Jump to content

[Επίσημο] Motorola Droid / Milestone 3


tsoump
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λολ! μόλις μπήκα και είδα για το milestone 4! greek_lover_69 όταν το ανέφερες νόμιζα εννοούσες το RAZR πάντως επικό και το 4 αν και δεν έχω ψάξει ακόμα τιμή... πριν 2 λεπτά το είδα δεν μ ενθουσίασε τόσο ο σχεδιασμός όσο το πληκτρολόγιο :lol:
Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 101
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λολ! μόλις μπήκα και είδα για το milestone 4! greek_lover_69 όταν το ανέφερες νόμιζα εννοούσες το RAZR πάντως επικό και το 4 αν και δεν έχω ψάξει ακόμα τιμή... πριν 2 λεπτά το είδα δεν μ ενθουσίασε τόσο ο σχεδιασμός όσο το πληκτρολόγιο :lol:

 

και μενα εκ προτησ ωψης δεν με ειχε αρεσει.. αλλα με το που το συνηθησεις λιγο βλεπεις οτι ειναι καλουλη!!! δηλαδα αν δεν ειχα το 3ρι

και τα HTC θα το σκεφτομουνα!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

αξίζει το 4 ή το RAZR MAXX? γιατί το είδα κι αυτό με 3300 mah :respect:
Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

αξίζει το 4 ή το RAZR MAXX? γιατί το είδα κι αυτό με 3300 mah :respect:

 

ειναι απλα τα πραγματα... χρειαζεσαι πληκρολογιο φυσικο περνει το 4ρη δεν χρειαζεσαι περνεισ το razr maxx! :)

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πόσο καιρό κρατάει η μπαταρία σε νορμάλ λειτουργία το 4αρι γιατί το maxx ότι και να κάνεις και να πείς είναι λίγο με τέτοια μπαταρία...αν και δεν έχω δουλέψει τέτοιο keyboard (touchscreen)... εσείς που έχετε τι λέτε είναι βολικό? εύχρηστο? το συνηθίζεις εύκολα? για την ακρίβεια εμένα με ενδιαφέρει να μην κόβει πολύ την οθόνη και να μπορώ να γράφω αρκετά γρήγορα (αφού πάρω το κολάι)μιας και δουλέυω το keyboard από το PC αρκετά γρήγορα και είναι το ίδιο (qwerty)! :what:
Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

Γενικα στο android οταν γραφεις σε landscape mode, το πληκτρολογιο καληπτει ολη την οθονη. Δεν βλεπεις τιποτα παρα μονο τα κουμπια και ενα πλαισιο που σου δειχνει τι πληκρολογεις. Σε portrait mode βλεπεις που πληκτρολογεις και το πληκτρολογιο πιανει τη μιση οθονη.

Σε κινητα με hardware πληκτρολογιο η οθονη ειναι παντα ελευθερη και βλεπεις τα παντα κανονικα....

 

Γενικα η πληκτρολογιση σε touch πληκτρολογιο στην οθονη σε κινητο με σχετικα μεγαλη οθονη ειναι βολικη ειδικα σε landscape mode. Μετα απο λιγη συνηθεια θα γραφεις οσο γρηγορα εγραφες σε hardware πληκτρολογιο, ισως και πιο γρηγορα.....

Link to comment
Share on other sites

αξίζει το 4 ή το RAZR MAXX? γιατί το είδα κι αυτό με 3300 mah :respect:

 

Μωρε ρεσπεκτ το MAXX αλλα εχω την εντυπωση πως Ευρωπη/Ελλαδα δεν λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

@alex2539 το landscape είναι κάτι σαν αυτό? http://graphics8.nytimes.com/images/2008/11/26/technology/27pogue.650.jpg

ή σαν αυτό?http://cdn.noknok.tv.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2011/02/nokia-c6-01-review-keyboard-and-texting-1.jpg

(έχει επίσης και keyboard με qwerty σαν την 2η foto νομίζω τα blackberry μόνο δεν είμαι σίγουρος!)

 

@paidi_8auma αν είναι να πάρω το razr το απλό μιας και το έβαλαν και για ελληνικά δίκτυα πιστεύω θα βγάλουν και το MAXX σε λίγο καιρό στην Ελλάδα!

Edited by petromixalis
add more
Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

@alex2539 το landscape είναι κάτι σαν αυτό? http://graphics8.nytimes.com/images/2008/11/26/technology/27pogue.650.jpg

ή σαν αυτό?http://cdn.noknok.tv.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2011/02/nokia-c6-01-review-keyboard-and-texting-1.jpg

(έχει επίσης και keyboard με qwerty σαν την 2η foto νομίζω τα blackberry μόνο δεν είμαι σίγουρος!)

