτιστοποιημένες" από τα threads του XDA; Αν ναι, ποιες;

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά όποιον απαντήσει.:)

Link to comment
Share on other sites

Την ROM που θα διάλεγα εγώ ως πιο smooth άλλα κυρίως ως πιο σταθερή απ όλες είναι η Apex με αρκετές επιλογές για customization. Ο kernel που θα διάλεγα είναι ο Matrix μιας και λειτουργεί απροβλημάτιστα στις περισσότερες συσκευές.

 

Μετά πολύ καλή είναι η CyberGR που περιοδικά εμφανίζει κάτι προβληματάκια...

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μερικές ερωτήσεις, σαν μελλοντικός χρήστης SNS. Ελπίζω να θελήσετε να μπείτε στον κόπο να τις απαντήσετε. :D

 

  • Ποια rom προτείνετε για τη κλασσική ICS; CM9, AOKP, CyberGR ή κάποια άλλη AOSP;
  • Ποιο kernel; Matr1x, Trinity, AirKernel;
    Επειδή δεν παρακολουθούσα τόσο καιρό τα threads στο XDA, δε γνωρίζω τι γνώμες επικρατούσαν εκεί. Με ενδιαφέρει, αρχικά, το κινητό να είναι όσο το δυνατό πιο smooth και σταθερό. Βάσει αυτού θέλω να μάθω την προτίμηση σας. Μη λάβετε υπόψη αρχικά κατανάλωση μπαταρίας και σοβαρό OV.
  • Είναι καλύτερο να χρησιμοποιούμε τις επίσημες εκδοχές των CM9, MIUI (από τα sites τους) ή κάποιες "βελτιστοποιημένες" από τα threads του XDA; Αν ναι, ποιες;

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά όποιον απαντήσει.:)

 

Προσωπικά μου άρεσαν η CM9 με το kernel της και η Codename με matr1x. Είναι οι πιο smooth και είναι και γρήγορες. Από μπαταρία νομίζω πως είναι οι λιγότερο καλές, απλά επείδη παίζω αρκετά παιχνίδια δεν μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα με μια κανονική χρήση πόσο θα έβγαζαν.

Όσο για AOKP, miui δεν ασχολούμαι, μ' αρέσει πιο πολύ AOSP.

Τέλος είχα βάλει και την CM9 brainmaster. Πάνω κάτω το ίδιο είναι με την original, δεν κατάλαβα καμία τρελή διαφορά. Είναι κυριώς αν θες κάτι από τα έξτρα που έχει, σαν ένα έτοιμο πακέτο που βαριέσαι να το κάνεις μόνος.

Με air kernel 4.0 είχα διάφορα κολλήματα σε 2 διαφορετικές ρομ. Ο matr1x είναι πάρα πολύ καλός, ακόμη και με overclocking. Για τον trinity διαβάζω καλά, αλλά δεν έχω δοκιμάσει ακόμη γιατί τώρα είμαι με τον thalamus που έχει η oxygen.

Γενικά ισχύει ότι ο καθένας έχει τα γούστα του, δοκίμασε όσες θες και θα βρεις ποια σου κάνει. Όλες είναι stable (άλλες περισσότερο βέβαια) και για καθημερινή χρήση.

 

Την ROM που θα διάλεγα εγώ ως πιο smooth άλλα κυρίως ως πιο σταθερή απ όλες είναι η Apex με αρκετές επιλογές για customization. Ο kernel που θα διάλεγα είναι ο Matrix μιας και λειτουργεί απροβλημάτιστα στις περισσότερες συσκευές.

 

Μετά πολύ καλή είναι η CyberGR που περιοδικά εμφανίζει κάτι προβληματάκια...

 

Περιμένω με ανυπομονησία το update της apex σε 4.0.4 να την δοκιμάσω,(γι' αυτό δεν την ανέφερα) και δε λέει να έρθει!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μερικές ερωτήσεις, σαν μελλοντικός χρήστης SNS. Ελπίζω να θελήσετε να μπείτε στον κόπο να τις απαντήσετε. :D

 

  • Ποια rom προτείνετε για τη κλασσική ICS; CM9, AOKP, CyberGR ή κάποια άλλη AOSP;
  • Ποιο kernel; Matr1x, Trinity, AirKernel;
    Επειδή δεν παρακολουθούσα τόσο καιρό τα threads στο XDA, δε γνωρίζω τι γνώμες επικρατούσαν εκεί. Με ενδιαφέρει, αρχικά, το κινητό να είναι όσο το δυνατό πιο smooth και σταθερό. Βάσει αυτού θέλω να μάθω την προτίμηση σας. Μη λάβετε υπόψη αρχικά κατανάλωση μπαταρίας και σοβαρό OV.
  • Είναι καλύτερο να χρησιμοποιούμε τις επίσημες εκδοχές των CM9, MIUI (από τα sites τους) ή κάποιες "βελτιστοποιημένες" από τα threads του XDA; Αν ναι, ποιες;

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά όποιον απαντήσει.:)

 

1) AOKP ή Codename Android μέχρι να βγει μια πλήρης CM9 με όλα τα παλιά features της CM7 + τα καινούρια γιατί αυτή τη στιγμή είναι πολύ πίσω σε θέμα παραμετροποίησης.

2) Ο πιο δημοφιλής είναι ο Matr1x και αυτόν χρησιμοποιώ απροβλημάτιστα εδώ και μήνες.

Αν το θες smooth και σταθερό αφήνεις stock 4.0.4 + root + Matr1x αλλιώς η πιο smooth και σταθερή θεωρείται η CM9 μιας και είναι η ελαφρύτερη. Πάντως με CNA ή AOKP (τις εναλλάσσω συνεχώς τους τελευταίους μήνες) με 1.3GHz overclock δεν έχω reboots ποτέ και πουθενά και βλέπω αισθητή διαφορά στην απόκριση, επίδοση, transitions κλπ.

3) Με MIUI δεν έχω ασχοληθεί. Αν έφτανα στο έσχατο σημείο να βάλω CM9 όπως είναι τώρα θα έβαζα την Black του Brain Master μάλλον έτσι για το θέμα και τα ψιλοtweaks του.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες. Προσπαθησα να περασω την Codename-Android και βγαζει το εξης σφαλμα.

Ε:failed to verify whole-file signature

E:signature verification failed

Installation aborted.

Γνωριζει καποιο παιδι τι μπορει να πηγαινει λαθος? Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

@Giannis_mathiou, @karx, @MaXAiRo

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τις απαντήσεις και για τον χρόνο σας! :D Είναι άκρως βοηθητικές.

Από τα posts σας θα προτιμήσω και εγώ Matr1x αρχικά και από roms τις CNA/AOKP και την CM9 του Brainmaster. Μ' αρέσει γενικά η παραμετροποίηση, οπότε δεν νομίζω να μείνω πολύ σε stock. :)

Όσο για την MIUI που δεν έχετε δοκιμάσει :p, θα δοκιμάσω πρώτα την stock MIUI, και βλέπουμε.

 

Thanks και πάλι. Μου είπατε ακριβώς αυτά που ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες. Προσπαθησα να περασω την Codename-Android και βγαζει το εξης σφαλμα.

Ε:failed to verify whole-file signature

E:signature verification failed

Installation aborted.

Γνωριζει καποιο παιδι τι μπορει να πηγαινει λαθος? Ευχαριστω..

 

Ξανακατέβασε τη ROM, δεν ήταν ολόκληρο το zip.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...