Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλααααα ΕΧΕΙ 3,6 MBps ΣΤΗ ΣΥΡΟ Η VODAFONE ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ ??????? ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!!!!

ΒΑΛΑΤΕ 3G HSDPA ΣΤΗ ΣΥΡΟ ΚΑΙ ΔΕ ΒΑΛΑΤΕ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ?!!?!?!?!?

Με τι λογικη ? H Συρος εχει πιο πολλους συνδρομητες απο το Ηρακλειο Κρητης????

Τοσο δυσκολο ειναι για μια Vodafone να ριξει μια 155MBitara ραχη στα κριτικατσα και να ανοιξετε το HSDPA σε ολους τους σταθμους βασης? ...μα δεν ειναι και πολλοι οι σταθμοι βασης 3G στο ..Ηρακλειο...κανω λαθος? μπα...

 

Εχει ΟΛΗ Η ΣΥΡΟΣ 3,6 MBps και το ΗΡΑΚΛΕΙΟ 384 Κbps?

ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΩ ΤΑ FORUM για καλυψη. τελος για μενα to 3G! παω πισω στο ADSL..

 

Η Συρρος ειναι κομβικο σημειο για το δικτυο της vf. 3-4 BSCs υπαρχουν εκει.

Link to comment
Share on other sites

Η Συρρος ειναι κομβικο σημειο για το δικτυο της vf. 3-4 BSCs υπαρχουν εκει.

 

Δίκιο έχεις αλλά με την ίδια λογική το Ηράκλειο δεν είναι κομβικό σημείο?

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις αλλά με την ίδια λογική το Ηράκλειο δεν είναι κομβικό σημείο?

 

...μου μυριζει ..η καλυτερα... μου βρωμαει ...Μ Υ Κ Ρ Ο Κ Υ Μ Α Τ Ι Κ Α core...

 

Ηρακλειο --- Συρος --- Παλληνη...ενα πραμα...

Χαθηκανε οι οπτικες ινες?

 

Τσιφούτα VODA.

 

H TIM και η COSMOTE πλεον παιζει με οπτικες σαν primary .

 

(Μια φορα και ενα καιρο... την ειχε πατησει η ΤΕΛΕΣΤΕΤ με τα μικροκυματικα στο Νησι της Κρητης σε μια κακοκαιρια και απο τοτε εβαλε μιαλο..και ξοδεψε χρημα και μισθωσε οπτικες ινες και εκανε και μεταγωγικα στο Ηρακλειο τσι Κριτης.. ( τοτε στο black out..5 ωρες ολο το ΝΗΣΙ χωρις κινητα ) ...που θα παει...θα βαλει μuαλο και η VODA ..αν της ξυλωσουν κανενα τυμπανακι στα βουνα και στα λαγκαδια.. θα ξεφυγει καμια πιστολια απο κανενα κρητικατσι και μετα τρεχα γυρευε..

:X

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

...μου μυριζει ..η καλυτερα... μου βρωμαει ...Μ Υ Κ Ρ Ο Κ Υ Μ Α Τ Ι Κ Α core...

 

Ηρακλειο --- Συρος --- Παλληνη...ενα πραμα...

Χαθηκανε οι οπτικες ινες?

 

Τσιφούτα VODA.

 

H TIM και η COSMOTE πλεον παιζει με οπτικες σαν primary .

 

(Μια φορα και ενα καιρο... την ειχε πατησει η ΤΕΛΕΣΤΕΤ με τα μικροκυματικα στο Νησι της Κρητης σε μια κακοκαιρια και απο τοτε εβαλε μιαλο..και ξοδεψε χρημα και μισθωσε οπτικες ινες και εκανε και μεταγωγικα στο Ηρακλειο τσι Κριτης.. ( τοτε στο black out..5 ωρες ολο το ΝΗΣΙ χωρις κινητα ) ...που θα παει...θα βαλει μuαλο και η VODA ..αν της ξυλωσουν κανενα τυμπανακι στα βουνα και στα λαγκαδια.. θα ξεφυγει καμια πιστολια απο κανενα κρητικατσι και μετα τρεχα γυρευε..