 

@paidi_8auma αν είναι να πάρω το razr το απλό μιας και το έβαλαν και για ελληνικά δίκτυα πιστεύω θα βγάλουν και το MAXX σε λίγο καιρό στην Ελλάδα!

 

Ακριβως, landscape ειναι η πρωτη φωτο οταν εχεις το κινητο οριζοντια.... portrait ειναι το δευτερο στην κανονικη συνηθησμενη θεση.

Γιατι δεν βλεπεις κανενα βιντεακι στο Youtube να σου λυθουν οι αποριες?

Αν επιτρεπεται ποια ειναι ακριβως η χρηση που θες να κανεις και ειναι σημαντικο να βλεπεις ολη την οθονη κατα την πληκτρολογιση?

 

Αν δεν κανω λαθος το rarz maxx ειναι Gsm κινητο οποτε λογικα δουλευει στην ελλαδα αν το παρεις απ' εξω εκτος και αν παιζει καποιο κλειδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος το rarz maxx ειναι Gsm κινητο οποτε λογικα δουλευει στην ελλαδα αν το παρεις απ' εξω εκτος και αν παιζει καποιο κλειδωμα.

 

Φίλε alex, εξ' αρχής το Milestone 3 είχε έρθει ως dualband κινητό, δουλεύει παγκοσμίως.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε alex, εξ' αρχής το Milestone 3 είχε έρθει ως dualband κινητό, δουλεύει παγκοσμίως.

 

Ναι το ξερω αυτο, μαλιστα αυτη ειναι η κυρια συσκευη μου και δουλευει απροβληματιστα εδω στην ελλαδα....

 

Πιο πανω αναφερομαι στο rarz maxx. Με βαση τα spects που βλεπω στο gsmarena φανταζομαι θα δουλευει και αυτο στη χωρα μας χωρις προβληματα. Εικασιες κανω, δεν εχω ψαξει πληροφοριες για το συγκεκριμενο κινητο..

 

http://www.gsmarena.com/motorola_razr_maxx-4666.php

 

( ποσταρω απο το κινητο με Opera mini για αυτο τα ποστ μου ειναι καπως....Sorry! )

Link to comment
Share on other sites

παλικάρια μήπως το ελληνικό το σήμα είναι CDMA? γιατί σε gsmarena που τα έκανα compare(milestone 3 + Razr MAXX) και τα 2 έχουν GSM (σε 2G) και HSDPA (σε 3G) ενώ το 3άρι που είναι και επίσημα global έχει το CDMA...

 

@alex2539 κοίτα ο bro μου έχει το C6-00 αν και όχι landscape πίανει όλη την οθόνη (σε portait είναι αλλά σαν τα παλιά τα κινητά που για να γράψεις π.χ. το "Γ" και πρέπει να πατήσεις 3 φορές το "2") και δεν σου επιτρέπει να δείς τι γράφεις κρατάει μία με δύο (κοφτές-1/2 ή 1/3 πλάτος της οθόνης) σειρές το τι έχεις γράψει και μπερδέυεσαι στο μύνημα εμένα με ενδιαφέρει όπως είπες να συνηθήσω να γράφω γρήγορα όπως και το keyboard στο pc και να μπορώ να δω τι περίπου γράφω!

Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

παλικάρια μήπως το ελληνικό το σήμα είναι CDMA? γιατί σε gsmarena που τα έκανα compare(milestone 3 + Razr MAXX) και τα 2 έχουν GSM (σε 2G) και HSDPA (σε 3G) ενώ το 3άρι που είναι και επίσημα global έχει το CDMA...

 

@alex2539 κοίτα ο bro μου έχει το C6-00 αν και όχι landscape πίανει όλη την οθόνη (σε portait είναι αλλά σαν τα παλιά τα κινητά που για να γράψεις π.χ. το "Γ" και πρέπει να πατήσεις 3 φορές το "2") και δεν σου επιτρέπει να δείς τι γράφεις κρατάει μία με δύο (κοφτές-1/2 ή 1/3 πλάτος της οθόνης) σειρές το τι έχεις γράψει και μπερδέυεσαι στο μύνημα εμένα με ενδιαφέρει όπως είπες να συνηθήσω να γράφω γρήγορα όπως και το keyboard στο pc και να μπορώ να δω τι περίπου γράφω!

