Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΟ πηρα!!!

 

Πρωτη απορια!

Παω να παιξω ενα βιντακι και λεει πως δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που να το ανοιγει και πως πρωτα πρεπει να βρω την εφαρμογη και να το ανοιξω μετα. Καμμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΤΟ πηρα!!!

 

Πρωτη απορια!

Παω να παιξω ενα βιντακι και λεει πως δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που να το ανοιγει και πως πρωτα πρεπει να βρω την εφαρμογη και να το ανοιξω μετα. Καμμια βοηθεια?

 

Αν το βίντεο είναι avi, θα πρέπει να εγκαταστήσεις τον betaplayer για να το δεις

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κανεις να βοηθησει? Δε μπορω να στειλω sms σε καμια επαφη μου. Παταω αναζητηση στα ονοματα για αποστολη και μου βγαζει μονο αγγλικα γραμματα να διαλεξω
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα μονος μου. Τοσο ψαξιμο και απλα επρεπε να κανω αντιγραφη στα contacts τη sim μου...

Τεσπα..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που ισως να εχει ξαναγινει.

 

Γινεται να στειλω ενα μηνυμα αλλα ο περιορισμος των χαρακτηρων να ειναι 160 και οχι 70? Γιατι με 70 χαρακτηρες δεν μπορεις να πεις τιποτα!!

 

Επισης υπαρχει καποιος με συμβολαιο στην vodafone οποιος μπορει να στειλει ΜΜS απο το 2020 του? Εγω ακομα δεν μπορω...

 

Περιμενω την βοηθεια σας συναδελφοι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sorry αλλά άλλη μία ερώτηση που ίσως έχει ξαναγίνει.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το 2020 που να μετρά το χρόνο των φωνητικών κλήσεων που έγιναν και να μηδενήζει μετά συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, π.χ. ένα μήνα; Αυτά που βρήκα μέχρι τώρα μετράνε συνήθως τον όγκο των δεδομένων για GPRS συνδέσεις.

Καταλαβένετε πως είναι χρήσιμο για πακέτα με δωρεάν χρόνο ομηλίας όπου θέλω να γνωρίζω το πότε ξεπέρασα αυτό το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που ισως να εχει ξαναγινει.

 

Γινεται να στειλω ενα μηνυμα αλλα ο περιορισμος των χαρακτηρων να ειναι 160 και οχι 70? Γιατι με 70 χαρακτηρες δεν μπορεις να πεις τιποτα!!

 

Επισης υπαρχει καποιος με συμβολαιο στην vodafone οποιος μπορει να στειλει ΜΜS απο το 2020 του? Εγω ακομα δεν μπορω...

 

Περιμενω την βοηθεια σας συναδελφοι!

 

O pio aplos tropos einai na stelneis ta minimata me latinikous xaraktires

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sorry αλλά άλλη μία ερώτηση που ίσως έχει ξαναγίνει.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το 2020 που να μετρά το χρόνο των φωνητικών κλήσεων που έγιναν και να μηδενήζει μετά συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, π.χ. ένα μήνα; Αυτά που βρήκα μέχρι τώρα μετράνε συνήθως τον όγκο των δεδομένων για GPRS συνδέσεις.

Καταλαβένετε πως είναι χρήσιμο για πακέτα με δωρεάν χρόνο ομηλίας όπου θέλω να γνωρίζω το πότε ξεπέρασα αυτό το χρόνο.

 

 

KG Power Toys. Θα το βρεις στο myPhone Files εδώ:

http://www.myphone.gr/software/category-6.html

 

Επίσης μπορείς να ψάξεις στο irc για το Funnysnake Today Phone Pro 1.1

Προσωπικά το προτιμώ.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Λοιποννν.... θελω να αγορασω το 2020 αλλα εχω καποιες αποριες:

 

1. Δεχεται wm 2005 se (το λειτουργικο του 2020i) ?

2. Μπορει να παρει WiFi μεσω αυτων των sdio slots?

3. Ειχα ακουσει οτι υπαρχει ενα προβλημα αποστολης-ληψης μεσω bt. Αληθευει? Εαν ναι μπορει να λυθει με καποιον τροπο?