:X

 

:lol::lol:Ιδιαίτερα για το τελευταίο! Λες τώρα στους γάμους για έθιμο οι Κρητικοί να πυροβολούν μικροκυμματικά αντί για πινακίδες;:lol::p

H WIND αυτή τη στιγμή παίζει με οπτικές ίνες/μικροκυμματικά,και πίστεψέ με ότι μικροκυμματικά έχει σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ της.Συγκεκριμένα στη Κρήτη μικροκυμματικά η WIND περνάει από Κύθηρα(προς Ζαχαριανά) αλλά και από Κάρπαθο(προς Χαμέζι) και έχει μπόλικο πράγμα(φέρνει κάτι Gbit με μικροκυμματικά στη Κρήτη) Ναι,έχει μισθώσει οπτικές και παίζει και σε primary αυτή τη στιγμή,απλά τα μικροκυμματικά είναι MUST!;) Όλα τα κέντρα πάντως ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ συνδέονται με οπτικές μεταξύ τους! Επομένως στο Ηράκλειο η VODAFONE standard έχει οπτική ίνα(μη σου πω ιδιόκτητη...αυτό δε το ξέρω:p) απλά έχει βάλει τις προτεραιότητές της;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προς Ηρακλειο παιζουν οπτικες και πολλες μικροκυματικες τοσο οι κλασικες απο Πελλοπονησο, οσο και απο Ροδο.
Link to comment
Share on other sites

Στην Λεωφόρο Πεντέλης και σε όλο το μήκος από Χαλάνδρι μέχρι Άνω Βριλήσσια, μόλις μπεις σε κάποιο μαγαζί το σήμα γίνεται πολύ ασθενές μέχρι που χάνεται.Κάτι τέτοιο δεν ισχύει τουλάχιστον στον ίδιο βαθμό με τις άλλες δύο εταιρίες.

 

Φίλε μου και εγώ μένω Βριλήσσια και μπορώ να πω το ίδιο. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε τα τελευταία 2 χρόνια διότι πιο πριν δεν αντιμετώπιζα τέτοια προβλήματα.

Παλιά μέσα στο σπίτι μου είχα φουλ σήμα και τώρα παίζει συνεχώς με 1-2 κουτιά..!

:luck: FingerPrint:\>_

Link to comment
Share on other sites

...μου μυριζει ..η καλυτερα... μου βρωμαει ...Μ Υ Κ Ρ Ο Κ Υ Μ Α Τ Ι Κ Α core...

 

Ηρακλειο --- Συρος --- Παλληνη...ενα πραμα...

Χαθηκανε οι οπτικες ινες?

 

Τσιφούτα VODA.

 

H TIM και η COSMOTE πλεον παιζει με οπτικες σαν primary .

 

 

Ιδιόκτητη οπτικη ινα στη θαλασσα? :ninja:

 

Η Cosmote εχει τον ΟΤΕ. Η ΤΙΜ νοικιαζει χωρητικοτητες του ΟΤΕ? Απ' οσο ξερω ειναι κυριως μικροκυματικη και αυτη στην Κρητη και γενικα στα νησια... Συμπαθει πολυ τις ζευξεις θαλασσης:p

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα σε μια απο τις ψηλοτερες κορφες της Κρητης για να δω ενα κεραιοσυστημα ραδιοφωνου.

 

Η ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ ΤΗΣ VODAFONE ΣΤΑ ΚΕΡΑΙΟΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΒΑΣΣΙΛΙΚΟ ( ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΕΥΜΑ ΟΜΩΣ.

 

ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΕΓΚΑΙΡΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ (ΚΑΜΕΝΕΣ) Η ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ ΘΑ ΞΕΨΥΧΗΣΕΙ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ.

 

Ελπιζω να μπορουν απο μακρια να βλεπουν τετοια δεδομενα

( ποσοτητα πετρελαιου , μπαταριες , )

 

Τα "τυμπανα" του Βασσιλικου (Ηρακλειου Κρητης) για την Vodafone ειναι "ραχοκοκκαλια" στο δυκτιο της , αν δεν πανε εγκαιρα ...το δυκτιο θα βγει off, για ποσο ακομα θα καει πετρελαιο ?

 

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ!!!

 

Y.Γ. ..παιζει να κανει collocation sto βουνο με την WIND...

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα σε μια απο τις ψηλοτερες κορφες της Κρητης για να δω ενα κεραιοσυστημα ραδιοφωνου.

 

Η ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ ΤΗΣ VODAFONE ΣΤΑ ΚΕΡΑΙΟΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΒΑΣΣΙΛΙΚΟ ( ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΕΥΜΑ ΟΜΩΣ.

 

ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΕΓΚΑΙΡΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ (ΚΑΜΕΝΕΣ) Η ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ ΘΑ ΞΕΨΥΧΗΣΕΙ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ.

