Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξιόπιστες ως προς τι;

 

Εννοώ ότι πλέον δεν θα μπορεί να αμφισβητεί κανείς αυτά που ανεβάζω, αφού η συσκευή μου θα είναι συμβατή με όλες τις υπηρεσίες της Vodafone (για το 4x4 MiMO όπως και για το πόσο CA κάνει, δεν το γνωρίζω ακόμα). :p

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που απαντάτε κιόλας στο troll. Όλη μέρα είναι στα τηλέφωνα με τη vodafone και καλά για να του λύνουν τα συνεχή προβλήματα που έχει... Τι να πεις, τα λόγια χάνουν την αξία τους.

 

Κανένα απόρρητο στην επικοινωνία από τη Vodafone; Ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι πλέον δεν θα μπορεί να αμφισβητεί κανείς αυτά που ανεβάζω, αφού η συσκευή μου θα είναι συμβατή με όλες τις υπηρεσίες της Vodafone (για το 4x4 MiMO όπως και για το πόσο CA κάνει, δεν το γνωρίζω ακόμα). :p

 

Έχεις κάποια ειδίκευση στις μετρήσεις κινητής τηλεφωνίας; Τότε κατέθεσε το βιογραφικό σου στην P3. Το μόνο που βλέπεις με μια συσκευή είναι η επίδοση του δικτύου στο συγκεκριμένο σημείο, με συγκεκριμένες καιρικές συνθήκες με συγκεκριμένο αριθμό χρηστών με συγκεκριμένο λογισμικό και chipset. Η αξιοπιστία που είναι ακριβώς;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απόρρητο στην επικοινωνία από τη Vodafone; Ενδιαφέρον...

 

 

 

ε λογικα δεν τρολαρεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα εκδρομή στην Ασή Γωνιά Αποκορώνου. Τα Χριστούγεννα που είχα πάει είχα δεί ότι η Vodafone έχει μια κεραία με ικανοποιητικό σήμα 3G και τις ανάλογες ταχύτητες. Μόλις έφτασα λίγο έξω από το χωριό δεν είχα καθόλου σήμα ενώ και μέσα στο χωριό έπιανε πολύ αδύναμο σήμα Edge προφανώς από μακρινή κεραία. Σε εσωτερικούς χώρους το σήμα ήταν ανύπαρκτο. Προφανώς με την πρόσφατη κακοκαιρία πρέπει να χαλασε η κεραία και ακόμα δεν την έχουν επισκευάσει. Έστειλα μήνυμα μέσω email για βλάβη και θα προσπαθήσω να μιλήσω και με εκπρόσωπο στο chat. Είναι κρίμα σε τέτοια απομακρυσμένα χωριά να μην έχουν επαρκή κάλυψη που είναι σημαντικό λόγω του ότι είναι χωριό μέσα στα βουνά σε δύσβατη περιοχή.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα εκδρομή στην Ασή Γωνιά Αποκορώνου. Τα Χριστούγεννα που είχα πάει είχα δεί ότι η Vodafone έχει μια κεραία με ικανοποιητικό σήμα 3G και τις ανάλογες ταχύτητες. Μόλις έφτασα λίγο έξω από το χωριό δεν είχα καθόλου σήμα ενώ και μέσα στο χωριό έπιανε πολύ αδύναμο σήμα Edge προφανώς από μακρινή κεραία. Σε εσωτερικούς χώρους το σήμα ήταν ανύπαρκτο. Προφανώς με την πρόσφατη κακοκαιρία πρέπει να χαλασε η κεραία και ακόμα δεν την έχουν επισκευάσει. Έστειλα μήνυμα μέσω email για βλάβη και θα προσπαθήσω να μιλήσω και με εκπρόσωπο στο chat. Είναι κρίμα σε τέτοια απομακρυσμένα χωριά να μην έχουν επαρκή κάλυψη που είναι σημαντικό λόγω του ότι είναι χωριό μέσα στα βουνά σε δύσβατη περιοχή.

