Jump to content

Ανταλλακτικά / αξεσουάρ για το ZTE Blade


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα συζητάμε για τα συμβατά αξεσουάρ (Bluetooth κ.τ.λ.) καθώς και για διάφορα ανταλλακτικά (καπάκι μπαταρίας, οθόνη κ.τ.λ.). Όπότε αν κάποιος ψάχνει κάποιο ανταλλακτικό ή αξεσουάρ το αναφέρει εδώ ;).

 

=======

Το θέμα αφορά το Blade και κατά την γνώμη μου είναι χρήσιμο, ελπίζω να μην κλειδωθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Είναι όντως χρήσιμο και δεν θα κλειδωθεί αρκεί να διατηρηθεί καθαρό και με όσο το δυνατό λιγότερα off-topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω το blade απο τον Ιανουάριο και επειδή δεν του φόρεσα ποτέ θήκη ούτε προστατευτικό οθόνης το κινητό έχει αποκτήσει κάτι σημάδια που μπορώ να πω πως είναι ενοχλητικά όσο τα βλέπω η τα αγγίζω.Και επειδή δεν έχω κάνει αγορές online θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρει κάνεις που μπορώ να βρω και πόσο κοστίζουν τα εξής:

1. digitizer (το μπροστά μέρος δλδ)

2. καπάκι μπαταρίας (το πίσω μέρος)

3.Θήκη

4.Προστατευτικό οθόνης

 

Δεν έχει τύχει να ρωτήσω σε κάποιο κατάστημα wind και εάν έχει πάει κάποιος για αλλαγή στα πλαστικά και γνωρίζει το κόστος θα ήταν θεμιτό να το πει.

Αν βέβαια το κόστος υπερβεί τα 50€ τότε σίγουρα δεν με ενδιαφέρει γιατί πουλάω το κινητό και βάζω τα υπόλοιπα 50-60-70 -80 και το αγοράζω και πάλι.

Δεν ξέρω βέβαια (αν και δεν πιστεύω) αν καλύπτεται απο την εγγύηση μία τέτοια αλλαγή.

Επίσης ένα άλλο θέμα που έχω είναι πως έχω χαλάσει και τα ακουστικά με αποτέλεσμα να θέλω και ένα headset.Κοίταζα διάφορα με συμβατό βίσμα (jack) και αν κατάλαβα καλά μόνο του iPhone πρέπει να υπάρχουν στην αγορά καθώς για ZTE (τουλάχιστον σε μερικά καταστήματα που είδα) δεν υπάρχουν.Πιστεύω πως θα έχει και η wind αλλά αν έχετε δοκιμάσει κάτι που να έχει μια διαφορά σε ποιότητα και να μην δώσω και τρελά λεφτά τότε θα ήμουν ευγνώμων.

Βέβαια αν στη τελική υπάρχει συμφέρον να αγοράσω κάτι online τότε θα το κάνω ασυζητητή.

 

(σ.σ.) ...όπως καταλαβαίνετε δεν θέλω να ξοδέψω πολλά καθώς για να πήρα ένα κινητό φθηνό αλλά υπερ αποδοτικό κινητό σημαίνει πως το μελέτησα με βάση τις ανάγκες μου και την τσέπη μου. :ninja: ... κι ας φυλάξω τα λεφτά αυτά για να αγοράσω το zte blade ξανά :lol:

 

Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Για το πίσω καπάκι μπαταρίας, ξέρω πως στη wind το έχουν 14ευρώ, αλλά είχε βρει ένας άλλος φίλος (δεν θυμάμαι σε πιο thread) με 9ευρώ από ebay.

 

Τα περισσότερα λεφτά θα σου φύγουν για το digitizer, και σίγουρα θα πας πάνω από 50 ευρώ.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα περισσότερα λεφτά θα σου φύγουν για το digitizer, και σίγουρα θα πας πάνω από 50 ευρώ.

 

Και με αμφιβόλου ποιότητας αποτελέσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετά από τόση διάδωση του blade στην ελλάδα δεν υπάρχουν διαθέσιμα accessories του σε ελληνικά καταστήματα?

