Jump to content

[Επίσημο] Motorola Droid / Milestone 3


tsoump
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://mobimg.sulekha.com/motorola/droid-3/stills/Motorola_Droid-3_02.jpg

 

Θεώρησα καλό να δημιουργηθεί το κατάλληλο thread ώστε να αποκτήσουμε μια επαφή με τον πιθανό μέλλοντα διάδοχο των droids και ν' αναπτύξουμε συζητήσεις περι αυτού και της πιθανης ημερομηνίας άφιξής του.

 

'Εχει επισημοποιηθεί ως Droid 3 στην Αμερική , κι απ' ό,τι δείχνει ως milestone 3 σε Κίνα κι Ευρώπη. To όμορφο της υπόθεσης είναι πως εν έτη 2011 ,υπο την οικονομική ύφεση , η αγορά του απο το e-bay μοιαζει αστεια για τις δυνατοτητες που παρεχει. Βάσει των σημερινών υπολογισμών στο ΧΕ έχουμε για 450$ αντιστοιχια στα 312€ . Οι τιμές στο e-bay οπως θα δειτε σήμερα ειναι εξεφτελυστικές, αλλά πάλι θα μου πείτε " και ποιός τα διαθέτει ; "

 

 

 

Specs

 

 

Μέγεθος: 167 g , 124 x 64 x 13 mm

Μπαταρία: 300 ώρες αναμονής ή 9 ώρες και 16 λεπτά ομιλίας (προσεγγιστικα) , Li-Ion 1540 mah

Οθόνη : 540 x 960 pixels, 4.0 inches , 16M colors

Κάμερα: 8 MP, 3264x2448 pixels, LED flash, αυτόματη εστίαση, κι η δεύτερη 1.3 MP

Video: 1920x1080 1080p HD, 30 fps

Λειτουργικό: Android OS, v2.3 Gingerbread

Επεξεργαστής: Dual-core 1Ghz TI OMAP4

Ram: 512mb

 

Καλούδια

- wifi , dlna, hotspot

- GPS

- video κλησεις (εσωτερική κάμερα 1,3MP)

- Θήρα HDMI

- συρταρωτό QWERTY πληκτρολόγιο με ξεχωριστά πλήκτρα πλοήγησης κι αριθμών.

- 27% ταχύτερο από το milestone 2

- 30% γρηγορότερο chip γραφικών από το milestone 2

* απώλεια ραδιοφώνου

 

 

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 101
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πιστευω οτι ειναι μια απο τις καλυτερες επιλογες που μπορει να εχει καποιος που θελει qwerty πληκτρολογιο!!

επισης τα specs ειναι αρκετα ικανοποιητικα!!! και πιστευω θα παει καλα οπως οι προκατοχοι του!!!

 

Αν ημουν σε φαση να αλλαξω συσκευη...θα ηταν μια απο τις επιλογες μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχήν θα πρέπει να κρίνουμε τη συσκευή βάσει του ανταγωνισμού όταν με το καλό γίνει διαθέσιμη. Τα ίδια λέγαμε και για το Atrix και τώρα πλέον δεν ασχολείται κανείς μαζί του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα 512ΜΒ RAM με "χαλάνε" λίγο, αλλά το βασικότερο είναι ότι δεν ξέρουμε 100% αν θα έχει ξεκλείδωτο Bootloader.

Κατά τα άλλα ιδανικός αντικαταστάτης του Milestone 1. :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Βάσει της νέας πολιτικής της εταιρίας... θα έχει ξεκλείδωτο bootloader.

 

Τα 512ΜΒ RAM είναι λίγα πλέον για μια επερχόμενη συσκευή αυτής της κατηγορίας (εδώ το ΑΤΡΙΧ έχει 1GB).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και επιτελους εχει μπροστινη καμερα για ανετες Skype καταστασεις.

