Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ίδια είχα ζήσει και εγώ στην Ιταλία. Δυνατότητα σύνδεσης μόνο σε Vodafone IT, χωρίς την δυνατότητα να συνδεθείς σε άλλο δίκτυο, αν και αναγράφεται ρητά στην ιστοσελίδα τους, τα δίκτυα τα οποία μπορείς να συνδεθείς (χειροκίνητα ανάλογα τα γούστα του καθενός) κατά την περιαγωγή σε κάποια χώρα και συγκεκριμένα στην Ιταλία. Επίσης το ίδιο μπορεί να συμβαίνει και σε άλλες χώρες, πχ Βουλγαρία (όπου σε συνδέει σε ένα και μόνο δίκτυο, αν και αναγράφονται όλα σχεδόν.
Άραγε η ΕΕΤΤ τι κάνει για αυτό;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, CaptainNickGR said:

Δεν έχεις καθόλου άδικο. Αυτό που έχω ψυχολογήσει από τον εν λόγο πίνακα είναι ότι όταν βλέπεις Vodafone "Italy" για παράδειγμα, εκεί θα μπεις και δεν θα ξανά βγεις. Τώρα αν βλέπεις πρόσβαση και στα υπόλοιπα δίκτυα της χώρας ενώ υπάρχει μέσα η αντίστοιχη vodafone τους, αυτό κατά πάσα πιθανότητα σημαίνει πως μόνο οι συνδρομητες π.χ. Wind Italy αν έρθουν σε εμάς θα έχουν πρόσβαση στο δίκτυο μας.

Ο πίνακας αυτός αφορά τους Έλληνες συνδρομητές και όχι τους ξένους. Εφόσον το δίνει ως διαθέσιμο, θα έπρεπε να είναι.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MIKU said:

Ο πίνακας αυτός αφορά τους Έλληνες συνδρομητές και όχι τους ξένους. Εφόσον το δίνει ως διαθέσιμο, θα έπρεπε να είναι.

δεν έχει γίνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ γι αυτό κάνουν ότι θέλουν… βασικά κατσε, έχουμε ελεγκτικό φορέα και δεν το ήξερα; χαχα τι λέω ο χαζός 🤪

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ParafronGR said:

Θα σας γράψω την εμπειρία μου και για να τα βγάλω από μέσα (μιας και το να τα λέω στο τσατ τους, δεν αλλάζει κάτι), αλλά και ώς παράδειγμα του "ό,τι πληρώνεις, παίρνεις".

Κανόνιζω επαγγελματικό ταξίδι στην Ιταλία όπου θα έπρεπε να χρησιμοποιώ για κάποιες ώρες το ίντερνετ και θα χρειαζόταν να έχω καλή συνδεση (περίπου 15-20mbps). Με ενημερώνουν εκ των προτέρων ότι ίσως να μην είχα ίντερνετ στο σπίτι που είχα κλείσει και ήμουν ήσυχος καθώς έχω απεριοριστο στο κινητό (Unlimited Red) & extra SIM (i4s) μαζί με mifi. Μπαίνω, λοιπόν, για σιγουρία στη σελίδα της Vodafone να δώ ποιες εταιρείες καλύπτει στην Ιταλία και βλέπω ότι σε επίπεδο φωνής & 4G ίντερνετ τις υποστηρίζει όλες με τη Vodafone Italy να προσφέρει και 5G & voLTE. 

Αφού φτάνω, παρατηρώ συμπεριφερά ακριβώς ίδια με της δικής μας vf, δλδ εκτός του ότι είχα 2-3 γραμμές σε κάθε συσκευή εντός σπιτιού και ενώ το speedtest μου έδινε από 4 ώς 7mbps, υπήρχαν φορές που δεν φόρτωνε τίποτα ή στο άκυρο σταματούσε να φορτώνει. Επειδή έβλεπα από τη δικιά μου που είχε συνδεθεί στην TIM ότι φυσούσε (100mbps), προσπαθούσα να συνδεθώ κι εγώ σε όλα τα δίκτυα χωρίς καμία επιτυχία (Iliad μου έγραφε απαγορευμένο, TIM/WIND με πετούσε σε "έκτακτη ανάγκη"). 