Η wind τουλάχιστον δεν έχει φέρει τίποτα? Θα πρέπει να παραγγέλνουμε από εξωτερικό? Ψάχνω για μια θήκη για να μην γρατζουνιστεί η οθόνη. Καμιά πρόταση?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην δινετε τζαμπα λεφτα σε ελληνικα μαγαζια..το ebay βρωμαει απο αξεσουαρ σε τιμες εως και 80% πιο φθηνες απο ελλαδα...με ενα 20ρικο απο ebay εχεις ντυσει,βαλει screen protector,αγορασει θηκη στηριξης σε παρμπριζ μαζι με φορτιστη αυτοκινητου και θα σου μεινουν και ρεστα..
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ebay... τι άλλο!

 

Αναφέρθηκα σε accessories σε ελληνικά καταστήματα γιατί:

 

1. Γιατί μου κάνει εντύπωση πως με τέτοια διάδοση του blade στην Ελλάδα να μην υπάρχουν σχετικά προιόντα σε ελληνικά καταστηματα

2.Θα ήθελα να δω από κοντά μια θήκη πριν την αγοράσω, μην παραγγείλω κάτι online και μου ρθει μια ακαλαίσθητη πατάτα που τελικά δεν θα χρησιμοποιήσω

 

Ως προς την πρότασή σου για αγορά από ebay (η έστω από σελίδα του εξωτερικού):

 

Έχεις να μου προτείνεις κάποια συγκεκριμένη θήκη?

-->Θα ήθελα κάποια που να προστατεύει την οθόνη ή και το πίσω κάλυμα που όμως να είναι καλή αισθητικά και όχι καμιά πλαστικούρα ή καμιά λαστιχένια αηδία.

 

Αν έχει βρει κανείς κάποια τέτοια θήκη ας δώσει κανένα link.

 

Edit : Επειδή ο αγαπητός mod μου την λέει στο επόμενο ποστ, διεκρινίζω πως έχω ψάξει αρκετά και ζητώ κριτικές για θήκες που αγοράσατε και προτάσεις για θήκες που ενδεχομένως δεν βρήκα ψάχνωντας.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις να μου προτείνεις κάποια συγκεκριμένη θήκη?

-->Θα ήθελα κάποια που να προστατεύει την οθόνη ή και το πίσω κάλυμα που όμως να είναι καλή αισθητικά και όχι καμιά πλαστικούρα ή καμιά λαστιχένια αηδία.

 

Αν έχει βρει κανείς κάποια τέτοια θήκη ας δώσει κανένα link.

 

Ευχαρίστως να σε εξυπηρετήσουμε αλλά θα χρειαστεί να κάνεις και εσύ κάτι. Διάλεξε... http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=zte%20blade%20case&_dmpt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&_ds=1&_fcid=80&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_stpos=&gbr=1

 

EDIT: Off topic και flame post διαγράφονται. Παρακαλώ η συζήτηση να επικεντρωθεί αποκλειστικά στο θέμα του τίτλου. Για διευκρινήσεις πέρα από αυτό που ενδεχομένως χρειαστείς επικοινώνησε μαζί μου μέσω pm. Ευχαριστώ.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω

 

1) Αυτόν τον screen protector και

2) Αυτόν το φορτιστή + μπαταρία

 

Τα έχει πάρει κανείς? Είναι ΟΚ?

(Επειδή δεν έχω εμπειρία από ebay, πόσες μέρες κάνουν να έρθουν?)

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(Επειδή δεν έχω εμπειρία από ebay, πόσες μέρες κάνουν να έρθουν?)

 

Επειδή είναι από Ευρώπη δεν θα κάνουν πάνω από 10 ημέρες αλλά εξαρτάται από τα δικά μας ταχυδρομεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές οι μπαταρίες που βλέπω στο ebay είναι αυθεντικές της zte?

Γιατί μου φαίνονται πολύ φθηνες για αυθεντικές.

Μην γίνει καμιά έκρηξη ενώ μιλάω...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αυθεντικές δεν είναι εκτός και αν κάποια αναφέρεται ρητά ως original.

