Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά έχω δει βελτίωση. Απ'ότι ξέρω δεν χρειάζεται να κάνεις ιδιαίτερες ρυθμίσεις ή να βάλεις plugins γιατί απλά δεν είναι συμβατά. Μόνο η εγκατάσταση του οδηγού φτάνει

 

δεν ξερω κατα ποσο αξιοπιστο ειναι το quadrand, σαν app μετρησεις διαφορων, αλλα χωρις chaifire, με chainfire και με δοκιμη και τους 3 οδηγους, μονο με την nvidia ειχε κατιτις παραπανω στο θεμα των 3d γραφικων αλλα και στην I/o memory.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μπορεί κάποιος να μου πει τα default voltages στον Matr1x;

Κάτι πείραξα με έναν άλλον kernel και νομίζω έχει εκείνα ακόμη.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την Apex κάτι τον ματριξ 19.5cfs

Δεν μου λειτουργούν οι αισθητήρες προσανατολισμού... το έχει κάποιος άλλος αυτό?

 

Με τον 19cfs δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω το Wi-Fi

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την Apex κάτι τον ματριξ 19.5cfs

Δεν μου λειτουργούν οι αισθητήρες προσανατολισμού... το έχει κάποιος άλλος αυτό?

 

Με τον 19cfs δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω το Wi-Fi

 

Μου το είχε εμφανίσει και έμενα την πρώτη φόρα που την πέρασα. Με μια επανεκκίνηση έστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για την apex (πιθανότατα stable και τελική). Αναβαθμίστηκε σε v1.1.2
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας περάσει σχεδόν 2 βδομάδες με την ρομ του Cybergr και τις 3 τελευταιες με την Apex μπορώ να πω πως η Apex είναι αρκετά πιο smooth σχεδόν σε όλα της. Δεν υπάρχουν lag, καθηστερήσεις, κολλήματα κτλ.

Ακόμα είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον Matrix 19.5.

 

Γιάννη μια ερώτηση για την νέα αυτην Apex, μπορώ να την περάσω πάνω από αυτην που φοράω τώρα όπως λέει μόνο με Wipe cache/davlick? δεν θέλει wipe data?

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας περάσει σχεδόν 2 βδομάδες με την ρομ του Cybergr και τις 3 τελευταιες με την Apex μπορώ να πω πως η Apex είναι αρκετά πιο smooth σχεδόν σε όλα της. Δεν υπάρχουν lag, καθηστερήσεις, κολλήματα κτλ.

Ακόμα είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον Matrix 19.5.

 

Γιάννη μια ερώτηση για την νέα αυτην Apex, μπορώ να την περάσω πάνω από αυτην που φοράω τώρα όπως λέει μόνο με Wipe cache/davlick? δεν θέλει wipe data?

 

Συγγνώμη να ρωτήσω...Με ποια Version του CyberGR πέρασες 2 βδομάδες και με ποια Apex 3 βδομάδες που Apex έχουμε κάθε 3 και λίγο?Η version 11 του Cybergr έχει δεν έχει 10 μέρες που έχει βγει..!!

Όπως και να έχει είναι 2 απ`τις καλύτερες ROM που παίζουν.

Δοκίμασα και την Apex αλλα λόγο customazattions γύρισα πάλυ σε Cybergr v11.Se smoothness pantos tis vlepw idies.Εγώ τουλάχιστον δεν έχω κανένα κόλλημα με Nova Launcher και Trinity Kernel T132 min200 - max1000 και 402mb Ram.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από τις beta της περνάς wipe cache & wipe dalvik cache.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη να ρωτήσω...Με ποια Version του CyberGR πέρασες 2 βδομάδες και με ποια Apex 3 βδομάδες που Apex έχουμε κάθε 3 και λίγο?Η version 11 του Cybergr έχει δεν έχει 10 μέρες που έχει βγει..!!

Όπως και να έχει είναι 2 απ`τις καλύτερες ROM που παίζουν.