Τους στέλνω μήνυμα στο τσατ "κάναμε τις απαραιτητες ενεργειες, ξαναπροσπαθήστε αύριο γιατί αναβαθμιζουμε τα συστήματά μας", περνάει η μέρα, δεν αλλάζει τίποτα, τους ξαναστέλνω μήνυμα, πάλι τα ίδια. Στη δεύτερη συνομολία μάλιστα, αφού τους έστειλα και screenshot ότι δεν μπορώ να συνδεθώ πουθενά εκτός της vf italy, μου είπαν ότι έκαναν κάτι ρυθμίσεις και ότι θα ενημερωναν ΑΦΟΥ γυρνούσα Ελλάδα (ήρθε και μήνυμα ότι με ανέλαβε κάποιος προσωπικά κι ότι θα με ενημερώσει από τις 10/7) και από'κεινη την ώρα, ώς δια μαγείας, όταν έκανα αναζήτηση για δίκτυο έβγαιναν ΟΛΑ απαγορευμένα! Μόνο ένα δίκτυο με αριθμούς εμφανιζε και ούτε σ'αυτό έμπαινε.

Αποτέλεσμα? Πλήρωνα εξτρά € στην Cosmote της δικιάς μου για να μου κάνει hotspot να κάνω τη δουλειά μου γιατί οι κύριοι της TIM δεν θεωρούσαν την ταυτότητα ώς "νόμιμο έγγραφο" για μου δώσουν το tourist pack με 25€ (100gb για 30 μέρες) και η δική μας VF πετούσε - για άλλη μια φορά - χαρταετό (το ίδιο μου είχαν κάνει και πέρσι τον Οκτώβρη στην Πολωνία που μόνο σε Vodafone έπαιζε και κάθε 30''  έκλειναν οι κλήσεις σα να μην είχα υπόλοιπο).

offtopic - η Cosmote της δικιάς μου έπαιζε με ό,τι είχε καλύτερη κάλυψη εκείνη τη στιγμή πχ στη διαδρομή Μπάρι αεροδρομιο -> Μπάρι είχε Iliad, στο δωμάτιο και στο κέντρο του Μπάρι είχε TIM και εκτός κέντρου κάποια στιγμή νόμιζω την πέταξε και σε WIND, αλλά η TIM είχε μια διαφορά την καλύτερη κάλυψη και ήταν η ταχύτερη.

Τα ίδια είχα περάσει και εγώ. Έχουν κόφτες στο εξωτερικό. Vf IT περιαγωγή με ελληνική Vf 5G 10 Mbps με τοπική ιταλική Vf 120 mbps. Εμένα βέβαια μου πίστωσαν τα χρήματα της αγοράς της τοπικής sim και αυτή η ταλαιπωρία μου ήταν ο λόγος που διέκοψα τον Σεπτέμβριο 

Link to comment
Share on other sites

Πρίν από λίγο προχώρησα και σε επίσημη καταγγελία προς την ΕΕΤΤ και ο λόγος ήταν ότι από μόνοι τους έβαλαν διόρια μέχρι σήμερα, 9/7 να μου απαντήσουν ώς προς το πρόβλημα και μάλιστα μου έστειλαν μήνυμα κατά τη δεύτερή μας επικοινωνία στις 7/7 ότι μ'έχει αναλαβεί προσωπικά ένας συγκεκριμένος υπάλληλος για να με ενημερώσει - κάτι που δεν έγινε ποτέ.