 

Ελπιζω να μπορουν απο μακρια να βλεπουν τετοια δεδομενα

( ποσοτητα πετρελαιου , μπαταριες , )

 

Τα "τυμπανα" του Βασσιλικου (Ηρακλειου Κρητης) για την Vodafone ειναι "ραχοκοκκαλια" στο δυκτιο της , αν δεν πανε εγκαιρα ...το δυκτιο θα βγει off, για ποσο ακομα θα καει πετρελαιο ?

 

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ!!!

 

Y.Γ. ..παιζει να κανει collocation sto βουνο με την WIND...

 

Μέχρι και πριν 3 μήνες η Vodafone GR είχε ένα μοντέλο συντήρησης δικτύου με τοπικούς συνεργάτες, το οποίο για την Ελλάδα (μορφολογία εδάφους , ΔΕΗ, …κ.α.), πολλές εταιρίες ζήλευαν, και προσπαθούν να κάνουν το ίδιο. Για κάποιο λόγο και (χωρίς να ξέρει και η ίδια η Vodafone το μοντέλο που έχει αναπτύξει) με την πρόφαση τη μείωση του κόστους, η Vodafone GR διάλυσε αυτό το μοντέλο και έδωσε τη συντήρηση του δικτύου (μετά από διαγωνισμό) πανελλαδικά σε μια εταιρία την Kintec ευελπιστώντας σε ένα πιο ευέλικτο μοντέλο, οικονομικό, κ.α. …

 

Ζήστε το ζεστό καλοκαίρι…

Γιατί…

Έρχεται παγωμένος χειμώνας….

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και πριν 3 μήνες η Vodafone GR είχε ένα μοντέλο συντήρησης δικτύου με τοπικούς συνεργάτες, το οποίο για την Ελλάδα (μορφολογία εδάφους , ΔΕΗ, …κ.α.), πολλές εταιρίες ζήλευαν, και προσπαθούν να κάνουν το ίδιο. Για κάποιο λόγο και (χωρίς να ξέρει και η ίδια η Vodafone το μοντέλο που έχει αναπτύξει) με την πρόφαση τη μείωση του κόστους, η Vodafone GR διάλυσε αυτό το μοντέλο και έδωσε τη συντήρηση του δικτύου (μετά από διαγωνισμό) πανελλαδικά σε μια εταιρία την Kintec ευελπιστώντας σε ένα πιο ευέλικτο μοντέλο, οικονομικό, κ.α. …

 

Ζήστε το ζεστό καλοκαίρι…

Γιατί…

Έρχεται παγωμένος χειμώνας….

 

Οι τσαμπατζηδες ζουνε την στιγμη !!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ερώτηση; αυτές οι μεγάλες εταιρίες-εργολάβοι δεν αναθέτουν σε μικρότερους εξωτερικούς συνεργάτες έργα-project; Γιατί εγώ τουλάχιστον ξέρω ότι έτσι γίνεται η δουλειά! Δεν έχουν αποκλειστεί οι εξωτερικοί συνεργάτες απλά δουλεύουν σε 2 επίπεδα για μεγαλύτερη οικονομία(κακό για εμένα και το επάγγελμά μου) αλλά και καλύτερη οργάνωση...Σίγουρα το σύστημα αυτό δεν είναι τόσο κακό όσο υποστηρίζετε για τις εταιρίες τις ίδιες! Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι χειρότερο με την έξοδο των εξωτερικών συνεργατών αλλά όχι και τίποτα καλύτερο! Η Vodafone στη Θεσσαλία έτσι και αλλιώς χάλια ήταν...:p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ερώτηση; αυτές οι μεγάλες εταιρίες-εργολάβοι δεν αναθέτουν σε μικρότερους εξωτερικούς συνεργάτες έργα-project; Γιατί εγώ τουλάχιστον ξέρω ότι έτσι γίνεται η δουλειά! Δεν έχουν αποκλειστεί οι εξωτερικοί συνεργάτες απλά δουλεύουν σε 2 επίπεδα για μεγαλύτερη οικονομία(κακό για εμένα και το επάγγελμά μου) αλλά και καλύτερη οργάνωση...Σίγουρα το σύστημα αυτό δεν είναι τόσο κακό όσο υποστηρίζετε για τις εταιρίες τις ίδιες! Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι χειρότερο με την έξοδο των εξωτερικών συνεργατών αλλά όχι και τίποτα καλύτερο! Η Vodafone στη Θεσσαλία έτσι και αλλιώς χάλια ήταν...:p

 

Το μοντέλο το οποίο είχε η Vodafone ήταν ποιο άμεσο: ο συντονισμός, έλεγχος, εντολές κ.α. ήταν μέσα από την Vodafone και ο κάθε συνεργάτης ήταν υπεύθυνος για τη περιοχή του..

