Jump to content

Swype Αγγλικα-Ελληνικα v3.26 stable (Multi Resolution)


mrvanity
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν θέλω να γράψω "με" πολλές φορές βλέπω ότι έγραψα "μμε". Πως μπορώ να σβήσω αυτήν την πρόταση ή άλλες παρόμοιες; Στο λεξικό βλέπω μόνο τις επαφές μου.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Mάρκαρες κανονικά τη λέξη και πατώντας το πλήκτρο swype δ σου έβγαλε κάτι; Αν όχι, μάλλον μπορείς να σβήνεις μόνο λέξεις που έχεις βάλει εσύ στο λεξικό και γι'αυτό συνέβη σ'εμένα ;)

 

Ρε παιδιά παίζει πολύ αυτό. Κάποιες φορές βλέπω κάτι υπερανύπαρκτες λέξεις που μου σπάνε τα νεύρα αφάνταστα!

 

Κύριε mrvanity... μήπως μπορείτε να μπείτε στα άδυτα του Swype και να κάνουμε ένα γενικότερο edit στο λεξικό του;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν γινόταν θα ήταν ό,τι καλύτερο. Αλλά απ'ότι θυμάμαι λίγο που είχα ασχοληθεί παλιότερα, δεν ήταν τόσο απλό να επεξεργαστούμε τα αρχεία που περιλαμβάνεται το λεξικό...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα links είναι κάτω, μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει το αρχείο στο mail μου, να του το στείλω αν είναι με ένα Pm...

Δε τη παλεύω ούτε με swiftkey ούτε με το default android keyboard..

Link to comment
Share on other sites

Tα links εδώ μου δουλεύουν κανονικά!

 

έχεις δίκιο, δοκίμαζα τα links στο πρώτο post.. αυτά που λες δουλεύουν κανονικά, ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Για WSVGA (1024χ600) έχουμε τίποτα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Παιδιά για το Neo V που έχει ανάλυση FWVGA (480×854) θα παίξει καμία από τις εκδόσεις του πρώτου post;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το Neo V που έχει ανάλυση FWVGA (480×854) θα παίξει καμία από τις εκδόσεις του πρώτου post;

 

Δοκίμασε αυτή που είναι WVGA λογικά ταιριάζει

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
για samsung galaxy s 3 ποιο λινκ χρησιμοποιουμε?

Πας εδω http://beta.swype.com/ και ακολουθεις της οδηγιες-register, να μπεις με τον μαμισιο browser.

Το νημα στο myphone ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κάτοχος galaxy s3. Μπορώ να έχω πληκτρολόγηση με σύρσιμο και χωριΣ να κάνω κάτι εγκατάσταση, μέσα από ΤΙΣ ρυθμίσεις του κινητού. Αυτό δεν είναι το swype? Η πρέπει να ακολουθήσω τ γη ν διαδικασία που προ είπατε για εγκατάσταση ?
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κατι γιατι θέλω ξεκαθάρισμα...

 

Το swype που δίνετε εδώ στα λινκς στις πρώτες σελίδες ειναι ανεξαρτητη δημιουργία παιδιού? Δεν εχει καμία σχεση με αυτο: http://www.swype.com/ φαίνεται διαφορετικό στις εικόνες αλλα έχω μπερδευτεί απο τα διάφορα λινκς στο φόρουμ. Καλα κατάλαβα?

 

Αυτο εδώ θα λειτουργήσει σε android 4.1.2?

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κατι γιατι θέλω ξεκαθάρισμα...

 

Το swype που δίνετε εδώ στα λινκς στις πρώτες σελίδες ειναι ανεξαρτητη δημιουργία παιδιού? Δεν εχει καμία σχεση με αυτο: http://www.swype.com/ φαίνεται διαφορετικό στις εικόνες αλλα έχω μπερδευτεί απο τα διάφορα λινκς στο φόρουμ. Καλα κατάλαβα?

 

Αυτο εδώ θα λειτουργήσει σε android 4.1.2?

 

αυτο ηθελα να ρωτησω και εγω και αν ειναι διαφορετικο βοηθηστε μας λιγο στο πως θα το κανουμε install

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ είναι παλιότερη έκδοση. Τώρα είναι προτιμότερο να πάτε εδώ να κάνετε λογαριασμό (αν δεν έχετε ήδη) και να κατεβάσετε την τελευταία beta έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ είναι παλιότερη έκδοση. Τώρα είναι προτιμότερο να πάτε εδώ να κάνετε λογαριασμό (αν δεν έχετε ήδη) και να κατεβάσετε την τελευταία beta έκδοση.