Επίσης, λόγω της δουλειάς μου, το κινητό μου είναι εργαλείο - δεν γίνεται όποτε τυγχαίνει να βρίσκομαι στο εξωτερικό να είμαι στην ευχέρεια της εταιρείας να με συνδέει εκείνη όπου θέλει χωρίς να τη νοιάζει το τί υπηρεσίες θα προσφέρει και ειδικά όταν σε κλειδώνει σε δικό της δίκτυο - αν είχα θέμα τη VF Italy και δεν είχα σήμα και μπορούσα να φύγω, θα περίμενα να μου πουν "οκ, κλαίν, πήγαινε στην TIM/WIND/ILIAD και όλα κομπλέ", τώρα όμως τί μπορούν να πουν?

Τέλος, το πιο τραγικό της κατάστασης ήταν ότι αντί να κάτσουν να φτιάξουν το πρόβλημα, με ρωτούσαν πότε θα γυρίσω στην Ελλάδα ώστε να συνεχιστούν οι υποτιθέμενοι έλεγχοι στην γραμμή για να διορθωθεί το πρόβλημα και θα δούν τί εφταιξε, δλδ με άλλα λόγια "πήγαινε κουρέψουν, χ3στήκαμε που δεν έχεις τηλ σε μια ξένη χώρα, έλα εδώ και βλέπουμε".

Ελπίζω να βγει κάτι με την καταγγελία και μόλις τελειώσει το συμβόλαιο του χρόνου, ούτε απ'έξω. 

edit: Για να μην θυμηθώ που πάλι στη δευτερη επικοινωνία, μέσα σ'όλες τις άκυρες απαντησεις που μου λέγανε, με ρώτησαν και αν πρόκειται σύντομα να ταξιδέψω ΕΚΤΟΣ ΕΕ και όταν τους απάντησα "όχι", μου είπαν ότι θα κάνουν κάτι μήπως φτιάξει και μετά από λίγα δευτερολεπτα μου ήρθε μήνυμα "Η Υπηρεσία PAS PANTOU απενεργοποιηθηκε"! δλδ η λύση στο πρόβλημα σε δίκτυο της ΕΕ είναι να απενεργοποιήσεις υπηρεσία για ΕΚΤΟΣ ΕΕ.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ParafronGR said:

Πρίν από λίγο προχώρησα και σε επίσημη καταγγελία προς την ΕΕΤΤ και ο λόγος ήταν ότι από μόνοι τους έβαλαν διόρια μέχρι σήμερα, 9/7 να μου απαντήσουν ώς προς το πρόβλημα και μάλιστα μου έστειλαν μήνυμα κατά τη δεύτερή μας επικοινωνία στις 7/7 ότι μ'έχει αναλαβεί προσωπικά ένας συγκεκριμένος υπάλληλος για να με ενημερώσει - κάτι που δεν έγινε ποτέ.

Επίσης, λόγω της δουλειάς μου, το κινητό μου είναι εργαλείο - δεν γίνεται όποτε τυγχαίνει να βρίσκομαι στο εξωτερικό να είμαι στην ευχέρεια της εταιρείας να με συνδέει εκείνη όπου θέλει χωρίς να τη νοιάζει το τί υπηρεσίες θα προσφέρει και ειδικά όταν σε κλειδώνει σε δικό της δίκτυο - αν είχα θέμα τη VF Italy και δεν είχα σήμα και μπορούσα να φύγω, θα περίμενα να μου πουν "οκ, κλαίν, πήγαινε στην TIM/WIND/ILIAD και όλα κομπλέ", τώρα όμως τί μπορούν να πουν?

Τέλος, το πιο τραγικό της κατάστασης ήταν ότι αντί να κάτσουν να φτιάξουν το πρόβλημα, με ρωτούσαν πότε θα γυρίσω στην Ελλάδα ώστε να συνεχιστούν οι υποτιθέμενοι έλεγχοι στην γραμμή για να διορθωθεί το πρόβλημα και θα δούν τί εφταιξε, δλδ με άλλα λόγια "πήγαινε κουρέψουν, χ3στήκαμε που δεν έχεις τηλ σε μια ξένη χώρα, έλα εδώ και βλέπουμε".