 

Ενώ τώρα για μια απλή εργασία εμπλέκονται πολλά άτομα εργολάβοι, συνεργάτες, (κάτι σαν σπασμένο τηλέφωνο)

 

Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να φτιάξεις ένα ευρωπαϊκό μοντέλο με ελληνική νοοτροπία…

 

Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν πρόκειται να πέσει το δίκτυο ή να γίνουν άλλα τραγικά πράγματα άμεσα, απλώς προβλέπω πολλές καθυστερήσεις, τη φθορά του δικτύου στη πάροδο του χρόνου και τέλος η Vodafone να χάσει την εικόνα του δικτύου της….(αν δε το πουλήσει)

 

Τέλος πάντων ότι πληρώνεις παίρνεις…

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο το οποίο είχε η Vodafone ήταν ποιο άμεσο: ο συντονισμός, έλεγχος, εντολές κ.α. ήταν μέσα από την Vodafone και ο κάθε συνεργάτης ήταν υπεύθυνος για τη περιοχή του..

 

Ενώ τώρα για μια απλή εργασία εμπλέκονται πολλά άτομα εργολάβοι, συνεργάτες, (κάτι σαν σπασμένο τηλέφωνο)

 

Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να φτιάξεις ένα ευρωπαϊκό μοντέλο με ελληνική νοοτροπία…

 

Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν πρόκειται να πέσει το δίκτυο ή να γίνουν άλλα τραγικά πράγματα άμεσα, απλώς προβλέπω πολλές καθυστερήσεις, τη φθορά του δικτύου στη πάροδο του χρόνου και τέλος η Vodafone να χάσει την εικόνα του δικτύου της….(αν δε το πουλήσει)

 

Τέλος πάντων ότι πληρώνεις παίρνεις…

 

Ααααα ...ετσι εξηγουνται ολα!!

Με τον νεο "οικονομικο" τροπο συντηρησης του δiκτιου ομως και ..ειδικα στην περιφερεια ( οχι Αθηνα) προβλεπω πολλα προβληματα.

 

Αν κρινω απο τις γεννητριες που ...δουλευουν μερες τωρα ενω υπαρχει ρευμα και ολες οι παροχες των σταθμων παιζουν κανονικα ..τοτε θα πρεπει κατι να κανει η VODA. ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΔiΚΤΙΟ. και επισης ...ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ!!

 

yg. ανοιξτε επιτελους το HSDPA στα 1,8 ΜΒps στο Ηρακλειο...ανεβαστε το core ..κουραστηκα να το λεω!

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

Την γνωριζεις την εταιρια?

 

Πολύ καλά Ισως να μην έχει καλή γνώση του θέματος αλλά έχει φιλότιμο!!!!!! Απο ότι μου είπε φίλος από την Μήλο τις προάλλες ο ιδιοκτήτης της πήγε προσωπικά για βλάβη στην Μήλο με ελικόπτερο. Νομίζω για γεννήτρια. (Το καημένο το ελικόπτερο πολύ το ζοριζουνε):pig:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το έργο είναι δύσκολο αλλά μπορεί η ίδια η Kintec,όπως εξήγησα παραπάνω,να έχει δικούς της εξωτερικούς συνεργάτες(2 επίπεδα ανακατεύθυνσης εργολαβίας) όπως σου εξήγησα παραπάνω;)Γιατί να μη μπορέσει να ανταπεξέλθει; Εκτός αν τίθεται θέματα χρημάτων,τότε μάλιστα θα γίνεται κακής ποιότητας εργασία!

η Wind τώρα έχει(και πάντα είχε) εξωτερικούς συνεργάτες(πχ ΚΜΑ) Απλά όσο αυξάνονται οι ανάγκες του δικτύου λογικό είναι να χρειάζονται περισσότεροι. Έτσι και η Vodafone,αν δει ότι δε γίνεται καλή δουλειά με την KINTEC θα προσθέσει και άλλους εξωτερικούς συνεργάτες! Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα...

 

Η Vodafone δεν εχει κανεναν εξωτερικο συνεργατη! Εχει 1 πανελλαδικο συνεργατη την Kintec.