Δοκίμασα και την Apex αλλα λόγο customazattions γύρισα πάλυ σε Cybergr v11.Se smoothness pantos tis vlepw idies.Εγώ τουλάχιστον δεν έχω κανένα κόλλημα με Nova Launcher και Trinity Kernel T132 min200 - max1000 και 402mb Ram.

 

Λάθος στην διατύπωση... κοντά 2 βδομάδες με την 10 του Cyber και 2 μέρες με την Apex. :lol: Απλά λέω πως στην συσκευή μου ο συνδιασμός Apex-Matrix έκατσε καλύτερα απο Cyber-Matrix.

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για την apex (πιθανότατα stable και τελική). Αναβαθμίστηκε σε v1.1.2

 

ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΛΩΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Λάθος στην διατύπωση... κοντά 2 βδομάδες με την 10 του Cyber και 2 μέρες με την Apex. :lol: Απλά λέω πως στην συσκευή μου ο συνδιασμός Apex-Matrix έκατσε καλύτερα απο Cyber-Matrix.

 

Κατάλαβα!Αλλα η ver 10 δεν είναι η τελευταία του CyberGR αλλα η 11..που είναι κατά πολύ ποιο smooth από την 10.

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για την apex (πιθανότατα stable και τελική). Αναβαθμίστηκε σε v1.1.2

 

Φιλε Γιαννη καλησπερα!! Εχεις να μας εντυπωσεις??

Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις είναι οι καλύτερες... Φαίνεται πολύ σταθερή και αρκετά καλή σε διάρκεια μπαταρίας. Και o kernel αναβαθμίστηκε σε 3.0.31 πολύ πιο smooth και η ταχύτητα μεταφοράς φαίνεται να έχει διορθωθεί και το lag στον trebuchet δεν υπαρχει.. Νομίζω πρέπει να είναι stable πλέον. Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και την νέα apex. Όλα καλά! Το πρόβλημα με την ταχύτητα μεταφοράς παραμένει αλλά αν συνδέσω το κινητό μέσω recovery η ταχύτητα είναι γρήγορη. (Δεν το βλέπω και πολύ ζωντανό το thread της apex, στις άλλες rom γίνεται χαμός στο xda :P) Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ πως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τον συνδυασμό apex 1.1.2 & matrix 19.5 + apex launcher!

Το κινητό απλά πετάει και δεν μου δημιουργεί την ανάγκη για δοκιμές άλλων rom.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει είναι από τα πιο "νέκρα" ίσως επειδή είχε πολύ λίγες αναβαθμίσεις και όχι τόσο πολλά features από άποψη customization.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει είναι από τα πιο "νέκρα" ίσως επειδή είχε πολύ λίγες αναβαθμίσεις και όχι τόσο πολλά features από άποψη customization.

 

Ας είναι καλή και σταθερή η rom και ας έχει νέκρα :lol::p Έχει παρατηρήσει κανείς καμιά φορά όταν ανοίγει το κινητό, στο bootanimation κολλάει καμιά φορά και άντε απο την αρχή. Μετά φορτώνει κανονικά. Μου το έχει κάνει 2 φορές με προηγούμενες apex. Με την νέα ακόμα όχι

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αυτό μετράει Μονό να ειναθσ σταθερή και τα άλλα δεν πειράζουν και τόσο.

 

Εγώ αυτό που λες που.είναι σαν να κολλάει σε ένα boot loop το είχα πάθει μόνο με την 1.0.2 με τις 1.1.x τίποτα ποτέ ίσως να είναι και θέμα kernel γιατί όταν το είχα και εγώ ήμουν με Matrix.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αυτό μετράει Μονό να ειναθσ σταθερή και τα άλλα δεν πειράζουν και τόσο.

 

Εγώ αυτό που λες που.είναι σαν να κολλάει σε ένα boot loop το είχα πάθει μόνο με την 1.0.2 με τις 1.1.x τίποτα ποτέ ίσως να είναι και θέμα kernel γιατί όταν το είχα και εγώ ήμουν με Matrix.