 

Σε γενικές γραμμές δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα και στην καλύτερη περίπτωση να έχουν την ίδια απόδοση με τη stock.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω

 

1) Αυτόν τον screen protector και

2) Αυτόν το φορτιστή + μπαταρία

 

Τα έχει πάρει κανείς? Είναι ΟΚ?

(Επειδή δεν έχω εμπειρία από ebay, πόσες μέρες κάνουν να έρθουν?)

O φορτιστης αυτος δεν κάνει για τις δικές μας πρίζες, ειναι μονο για Αγγλία, εκτος και αν παρεις καποιο ανταπτορα.

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

O φορτιστης αυτος δεν κάνει για τις δικές μας πρίζες, ειναι μονο για Αγγλία, εκτος και αν παρεις καποιο ανταπτορα.

 

Ωχ ναι δεν το παρατηρησα, και το παρηγγειλα ηδη, ευτυχως εχω καποιους αναπτορες.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά ελπίζω να με βοηθήσει κανείς οπως πάντα σ'αυτό topic. Εχω στο blade για hands free το MW 600 της sony ericsson.Εχει κανεις κάποιο διαφορετικό η να ξέρει αν υπάρχει κάποιο το οποίο να δουλεύει ενώ ειναι στο φορτιστή; Θελω να βάλω ένα μόνιμα στο αυτοκίνητο για συνδεση με το ραδιο cd και αναπαραγωγη μουσικης.Ρώτησα ήδη στο κατάλληλο topic αλλα δεν κινειται κ πολυ.Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες ξερετε ποσο θα μου κοστισει αλλαγη οθονης στην wind?μπορω να βρω οθονη απο καπου αλλου πιο φθηνα???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδες ξερετε ποσο θα μου κοστισει αλλαγη οθονης στην wind?μπορω να βρω οθονη απο καπου αλλου πιο φθηνα???

 

Επικοινώνησε καλύτερα μαζί τους. Εναλλακτικά έχεις και αυτή την επιλογή (θεωρώντας ότι χρειάζεσαι μόνο το digitizer) αλλά κάποιος θα χρειαστεί να κάνει την "εγχείρηση".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεται πουθενά ανταλλακτική οθόνη; Έσπασε προχτές, ο digitizer δουλεύει και στα χαλασμένα σημεία. Ebay δεν μου έβγαλε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρίσκεται πουθενά ανταλλακτική οθόνη; Έσπασε προχτές, ο digitizer δουλεύει και στα χαλασμένα σημεία. Ebay δεν μου έβγαλε κάτι.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-San-Francisco-TOUCH-SCREEN-DIGITIZER-ZTE-Blade-/170669706024?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item27bcb50b28#ht_1011wt_905

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο digitizer δουλεύει όπως είπα. Οθόνη χρειάζομαι.

 

Έχεις δίκιο... βιάστηκα. Για οθόνη, δύσκολα τα πράγματα όντως αλλά και πάλι δεν ξέρω αν αξίζει δεδομένης της τιμής της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε καλύτερα μαζί τους. Εναλλακτικά έχεις και αυτή την επιλογή (θεωρώντας ότι χρειάζεσαι μόνο το digitizer) αλλά κάποιος θα χρειαστεί να κάνει την "εγχείρηση".

 

Εγώ είχα αγοράσει και άλλαξα επιτυχώς digitizer στο παλιό κινητό αλλά μαζί με την μπροστινή πλαστική πρόσοψη. Βλέποντας το ανταλλακτικό στο χέρι νομίζω πως είναι αδύνατον να βγάλεις τον digitizer μόνο απ την πρόσοψη.

 

Αν παραγγείλεις παρείγγειλε όλη την μπροστινή πρόσοψη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει screen protectors από ebay που να έχει μείνει ευχαριστημένος με την ανατοχή τους? Είχα πάρει αυτές http://www.ebay.co.uk/itm/6-x-screen-protector-film-Dell-XCD35-/280603639790?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item415547bfee#ht_1358wt_907 αλλά με το παραμικρό γρατζουνίζονται!
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...