Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για να γινω πιο συγκεκριμμενος , αυτα ειναι που θα ηθελα να μαθω :

 

1. H οθονη του ειναι απο ορυκτο κρυσταλλο , οπως διαβασα καπου η' χρειαζεται προστατευτικο ;

 

2. Απο οτι διαβασα για τα android κινητα , το ξυπνητηρι δεν λειτουργει αν ειναι κλειστα (απιστευτη "πατατα"). Υπαρχει καποιο προγραμμα που να το κανει αυτο ;

 

3. Υπαρχει καποιο προγραμμα gps , που να μπορεις να το χρησιμοποιεις (πχ. στο αυτοκινητο) χωρις να χρεωνεσαι ;

 

4. Η μπαταρια ποσο κραταει με μια λογικη χρηση , περισσοτερο δηλαδη σαν τηλεφωνο ;

 

5. Υπαρχει η δυνατοτητα απενεργοποιησης της μεταφορας δεδομενων , ωστε να εισαι σιγουρος οτι το κινητο δεν θα συνδεεται στο internet Και δεν θα χρεωνεσαι ;

 

6. Οταν εχεις αναπαντητες , υπαρχει τροπος να μπορεις το καταλαβεις χωρις να ανοιξεις το κινητο (π.χ. να αναβοσβηνει ενα φωτακι ) ;

 

Συγνωμη για τις πολλες αποριες , φοβαμαι οτι πολλες μαλλον εχουν ηδη απαντηθει, αλλα σκοπευω να κανω την αγορα την Δευτερα και εχω πελεγωσει. Ειναι και πολλα τα λεφτα , αν το παρω θα το κρατησω για χρονια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και για να γινω πιο συγκεκριμμενος , αυτα ειναι που θα ηθελα να μαθω :

 

1. H οθονη του ειναι απο ορυκτο κρυσταλλο , οπως διαβασα καπου η' χρειαζεται προστατευτικο ;

2. Απο οτι διαβασα για τα android κινητα , το ξυπνητηρι δεν λειτουργει αν ειναι κλειστα (απιστευτη "πατατα"). Υπαρχει καποιο προγραμμα που να το κανει αυτο ;

3. Υπαρχει καποιο προγραμμα gps , που να μπορεις να το χρησιμοποιεις (πχ. στο αυτοκινητο) χωρις να χρεωνεσαι ;

4. Η μπαταρια ποσο κραταει με μια λογικη χρηση , περισσοτερο δηλαδη σαν τηλεφωνο ;

5. Υπαρχει η δυνατοτητα απενεργοποιησης της μεταφορας δεδομενων , ωστε να εισαι σιγουρος οτι το κινητο δεν θα συνδεεται στο internet Και δεν θα χρεωνεσαι ;

6. Οταν εχεις αναπαντητες , υπαρχει τροπος να μπορεις το καταλαβεις χωρις να ανοιξεις το κινητο (π.χ. να αναβοσβηνει ενα φωτακι ) ;

 

Συγνωμη για τις πολλες αποριες , φοβαμαι οτι πολλες μαλλον εχουν ηδη απαντηθει, αλλα σκοπευω να κανω την αγορα την Δευτερα και εχω πελεγωσει. Ειναι και πολλα τα λεφτα , αν το παρω θα το κρατησω για χρονια.

1. ειναι τεχνολογιας scratch resistant δεν ειναι απαραιτητο το protector

2,δεν γινετε αυτο βαλτο τουλαχιστον σε flight mode

3,υπαρχουν πολλα.....igo.sygic.ndrive κτλ

4,με χρηση σαν τηλεφωνο κυριως εγω με το neo v βγαζω 4-5 μερες

5,πας ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα--δικτυα κινητεης τηλ, και ξετικαρεις το δεδομενα ενεργα και λειτουργια δικτυου βαζεις μονο gsm

6.αναβοσβηνει το λεντακι σε μενα,και το ray λογικα εχει ledaki οποτε θα αναβοσβηνει

Link to comment
Share on other sites

Ωραια , μου λυθηκαν πολλες αποριες. Και μια ακομη αν δεν σας πειραζει.

 

Στο προγραμμα που ειμαι τωρα , cosmote απριοριστα 25 , εχω 100MB internet το μηνα.

 

Φτανουν αυτα για μια "στοιχειωδη" χρηση , π.χ. 10-15 λεπτα τη μερα ;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια , μου λυθηκαν πολλες αποριες. Και μια ακομη αν δεν σας πειραζει.

 

Στο προγραμμα που ειμαι τωρα , cosmote απριοριστα 25 , εχω 100MB internet το μηνα.

 

Φτανουν αυτα για μια "στοιχειωδη" χρηση , π.χ. 10-15 λεπτα τη μερα ;

 

αν δεν μπαινεις youtube και τετοια τοτε ναι φτανει

δηλ facebook αθλητικα καιρο και τετοια

Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταια ερωτηση. Εχω συνηθισει τοσα χρονια σε slide κινητα , που τα προτιμω γιατι μπορεις να απαντησεις μια κληση απλα συροντας την συσκευη.

