Jump to content

[ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταστροφή. Εκεί που ήταν όλα οκ, άλλαξα wallpaper και κόλησε το κινητό και έκανε restart μόνο του και έχει κολήσει στην οθόνη της gsf για καμιά ώρα και δεν bootάρει με τπτ.

 

Έκανα install ξανά την rom αλλά δεν άλλαξε κάτι. Τώρα το έχω αφήσει μήπως και bootάρει σε 852 ώρες αλλά δεν το βλέπω. Με βλέπω για wipe και απόπειρα επαναφοράς με titanium, τι ήθελα και το μελετούσα...

 

Κάτι τέτοιες ώρες σκέφτομαι "καλύτερα apple και ανοιχτά λογισμικά και μλκιες" αλλά δεν είναι έτσι.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 645
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

που θα βρω οδηγο να αλλαξω απο μαμισια ROM σε Ginger Stir Fry?

 

edit:ακυρο οκ το βρηκα πως

Edited by lepidas
www.snowguide.gr/forum/index.php
Link to comment
Share on other sites

Τι παράξενο πράγμα. Εδώ και 2 μέρες χωρίς να αλλάξω κάτι δεν δουλεύει το widget το καιρού.

Μου βγάζει "no weather information" "no weather location available". Δηλαδή δεν βρίσκει που είμαι. Αν βάλω περιοχή με το χέρι δουλεύει κανονικά.

 

Ιδέες;

Link to comment
Share on other sites

Τι παράξενο πράγμα. Εδώ και 2 μέρες χωρίς να αλλάξω κάτι δεν δουλεύει το widget το καιρού.

Μου βγάζει "no weather information" "no weather location available". Δηλαδή δεν βρίσκει που είμαι. Αν βάλω περιοχή με το χέρι δουλεύει κανονικά.

 

Ιδέες;

 

Αν πας Settings -- Location & security settings -- Εχεις το πρωτο τικαρισμενο? (Use wireless networks) ? please wait 2 seconds for an uncompressed image, or press Ctrl+F5 for original quality page

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 είναι τικαρισμένα. Δεν άλλαξα κάτι, απλά κάποια στιγμή έπαψε να λειτουργεί. Υπόψη κατεβάζω internet από wifi και όχι κινητή τηλεφωνία.

Latitude, χάρτες και gps καθώς και ειδήσεις δουλεύουν κανονικά (όπως και τα υπόλοιπα).

 

Δεν θα σκάσω κιόλας αλλά για το ****το.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με τις επαφές (GSF b21)...

Κάνω import from usb storage ένα αρχείο Vcard και δεν γίνεται... Μου γράφει Reading File αλλά μένει στο 0% όταν κλείσει το πλαίσιο καμία επαφή δεν προστίθεται.

Το παράξενο είναι όμως ότι μετά από κανα-δυο προσπάθειες ξαφνικά εμφανίστηκαν οι επαφές απο τη SIM ενώ ταυτόχρονα και o counter επαφών στο background αυξανόταν όμως η μπάρα που ανέφερα προηγουμένως ήταν κολλημμένη στο 0. Τελικά κατέληξα με τις επαφές επί 4 (και από SIM και από το αρχείο), οπότε αναγκάστηκα να κάνω clear data από το Manage Applications στο Contacts και το Contact Storage. Από τότε δεν έχει ξαναεμφανιστεί καμία επαφή.

Να σημειώσω ότι το αρχείο το είχε φτιάξει η 2.2 που είχα πριν...

 

Επίσης μια άλλη γενική απορία, θέλω να βάλω κάποια addons, αυτά πρέπει να flashαρω τα .zip από το CWM ή αρκεί να περάσω τα .apk και να κάνω εγκατάσταση; Επίσης, αν πρέπει οπωσδήποτε να κάνω flash, μπορώ να εγκαταστήσω μόνο ένα από όσα περιέχει;

 

Thanxxxx!