 

απιθανη συσκευη

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το τσιμπησα απο Ebay το Droid 3 Global, ειναι και CDMA και GSM. Δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα. Μαλλον θα επιστρεψω στο Sensation μου.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα, συγνωμη για την ισως χαζη ερωτηση , και εκανα ενα quick search στο forum

αλλα θα ηθελα να σας ρωτησω αν το Motorola DROID 3 μπορει να χρησιμοποιηθει στην Ελλαδα,

απο τους παροχους που εχουμε. Εκανα ενα χαζο bid στο ebay, και δεν μπορω να βρω ομως

αν το συγκεκριμενο κινητο μπορει να δουλεψει στην χωρα μας.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά είναι και GSM και CDMA, global συσκευή, άρα δουλεύει και με ελληνικά δίκτυα. Αλλά σε λίγο καιρό κυκλοφορεί το επόμενο μοντέλο, γιατί να bidάρεις στο προηγούμενο;
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ. Για τον πολυ απλο λογο του ποσα χρηματα μπορω να διαθεσω! Αρα σωστα εβλεπα οτι ειναι μπορει να δουλεψει σχεδον σε ολο τον κοσμο η ιδια συσκευη ετσι; Καποιοι ρωτουσαν αν φερουν το κινητο στην Ευρωπη αν θα δουλευει και με φοβισαν..
Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα σε δημοπρασια εναντι 260Ε με μεταφορικα. Νομιζω αξιζει τα λεφτα του, τι λετε;

Ελπιζω να ειναι καλυτερο απο το Ν97 που εχω...

 

Αφου λυθηκε το θεμα οτι θα λειτουργει στα δικτυα μας,

τι γινεται με το rooting της συσκευης; Γενικα εχετε ακουσει αν ειναι

προβληματικη οπως το Ν97 για παραδειγμα;

Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

ε τι συγκρινεις τωρα... μερα με τη νυχτα οι 2 συσκευες

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απλα διαβαζω εδω και 2 ωρες reviews για το συγκεκριμενο κινητο,

και η που θα το βγαζουν κακο, η πολυ καλο! Παντως τα προβληματακια του τα εχει

απο οτι καταλαβα. Ειναι ενα κινητο το οποιο χαρακτηριζεις laggy μου φαινεται. Οπως

και το Ν97 αλλωστε .. Μαλλον καρμικο θα μου ειναι! :cry:

Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

το εν λόγω τηλέφωνο το έχω εδώ και δυο μήνες και μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί μέχρι τουλάχιστον προχθές... Όπου έκανα τη βλακεία και κατέβασα το android 4 ice cream και το έβγαλα nok out... Τώρα μετακινούμε μεταξύ gingerbread και ice cream χωρίς σήμα gsm ή umts μάλλον κλείδωσα τη κεραία και δεν βλέπει τίποτα...

Έχει κανείς καμιά ιδέα του τι μπορώ να κάνω ή να παραγγείλω καινούριο τηλέφωνο ;;;;

Ευχαριστώ

Γιάννης.

Motorola Droid 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια να σας ρωτησω τι κωδικο πρεπει να βαλω για να ξεκλειδωσει τη σιμ και να αναγνωρισει το ελληνικο δικτυο μου;

αν το κανω root το κινητο θα ζηταει καθε φορα κωδικο για το αναλογο δικτυο; Ευχαριστω.

Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

Από που κατέβασες ICS rom;

 

Κατέβασα από cyanogen και εγκατεστησα με safestrap κάποιο κενό των παιδιών που κάνουν τον προγραμματισμό είναι μάλιστα στο bugzilla που τους το έστειλα μου απάντησαν πριν λίγες μέρες απάντηση και ζητούσαν πληροφορίες των δικτύων στην Ελλάδα για να περάσουν τις συχνότητες.

Εν το μεταξύ κατάφερα και έκανα hard boot και επανέφερα το κινητό στις προηγούμενες ρυθμίσεις και μάλιστα χωρίς να χρειαστεί να περάσω κωδικό ξεκλειδώματος.

Ωραίο το ICS αλλά μάλλον βιάστικα, είμαι στην αναμονή πάντως και μόλις τελειώσουν θα το ξαναδοκιμάσω....