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone δεν εχει κανεναν εξωτερικο συνεργατη! Εχει 1 πανελλαδικο συνεργατη την Kintec.

Nαι αλλά αυτό δεν αποκλείει την Kintec να έχει εξωτερικούς συνεργάτες ή ακόμα καλύτερα,να συνεργαστεί η Vodafone και με ΑΛΛΟΥΣ εξωτερικούς συνεργάτες στις περιοχές που η Kintec ΔΕΝ ανταποκρίνεται σωστά;)Λογικά υπήρχε μια ολοκληρωμένη πρόταση από την Kintec την οποία δε γνωρίζουμε επαρκώς.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά αυτό δεν αποκλείει την Kintec να έχει εξωτερικούς συνεργάτες ή ακόμα καλύτερα,να συνεργαστεί η Vodafone και με ΑΛΛΟΥΣ εξωτερικούς συνεργάτες στις περιοχές που η Kintec ΔΕΝ ανταποκρίνεται σωστά;)Λογικά υπήρχε μια ολοκληρωμένη πρόταση από την Kintec την οποία δε γνωρίζουμε επαρκώς.

 

Τοτε γιατι διελυσε το μεχρι το Ιουνιο ισχυον συστημα με εξωτερικούς συνεργατες ?Δεν είναι τουλαχιστον περιεργο να ανεθεσε την τεχνικη υποστηριξη σε μια εταιρεια και μετα απο λιγο να βαλει και αλλους συνεργατες γιατι η εταιρεια εχει σοβαρο προβλημα κατα τα φαινομενα? ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΤΕΛΟΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό που ξερω ειναι οτι για να κανουμε το 40ημερο μνημοσυνο, πρεπει να πεθανει πρωτα.

 

Γιατι προτρεχετε και εχεται κατερευσει το δικτυο και εχεται αφησει ολοκληρες περιοχες χωρις καλυψη?

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ. OK ok ok OK ok

Ψυχραιμια,

 

Κατσε να ρθει το φθυνοπορο/χειμωνας και τοτε θα δειξει η νεκροψια .

 

Προς το παρον το ΔΥΚΤΟ ΤΗΣ VODA πεταει!

..ακομα εχει τις δακτυλιες απο τους "εξωτερικους συνεργατες" πανω της. Καθηστε αναπαυτικα και περιμενετε να ρθει ο χειμωνας...

 

ΟΛΑ ΟΚ. OVER.

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

Και μια και εχουμε καιρο να μιλησουμε για βροχες, να μπουμε οτι εβρεξε μεσα στην Αλεξανδρουπολη, ισχυροτατες καταιγιδες στην Ηπειρο, προς Πατρα, Ευβοια, Λαμια, Κυκλαδες, θεσ/νικη και Αθηνα, Κυκλαδες, Κρητη.

 

Επισης να πουμε οτι το 3g καλυπτει πολλα νησια των κυκλαδων και πολλες πολεις της Μακεδονιας, πχ Καστορια, Ελασσονα, κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρος εχει γυρισματα αυτες τις μερες και μεχρι την ολοκληρωση του πρωτου 10ημερου του Αυγουστου. Εχετε παρατηρησει προβληματα καλυψης?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Είναι ντροπή να είσαι μέσα στην πόλη και να μην έχεις ούτε ένα κουτάκι σήμα! Σπουδάζω στις Σέρρες και αναρωτιέμαι αν είμαι ο μόνος που έχει vodafone εδώ πέρα και δεν αξιώθηκαν να βάλουν μια κεραία παραπάνω!

 

Βέβαια μπορείς να μπεις στο δίκτυο της Wind χωρίς περιορισμό, σε όλη την πόλη, το οποίο έχει κάπως καλύτερο σήμα αλλά ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά... Ολόκληρη εταιρία 1 κεραία δε μπορεί να βάλει παραπάνω;

 

Γνωρίζει κανείς κάτι επ' αυτού;

try Something Digital...

 

somethingdigital.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Vasika uparxei eidiko topic pou sxetizetai me provlimata kalipsis...

 

Oso gia tis Serres :lol::lol:Agikses to agaphmeno mou thema!:lol:

Mesa sthn polh mia xara einai(sxetika panta), pou kai na vgeis paraeksw na dw ti tha peis...

Alla den milaw allo giati to 10% twn posts mou me nomo Serrwn exoun na kanoun.:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...