 

Edit: Βρήκα τη ρύθμιση που έφταιγε, αλλά τώρα δε μπορώ να εμφανίσω τις μόνο τις επαφές του αρχείου που θέλω, εμφανίζονται και της SIM...

Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό;

Edited by chrissy
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με τις επαφές (GSF b21)...

Κάνω import from usb storage ένα αρχείο Vcard και δεν γίνεται... Μου γράφει Reading File αλλά μένει στο 0% όταν κλείσει το πλαίσιο καμία επαφή δεν προστίθεται.

Το παράξενο είναι όμως ότι μετά από κανα-δυο προσπάθειες ξαφνικά εμφανίστηκαν οι επαφές απο τη SIM ενώ ταυτόχρονα και o counter επαφών στο background αυξανόταν όμως η μπάρα που ανέφερα προηγουμένως ήταν κολλημμένη στο 0. Τελικά κατέληξα με τις επαφές επί 4 (και από SIM και από το αρχείο), οπότε αναγκάστηκα να κάνω clear data από το Manage Applications στο Contacts και το Contact Storage. Από τότε δεν έχει ξαναεμφανιστεί καμία επαφή.

Να σημειώσω ότι το αρχείο το είχε φτιάξει η 2.2 που είχα πριν...

 

 

Edit: Βρήκα τη ρύθμιση που έφταιγε, αλλά τώρα δε μπορώ να εμφανίσω τις μόνο τις επαφές του αρχείου που θέλω, εμφανίζονται και της SIM...

Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό;

 

Άσε ρε φίλε κι εγώ είχα πάθει τα ίδια και χρειαζόταν να πάρω τηλ και είχα φρικάρει. Έκανε κανα 2ωρο για να περάσει 200 επαφές.

Μετά απο τις προσπάθειες είχα καταλήξει να έχουν περαστεί 4 φορές. Μετά τις διέγραψα και τις ξαναπέρασα μία φορά.

 

Γενικά για την εμφάνιση επαφών πήγαινε menu-επιλογές προβολής και παίξε με τις διάφορες κατηγορίες μέχρι να εμφανίζονται αυτά που θες.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος γουστάρει overclock στην GSF ή Blue Ginger ας δει στο http://android.modaco.com/topic/342009-romgen2zte-gingerbread-ginger-stir-fry/page__st__4280__p__1794729#entry1794729. Εγώ το εβαλα με clockworkmod (μόνο wipe cache και dalvik cache) και δουλεύει το overclocking.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος γουστάρει overclock στην GSF ή Blue Ginger ας δει στο http://android.modaco.com/topic/342009-romgen2zte-gingerbread-ginger-stir-fry/page__st__4280__p__1794729#entry1794729. Εγώ το εβαλα με clockworkmod (μόνο wipe cache και dalvik cache) και δουλεύει το overclocking.

 

ναι και ενα ευχαριστο ποστ εδω και μερες!!

τι κριβως κατεβασες?

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ολο rebοot εχω απο τη μερα που το περασα...

Εμένα μου δουλεύει μια χαρα μεχρι στιγμης στα 729 mhz.

wipe cache και dalvik έκανες ;

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δουλεύει μια χαρα μεχρι στιγμης στα 729 mhz.

wipe cache και dalvik έκανες ;

 

ναι τα εκανα ολα δεν ειμαι και αρχαριος.με την τριτη το πηρε!!!και μενα μεχρι 729 παει:mad::mad:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι τα εκανα ολα δεν ειμαι και αρχαριος.με την τριτη το πηρε!!!και μενα μεχρι 729 παει:mad::mad:

 

Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ overclocking, τι το καλό προσφέρει? Δεν τελειώνει η μπαταρία πιο εύκολα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ overclocking, τι το καλό προσφέρει? Δεν τελειώνει η μπαταρία πιο εύκολα?