Ελπίζω να βγει κάτι με την καταγγελία και μόλις τελειώσει το συμβόλαιο του χρόνου, ούτε απ'έξω. 

edit: Για να μην θυμηθώ που πάλι στη δευτερη επικοινωνία, μέσα σ'όλες τις άκυρες απαντησεις που μου λέγανε, με ρώτησαν και αν πρόκειται σύντομα να ταξιδέψω ΕΚΤΟΣ ΕΕ και όταν τους απάντησα "όχι", μου είπαν ότι θα κάνουν κάτι μήπως φτιάξει και μετά από λίγα δευτερολεπτα μου ήρθε μήνυμα "Η Υπηρεσία PAS PANTOU απενεργοποιηθηκε"! δλδ η λύση στο πρόβλημα σε δίκτυο της ΕΕ είναι να απενεργοποιήσεις υπηρεσία για ΕΚΤΟΣ ΕΕ.

Το τελευταίο μην το γελάς. Το travel pass εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης μπλοκάρει την περιαγωγή εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης

Στην πράσινη αναφέρομαι 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, ParafronGR said:

Πρίν από λίγο προχώρησα και σε επίσημη καταγγελία προς την ΕΕΤΤ και ο λόγος ήταν ότι από μόνοι τους έβαλαν διόρια μέχρι σήμερα, 9/7 να μου απαντήσουν ώς προς το πρόβλημα και μάλιστα μου έστειλαν μήνυμα κατά τη δεύτερή μας επικοινωνία στις 7/7 ότι μ'έχει αναλαβεί προσωπικά ένας συγκεκριμένος υπάλληλος για να με ενημερώσει - κάτι που δεν έγινε ποτέ.

Επίσης, λόγω της δουλειάς μου, το κινητό μου είναι εργαλείο - δεν γίνεται όποτε τυγχαίνει να βρίσκομαι στο εξωτερικό να είμαι στην ευχέρεια της εταιρείας να με συνδέει εκείνη όπου θέλει χωρίς να τη νοιάζει το τί υπηρεσίες θα προσφέρει και ειδικά όταν σε κλειδώνει σε δικό της δίκτυο - αν είχα θέμα τη VF Italy και δεν είχα σήμα και μπορούσα να φύγω, θα περίμενα να μου πουν "οκ, κλαίν, πήγαινε στην TIM/WIND/ILIAD και όλα κομπλέ", τώρα όμως τί μπορούν να πουν?

Τέλος, το πιο τραγικό της κατάστασης ήταν ότι αντί να κάτσουν να φτιάξουν το πρόβλημα, με ρωτούσαν πότε θα γυρίσω στην Ελλάδα ώστε να συνεχιστούν οι υποτιθέμενοι έλεγχοι στην γραμμή για να διορθωθεί το πρόβλημα και θα δούν τί εφταιξε, δλδ με άλλα λόγια "πήγαινε κουρέψουν, χ3στήκαμε που δεν έχεις τηλ σε μια ξένη χώρα, έλα εδώ και βλέπουμε".

Ελπίζω να βγει κάτι με την καταγγελία και μόλις τελειώσει το συμβόλαιο του χρόνου, ούτε απ'έξω. 

edit: Για να μην θυμηθώ που πάλι στη δευτερη επικοινωνία, μέσα σ'όλες τις άκυρες απαντησεις που μου λέγανε, με ρώτησαν και αν πρόκειται σύντομα να ταξιδέψω ΕΚΤΟΣ ΕΕ και όταν τους απάντησα "όχι", μου είπαν ότι θα κάνουν κάτι μήπως φτιάξει και μετά από λίγα δευτερολεπτα μου ήρθε μήνυμα "Η Υπηρεσία PAS PANTOU απενεργοποιηθηκε"! δλδ η λύση στο πρόβλημα σε δίκτυο της ΕΕ είναι να απενεργοποιήσεις υπηρεσία για ΕΚΤΟΣ ΕΕ.