 

Το ελληνικο σημα ειναι Gsm Σε 2g Και Hsdpa Σε 3g. To CDMA ειναι το αμερικανικο...

Το Droid 3 ειναι quandband, δουλευει παντου σε ολο τον κοσμο καθως ειναι και gsm και cdma.

 

Αυτο ειναι θεμα Software. Εχεις πολλες επιλογες στο Android κατεβαζοντας την αντιστοιχη εφαρμογη.

Υπαρχει πληκτρολογιο full qwerty που γραφεις κανονικα, υπαρχουν και επιλογες για εικονικα πληκτρολογια οπως τα παλια κλασικα κινητα με τα νουμερα οπου πχ πατας 1 φορα το 2 για να βγαλει το α, 2 φορες για β κτλ, οπως επισεις και το κλασικο t9. Αυτα σε Portrait...

Σε Landscape το κλασικο Full qwerty οπου ειναι και ο πιο βολικος τροπος....

Αλλα δες καλυτερα κανενα βιντεακι στο youtube γιατι οτι και να σου λεω εγω γραπτα λιγα θα καταλαβεις...

Γενικα υπαρχουν τα παντα για ολα τα γουστα.... οτι σε βολευει!

 

Το C6-00 δεν ειναι Android και απο τη λιγη εμπειρια που εχω με Nokia κινητα δεν ειναι οτι πιο ευχαριστα το typing. Βεβαια παιζει ρολο και το μεγεθος της οθονης, οσο μεγαλυτερη τοσο το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να μου πείς ότι το Motorola razr MAXX βγήκε αποκλειστικά για την ευρώπη (σύμφωνα με αυτά που είπες και με τα specs του κινητού....)?

 

Motorola razr maxx 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

 

όσο για τα βιντεάκια alex2539 μέχρι να διαλέξω κινητό πίστεψέ με είδα άπειρα απλώς εκεί κάνουν μια γενική παρουσίαση του κινητού τη δυνατότητες έχει κ.τ.λ. γιαυτό και μπήκα στο forum να ρωτήσω - από άτομα που έχουν τέτοια κινητά - μια πιο... ειδική γνώμη! :whistle:

Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να μου πείς ότι το Motorola razr MAXX βγήκε αποκλειστικά για την ευρώπη (σύμφωνα με αυτά που είπες και με τα specs του κινητού....)?

 

Motorola razr maxx 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

 

όσο για τα βιντεάκια alex2539 μέχρι να διαλέξω κινητό πίστεψέ με είδα άπειρα απλώς εκεί κάνουν μια γενική παρουσίαση του κινητού τη δυνατότητες έχει κ.τ.λ. γιαυτό και μπήκα στο forum να ρωτήσω - από άτομα που έχουν τέτοια κινητά - μια πιο... ειδική γνώμη! :whistle:

 

Δεν βγηκε αποκλειστικα για την ευρωπη. Στην ευρωπη κυκλοφορησε αργοτερα. Το οτι ειναι gsm δεν λεει τιποτα. Το gsm χρησημοποιειται απο πολλα δικτυα σε ολο τον κοσμο και οχι μονο ευρωπη.

Με βαση τα spects του κινητου δουλευει απροβληματιστα στην ελλαδα....

 

Για τα βιντεακια σου ειπα για να παρεις μια καλυτερη ιδεα. Να δεις τι ακριβως παιζει...

Παντως γενικα αν ειναι πολυ του typing σαν εμενα, ενα hardware πληκτρολογιο θα το εκτιμησεις ιδιεταιρα. Παντως και με το virtual πληκτρολογιο σε καποιο κινητο με μεγαλη οθονη δεν θα δυσκολευτεις καθολου. Και βασικα οι πιο πολλοι χρηστες θα σου πουν πως το hardware πληκτρολογιο πλεον ειναι περιττο....

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν είχα ποτέ μου touch screen και δεν έχω ιδέα για της διαστάσεις και την βολικότητα όσο αναφορά το πληκτρολόγιο κ.τ.λ. μήπως έχει κανείς ιδέα να μου πεί αν το πληκτρολόγιο απ'το Motorola RAZR MAXX είναι βολικό? (απ'ότι διάβασα είναι 4,3" η οθόνη) :help: Edited by petromixalis
add more
Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν είχα ποτέ μου touch screen και δεν έχω ιδέα για της διαστάσεις και την βολικότητα όσο αναφορά το πληκτρολόγιο κ.τ.λ. μήπως έχει κανείς ιδέα να μου πεί αν το πληκτρολόγιο απ'το Motorola RAZR MAXX είναι βολικό? (απ'ότι διάβασα είναι 4,3" η οθόνη) :help:

 

Μια χαρα βολικο ειναι... και στις 4" που γραφω καμια φορα στο droid 3 μια χαρα βολευει ποσο μαλλον στις 4,3" στο razr maxx!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή alex2539 υπάρχει επίσημα στην Ευρώπη? μπορώ να το ζητήσω από τον ξάδερφό μου που είναι στην Γερμανία να μου το φέρει? ή είναι από Αμερική και απλώς δουλεύει και στα Ευρωπαϊκά δύκτια?

