Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι οντως δεν ειναι και καποια τριτοκοσμικη χωρα :p Πηρα μεσω birdphone αυριο που θα επικοινωνησουν μαζι μου θα ρωτησω απο περιεργεια!

 

το δικο μου που ειναι απο αυτο το καταστημα γραφει de αρα ειναι απο την μερκελ λογικα:lol:αλλα μιας και ειμαι και γαυρος θυμωσα:mad:

ατιμη ντορντμουντ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Kαλησπέρα. Πήρε το ray ο πατέρας μου και του έφτιαξα ένα gmail να συγχρονίσει τις επαφές του. Πατάω συγχρονισμό επαφών, βγαίνει το εικονίδιο του συγχρονισμού αλλά δεν ανεβαίνουν στο gmail ποτέ.:( Τι πρέπει να κάνω?

Όλοι οι υπόλοιποι συγχρονίσατε χωρίς πρόβλημα με gmail?:worry::(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι υπόλοιποι συγχρονίσατε χωρίς πρόβλημα με gmail?:worry::(

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305866

Εξαγωγή Βάσης Δεδομένων επαφών του τηλεφώνου/συσκευής. Απλα στο ''4'' που λεει Μενού-Εισαγωγή/Εξαγωγή στο δικο σου μπορει να λεει σκετο ''εξαγωγη'' ή ''αποθηκευση'' κατι τετοιο...

Δεν εχω αυτο το τηλεφωνο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα το δοκιμάσω το απόγευμα.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου που ειναι απο αυτο το καταστημα γραφει de αρα ειναι απο την μερκελ λογικα:lol:αλλα μιας και ειμαι και γαυρος θυμωσα:mad:

ατιμη ντορντμουντ!!!!!

 

χαχαχα ετσι!Btw με ειδοποιησαν σημερα το πρωι οτι εχει σταλει!Δεν ξερω αν θα προλαβω να το εχω στα χερια μου σημερα γτ το παραγγειλα χθες στις 12 το βραδυ :p Οπως και να εχει ανυπομονω :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, δύο ερωτήσεις έχω:

 

Είναι η ικανοποιητική η ένταση στο ακουστικό του Ray? Δηλαδή όταν βρίσκεσαι σε μέρος με αρκετό θόρυβο μπορείς να ακούσεις καλά (εννοείται σε κλήση)? Αυτή τη στιγμή κατέχω ένα Xperia x10 mini pro το οποίο είναι χάλια στον τομέα αυτό καθώς έστω και ελάχιστος θόρυβος να υπάρχει δεν καταλαβαίνω τι λέει ο συνομιλητής μου.

Αν σε κάποια επαφή υπάρχουν 2 αριθμοί αποθηκευμένοι, υπάρχει η δυνατότητα προεπιλογής αριθμού κλήσης?

Κάποιος/α κάτοχος Ray μπορεί να μας διαφωτίσει λίγο?

Edited by Jimmys83
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305866

Εξαγωγή Βάσης Δεδομένων επαφών του τηλεφώνου/συσκευής..

Δοκίμασα τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ, πέρασα τις επαφές στο gmail, αλλά δεν συγχρονίζει με τίποτα. :mad: Κάνω αλλαγή στο τηλέφωνο δεν το αλλάζει στο gmail,, κάνω αλλαγή στο pc, τίποτα στο τηλέφωνο. :/ Έχει κάποιο θέμα το κινητό?:blink:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ, πέρασα τις επαφές στο gmail, αλλά δεν συγχρονίζει με τίποτα. :mad: Κάνω αλλαγή στο τηλέφωνο δεν το αλλάζει στο gmail,, κάνω αλλαγή στο pc, τίποτα στο τηλέφωνο. :/ Έχει κάποιο θέμα το κινητό?:blink:

Εκανες τα παντα που περιγραφει στο πρωτο ποστ και δεν τα βλεπεις απο το gmail στο pc σου?

Εξαγωγή Βάσης Δεδομένων επαφών του τηλεφώνου/συσκευής

Εισαγωγή Βάσης Δεδομένων επαφών σε google.

Έλεγχος και συγχρονισμός επαφών google.

και στο τελος γραφει Από εδώ και πέρα προσοχή στην προσθήκη νέας επαφής να επιλέγετε το google στον τύπο επαφής.