 

Στο Ray , υπαρχει αλλος τροπος εκτος απο το να επιλεγεις "απαντηση " π.χ. με ενα κουμπι η' κατι αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Να κατεβάσεις από το market την εφαρμογή 3G Watchdog η οποία είναι & στα ελληνικά & από εκεί θα βλέπεις την κατανάλωση που κάνεις στα mb ώστε να μην περάσεις το πακέτο που έχεις!

 

Εχει βάλει κανείς θήκη σιλικόνης? Εχω δει αυτή

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=33013

& αυτή

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=33013.

Εχει κάποιος δοκιμάσει κάποια απ αυτές ή κάτι άλλο να προτείνει?

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανείς θήκη σιλικόνης? Εχω δει αυτή

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=33013

& αυτή

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=33013.

Εχει κάποιος δοκιμάσει κάποια απ αυτές ή κάτι άλλο να προτείνει?

Ευχαριστώ!

 

Εγώ πήρα στην κοπέλα μου αυτή την θήκη(http://viewitem.eim.ebay.gr/BLACK-MESH-HARD-CASE-BACK-VENT-COVER-for-Sony-Ericsson-ST18i-Xperia-RAY/290653824241/item) και είναι χωρίς υπερβολή τέλεια.. το κινητό δείχνει πολύ πιο ωραίο...

 

επίσης για αυτές που έβαλες μην τους κάνεις την χάρη να την πληρώσεις χρυσή... άκου 7 ευρώ :dizzy:

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/White-Silicone-Case-Cover-For-Sony-Ericsson-Xperia-Ray-UK/170733973088/item

 

ακριβώς η ίδια στο 1/3 της τιμής...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα στην κοπέλα μου αυτή την θήκη(http://viewitem.eim.ebay.gr/BLACK-MESH-HARD-CASE-BACK-VENT-COVER-for-Sony-Ericsson-ST18i-Xperia-RAY/290653824241/item) και είναι χωρίς υπερβολή τέλεια.. το κινητό δείχνει πολύ πιο ωραίο...

 

επίσης για αυτές που έβαλες μην τους κάνεις την χάρη να την πληρώσεις χρυσή... άκου 7 ευρώ :dizzy:

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/White-Silicone-Case-Cover-For-Sony-Ericsson-Xperia-Ray-UK/170733973088/item

 

ακριβώς η ίδια στο 1/3 της τιμής...

 

Eυχαριστώ για την απάντηση φίλε!!! Θα την πάρω από το ebay! Nα σαι καλά!

Κάτι άλλο,μου έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση 0,62 μέσω sony ericsson pc companion & όχι μέσω wifi όπως η προηγούμενη. Πήγα να την κάνω & μου έβγαλε "αποτυχία ενημέρωσης". Τι μπορώ να κάνω από δω & πέρα γνωρίζει κανείς?

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Έχει βρει κανείς πως ενεργοποιούμε την εξοικονόμηση κόστους στα μηνύματα ώστε να στέλνουμε 160 ελληνικούς χαρακτήρες;

 

Ευχαριστώ :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Έχει βρει κανείς πως ενεργοποιούμε την εξοικονόμηση κόστους στα μηνύματα ώστε να στέλνουμε 160 ελληνικούς χαρακτήρες;

 

Ευχαριστώ :-)

 

Παραεισαγωγης το κινητό?

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το gmail σου;μπορει να διαγραφηκε απο το κινητο.πηγαινε ρυθμισεις-λογαριασμοι και συγχρονισμος και δες αν υπαρχει

 

Ναι το gmail ειχα απο την ημερα που το αγορασα και δεν ειχα κανενα προβλημα.Τωρα πριν μερικες μερες το παθαινει αυτο και εχω φαει τον τοπο γιατι το κανει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως ναι, αν κρίνω από το DE που γράφει πάνω στο κουτί του...

 

Αν έχεις παει στις ρυθμίσεις της μαμάς εφαρμογής και έχεις τικαρει την εφαρμογή εξοικοκομηση κόστους και παλι δεν κανει τίποτα,τοτε βάζεις το handcent sms και ξεγνοιαζεις..;)

 

 

 

 

 

Ναι το gmail ειχα απο την ημερα που το αγορασα και δεν ειχα κανενα προβλημα.Τωρα πριν μερικες μερες το παθαινει αυτο και εχω φαει τον τοπο γιατι το κανει αυτο.