και αν ναι... πόσο θα πάει η τιμή του? είδα σε gsmarena πως βγαίνει γύρω στα 360€:this:

http://www.gsmarena.com/motorola_razr_maxx-4666.php

Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δυστυχώς δεν ξέρω λεπτομέρειες για το κινητό. Απλά πιο παλιά είχα διαβάσει στο ιντερνετ οτι ειναι καποια στιγμη θα κυκλοφορουσε στην ευρωπη η gsm εκδοση του razr maxx.

 

Γιατι δεν ρωτας καλυτερα τον ξαδερφο σου στη Γερμανια να σου πει σιγουρα αν υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

@alex2539 έγινε... θα τον ρωτήσω και μόλις μάθω (πόσο μάλλον αν το πάρω κιολας) θα σου πω αν δουλεύει απροβλημάτηστα Ελλάδα και πόσο (περίπου) κάνει και διαρκεί η μπαταρία του φυσικά!

 

να ρωτήσω και κάτι που μου ήρθε χθές... η μπαταρία πόσο κρατάει? (δηλαδή για πόσες φορτήσεις είναι?) κι αν πάθει κάτι υπάρχει κάποιος ειδικός να την αλλάξει η θέλει πέταμα όλο το κινητό?

ρωτάω γιατί η μπαταρία είναι ενσωματωμένη :sorry:

 

 

μετά από αρκετές ώρες ψάξιμο βρήκα αυτό: http://www.newmobile.com/uk/Motorola-Razr-Maxx/Specifications

 

Power supply

 

Battery

3300 mAh

Li-ion, user replaceable

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τα milestone 3 και 4

δεν πωλούνται ευρωπη;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδιά το είχα πάρει μέσω του ebay πριν εναν μήνα από την αμερική. όλα καλά ΑΛΛΑ κάποιο πρόβλημα πρέπει να έχει δεν αναγνωρίζει τις memory καρτες (αν και εχει 16 gb εσωτερικη μνημη) επίσης το space κουμπι στο hardware πληκτρολόγιο θέλει λίγο περισσότερη πίεση...του τα είπα στο πωλητή στο ebay αλλά με έγραψε..δεν ξέρω τι να κάνω. πάντως αν το θέλει κανένας να του το πουλήσω (μέσω ebay, χερι με χερι οτι θελετε)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το κινητο που εχω εχει πανω του το android 2.3.4 και χθες εκανα μια βλακεια ,εψαχνα σε αλλα φορουμ για τη λυση της μπαταριας που δειχνει ανα 10% για να το κανω να δειχνει ανα 1% βρηκα και αντικαστησα αρχεια system μετα την επανακινηση αρχισαν τα προβληματακια ωωωω πως θα το ξαναγυρισω κανονικα;

μπορει καποιος να μπει στο system και αντιγραψει καποια αρχεια που θελω και να μου τα στειλει?

 

για το Droid 3 της Verizon λεω!

 

Edit : τωρα πια με τα πειραματα που εκανα δεν ανοιγει καθολου το κινητο παραμενει κολλημενο στο ανοιγμα το σημα της! :(

ωχ ωχ ποιος ξερει απο αυτα να με βοηθησει να το ξαναφλασαρω απο την αρχη! ψαχνω ψαχνω στο xda δεν καταλαβαινω

ας βρεθει καποιος παρακαλω!!!

Edited by Nathanael
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Να ρωτησω επειδη σκεφτομαι να το παρω σαν μεταχειρισμενο, το τηλεφωνο ειναι τοσο καλο οσο δειχνουν τα νουμερα του? Προσωπικα με υπερκαλυπτουν αλλα σκεφτομαι μηπως εχει καποια χτυπητη αδυναμια, κατι εχω ακουσει, οτι χανει το σημα, κολλαει κτλ. Αν δεν το πειραξω με την στοκ ρομ ειναι ΟΚ? Ελληνικα εχει? Αν και δεν ειναι ιδιαιτερο προβλημα...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...