Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ανέβαζες λίγο τα volt πιστεύω ότι δε θα είχες πρόβλημα.

 

Λες ε? Καλά λόγω φόρτου εργασίας συν το ότι το κιν το χρειάζομαι για την δουλειά, οι όποιες αλλαγές τώρα θα γίνουν το σκ.

Θα το δοκιμάσω και αυτό το τρικ με τα volt γιατί είναι κρίμα μια τόσο καλή και γρήγορη ρομ να μην μπορώ να την δουλέψω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

και όταν πήγαινα να δώ κάποιο βίντεο στο 2λεπτο πάνω μου έκανε ρεσταρτ.

 

Οταν βλεπεις καποιο βιντεο βαλτο στα 1000mhz και θα εισαι ενταξει.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την NSCollab και είναι όντως αρκετά γρήγορη. Στο Quadrant έπιασε σχεδόν το διπλάσιο, 2600, αλλά στο tmetric έπιασε τα ίδια και λιγότερα MFLOPS.. Τέσπα, το feeling μετράει και είναι αρκετά καλό. Τώρα θα πειραματιστώ. Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα που απ ότι είδα και άλλοι πρέπει να έχουν στο xda: Η ανοιχτή ακρόαση ανοίγει σε άκυρα σημεία μόνη της. Πχ είμαι σε κλήση, πάω στα Gosms και όταν βγαίνω ανοίγει η ανοιχτή. Καμία λύση - μιας και δεν μπορώ να ποστάρω στο xda ακόμα...;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την NSCollab και είναι όντως αρκετά γρήγορη. Στο Quadrant έπιασε σχεδόν το διπλάσιο, 2600, αλλά στο tmetric έπιασε τα ίδια και λιγότερα MFLOPS.. Τέσπα, το feeling μετράει και είναι αρκετά καλό. Τώρα θα πειραματιστώ. Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα που απ ότι είδα και άλλοι πρέπει να έχουν στο xda: Η ανοιχτή ακρόαση ανοίγει σε άκυρα σημεία μόνη της. Πχ είμαι σε κλήση, πάω στα Gosms και όταν βγαίνω ανοίγει η ανοιχτή. Καμία λύση - μιας και δεν μπορώ να ποστάρω στο xda ακόμα...;

Στο xda ενας γραφει οτι αυτο συμβαινει λογω του Gosms...με Handcent δεν του παρουσιαζει το συγκεκριμενο bug.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετες rom που δοκιμασα κατεληξα στην SuperOSR-ST-nexus-s-1-aw.την εχω μια μερα δεν μου χει κανει κανενα restart ειναι εξισου γρηγορη με την cyanogen με καλυτερα εφε στο μενου.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετες rom που δοκιμασα κατεληξα στην SuperOSR-ST-nexus-s-1-aw.την εχω μια μερα δεν μου χει κανει κανενα restart ειναι εξισου γρηγορη με την cyanogen με καλυτερα εφε στο μενου.
Με ποιον kernel έρχεται?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

εχθες αγορασα ενα nexus και οταν βαζω το καλωδιο usb στο pc μου βγαζει μνμ το pc οτι η συσκευη μπορει να λειτουργησει και γρηγοροτερα και γενικα δεν την βλεπει σαν να μην βρισκει τον driver!

μπορει να βοηθησει κανεις?

(το εχω δοκιμασει και σε w7 και σε vista)

(2.3.4 gb grj22 εκδοση)

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Στο xda ενας γραφει οτι αυτο συμβαινει λογω του Gosms...με Handcent δεν του παρουσιαζει το συγκεκριμενο bug.

 

Το είδα και παίζει να ισχύει... Αλλά αυτό το ρημάδι το Handcent δεν το μπορώ ****το... Κάποιος επίσης ρώτησε εκεί για locale support στα sms - 160 chars (μήπως ήσουν εσύ κιόλας;). Γίνεται τίποτα με την στοκ app? Γιατί την έχουν που την έχουν πειράξει, δεν έβαζαν και locale....

 

καλησπερα σε ολους!

εχθες αγορασα ενα nexus και οταν βαζω το καλωδιο usb στο pc μου βγαζει μνμ το pc οτι η συσκευη μπορει να λειτουργησει και γρηγοροτερα και γενικα δεν την βλεπει σαν να μην βρισκει τον driver!

μπορει να βοηθησει κανεις?

(το εχω δοκιμασει και σε w7 και σε vista)

(2.3.4 gb grj22 εκδοση)

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Δοκίμασες να κάνεις driver update από το device manager?

 

ps. πώς κάνουμε πολλαπλό quote γμτ;;

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Στο xda ενας γραφει οτι αυτο συμβαινει λογω του Gosms...με Handcent δεν του παρουσιαζει το συγκεκριμενο bug.

Το διάβασα και εγώ αυτό, αλλά εγώ χρησιμοποιούσα για ένα μήνα τη συγκεκριμένη rom στις δύο τελευταίες εκδόσεις 1.0.38 και 1.0.39 (τώρα έχω τη miui του brainmaster) και από την πρώτη στιγμή το gosms και ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα με την ανοιχτή ακρόαση. Το μόνο πρόβλημα με το gosms ήταν ότι ανάμεσα σε δύο επανεκκινήσεις, αν έρχονταν κάποια μηνύματα, μετά την επανεκκίνηση μου τα εμφάνιζε στις ειδοποιήσεις ως μη αναγνωσμένα. Με τη miui δε μου το κάνει αυτό.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και εγώ αυτό, αλλά εγώ χρησιμοποιούσα για ένα μήνα τη συγκεκριμένη rom στις δύο τελευταίες εκδόσεις 1.0.38 και 1.0.39 (τώρα έχω τη miui του brainmaster) και από την πρώτη στιγμή το gosms και ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα με την ανοιχτή ακρόαση. Το μόνο πρόβλημα με το gosms ήταν ότι ανάμεσα σε δύο επανεκκινήσεις, αν έρχονταν κάποια μηνύματα, μετά την επανεκκίνηση μου τα εμφάνιζε στις ειδοποιήσεις ως μη αναγνωσμένα. Με τη miui δε μου το κάνει αυτό.