Αναμένουμε ενημέρωση για την απάντηση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα σε Πόρτο Κουφό (Χαλκιδική) η κεραία φάτσα κάρτα, 300Mbps+.

Καλαμίτσι 200Mbps+.

Από Πόρτο Καρρά (αλλά και πιο πριν) μέχρι Πόρτο Κουφό (ναι έχει πολλά "Πόρτο" η Χαλκιδική, και γ@μώ τα πόρτο λέμε) πολλή σκίαση με Edge ή χωρίς κάλυψη, σε βαθμό να αναρωτιέμαι αν βρίσκομαι εντός Ελλάδας ή όχι...

Επίσης οι Χαλκιδικιώτες την έχουν δει πολύ κάπως με πολύ ακριβό φαγητό και πολύ χαμηλή ποιότητα...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, memoriesradio said:

Χθες το απόγευμα σε Πόρτο Κουφό (Χαλκιδική) η κεραία φάτσα κάρτα, 300Mbps+.

Καλαμίτσι 200Mbps+.

Από Πόρτο Καρρά (αλλά και πιο πριν) μέχρι Πόρτο Κουφό (ναι έχει πολλά "Πόρτο" η Χαλκιδική, και γ@μώ τα πόρτο λέμε) πολλή σκίαση με Edge ή χωρίς κάλυψη, σε βαθμό να αναρωτιέμαι αν βρίσκομαι εντός Ελλάδας ή όχι...

Επίσης οι Χαλκιδικιώτες την έχουν δει πολύ κάπως με πολύ ακριβό φαγητό και πολύ χαμηλή ποιότητα...

Πολλές ακτογραμμες η Ελλάδα μας και δυστυχώς σε τετοια μαύρα χάλια σε πολλά σημεία σε όλη τη χώρα. Βέβαια δεν τους κατηγορώ 100%. Δεν είναι και ο, τι πιο εύκολο να καλύψεις τόσες ακτογραμμες και με τόση σκίαση που υπάρχει. Τι χάρη θα είχε εξάλλου να ήταν όλα αχανή; Η αύξηση των ορίων μονόδρομος πολλές φορές λοιπόν. Όσο για τους Χαλκιδιώτες, κρίμα. Κάποτε όλη η Ελλάδα έλεγε να πάει Χαλκιδική να φάει φθηνά και να περάσει ωραία. Όχι τσιπικα σαν τους τουρίστες φυσικά. Να πληρώσει, αλλά να μην του κόψουν και τον ποπό απλά.. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, johnny_htc said:

Πολλές ακτογραμμες η Ελλάδα μας και δυστυχώς σε τετοια μαύρα χάλια σε πολλά σημεία σε όλη τη χώρα. Βέβαια δεν τους κατηγορώ 100%. Δεν είναι και ο, τι πιο εύκολο να καλύψεις τόσες ακτογραμμες και με τόση σκίαση που υπάρχει. Τι χάρη θα είχε εξάλλου να ήταν όλα αχανή; Η αύξηση των ορίων μονόδρομος πολλές φορές λοιπόν. Όσο για τους Χαλκιδιώτες, κρίμα. Κάποτε όλη η Ελλάδα έλεγε να πάει Χαλκιδική να φάει φθηνά και να περάσει ωραία. Όχι τσιπικα σαν τους τουρίστες φυσικά. Να πληρώσει, αλλά να μην του κόψουν και τον ποπό απλά.. 