 

Θεμα kernel πρεπει να ναι γιατι το χω παθει και γω μια δυο φορες με cyber + matrix.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ενεργοποιημένο το deep idle έτυχε να χάσετε κλήσεις ή μηνύματα? Εμένα δεν μου έτυχε αλλά στο thread του galaxy nexus που διάβασα το είχαν αναφέρει
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ενεργοποιημένο το deep idle έτυχε να χάσετε κλήσεις ή μηνύματα? Εμένα δεν μου έτυχε αλλά στο thread του galaxy nexus που διάβασα το είχαν αναφέρει

 

Εμενα δεν παρουσιασε ποτε κατι τετοιο και το εχω ενεργοποιημένο με οποιο kernel και αν δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε έμενα μου.παρουσίασε ποτέ θέμα το deep idle. Μονό σε ορισμένους kernel του Kalimochoaz όταν ήταν ενεργοποιημένο η μικρότερή συχνότητα που.μπορούσε να πάρει ήταν τα 200MHz και όχι τα 100MHz.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και την νέα apex. Όλα καλά! Το πρόβλημα με την ταχύτητα μεταφοράς παραμένει αλλά αν συνδέσω το κινητό μέσω recovery η ταχύτητα είναι γρήγορη. (Δεν το βλέπω και πολύ ζωντανό το thread της apex, στις άλλες rom γίνεται χαμός στο xda :P)

Κάποτε είχα μεγάλο πρόβλημα με αυτό το θέμα φίλε και δεν ήξερα τι έφταιγε, ρώτησα τον bedalus (αυτόν στο XDA που κάνει τις συγκρίσεις) και μ είπε ότι φταίει ο συνδυασμός IO scheduler και governor. E δοκίμασα διάφορους συνδυασμούς (σχετικά λίγους) και κατέληξα στο ότι ο καλύτερος συνδυασμός είναι ο sio+smartassv2. Βέβαια ακόμα δεν κατάλαβα τι ακριβώς ευθύνεται για τη χαμηλή ταχύτητα, μάλλον φταίει γενικότερα το ICS γιατί θυμάμαι παλιά σε Gingerbread έπιανα ικανοποιητικές ταχύτητες αντιγραφής. Πάντως θυμάμαι η Apex ήταν η πιο σάπια σε σχέση με όλες τις υπόλοιπες ROM σε αυτό το θέμα και το χουν αναφέρει αρκετοί. Έφτανα σε σημείο να αντιγράφει με 170kbps. Και όπως λες, πάντα όταν θέλω να αντιγράψω αρχεία >300ΜΒ το κάνω μέσω του Recovery και πιάνω μέχρι και 15mbps ενώ κανονικά 3-4mbps το πολύ. Επίσης, έχω παρατηρήσει ότι μέσω του AirDroid οι αντιγραφές πιάνουν μεγαλύτερη ταχύτητα σε σχέση με την αντιγραφή μέσω USB.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο μοναδικός που έχει πρόβλημα στην αναγνώριση κλήσεων δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι συμβαίνει. Εδώ και 3 περίπου εβδομάδες κανένα σχεδόν αποθηκευμένο νούμερο δεν εμφανίζεται με το όνομα του όταν με καλεί ή το καλώ... Οι ρυθμίσεις λογαριασμών δείχνουν εντάξει, τα ονόματα τα βλέπω όλα στις επαφές αλλά την "κρίσιμη" ώρα της κλήσης τίποτα...

 

Είμαι με CyberGR 10 και σκέφτομαι να περάσω την τελευταία έκδοση μήπως αυτό φτιάξει την κατάσταση. Για το πέρασμα της νεότερης έκδοσης χρειάζεται να κάνω backup σε κάτι? Θα χάσω ρυθμίσεις εφαρμογών?

 

Ευχαριστώ

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...