Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτο το φαινομενο φαινεται μονο στα τοπικς της κόκκινης. Εαν σε τοπικ της πράσινης κανουμε παραπονα για την πράσινη ή εαν γράψουμε κατι καλύτερο για την κοκκινη, κανενας δεν τρεχει να υπερασπιστει την πρασινη. 

Είναι cool το thread της Cosmote όπως και η εταιρεία!! 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, akalos said:

Τέρμα τα γκάζια λεμε.

https://www.speedtest.net/my-result/a/10008944508

Εξαιρετικό Download αλλά το Upload το αδικεί... Σε ποια περιοχή έγινε; Τι ώρα περίπου; 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, elkons said:

Εξαιρετικό Download αλλά το Upload το αδικεί... Σε ποια περιοχή έγινε; Τι ώρα περίπου; 

μόλις έγινε! σε χωριό περιοχή Μαλλίων Κρήτης

IMG_20240328_233721.jpg

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Περνώντας τα διόδια Τερόβου και αναζητώντας το 5G που για κάποιο περίεργο λόγο το έχουν κλείσει εδώ και αρκετό καιρό. 

Screenshot_20240404_172848_Speedtest.jpg

 

 

Screenshot_20240404_172825_NetMonster.jpg

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, katsiletra said:

Περνώντας τα διόδια Τερόβου και αναζητώντας το 5G που για κάποιο περίεργο λόγο το έχουν κλείσει εδώ και αρκετό καιρό. 

Screenshot_20240404_172848_Speedtest.jpg

 

 

Screenshot_20240404_172825_NetMonster.jpg

Καλά που το ανέφερες. Θα περάσω σε λίγη ώρα από κει, θα δω τι γίνεται με Nova. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Τρίτη μέρα σήμερα που δεν έχουμε σήμα. Τις δύο προηγούμενες μέρες, δεν είχαμε σήμα από το πρωί μέχρι το μεσημέρι προς απόγευμα. Ήμουν έτοιμος να κάνω φορητότητα προς κοσμοτέ, όλα απεριόριστα (μηνύματα μόνο 2000), με 25 ευρώ προσφορά για μένα, γιατί έχω το σταθερό κοσμοτέ στο όνομα μου. Μετά ήλθε το σήμα, και σκέφτηκα να κάνω μετρήσεις με το Ookla. Βλέπω ψηλότερες ταχύτητες. Το ίντερνετ πλέον δεν κολλάει.Η περιοχή μου είναι το χωριό Τεφέλι Ηρακλείου. Και έχουμε στο χωριό λόφο που βρίσκεται η κεραία.Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών, και μου είπαν ότι γίνονται βελτιώσεις στο δίκτυο. Οπότε μένω Vodafone, διότι του να δίνεις 15 ευρώ για δωρεάν απεριόριστη ομιλία προς όλους, και να βάζεις 200 γιγα με 10 ευρώ, είναι μεγάλη υπόθεση.

Edited by mpomptefeli
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mpomptefeli said:

Οπότε μένω Vodafone, διότι του να δίνεις 15 ευρώ για δωρεάν απεριόριστη ομιλία προς όλους, και να βάζεις 200 γιγα με 10 ευρώ, είναι μεγάλη υπόθεση.

Το πακετάκι με τα 200GB πήγε στα 11,5€ πλέον. Το λέω για να μην λένε κάποιοι πως γράφουμε ανακρίβειες.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Maevrios said:

Το πακετάκι με τα 200GB πήγε στα 11,5€ πλέον. Το λέω για να μην λένε κάποιοι πως γράφουμε ανακρίβειες.

Καλημέρα. Και πάλι είναι ότι πιο οικονομικό. Κοιτάμε σχέση ποιότητας - τιμής και πράττουμε ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2024 at 7:45 ΜΜ, katsiletra said:

Περνώντας τα διόδια Τερόβου και αναζητώντας το 5G που για κάποιο περίεργο λόγο το έχουν κλείσει εδώ και αρκετό καιρό. 

Screenshot_20240404_172848_Speedtest.jpg

 

 

Screenshot_20240404_172825_NetMonster.jpg

 

22 ώρες πριν, panos.k2 said:

Καλά που το ανέφερες. Θα περάσω σε λίγη ώρα από κει, θα δω τι γίνεται με Nova. 

Mε τη Nova Εγώ ειδα 5G εκεί. Το μόνο σημείο στο κομμάτι Φιλιππιάδα-Ιωαννινα που έχει 5G. Στα διόδια ας πούμε δεν έχει, πιάνει από τα 4G Micros 

Δεν ξερω τι συμβαίνει με τη Vodafone. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panos.k2 said:

 

Mε τη Nova Εγώ ειδα 5G εκεί. Το μόνο σημείο στο κομμάτι Φιλιππιάδα-Ιωαννινα που έχει 5G. Στα διόδια ας πούμε δεν έχει, πιάνει από τα 4G Micros 

Δεν ξερω τι συμβαίνει με τη Vodafone. 

Είχα ανοίξει ticket στη Vodafone για αυτό το θέμα, και μου είχαν πει ότι όντως είναι κλειστό το 5G και θα το διορθώσουν. Αλλά απ' ότι είδα δεν κάνανε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλλιθέα Αττικής. 

Πρωινές ώρες έχει τέτοιες ταχύτητες πιο αργά πέφτει στα μισά περίπου. 

 

Screenshot_20240407_083718.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antonio21 said:

Καλλιθέα Αττικής. 

Πρωινές ώρες έχει τέτοιες ταχύτητες πιο αργά πέφτει στα μισά περίπου. 

 

Screenshot_20240407_083718.jpg

Καθόλου άσχημα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CamuCamu said:

Να σου κανω μια ερωτηση τι κινητο διαθετεις? 

Σαμσουνγκ 4G (οταν ειχα κοσμοτε ειχα 50-80gbps)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Σαμσουνγκ 4G (οταν ειχα κοσμοτε ειχα 50-80gbps)

Για να εχεις ολοκληρωμενη αποψη παρε δυνατο 5g κινητο με ολες τις υποστηριζομενες μπαντες αμα διαθετεις το μπατζετ.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CamuCamu said:

Για να εχεις ολοκληρωμενη αποψη παρε δυνατο 5g κινητο με ολες τις υποστηριζομενες μπαντες αμα διαθετεις το μπατζετ.

 

Για το 4G γράφουμε εδώ και εγώ έγραψα για το 4G της βόνταφον. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, VIPdriver said:

Για το 4G γράφουμε εδώ και εγώ έγραψα για το 4G της βόνταφον. 

Ναι το ξερω φιλε μου μην ξεχνας και στο τελικο αποτελεσμα παιζει ρολο και η συσκευη χωρις να υποβιβαζω αυτη που χρησιμοποιεις.

Και δεν θελω να επεκταθω αρκετα συγκριτικα στην επιδοση του 4G με την πιο ανεπτυγμενη γενια απλα την περιοχη σου την εχει "δουλεψει" καλυτερα η "πρασινη". 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

Φίλος με vf που είναι στο Γεώργιος Καραϊσκάκης λέει ότι πάει τάπα. Κανένα πρόβλημα πλοήγησης,ακόμα και video σε 2140p είδε 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...