Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γιατί έχουμε ελεύθερη αγορά κι ο καθένας πουλά όσο θέλει!

:happy:πέρα από αυτό..Παίζει κάτι με τις εγγυήσεις;Όχι ε;Γιατί έχω κάτι φίλους που με έπρηξαν ότι παίζουν βρώμικα τα μαγαζιά που έχουν πιο φτηνά τα τηλέφωνα τους..Ισχύει;

Με ψήνει το ray..(και το neo έχει και πιο μεγάλη οθόνη,αλλά είπαμε ότι από κει δεν έχει σερβις από την sony hellas)

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί το πρώτο είναι παραεισαγωγή, δλδ τηλέφωνο που προορίζεται για άλλη Ευρωπαϊκή αγορά, ενώ το δεύτερο προορίζεται από την Sony για την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το πρώτο είναι παραεισαγωγή, δλδ τηλέφωνο που προορίζεται για άλλη Ευρωπαϊκή αγορά, ενώ το δεύτερο προορίζεται από την Sony για την Ελλάδα.

Μάλιστα.. :blink:

υπάρχει θέμα με την εγγύηση σε αυτό;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το Ray εισάγεται επίσημα απο την SE Hellas δεν έχεις κανένα πρόβλημα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε zxr root γίνεται με τον τρόπο που περιγράφετε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799.

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι ρωτάς οπότε η απάντηση είναι ναι. Το Ray υπάρχει στη σχετική λίστα όπως θα δεις. Αρκεί να έχεις την .042
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το Ray εισάγεται επίσημα απο την SE Hellas δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

αχα!Δεν είναι σα το neo που μου είχατε πει κύριε admin ότι δεν το φέρνει η sony hellas ε; :) Άρα πχ από το kinitomania που το βρίσκω πολύ πιο φτηνά,μπορώ να προχωρήσω σε αγορά;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !!!

Έκανα αναβάθμιση στο se ray μου σε 4.0.2.A.0.69 και τώρα ΔΕΝ έχει ROOT !!! :cry:

Τώρα τι κάνω για να είμαι όπως πριν ... (διαχειριστής του κινητού μου ;; )

Μπορώ να ξαναπεράσω την 4.0.2.A.0.42 ;

Παρακαλώ την βοήθειά σας !!!!! :worry::worry:

Edited by makis780

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

αχα!Δεν είναι σα το neo που μου είχατε πει κύριε admin ότι δεν το φέρνει η sony hellas ε; :) Άρα πχ από το kinitomania που το βρίσκω πολύ πιο φτηνά,μπορώ να προχωρήσω σε αγορά;

 

1) Σωστό

2) Σωστά

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) Σωστό

2) Σωστά

σας ευχαριστώ!

Το σκέφτομαι το κινητό.Αν και 3.3 οθόνη,από τις 3.7 του neo.Αν ερχόταν το neo ελλάδα θα έπαιρνα σίγουρα αυτό..Αλλά δεν θέλω το neo v,λόγο κάμερας..θα μου πείτε ότι τα κινητά δεν μπορούν να αντικαταστήσουν τις ψηφιακές...αλλά μιας και η ψηφιακή μου χάλασε(να ναι καλά η μάνα μου:p )και ξέμεινα και απο κινητό:rolleyes: ...Σκέφτομαι το ray,αν και είδα για wide-screen photos βγάζει στα 6mpx.

Τα παιδιά που έχουν το κινητό να πουν εντυπώσεις από την κάμερα..Και για τις επιδόσεις του κινητού..

(αν και ray-neo v-live walkman είναι ίδια,στο μέγεθος και στις αναλύσεις τις οθόνης και της κάμερας αλλάζει)

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι ρωτάς οπότε η απάντηση είναι ναι. Το Ray υπάρχει στη σχετική λίστα όπως θα δεις. Αρκεί να έχεις την .042

 

Επειδή δεν το εχω αγοράσει λόγω οικονομικής στενότητας, προσεχώς θα το πάρω 0.42 είναι η εκδοσή λογισμικού?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το εχω αγοράσει λόγω οικονομικής στενότητας, προσεχώς θα το πάρω 0.42 είναι η εκδοσή λογισμικού?

 

πλεον οχι,,,,0,62 νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση σε 4.0.2.A.0.69. Να την κάνω; Τι βελτιώνει; Είμαι root αλλά δε με πολυνοιάζει που θα το χάσω, αν διορθώνει κατι αυτή η αναβαθμιση.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβληματα με restart κάτσε εκεί που είσαι. Κρίμα να χάσεις το root.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβληματα με restart κάτσε εκεί που είσαι. Κρίμα να χάσεις το root.

 

Όχι, δεν έχω προβλήματα. Ευχαριστώ για την απάντηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μόλις αγόρασα το Xperia ray και μετέφερα τις επαφές μου μέσω bluetooth από το παλιό μου κινητό στο ray, αλλά δεν ξέρω που ακριβώς αποθηκεύτηκαν. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Μόλις αγόρασα και εγώ το Xperia ray και η απορία που εχω είναι αν μετά που θα στείλεις ενα sms σου βγάζει αναφορά παράδοσης. Ενω έχω τσεκάρει το σχετικό κουτάκι στις ρυθμίσεις (Αναφορά Παράδ.) δεν κάνει τίποτε μετά που θα φύγει το μνμ. και δεν ξέρω αν παραδόθηκε ή οχι. (Δεν έχω βάλει κάποιο άλλο πρόγραμμα για μηνύματα)

Παρακαλώ αν κάποιος ξέρει κάτι σχετικά ας μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από κάθε μήνυμα, όταν αυτό έχει παραδοθεί, σου βγάζει ένα τικ (check box).
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μόλις αγόρασα το Xperia ray και μετέφερα τις επαφές μου μέσω bluetooth από το παλιό μου κινητό στο ray, αλλά δεν ξέρω που ακριβώς αποθηκεύτηκαν. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Στην παλια συσκευη περνα τις επαφες στην sim.

Βαλε την sim στο ray και κανε αντιγραφη στο κνητο.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι κ εγώ ρε παιδιά έχω παρατήσει διάφορα κολλήματακια σε κάποια παιχνίδια όπως το cut the rope,είναι επειδή δεν έχει τόσο δυνατή gpu?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Να ρωτησω να δω αν εχω καταλαβει σωστα. Αν αγορασω τη συσκευη απο καποιο ιντερνετικο μαγαζι (ας πουμε το birdphone) απο τη στιγμη που ειναι εισαγωγη για χωρα της ευρωπης εχω εγγυηση κανονικα, σωστα? Υποθετω εχω και ελληνικα στη συσκευη....Τα χανω σε περιπτωση αναβαθμισης οπως γινεται στα νοκια? Γενικα ειμαι σε κατι χαμενη?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...