Έχουν κάνει επίσημο αίτημα από κοινού οι εταιρείες για εναρμόνιση του ορίου με αυτό της Ευρώπης και η κυβέρνηση το σκέφτεται σοβαρά για τις κεραίες που όμως δεν βρίσκονται κοντά σε δομές εκπαίδευσης όπου εκεί μπορεί να μην εναρμονιστεί με αυτό της Ευρωπαϊκής Ένωσης

ΥΓ:Οι πάροχοι λένε ότι με το υπάρχον όριο δεν ευνοείται η ανάπτυξη του δικτύου 5G SA,του πραγματικού 5G,για αυτό και η κυβέρνηση το εξετάζει πολύ σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχουν κάνει επίσημο αίτημα από κοινού οι εταιρείες για εναρμόνιση του ορίου με αυτό της Ευρώπης και η κυβέρνηση το σκέφτεται σοβαρά για τις κεραίες που όμως δεν βρίσκονται κοντά σε δομές εκπαίδευσης όπου εκεί μπορεί να μην εναρμονιστεί με αυτό της Ευρωπαϊκής Ένωσης

ΥΓ:Οι πάροχοι λένε ότι με το υπάρχον όριο δεν ευνοείται η ανάπτυξη του δικτύου 5G SA,του πραγματικού 5G,για αυτό και η κυβέρνηση το εξετάζει πολύ σοβαρά

Πριν λίγο καιρό δεν είχε ειπωθεί εδώ στο φόρουμ ότι η Νοβα εκπέμπει περισσοτερο;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Πριν λίγο καιρό δεν είχε ειπωθεί εδώ στο φόρουμ ότι η Νοβα εκπέμπει περισσοτερο;

Ναι. Πάνω από το επιτρεπτό αυτή τη στιγμή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, johnny_htc said:

Ναι. Πάνω από το επιτρεπτό αυτή τη στιγμή 

Και οι αρμόδιοι που είναι; που πρέπει να αναφερθεί κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, VIPdriver said:

Πριν λίγο καιρό δεν είχε ειπωθεί εδώ στο φόρουμ ότι η Νοβα εκπέμπει περισσοτερο;

 

31 minutes ago, elkons said:

Και οι αρμόδιοι που είναι; που πρέπει να αναφερθεί κανονικά;

Θεωρητικά θα έπρεπε η ΕΕΤΤ να είχε ήδη επέμβει και να είχε ρίξει ήδη το προβλεπόμενο πρόστιμο. Πιθανώς όμως να μην το κάνει επειδή εξετάζει την αλλαγή 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

 

Θεωρητικά θα έπρεπε η ΕΕΤΤ να είχε ήδη επέμβει και να είχε ρίξει ήδη το προβλεπόμενο πρόστιμο. Πιθανώς όμως να μην το κάνει επειδή εξετάζει την αλλαγή 

Ή απλά παίρνει καλό χρήμα για να τους καλύψει 👍👍👍

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2024 at 5:04 ΜΜ, elkons said:

Εμένα ένας φίλος πήγε πρόσφατα Ιταλία με Cosmote what's up, κατευθείαν αυτόματα συνδέθηκε TIM. Έκανε κανονικά κλήσεις προς Ελλάδα και δεχόταν.  Είχε βάλει giga week και calls to all και ήταν πένα, 4G πάντα πάνω 100mbps

To giga week της πράσινης δεν έχει όριο τα 2GB στο roaming? Ένα speedtest να κάνεις στα 100mbps σου τα έφαγε. Κάνω λάθος; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, cgioris said:

To giga week της πράσινης δεν έχει όριο τα 2GB στο roaming? Ένα speedtest να κάνεις στα 100mbps σου τα έφαγε. Κάνω λάθος; 

Μερικές ώρες ήταν στο ξενοδοχείο και είχε ήδη WiFi. Το speedtest έγινε χωρίς να ολοκληρωθεί για να μη χαλάσει πολλά δεδομένα . Αν δεν του έφταναν όταν πήγαινε στο ξενοδοχείο απλά μου ζητούσε να του βάλω υπόλοιπο και όταν ήρθε Ελλάδα μου τα έδωσε [δεν τα δέχτηκα αλλά άλλο θέμα αυτό ]

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, elkons said:

Ή απλά παίρνει καλό χρήμα για να τους καλύψει 👍👍👍

Η ακόμα απλόχερα οι μετρήσεις είναι εντός ορίων. 