 

σε θεμα καταναλωσης δεν θα δεις και τεραστια διαφορα.εγω ενα θα σου πω και πιστευω θα καταλαβεις.μεχρι και στο galaxy s exv kanei overclocking.θα δεις διαφορα στην ταχυτητα γενικα,αλλα γουστα ειναι αυτα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση που δεν μου είναι ξεκάθαρη η απάντηση ακόμη?

 

Στην Ginger Stir Fry Beta14 (ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ) έχω τον launcher που ερχότανε μαζί με την rom. Δεν έχω πειράξει τίποτε.

 

Διαβάζω συχνά για τον Launcher Pro που αναφέρουν πολλοί ότι είναι άψογος, γρήγορος κλπ κλπ. Τι κερδίζω αν τον βάλω? Επίσης πως τον βάζω? ΚΑτεβάζω από market kαι βγάζω τον παλιό???

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση που δεν μου είναι ξεκάθαρη η απάντηση ακόμη?

 

Στην Ginger Stir Fry Beta14 (ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ) έχω τον launcher που ερχότανε μαζί με την rom. Δεν έχω πειράξει τίποτε.

 

Διαβάζω συχνά για τον Launcher Pro που αναφέρουν πολλοί ότι είναι άψογος, γρήγορος κλπ κλπ. Τι κερδίζω αν τον βάλω? Επίσης πως τον βάζω? ΚΑτεβάζω από market kαι βγάζω τον παλιό???

 

Τον κατεβάζεις από το Market, μπορείς να δοκιμάσεις και το Go LauncherEX, διαλέγεις εσύ ποιον launcher θες να τρέχει το κινητό και μπορείς να κάνεις uninstall τον παλιό χρησιμοποιώντας πχ το Titanium Backup.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει διαφορά στην αυτονομία από Ginger Stir Fry Beta 14, την οποία και έχω, με την τελευταία beta 21;

Αξίζει η αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει διαφορά στην αυτονομία από Ginger Stir Fry Beta 14, την οποία και έχω, με την τελευταία beta 21;

Αξίζει η αναβάθμιση;

 

Νομιζω πως η 21 ειναι λιιιιγο χειροτερη στην αυτονομια απο την 19.Προτινω να περιμενεις λιγες μερες.Μολις βγηκε η 22 που εχει το νεο Kernel και υποστηριζει και overclocking.Πιστευω η 23 δεν αργει...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η 21 ειναι λιιιιγο χειροτερη στην αυτονομια απο την 19.Προτινω να περιμενεις λιγες μερες.Μολις βγηκε η 22 που εχει το νεο Kernel και υποστηριζει και overclocking.Πιστευω η 23 δεν αργει...

 

Η beta22 για όποιο ενδιαφέρεται ---> http://android.modaco.com/topic/342009-romgen2zte-gingerbread-ginger-stir-fry/page__st__4280__p__1795372#entry1795372

Link to comment
Share on other sites

Το add hoc δουλεύει η τσάμπα παιδεύομαι μιση ώρα?

Και αν γνωρίζει κάποιος να μου πει πως μπορώ να στείλω internet στο κινητό από το 3G του laptop.

Link to comment
Share on other sites

Το add hoc δουλεύει η τσάμπα παιδεύομαι μιση ώρα?

Και αν γνωρίζει κάποιος να μου πει πως μπορώ να στείλω internet στο κινητό από το 3G του laptop.

Δοκίμασες το Connectify ?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει τα δεδομένα και πλέον παίζει ad-hoc στην GSF?

Η απάντηση η δική μου αφορούσε το πως θα μοιράσει το 3G ιντερνετ από το laptop στο κινητό και όχι τα ad-hoc

Link to comment
Share on other sites

ok νόμιζα ότι κάτι άλλαξε μετά τον κώδικα που έδωσε η ZTE για το skate. Πάντως ad-hoc παίζει χαλαρά η CM7...
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...