Αν συνεχιζει το προβλημα ρωτησε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440 που διαβασουν ποιο πολλοι και θα μπορεσεις να παρεις απαντηση ποιο ευκολα(:offtopic::)).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο pc τις βλέπω στο gmail. Απλά αν κάνω αλλαγές δεν τις συγχρονίζει. Θα απευθυνθώ εκεί. Ευχαριστώ.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα κι εγω και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!!Το εχω λατρεψει ηδη!Απλα ηθελα να ρωτησω κατι,το εχει κανει κανεις root?Και κατι αλλο επειδη ειμαι νεος στο android,ποια τα πλεονεκτηματα του να ειναι unlocked ο bootloader?Επιπλεον δοκιμασα να μεταφερω τις μαμισιες εφαρμογες στην sd αλλα δεν υπαρχει επιλογη.Αυτες δεν μεταφερονται ή χρειαζεται να το rootαρω?

 

EDIT:Επισης θα ηθελα να ρωτησω χρειαζεται ρυθμισεις για τα MMS οπως στα "απλα" κινητα?

Edited by panostriant
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρεί κανείς μία ψιλοκαθυστέρηση στο κουμπί "πίσω" με το βελάκι?
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σημερα το παρελαβα κι εγω και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!!Το εχω λατρεψει ηδη!Απλα ηθελα να ρωτησω κατι,το εχει κανει κανεις root?

 

Πολλοί, γιατί;

 

Και κατι αλλο επειδη ειμαι νεος στο android,ποια τα πλεονεκτηματα του να ειναι unlocked ο bootloader?

 

Μπορείς να περάσεις όποια custom rom θέλεις. Αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, μην το κάνεις.

 

Επιπλεον δοκιμασα να μεταφερω τις μαμισιες εφαρμογες στην sd αλλα δεν υπαρχει επιλογη.Αυτες δεν μεταφερονται ή χρειαζεται να το rootαρω?

 

Δεν μεταφέρονται και γενικώς δεν υποστηρίζουν όλες οι εφαρμογές μεταφορά στην κάρτα μνήμης. Για να δεις ποιες μπορείς να μεταφέρεις εγκατέστησε το app2sd. Από τις προεγκατεστημένες... καμία.

 

EDIT:Επισης θα ηθελα να ρωτησω χρειαζεται ρυθμισεις για τα MMS οπως στα "απλα" κινητα?

 

Λογικά η συσκευή σου είναι έτοιμη χωρίς να κάνεις τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί, γιατί;

 

Απλα ρωτησα μηπως ειχε καποιος προβλημα με το προγραμματακι που υπαρχει και εδω στο φορουμ.Οποτε ειναι ασφαλες υποθετω.Την 2.3.4 εχω.

Ευχαριστω πολυ παντως για τις απαντησεις! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατά τη γνώμη μου το πρώτο πράγμα και γιατί όχι και το τελευταίο που επιβάλλεται να κάνει κανείς σε μια android συσκευή είναι το root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα.

Η οθόνη κλείνει αμέσως είτε σε εισερχόμενη είτε σε εξερχόμενη κλιση και δεν αντιδρά αμέσως με τα πλήκτρα ή την οθόνη.

Πολλές φορές παίρνει πάνω από λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

DOA ή service οτι εχεις τρεχοντας ...

 

Πειραξες τιποτα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Κάπου διάβασα ότι είναι νέο fade out μετά το 2.3.4. Αλλα δεν ξέρω αν απενεργοποιείται και πως.

 

Το πρόβλημα λύθηκε. Δεν θα πιστέψετε πως.

Η ζελατίνα δεν έκανε καλή επαφή με την οθόνη. Την έβγαλα και όλα ΟΚ.

Ευχαριστώ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις το εξης θεμα?Εχω κοσμοτε και προσπαθω να ενημερωθω για τα λεπτα,σμσ κτλ με το μηνυμα ΥΠΟΛ στο γνωστο αριθμο.Το θεμα ειναι οτι μου στελνει μηνυμα οτι η υπηρεσια δε βρεθηκε!Τι μπορει να παιζεται?Επισης ουτε με ΥΠ το δεχεται αλλα και ουτε να στειλω σε καποιον 60 λεπτα...
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΟΛ ειναι στο 1313 .

 

Βασικα καποιο κινητα εχουν θεμα , το χω παθει και εγω . Δεν αναγνωριζει τους χαρακτηρες σωστα .

 

Αμα εχεις κανα παλιο κινητο , στειλε ενα μυνημα ΥΠΟΛ στο ray, ετσι εκανα παλια εγω

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το ypol λειτουργει μια χαρα!Τωρα οταν γραφω μηνυμα ειτε γραφω με μικρα ειτε με κεφαλαια δεν μου δινει επιλογη για 160 χαρακτηρες αλλα εχω διαθεσιμους πολυ λιγοτερους!Υπαρχει καμια ρυθμιση στο κινητο ή πρεπει να καταφυγω σε εξωτερικη εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

Nομιζω καπου εχει ενεργοποιηση εθνικων χαρακτηρων , καπως ετσι το λεει ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...