Link to comment
Share on other sites

Giga Network στους Παξούς. 😂 Πάλι καλά που πιάνει και τόσο δηλαδή. Με τόσο κόσμο που έχει το νησί, περίμενα να μην ξεκινάει καν το τεστ. 

Screenshot_2024-07-15-15-14-58-420_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-07-15-15-15-02-597_cz.mroczis.netmonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Giga Network στους Παξούς. 😂 Πάλι καλά που πιάνει και τόσο δηλαδή. Με τόσο κόσμο που έχει το νησί, περίμενα να μην ξεκινάει καν το τεστ. 

Screenshot_2024-07-15-15-14-58-420_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-07-15-15-15-02-597_cz.mroczis.netmonster.jpg

Είδαμε και το Giga Network της Cosmote με 5G που ανέβασες. Απαράδεκτες ταχύτητες που διαφημίζει το 5G+ που έφερε πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, katsiletra said:

Είδαμε και το Giga Network της Cosmote με 5G που ανέβασες. Απαράδεκτες ταχύτητες που διαφημίζει το 5G+ που έφερε πρώτη.

ας κάνει κανένας influencer διάσημους του Παξούς, να δεις πότε θα βγουν διαφημίσεις για οπτικές ίνες και 5G++++ μέχρι και στους Παξούς. Αλλά αυτοί είμαστε, αν δεν έχει κίνηση δεν αξίζει να αναβαθμίσουν. 🤡

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CaptainNickGR said:

ας κάνει κανένας influencer διάσημους του Παξούς, να δεις πότε θα βγουν διαφημίσεις για οπτικές ίνες και 5G++++ μέχρι και στους Παξούς. Αλλά αυτοί είμαστε, αν δεν έχει κίνηση δεν αξίζει να αναβαθμίσουν. 🤡

Δεν τους έκανε ηδη το μαέστρο;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, katsiletra said:

Είδαμε και το Giga Network της Cosmote με 5G που ανέβασες. Απαράδεκτες ταχύτητες που διαφημίζει το 5G+ που έφερε πρώτη.

Νταξει 5g+ βέβαια είναι διαφορετική τεχνολογία, μια φορά που πήγα με Nova μόνο όμως [είχα τότε κύριο αριθμό nova] αλλαζε συνέχεια με Edge ,4G/5G είχε Error αλλά γενικά απαράδεκτοι και οι 3 στους Παξούς. Τουλάχιστον με Cosmote αν δεις έχει καλύτερο upload που μπορεί να κάνει τη δουλειά του κανονικά. 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, panos.k2 said:

Δεν τους έκανε ηδη το μαέστρο;

μια χρόνια μόνο κράτησε, από τι ενημερώνομαι πάλι έπεσε στην συνηθισμένη κίνηση. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Νταξει 5g+ βέβαια είναι διαφορετική τεχνολογία, μια φορά που πήγα με Nova μόνο όμως [είχα τότε κύριο αριθμό nova] αλλαζε συνέχεια με Edge ,4G/5G είχε Error αλλά γενικά απαράδεκτοι και οι 3 στους Παξούς. Τουλάχιστον με Cosmote αν δεις έχει καλύτερο upload που μπορεί να κάνει τη δουλειά του κανονικά. 

Με 75ms ping; Mε Edge καλύτερο ping θα χει. Με 18,3 upload δεν κάνεις δουλειά άμα θες να ανεβάζεις αρχεία στο cloud ή υψηλής ανάλυσης φωτογραφίες και βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...