 

Άρα υπάρχει ο λογαριασμός στους λογαριασμούς σου ε?το τσεκαρες?καμία φορά σκαλωνουν τα κινητά.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις παει στις ρυθμίσεις της μαμάς εφαρμογής και έχεις τικαρει την εφαρμογή εξοικοκομηση κόστους και παλι δεν κανει τίποτα,τοτε βάζεις το handcent sms και ξεγνοιαζεις..;)

 

 

 

 

 

 

 

Άρα υπάρχει ο λογαριασμός στους λογαριασμούς σου ε?το τσεκαρες?καμία φορά σκαλωνουν τα κινητά.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Ναι υπαρχει!Τι να πω...Θα δοκιμασω και με αλλο λογαριασμο.Επισης επειδη ενδιαφερομαι και εγω για 160 χαρακτηρες και θελω να αποφυγω να βαλω τριτο προγραμμα για τα SMS,η εξοικονομηση κοστους που ανεφερες δεν υπαρχει στη μαμα εφαρμογη σαν επιλογη :/

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει!Τι να πω...Θα δοκιμασω και με αλλο λογαριασμο.Επισης επειδη ενδιαφερομαι και εγω για 160 χαρακτηρες και θελω να αποφυγω να βαλω τριτο προγραμμα για τα SMS,η εξοικονομηση κοστους που ανεφερες δεν υπαρχει στη μαμα εφαρμογη σαν επιλογη :/

 

Οταν δεν υπάρχει αυτη η επιλογή τοτε το κινητό εχει έρθει απεξω.αναγκαστικά πας για τρίτη εφαρμογή.πίστεψε με,ειναι πολυυυ καλύτερο από τη μαμά εφαρμογή..

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια το κινητο εχει βγει καλο-αξιοπιστο ? αληθεια διαβαζει flash site ? καποιο προβλημα που ισως παρουσιαζει ?

 

flash site διαβαζουν ολα τα android με 2,3 εκδοση και πανω αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

flash site διαβαζουν ολα τα android με 2,3 εκδοση και πανω αν δεν κανω λαθος

Απο 2.2 και πανω και πρεπει να υπαρχει και επεξεργαστης(νομιζω) πανω απο 800 MHz το οποιο δεν δεν ειναι ''απολητο'' γιατι το ace δεν παιζει αρχεια flash(μπορει να ειναι θεμα GPU-δεν ξερω... ) υπαρχουν καποιες απαιτησεις που πρεπει να υπαρχουν για να μπορει να παιξει,

@jcb το Ray παντος παιζει αρχεια flash.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Από τη μέρα που αγόρασα το Ray(10-15 μέρες τώρα) έχω πρόβλημα με τις κλήσεις. Όταν με πάρει κάποιος τηλέφωνο ή πάρω εγώ, αφού μιλήσω κτλ και περάσει ο χρόνος και μπει η οθόνη σε αναμονή και σβήσει, μετά δεν μπορώ να τερματίσω την κλήση! Δεν ανταποκρίνεται καθόλου! Και δεν ανταποκρίνεται και κανένα πλήκτρο! Ξεκολλάει μόνο άμα βάλω τον φορτιστή! Ειλικρινά υπάρχουν στιγμές που θέλω να το πετάξω από το μπαλκόνι! Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα? Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν υπάρχει αυτη η επιλογή τοτε το κινητό εχει έρθει απεξω.αναγκαστικά πας για τρίτη εφαρμογή.πίστεψε με,ειναι πολυυυ καλύτερο από τη μαμά εφαρμογή..

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Ναι οντως εφοσον το αγορασα απο birdphone :p Θα δοκιμασω τοτε το handcet :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Από τη μέρα που αγόρασα το Ray(10-15 μέρες τώρα) έχω πρόβλημα με τις κλήσεις. Όταν με πάρει κάποιος τηλέφωνο ή πάρω εγώ, αφού μιλήσω κτλ και περάσει ο χρόνος και μπει η οθόνη σε αναμονή και σβήσει, μετά δεν μπορώ να τερματίσω την κλήση! Δεν ανταποκρίνεται καθόλου! Και δεν ανταποκρίνεται και κανένα πλήκτρο! Ξεκολλάει μόνο άμα βάλω τον φορτιστή! Ειλικρινά υπάρχουν στιγμές που θέλω να το πετάξω από το μπαλκόνι! Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα? Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δεν ανταποκρίνεται ούτε αν πατήσεις το home button ή το power button;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Η συζυγος μου εχει το Ray και προσπαθω εδω κ καιρο να βρω τον φακελο με την διαχειρηση αρχειων(απο εκει που μετακινεις οτι αρχειο θες πχ εικονες,τραγουδια).Μπορει να με βοηθησει καποιος.

 

Υ.Σ Εγω που εχω το ACE , μπαινω στο μενου και μου εχει εναν φακελο "τα αρχεια μου" και απο εκει κανω την δουλεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την εφαρμογη Astro File Manager απο το καταστημα και μπορεις να κανεις ανετα την δουλεια σου...Δεν το εχει απο την μανα του αυτη την δυνατοτητα
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την εφαρμογη Astro File Manager απο το καταστημα και μπορεις να κανεις ανετα την δουλεια σου...Δεν το εχει απο την μανα του αυτη την δυνατοτητα

 

Ρε την ερικσον...δες.Ειναι αδιανοητο αυτο.Το θεωρω δεδομενο οτι πρεπει να υπαρχει σε καθε ανντροιντ κινητο.Σε ευχαριστω πολυ αδερφε.Να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε την ερικσον...δες.Ειναι αδιανοητο αυτο.Το θεωρω δεδομενο οτι πρεπει να υπαρχει σε καθε ανντροιντ κινητο.Σε ευχαριστω πολυ αδερφε.Να σαι καλα.

 

Βασικα κανενα android της SE δεν ποτε file manager.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...