 

Ενώ μιλάς στο τηλ μπες στο Gosms. Πήγαινε να γράψεις μήνυμα. Δοκίμασε να βγεις με back/home -> Speakerphone on! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μόλις τελείωσα την ανάγνωση όλων των σελίδων και σε κάποιο πόστ διάβασα οτι με την v2.0 του superoneclick θα μπορεί να γίνει root το κινητό πολύ πιο εύκολα και γρήγορα.

Τελικά αληθεύει, το έχει δοκιμάσει κανείς? Στο επίσημο θέμα στους xda δεν αναφέρεται κάτι για το nexus s.

Βασικά επειδή το πήρα σήμερα το κινητό θέλω να το κάνω μόνο root ίσα για να επαναφέρω τα gamesaves από το Titanium backup που εχω κρατήσει απο το X10 mini pro που είχα.

Σε περίπτωση που δεν γίνεται υπάρχει άλλος τρόπος ή εφαρμογή να επαναφέρω αυτά που εχω κάνει backup με το titanium?

Ευχαριστώ

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μιλάς στο τηλ μπες στο Gosms. Πήγαινε να γράψεις μήνυμα. Δοκίμασε να βγεις με back/home -> Speakerphone on! :rolleyes:

Τώρα έτσι κι αλλιώς δεν έχω την nscollab, αλλά αυτό που λες μπορεί να ισχύει. Αλλά, την ώρα που μιλάω να θέλω να γράψω μήνυμα, σίγουρα δεν το έκανα και δε νομίζω να μου χρειαστεί κάτι τέτοιο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μόλις τελείωσα την ανάγνωση όλων των σελίδων και σε κάποιο πόστ διάβασα οτι με την v2.0 του superoneclick θα μπορεί να γίνει root το κινητό πολύ πιο εύκολα και γρήγορα.

Τελικά αληθεύει, το έχει δοκιμάσει κανείς? Στο επίσημο θέμα στους xda δεν αναφέρεται κάτι για το nexus s.

Ευχαριστώ

Ο πιο ευκολος τροπος για root ειναι της πρωτης σελιδας....σημερα βγήκε ενας πιο ευκολος τροπος αλλα δεν ειναι ακομα αξιοπιστος.
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλαγές έχει ξέρουμε;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλαγές έχει ξέρουμε;

Δεν εχουν γραψει ακόμα αλλα ας περιμένουμε να δούμε αν θα βγει και για το ευρωπαικό i9023.

Link to comment
Share on other sites

Και να μη βγει επίσημα, πιστεύω ότι custom roms θα βγουν.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δοκίμασες να κάνεις driver update από το device manager?

 

ps. πώς κάνουμε πολλαπλό quote γμτ;;

 

 

device manager?τι εννοεις?

Edited by sakiss
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ηθελα να σας ρωτησω μιας και λεω να παρω το πρωτο μου android κινητο(σε χαμηλη τιμη) και σκεφτομαι το nexus s .Θα ηθελα να σας ρωτησω αν η συσκευη δεν με καλύπτει με τις δυνατοτητες που θα εχει με stock rom θα μπορω να περασω καποια αλλη σταθερη μεν αλλα αποτελεσματικη δε?Ειναι ευκολο να αλλαξω μια rom η θελει εκτος απο χρονο και να γνωριζεις καποια πραγματα?Μπορειτε να μου πειτε αλλαζοντας μια σταθερη rom τι ακριβος αλλαγες θα εχει το κινητο?Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.(ρωταω πολλα γιατι δεν αλλαζω καθε μερα κινητο)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ηθελα να σας ρωτησω μιας και λεω να παρω το πρωτο μου android κινητο(σε χαμηλη τιμη) και σκεφτομαι το nexus s .Θα ηθελα να σας ρωτησω αν η συσκευη δεν με καλύπτει με τις δυνατοτητες που θα εχει με stock rom θα μπορω να περασω καποια αλλη σταθερη μεν αλλα αποτελεσματικη δε?Ειναι ευκολο να αλλαξω μια rom η θελει εκτος απο χρονο και να γνωριζεις καποια πραγματα?Μπορειτε να μου πειτε αλλαζοντας μια σταθερη rom τι ακριβος αλλαγες θα εχει το κινητο?Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.(ρωταω πολλα γιατι δεν αλλαζω καθε μερα κινητο)

 

Διάβασε την πρώτη σελίδα αυτου του topic και του παρακάτω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289661

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ακολουθώντας τις οδηγίες του πρώτου ποστ ξεκλειδώνω τον Bootloader αλλα μετά που πάει να φλασάρει το CWM λέει-cannot load image.Προσπάθησα και με άλλους τρόπους να φλασάρω CMW,όπως π.χ δείχνει εδω http://jaxov.com/2011/02/how-to-root-android-2-3-3-gingerbread-on-nexus-s/ άλλα μάταια.Πάντα το ίδιο(cannot load image file)Έχω αρχίσει και απογοητεύομαι,στο μεταξυ το κινητο είναι φίλου και υποτίθεται οτι 8α του περάσω μια custom rom.Άν κάπιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα ή μπορεί να βοηθήσει....Ευχαριστώ:)

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Control Panel->Hardware & Sound

 

το καλωδιο ηταν το προβλημα τελικα.γιαυτο δεν το εβλεπε το pc.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...