 

Προτείνω να βάλετε μια παλιότερη έκδοση. Αυτή που κατεβάζει ο installer είναι πολύ κακή για εμάς τους έλληνες γιατί δεν έχει κουμπί εναλλαγής γλώσσας, πρέπει να κρατήσεις το space πατημένο ΚΑΙ να διαλέξεις μετά γλώσσα, που το κάνει να φαίνεται πολύ αργό.

 

Αν επίσης χρησιμοποιείται το λεξικό, είναι χάλια (αναλογικά) το καινούριο και δεν είναι "ευέλικτο" όπως το προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να βάλετε μια παλιότερη έκδοση. Αυτή που κατεβάζει ο installer είναι πολύ κακή για εμάς τους έλληνες γιατί δεν έχει κουμπί εναλλαγής γλώσσας, πρέπει να κρατήσεις το space πατημένο ΚΑΙ να διαλέξεις μετά γλώσσα, που το κάνει να φαίνεται πολύ αργό.

 

Αν επίσης χρησιμοποιείται το λεξικό, είναι χάλια (αναλογικά) το καινούριο και δεν είναι "ευέλικτο" όπως το προηγούμενο.

 

Η εναλλαγή γλώσσας δουλεύει και με σύρσιμο από το s στο space.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η εναλλαγή γλώσσας δουλεύει και με σύρσιμο από το s στο space.

 

Ευχαριστώ nnik!! Πραγματικά πολύ χρήσιμο τιπ, και νιώθω και άσχημα γιατί νόμιζα πως ξέρω τα πάντα για το swype :Ρ

 

Μου θύμησε 2010 που κανείς δεν το χρησιμοποιούσε γιατί αργούσε να αλλάξει γλώσσα αλλά και πάλι είχε το ίδιο "τρικ".

 

Τώρα αν βρεθεί και τρόπος να αλλάξει το λεξικό, θα είμαι πολύ χαρούμενος.

 

δεν μπορείς με τίποτα να κάνεις add μια λέξη που περιέρχει ! και φαντάζομαι και άλλους χαρακτήρες.

 

Π.χ. test4you θα το πάρει. Th!s4u ΔΕΝ θα το πάρει :(

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να κάνω για να συνεχίσω να χρησιμοποιώ την έκδοση από το πρώτο ποστ; Με βολεύουν πολύ τα soft keys αλλά "παίρνουν" μέρος από την ανάλυση που πλέον γίνεται 480*753 και βγάζει μήνυμα για μη συμβατή έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nnik!! Πραγματικά πολύ χρήσιμο τιπ, και νιώθω και άσχημα γιατί νόμιζα πως ξέρω τα πάντα για το swype :Ρ

 

Μου θύμησε 2010 που κανείς δεν το χρησιμοποιούσε γιατί αργούσε να αλλάξει γλώσσα αλλά και πάλι είχε το ίδιο "τρικ".

 

Τώρα αν βρεθεί και τρόπος να αλλάξει το λεξικό, θα είμαι πολύ χαρούμενος.

 

δεν μπορείς με τίποτα να κάνεις add μια λέξη που περιέρχει ! και φαντάζομαι και άλλους χαρακτήρες.

 

Π.χ. test4you θα το πάρει. Th!s4u ΔΕΝ θα το πάρει :(

 

Από ότι θυμάμαι ήσουν πολύ φίλος του swypeκαι είχες δώσει και ένα λινκ με πολύ ωραία βίντεο. Στην καινούρια έκδοση δεν μου δουλεύει η επιλογή που βάζει space αυτόματα.

Οι παλαιότερες εκδόσεις που υπάρχουν εδώ μου κρασαρουν δυστυχώς

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια παράπονα είχα κι εγώ με το νέο Swype... ευτυχώς μπορούν και συνυπάρχουν το παλιό με το νέο (ακόμα και τα εντελώς αυθεντικά, κατεβασμένα από το site)

Παρότι είχε ξαναγραφεί κι εδώ μέσα ότι υπάρχει η συντόμευση για αλλαγή γλώσσας, ο αλγόριθμος ταύτισης λέξης έχει χαλάσει, ειδικά για λεξικά και επαφές. Από την άλλη, έχει βελτιωθεί ο αλγόριθμος πρόβλεψης λέξεων, ίσως για κάποιους να είναι προτιμότερο.