4. Στην συσκευασια εχει και καλωδιο συνδεσης με τον υπολογιστη ή πρεπει να αγορασω μονος μου?

 

Απαντηστε μου plzzzzzzz. Θα παιξει μεγαλο ρολο στην τελικη μου αποφαση. :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιποννν.... θελω να αγορασω το 2020 αλλα εχω καποιες αποριες:

 

1. Δεχεται wm 2005 se (το λειτουργικο του 2020i) ?

2. Μπορει να παρει WiFi μεσω αυτων των sdio slots?

3. Ειχα ακουσει οτι υπαρχει ενα προβλημα αποστολης-ληψης μεσω bt. Αληθευει? Εαν ναι μπορει να λυθει με καποιον τροπο?

4. Στην συσκευασια εχει και καλωδιο συνδεσης με τον υπολογιστη ή πρεπει να αγορασω μονος μου?

 

Απαντηστε μου plzzzzzzz. Θα παιξει μεγαλο ρολο στην τελικη μου αποφαση. :O

 

1. Δέχεται (δεν υπάρχουν 2005se αλλά 2003se, τα 2005 τώρα κυκλοφορήσανε)

2. Ναι

3. Όχι δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα

4. Έχει βάση φόρτισης και σύνδεσης μέ USB στο PC

 

Ελπίζω να σε βοήθησα...... :cool:

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

zero cool 8elwntas na valw2003se sto 2020 mou mporeis na perigrapseis diadikasia kai pou 8a vrw to image?apo firmware ehw tin ekdosi 1.72 tis Ace ? se euharistw ek twn proterwn gia ta...fwta sou:-)
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

zero cool 8elwntas na valw2003se sto 2020 mou mporeis na perigrapseis diadikasia kai pou 8a vrw to image?apo firmware ehw tin ekdosi 1.72 tis Ace ? se euharistw ek twn proterwn gia ta...fwta sou:-)

 

Επειδή είναι λίγο δύσκολο να στο περιγράψω υπάρχουν 2 τρόποι :

 

1) Εάν είσαι Αθήνα συναντιόμαστε και το κάνουμε μαζί για να το δείς και να μπορέσεις να καταλάβεις την διαδικασία.

 

2) Εάν είσαι εκτός Αθηνών θα πρέπει να σε παραπέμψω σε ανάλογη σελίδα η οποία είναι στα Αγγλικά και θα μιλάμε με email or mobile για να το κάνεις.

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

1. Δέχεται (δεν υπάρχουν 2005se αλλά 2003se, τα 2005 τώρα κυκλοφορήσανε)

2. Ναι

3. Όχι δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα

4. Έχει βάση φόρτισης και σύνδεσης μέ USB στο PC

 

Ελπίζω να σε βοήθησα...... :cool:

 

Ευχαριστω μεγαλε. Το ξερω οτι δεν υπαρχουν 2005se καταλαθος αντι να πατησω το ''3'' πατησα το ''5'' :stupid: Και κατι ακομα.... video με ποσα fps καταγραφει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω μεγαλε. Το ξερω οτι δεν υπαρχουν 2005se καταλαθος αντι να πατησω το ''3'' πατησα το ''5'' :stupid: Και κατι ακομα.... video με ποσα fps καταγραφει?

 

Κοίταξε να δεις η ψηφιακή του δεν είναι η καλύτερη αλλά όχι και η χειρότερη για fps δεν θυμάμαι πόσα.....πάντως το zoom είναι 2x

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχει κανείς δοκιμάσει με επιτυχία τα 2005 στο qtek 2020; Αν ναι πού τα βρίκατε και τι προβλήματα συναντήσατε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχει κανείς δοκιμάσει με επιτυχία τα 2005 στο qtek 2020; Αν ναι πού τα βρήκατε και τι προβλήματα συναντήσατε;

 

 

1. Είναι πολύ σταθερά ακόμη και από τα 2003se

2. Δεν λειτουργούν σωστά τα MMS

3. Δεν λειτουργούν τα keyboards εκτός από το infomanos

4. Για να κάνεις Hard Reset πρέπει να χρησιμοποιήσεις και τα 2 χέρια αλλά και τρίτο :lol:

5. Υπήρξαν προβλήματα με την ψηφιακή

6. Έχουν καλύτερο πρόγραμμα διαχείρισης ενέργειας.