 

Η συσκευή σου θα έφταιγε

Link to comment
Share on other sites

Αν και το τρολαρισμα έχει την πλάκα του ώρες - ώρες, όχι, δεν φταίει η συσκευή. Μίλησα μόλις με εκπρόσωπο στο chat και με ενημέρωσε ότι όντως έχει αναφερθεί βλάβη στην συγκεκριμένη κεραία και από αύριο το συνεργείο θα αναλάβει να την επισκευάσει γιατί είναι σε δύσβατη περιοχή το χωριό αυτό και δεν γίνεται να μείνουν χωρίς σήμα. Επίσης με ενημέρωσε ότι θα γίνει και αναβάθμιση της συγκεκριμένης κεραίας σε 4G σύντομα. Τέλος τους έθεσα και άλλο ένα προβληματικό σημείο που το έχουν υπόψιν τους για αναβάθμιση με κεραιοσύστημα 2G/3G/4G εντός του έτους. Ιδωμεν...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να αποκατασταθεί γρήγορα.

Μιλάμε για μια πολύ απομακρυσμένη περιοχή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απόρρητο στην επικοινωνία από τη Vodafone; Ενδιαφέρον...

Αφού σου επιτρέπουν να τα κάνεις, καλά κάνεις...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει καποιο προβλημα σε Θεσσαλονίκη?

Ολη μερα σέρνεται, κ μολις σπασαμε ρεκορ.53988eeea374af2988a6079efb39ed34.jpg

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να μετρήσω. Εχω υπερβεί το μεγάλο όριο των 3gb για σήμερα. Απεριόριστα της Vodafone σου λέει μετά και giga δίκτυο... :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει καποιο προβλημα σε Θεσσαλονίκη?

Ολη μερα σέρνεται, κ μολις σπασαμε ρεκορ.53988eeea374af2988a6079efb39ed34.jpg

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και Κρήτη τα ίδια χάλια. είμαι κοντά στο ημερήσιο όριο , ίσως γι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια ειδίκευση στις μετρήσεις κινητής τηλεφωνίας; Τότε κατέθεσε το βιογραφικό σου στην P3. Το μόνο που βλέπεις με μια συσκευή είναι η επίδοση του δικτύου στο συγκεκριμένο σημείο, με συγκεκριμένες καιρικές συνθήκες με συγκεκριμένο αριθμό χρηστών με συγκεκριμένο λογισμικό και chipset. Η αξιοπιστία που είναι ακριβώς;

 

Γνωρίζω τι "κρύβεται" πίσω από μια μέτρηση. Εγώ εννοούσα απλά ότι για οποιοδήποτε πρόβλημα προκύπτει, δε θα μπορεί κανείς πλέον να μου πει ότι φταίει η συσκευή μου... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει αναφερθει καποιο προβλημα σε Θεσσαλονίκη?

Ολη μερα σέρνεται, κ μολις σπασαμε ρεκορ.53988eeea374af2988a6079efb39ed34.jpg

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το σταθερό, μπορεί όλοι οι πάροχοι στην περιοχή σου να έχουν πρόβλημα. Πάρε τους στο 13840 και δήλωσε το βλάβη. Αλλά το θέμα εδώ είναι για την κινητή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τις 2 τελευταιες μερες το 4G ειναι δυσκολο να το πιασω! Σε κανεναν αλλο γινεται;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή είσαι; Εδώ δυτική Κρήτη πάει μπάλα πάντως. Κανένα πρόβλημα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κεντρική πλατεία Καλαμάτας. Το Netmonster δείχνει 3CA, αλλά δεν το εμπιστεύομαι, γιατί μερικές φορές δείχνει βλακειες...

 

Screenshot-2020-01-14-10-14-47-824-org-zwanoo-android-speedtest.jpg

 

 

Screenshot-2020-01-14-10-13-52-399-cz-mroczis-netmonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλα τα δίκτυα είναι ανάλογα την περιοχή.

Κοζάνη εντός του σπιτιού μου

https://www.speedtest.net/result/a/5655009360 με 2ca 3+20

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...