Εγώ ανυπομονώ να δοκιμάσω το stock keyboard σε 4.2 που έχει "σούρσιμο" :)

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να κάνω για να συνεχίσω να χρησιμοποιώ την έκδοση από το πρώτο ποστ; Με βολεύουν πολύ τα soft keys αλλά "παίρνουν" μέρος από την ανάλυση που πλέον γίνεται 480*753 και βγάζει μήνυμα για μη συμβατή έκδοση.

 

Δοκίμασε αυτήνhttps://www.box.com/shared/u3p0nbf80dp9y78wj32e αν θες.

 

Είναι δοκιμασμένη σε Zte blade, galaxy s3, Htc desire, nexus 7.

 

Έχει ένα θέμα με την ανάλυση κάποιων. Απλά πρέπει να κανείς τουλάχιστον μια φορά rotate την συσκευή και προσαρμόζεται στην ανάλυση. Αυτό μένει εκτός αν κάνεις reboot.

 

 

 

Από ότι θυμάμαι ήσουν πολύ φίλος του swypeκαι είχες δώσει και ένα λινκ με πολύ ωραία βίντεο. Στην καινούρια έκδοση δεν μου δουλεύει η επιλογή που βάζει space αυτόματα.

Οι παλαιότερες εκδόσεις που υπάρχουν εδώ μου κρασαρουν δυστυχώς

 

Πως γίνεται αυτό;; Έχεις την 1.3.1 και δεν βάζει κενά;;

 

Μήπως κατά λάθος έβγαλες το "Auto-spacing";

 

Τα ίδια παράπονα είχα κι εγώ με το νέο Swype... ευτυχώς μπορούν και συνυπάρχουν το παλιό με το νέο (ακόμα και τα εντελώς αυθεντικά, κατεβασμένα από το site)

Παρότι είχε ξαναγραφεί κι εδώ μέσα ότι υπάρχει η συντόμευση για αλλαγή γλώσσας, ο αλγόριθμος ταύτισης λέξης έχει χαλάσει, ειδικά για λεξικά και επαφές. Από την άλλη, έχει βελτιωθεί ο αλγόριθμος πρόβλεψης λέξεων, ίσως για κάποιους να είναι προτιμότερο.

Εγώ ανυπομονώ να δοκιμάσω το stock keyboard σε 4.2 που έχει "σούρσιμο" :)

 

Το δοκίμασα και ενώ είναι ωραίο... Α) δεν είναι Swype β) δεν έχει ελληνικά και δεν το βλέπω να έχει σύντομα.

Τα shortcuts του swype είναι εξαιρετικά, ειδικά τα cut copy paste select all. Πιστεύω είναι ο (νέος) λόγος που δεν παίζει να αλλάξω πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

[QUΠως γίνεται αυτό;; Έχεις την 1.3.1 και δεν βάζει κενά;;Μήπως κατά λάθος έβγαλες το "Auto-spacing";

 

όχι .Μια χαρά ενεργοποιημένη είναι.

Το Swype που μας έδωσες δουλεύει μια χαρά παρεμπιπτόντως.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

@Jastonas δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω! Δουλεύει τέλεια σε portrait και landscape, χωρίς να βγάζει κανένα μήνυμα λάθους!

Ευχαριστώ είναι άψογο και ταχύτατο

 

Μόνο που με το που το πέρασα μου έβγαλε μήνυμα για να κατεβάσω μια νέα έκδοση beta. Προς το παρόν την αγνόησα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

[...]

Τα shortcuts του swype είναι εξαιρετικά, ειδικά τα cut copy paste select all. Πιστεύω είναι ο (νέος) λόγος που δεν παίζει να αλλάξω πληκτρολόγιο.

 

Επειδή μάλλον μου έχουν διαφύγει, μπορείς να πεις κάτι παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον μου έχουν διαφύγει, μπορείς να πεις κάτι παραπάνω?

 

Γίνεται όπως και στο κανονικό πληκτρολόγιο αλλά αντί για control χρησιμοποιείς το σήμα του swype και κάνεις swype από το σήμα στο c για παράδειγμα για να κάνεις copy.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...