7. Media Player 10

8. Καλύτερο περιβάλλον με ουσιώδεις αλλαγές σε πλήκτρα - συντομεύσεις (βλέπε Contacts,etc)

 

Αυτά είναι η προσωπική μου άποψη μετά από δοκιμή περίπου 2 μηνών με τα 2005.

 

Τώρα για το πού θα τα βρεις είναι γνωστό , πήγαινε στο http://buzzdev.net/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=54&Itemid=32 αφού κάνεις register είναι free κατεβάζεις την τελευταία έκδοση. Σε άλλα κομμάτια του site θα βρεις πολλά χρήσιμα προγράμματα που θα σε βοηθήσουν να τελειοποιήσεις το upgrade. Ελπίζω να σε βοήθησα. :rolleyes:

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

1. Είναι πολύ σταθερά ακόμη και από τα 2003se

2. Δεν λειτουργούν σωστά τα MMS

3. Δεν λειτουργούν τα keyboards εκτός από το infomanos

4. Για να κάνεις Hard Reset πρέπει να χρησιμοποιήσεις και τα 2 χέρια αλλά και τρίτο :lol:

5. Υπήρξαν προβλήματα με την ψηφιακή

6. Έχουν καλύτερο πρόγραμμα διαχείρισης ενέργειας.

7. Media Player 10

8. Καλύτερο περιβάλλον με ουσιώδεις αλλαγές σε πλήκτρα - συντομεύσεις (βλέπε Contacts,etc)

 

Αυτά είναι η προσωπική μου άποψη μετά από δοκιμή περίπου 2 μηνών με τα 2005.

 

Τώρα για το πού θα τα βρεις είναι γνωστό , πήγαινε στο http://buzzdev.net/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=54&Itemid=32 αφού κάνεις register είναι free κατεβάζεις την τελευταία έκδοση. Σε άλλα κομμάτια του site θα βρεις πολλά χρήσιμα προγράμματα που θα σε βοηθήσουν να τελειοποιήσεις το upgrade. Ελπίζω να σε βοήθησα. :rolleyes:

 

Λοιπόν τα βρήκα στο site που μου είπες και τα εγκατέστησα. Βοήθησες πολύ και σ'ευχαριστώ!

 

3. Έβαλα το resco από το ίδιο site και δείχνει να δουλεύει.

5. Τι προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα βρήκα στο site που μου είπες και τα εγκατέστησα. Βοήθησες πολύ και σ'ευχαριστώ!

 

3. Έβαλα το resco από το ίδιο site και δείχνει να δουλεύει.

5. Τι προβλήματα;

 

3. Πολύ καλό αυτό

5. Σε άλλους επαιζε σε άλλους όχι, προβλήματα ποιότητας, zoom κλπ

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερώτηση ,εχω το 2020i βάλω τα 2005

 

Μπορείς να τα δοκιμάσεις. Απλά πάρε ένα καλό backup και κράτα και την τελευταία έκδοση του λειτουργικού σου σε setup μορφή , κάνε flash με 2005 , δοκίμασε και εάν δεν σου δουλεύει σωστά κλπ τότε μπορείς να ξανα γυρίσεις στην προηγούμενη έκδοση που είχες, να περάσεις και το backup και είσαι ξανά όπως ήταν πριν. :rolleyes:

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα δοκιμάσεις. Απλά πάρε ένα καλό backup και κράτα και την τελευταία έκδοση του λειτουργικού σου σε setup μορφή , κάνε flash με 2005 , δοκίμασε και εάν δεν σου δουλεύει σωστά κλπ τότε μπορείς να ξανα γυρίσεις στην προηγούμενη έκδοση που είχες, να περάσεις και το backup και είσαι ξανά όπως ήταν πριν. :rolleyes:

χρειάζομαι κανένα πρόγραμμα για να τα περασω,τιποτα κωδικους και εαν ναι που μπωρω να τα βρω.συγγνωμη εαν σε κουρασα ευχαριστω.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...