Motorola Droid 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ναι, να περιμένεις το Droid 4....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το εχει κανεις αυτο το κινητο γιατι ετοιμαζομαι να το τσιμπησω ξεκλειδωτο απο δημοπρασιες! σε μερικες βδομαδες και θελω περισσοτερες πληροφοριες απο αυτον που το εχει για να μη το μετανιωσω...

Παρακαλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

δυσκολο να βρεις καποιον κατοχο εδω

 

διαβασε καποια απο τα πολλα πληρη reviews του Droid 3 στο ιντερνετ.

πολυ καλυτερη λυση απο σκορπιες αποψεις

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το εχει κανεις αυτο το κινητο γιατι ετοιμαζομαι να το τσιμπησω ξεκλειδωτο απο δημοπρασιες! σε μερικες βδομαδες και θελω περισσοτερες πληροφοριες απο αυτον που το εχει για να μη το μετανιωσω...

Παρακαλω!!!!

 

Τι πληροφοριες χρειαζεσαι; Το κινητο το εχω κανα 2μηνο και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος για τα λεφτα που εδωσα.

Απλα οταν μπαινει κ η θηκη γινεται λιγακι χοντρο. Στην καμερα δινω 6,5-7/10 βαθμο, το ηχειο μια απο τα ιδια(φτιαχνετε με app). Δεν εχω καταφερει να του βαλω ελληνικο μενου, αλλα στα μηνυματα κ επαφες δεν εχω κανενα προβλημα(μεσω εφαρμογων). Η οθονη μου φαινεται πολυ καλη(βλεπω ανετα επεισοδια οταν ειμαι σε λεωφορειο), παιζει ανετα τα περισοτερα games. Ραδιοφωνο μπαινει. Η μπαταρια ειναι για κλαματα μου παει με μετρια χρηση 1 το πολυ 1μιση μερα(μεταχειρισμενο το πηρα δε ξερω τις αρχικες φορτισεις, ειναι κ android ομως μη ξεχνας). Μπορω να σου δωσω και πιο ακριβες χαρακτηριστικα με αριθμους αν σε βοηθαει.

Αν σου ρθει κατι αλλο ριχτο εδω.

Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ τι ωραια που βρεθηκε ενας κατοχος!!!

οι πληροφοριες που θελω ειναι :

1) κανει βιντεοκλησεις μεσω του δικτυου (οχι μεσω ιντερνετ,σκαιπ κλπ... )

2) στα μηνυματα γραφεις και διαβαζεις κανονικα στα ελληνικα κι ας μη εχει ελληνικο μενου

3) οταν γραφεις μηνυματα SMS κλειστο το πληκτρολογιο εχεις τη επιλογη για το συνηθησμενο ABC πληκτρολογιο οπως πολια που ειναι με τη σειρα

4) στο συρομενο πληκτρολογιο μπορεις να γραφεις κι ελληνικα;

 

αυτα σκεφτηκα τωρα πιο μετα αλλα...

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ τι ωραια που βρεθηκε ενας κατοχος!!!

οι πληροφοριες που θελω ειναι :

1) κανει βιντεοκλησεις μεσω του δικτυου (οχι μεσω ιντερνετ,σκαιπ κλπ... )

2) στα μηνυματα γραφεις και διαβαζεις κανονικα στα ελληνικα κι ας μη εχει ελληνικο μενου

3) οταν γραφεις μηνυματα SMS κλειστο το πληκτρολογιο εχεις τη επιλογη για το συνηθησμενο ABC πληκτρολογιο οπως πολια που ειναι με τη σειρα

4) στο συρομενο πληκτρολογιο μπορεις να γραφεις κι ελληνικα;

 

αυτα σκεφτηκα τωρα πιο μετα αλλα...

 

1. Δεν εχω δοκιμασει αλλα γιατι να μη κανει; Η καμερα λειτουργει με αλλα προγραμματακια.

2.Ναι νομιζω στο ειπα και πιο πανω αλλα ισως να μην ημουν ξεκαθαρος.

3.Ναι απλα η αλλαγη απο ελληνικα-αγγλικα κ αντιστροφα δεν εχω βρει πως γινεται στο qwerty αλλα μονο απο το touch

4.Εννοειται :)

Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...