Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έτοιμη η εφαρμογή Μουσικής της CyanogenMod 9! Κατεβάστε την από εδώ http://www.seeingpixels.org/view/classic

 

Άντε ρε φίλε!! Και πάνω που είχα αρχίσει να ψάχνω καλή εφαρμογή για μουσική!! Πολύ καλός, θνξ! Ελπίζω να λέει η εφαρμογή...

 

edit:

Έλα ρε παιδιά, δεν έχει folder view...:( Κρίμα..

Edited by mandiom
Link to comment
Share on other sites

Ισως λιγο off topic αλλά μια βοήθεια . Θελώ για διάφορους λόγους να αντιγραψω ενα φάκελο απο το /mnt/sdcard στο / . Χρησιμοποιώ τον file manager HD δωρεαν εφαρμογή του μάρκετ . Κανω copy τον φάκελο που με ενδιαφέρει και οταν πάω στο / το icon της αντιγραφής απενεργοποιείται . Επίσης ανενεργό παραμένει στο directory /mnt . Πρόκειται για κινητό Nexus s Ginger 2.3.4 . Εχει γίνει root και πολλές εφαρμογές που χρειάζονται root δικαώματα (Titanium Pro , SuperUser) τρέχουν κανονικά . Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι οτι ο συγκεκριμένος file manager δεν εκχωρείται δικαιώματα (δεν ζητάει ίσως )για τα συγκεκριμένα directories .Εντός του /mnt/sdcard κάνει τα πάντα . Κάποια πρόταση ?

 

Ευχαριστώ

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με τον es file explorer αφου εχεις ενεργοποιησει στα settings τα root explorer και mount file system.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

πιθανοτατα θα εχει καποια επιλογη που θα λεει κατι σαν "mount / and /system as writable"

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κάνει το απλούστερο ,να κοιτάξω τις ρυθμίσεις του explorer . Είχε επιλογή για εξερεύνηση root directrory , την κλικαρα , έτρεξε ο superuser και ενεργοποιήθηκε και επίσης έκανα (δεν ξέρω αν είναι και απαραίτητο) κλικ στο φόρτωση φακέλων συστήματος ως εγγράψιμων . Και αντέγραψα το αρχείο .

 

Και πάλι ευχαριστώ ... :D

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

πώς γινεται σε ICS rom του CyberGR να βαλω by default να εγκαθιστονται οι εφαρμογες στην SD?γιατι να πηγαινω manually app by app να κανω "move to usb" απο το manage applications μου φαινεται πως ουτε στη φυλακη δε θα το κανα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολουσ...

 

μια ερωτησουλα...εχει κανεισ προβλημα με τα mms...ουτε δεχομαι ουτε στελνει..

 

τι ρυθμισεισ θελει vodafone with ics (ολα stock,...)

 

τηνκσ

VasilisK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολουσ...

 

μια ερωτησουλα...εχει κανεισ προβλημα με τα mms...ουτε δεχομαι ουτε στελνει..

 

τι ρυθμισεισ θελει vodafone with ics (ολα stock,...)

 

τηνκσ

 

Το ερώτημά σου υπάρχει ήδη στο κανονικό θέμα του Nexus 2 φορές! Αν κάποιος ξέρει κάτι θα απαντήσει δεν χρειάζεται να γεμίσεις όλα τα θέματα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Θέλω να ρωτήσω αν έχει κανείς πρόβλημα με το GPS στην CM9- nightly. Το δικό μου δεν λειτουργεί!
Link to comment
Share on other sites

Chainfire 3D... Είναι αρκετά καλό.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Έχω το nexus s 9023 με την SLCD οθόνη και θέλω έστω δοκιμαστικά να του βάλω την stock ICS 4.0.3. Δεν έχω ιδέα πως γίνεται αυτό.

1. Προσπάθησα να βρω μια άκρη στο thread αλλά μπλέχτηκα χειρότερα. Βρήκα αυτό το thread στο xda από κάποιο link εδώ. Είναι σωστό;

[edit]τώρα πρόσεξα ότι δεν έχει καθόλου οδηγίες. Μία γρήγορη αναζήτηση έφερε αυτό . Μοιάζει να χρησιμοποιεί το ίδιο αρχείο...[/edit]

2. Υποθέτω ότι κάνοντας το upgrade δεν χρειάζεται να πάρω κάποιο backup. Ή μήπως θα ήταν καλύτερο να πάρω (πως;) και να κάνω wipe το τηλέφωνο (από το menu storage να μαντέψω;).

3. Στην περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά ή που θέλω να γυρίσω πίσω (σε 2.3.4 stock), διαβάζω ότι είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Σε κάθε περίπτωση βρήκα αυτό και υποθέτω ότι έχει ότι χρειάζομαι σε συνδιασμό με αυτό .

Εκεί από ότι κατάλαβα θα πρέπει να έχω backup αν θέλω να κρατήσω κάτι.

 

[edit]4. Τελευταία ερώτηση! Χρειάζομαι το ZD3PyN0t.zip ή το VQ8PQk_V.zip; Ποιά η διαφορά;[/edit]

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ... :)

Edited by rama
Link to comment
Share on other sites

Έχω το nexus s 9023 με την SLCD οθόνη και θέλω έστω δοκιμαστικά να του βάλω την stock ICS 4.0.3. Δεν έχω ιδέα πως γίνεται αυτό.

1. Προσπάθησα να βρω μια άκρη στο thread αλλά μπλέχτηκα χειρότερα. Βρήκα αυτό το thread στο xda από κάποιο link εδώ. Είναι σωστό;

[edit]τώρα πρόσεξα ότι δεν έχει καθόλου οδηγίες. Μία γρήγορη αναζήτηση έφερε αυτό . Μοιάζει να χρησιμοποιεί το ίδιο αρχείο...[/edit]

2. Υποθέτω ότι κάνοντας το upgrade δεν χρειάζεται να πάρω κάποιο backup. Ή μήπως θα ήταν καλύτερο να πάρω (πως;) και να κάνω wipe το τηλέφωνο (από το menu storage να μαντέψω;).

3. Στην περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά ή που θέλω να γυρίσω πίσω (σε 2.3.4 stock), διαβάζω ότι είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Σε κάθε περίπτωση βρήκα αυτό και υποθέτω ότι έχει ότι χρειάζομαι σε συνδιασμό με αυτό .

Εκεί από ότι κατάλαβα θα πρέπει να έχω backup αν θέλω να κρατήσω κάτι.

 

[edit]4. Τελευταία ερώτηση! Χρειάζομαι το ZD3PyN0t.zip ή το VQ8PQk_V.zip; Ποιά η διαφορά;[/edit]

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ... :)

 

 

Αν θελεισ ενημερωσε μασ για τα εξησ

 

Εχεισ ξεκλειδωτο bootloader

Eχεισ περασμενο το clockworkmod recovery

 

thnks

VasilisK
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το GPS στην CM9?

Χρησιμοποιώ iGO. Δεν το δουλεύω πολύ αλλά τελευταία φορά δούλευε κανονικά.

Τώρα δεν μπορεί να βρει δορυφόρο

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το GPS στην CM9?

Χρησιμοποιώ iGO. Δεν το δουλεύω πολύ αλλά τελευταία φορά δούλευε κανονικά.

Τώρα δεν μπορεί να βρει δορυφόρο

 

Δεν πρόλαβα να χρησιμοποιήσω gps γιατί την έβαλα μόλις χτες.

χρησιμοποίησε το fasterfix για να αλλάξεις τον server του gps από north america σε europe και λογικά θα κλειδώσεις αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να χρησιμοποιήσω gps γιατί την έβαλα μόλις χτες.

χρησιμοποίησε το fasterfix για να αλλάξεις τον server του gps από north america σε europe και λογικά θα κλειδώσεις αμέσως

Οκ το άλλαξα σε europe από asia, περιμένω τώρα...

 

EDIT: Γιατί όταν κλείνω το fasterfix με back button επανέρχεται η επιλογή σε asia;

___

Ά όχι δεν επανέρχεται, αλλά δεν κλειδώνει.

Αν ξέρει κάποιος καμιά καινούρια έκδοση του iGO με χάρτες κτλ ας μου στείλει πμ...

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

απο τα λιγα που ξερω μεσα σε κτηριο δεν θα σου κλειδωση GPS

Κι όμως κλείδωνε.

Το δοκίμασα και στο παράθυρο και στο μπαλκόνι και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω παράπονο παιδιά. Το x8 που είχα κλείδωνε σε ελάχιστα δευτερόλεπτα όταν το είχα δίπλα σε παράθυρο ακόμη και πιο μέσα στο σπίτι, μη μιλήσω για άμεση οπτική επαφή με τον ουρανό γιατί εκεί ήταν σχεδόν ακαριαίο το κλείδωμα. Το nexus όσες φορές το χρειάστηκα (να κλειδώσει gps μέσα απο παράθυρο, χωρίς σκεπή πάνω απο το παράθυρο), περίμενα πολλά λεπτά αλλά δεν κλείδωνε ποτέ. Κοιτάω στο fasterfix είχε north-america.pool.ntp.org, το έβαλα σε gr.pool.ntp.org αλλά και πάλι τίποτα. Γιατί τόσο χάλια?
Link to comment
Share on other sites

Όντως γενικά το GPS κλειδώνει πολύ αργά. Ακομη και το Ε71 που είχα πριν κλείδωνε σε κλάσματα, και το Χ8 φίλου πολύ πιο γρήγορα και το Galaxy S πολύ πιο γρήγορα. Μάλλον κάτι με το κινητό θα είναι γενικό.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ

Beats Audio, Τώρα σε οποιοδήποτε Android κινητό!

 

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΠΟ ΕΔΩ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1525226

 

Αν καποιος το εγκαταστηση, ας γραψει την διαδικασια που ακολουθησε, γιατι δεν το πολυκαταλαβα

Edited by AND_CHRIST
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...