Jump to content

Sony Ericsson Xperia Active


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
χρονια πολλα κι ευλογημενα.παιδια αξιζει να το παρω το κινητο? τα υπερ και τα κατα του απο οσους το εχουν? ευχαριστω.

 

Αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες, νομίζω ότι θα αποκτήσεις μια εικόνα πάνω σε αυτό που ζητάς. Όσον αφορά πάντως τις αντοχές της συσκευής στις κακουχίες, φαίνεται να τα πηγαίνει πολύ καλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια απορια...τα αρχεια που μου στελνουν με bluetooth που ακριβως βρισκονται ??

 

Στον φακελο bluetooth.

Αν δεν εχεις καποιον file manager κατεβασε τον astro ή τον ES.απο κει μπορεις να δεις τα παντα στο κινητο σου.

Αν σου εχουν στειλει φωτο,τοτε θα δημιουργηθει ενας φακελος στην εκθεση με ονομα bluetooth

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα, μολις το πήρα γιατι το Galaxy 3 μου τα έπαιξε

Καλως σας βρήκα!

Edited by drososc
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμής μια χαρά.

ΠΟΛΥ πιο γρήγορο απο το Galaxy 3, επιτέλους flash και όσο αφορά την οθόνη αν και θεωρητικά πιο μικρή, μου φένεται μια χαρά.

Το πληκτρολόγιο καλύτερο (αν και έχω χοντροδάχτυλα).

Πολύ θετικό επίσης το προεγκατεστημενο Wisepilot με offline maps για να μην χρειαστεί να καταφύγουμε σε "περιεργες" λύσεις...

Η μπαταρία που την φοβόμουνα πάρα πολύ μου έβγαλε μια ΓΕΜΑΤΗ μέρα και είναι στο 20%, πάνω κάτω δηλαδή όσο και το G3!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να κανω και εγω μια ερωτηση στους κατοχους.

Επειδη την πατησα με το RAY δεν θελω να την ξαναπαθω,στο ραυ η οθονη και τα κουμπια δεν ανταποκρινοταν οπως θα ηθελα(μαλλον οποτε ηθελαν),προχθες ειδα διπλα διπλα το xperia mini και xperia active.

Αυτο που ειδα ειναι οτι το active ανταποκρινοταν πολυ καλυτερα και στην οθονη και στα κουμπια ,υπαρχει αυτη η διαφορα στην αφη? η απλα ειχε προβλημα το xperia mini που ειχαν εκει?

Ας μας πει καποιος που τα εχει δουλεψει και τα 2.

ΑΑ και ας μας πει καποιος ποσο σαρ εχει η συσκευη.

Edited by Nitse4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω ημουν κατοχος Xperia mini Pro (το καινουργιο) και τωρα εχω το Xperia active...Δεν υπαρχει καμια διαφορα στις 2 συσκευς (απο θεμα λογισμικου παντα) το πιο πιθανο ειναι να ειχε προβλημα με το λογισμικο το Xperia mini...Η καποιο αλλο τεχνικο προβλημα γιατι εγω δεν ειδα καμια διαφορα μεταξυ των 2 κινητων ...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, λένε οτι το Wifi του Active δεν είναι και τόσο δυνατό, στις δοκιμές για το FCC ID το WLAN έδειξε μέγιστη ισχύ 14 dbm ενώ στο Xperia mini pro έδειξε 27 dbm. Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει το Wifi και στις 2 συσκευές να μας πεί διαφορά στο σήμα:
Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, λένε οτι το Wifi του Active δεν είναι και τόσο δυνατό, στις δοκιμές για το FCC ID το WLAN έδειξε μέγιστη ισχύ 14 dbm ενώ στο Xperia mini pro έδειξε 27 dbm. Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει το Wifi και στις 2 συσκευές να μας πεί διαφορά στο σήμα:

 

Οχι αγορινα δεν παιζει...το ιδιο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες;

 

Οχι δεν το δοκιμασα αλλα ειναι ακριβως το ιδιο κινητο με ακριβως τα ιδια τεχνικα χαρακτηριστικα με την μονη διαφορα οτι το Active ειναι Die hard κινητο για πιο σκληρη χρηση...Γιατι λοιπον να υπαρχει διαφορα στο WiFi ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην επαρχία το κινητό δεν παιζει! Και να το παραγγείλω έτσι τυφλά απο τα μαγαζιά στο skroutz δεν γίνεται. Ούτε σε γερμανό - oteshop υπάρχει (που τσεκαρα το ΣΚ).

Και όντως έχω επιδότηση στη wind και δε θελω να πάει χαμένη!

Πόσο ακόμη πρέπει να περιμένουμε γμτμ?

 

Οχι δεν το δοκιμασα αλλα ειναι ακριβως το ιδιο κινητο με ακριβως τα ιδια τεχνικα χαρακτηριστικα με την μονη διαφορα οτι το Active ειναι Die hard κινητο για πιο σκληρη χρηση...Γιατι λοιπον να υπαρχει διαφορα στο WiFi ??

 

Το θέμα ειναι ότι οι δοκιμές έδειξαν ότι το WiFi του

active ειναι μάπα και πολύ ζεστό κινητό όσο αφορά την ακτινοβολία που εκπέμπει στο κεφάλι. Ίσως να ειναι και θέμα software αυτό με το WiFi, αν δεν κάνει κάποιος δοκιμή να δουμε θα μείνουμε με την απορία..

Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι οι δοκιμές έδειξαν ότι το WiFi του

active ειναι μάπα και πολύ ζεστό κινητό όσο αφορά την ακτινοβολία που εκπέμπει στο κεφάλι. Ίσως να ειναι και θέμα software αυτό με το WiFi, αν δεν κάνει κάποιος δοκιμή να δουμε θα μείνουμε με την απορία..

 

Hardware εννοεις οχι Software γιατι απο Software δεν εχουν διαφορα...Ναι μπορει να παιζει αυτο εχεις δικιο δεν ξερω :S

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω και πολλες πληροφοριες για το θεμα....0.86 θεωρειται πολυ η λιγο ??

 

αν σκεφτεις οτι η μοναδα (1) θεωρειται τραγικο,κρινε αναλογα..:)

παντως ειναι η πιο μεγαλη τιμη που μπορει να παρει.δηλαδη εχει μετρηθει στις πιο κακες συνθηκες.δεν σημαινει οτι ξεκιναει απο 0.86

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτεις οτι η μοναδα (1) θεωρειται τραγικο,κρινε αναλογα..:)

παντως ειναι η πιο μεγαλη τιμη που μπορει να παρει.δηλαδη εχει μετρηθει στις πιο κακες συνθηκες.δεν σημαινει οτι ξεκιναει απο 0.86

 

Αυτο δεν το καταλαβαινω τι θα πει στις πιο κακες συνθηκες ?:P ...το ιδιο δεν ειναι καθε φορα που παιρνεις απο οπου και να παρεις ??για ριξε λιγο φωως :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τοπικ περι σαρ κλπ

Ειμαι απο ταπαταλκ τωρα και δε μπορω να βοηθησω παραπανω :)

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το καταλαβαινω τι θα πει στις πιο κακες συνθηκες ?:P ...το ιδιο δεν ειναι καθε φορα που παιρνεις απο οπου και να παρεις ??για ριξε λιγο φωως :)

 

δεν τα ξερω καλα.οπως ειπε ο mol υπαρχει thread.αυτο που ξερω ειναι οτι οταν δεν εχει καλο σημα το κινητο εκπεμπει περισσοτερο SAR.οπως επισης οταν εχεις ανοιχτους διαφορους πομποδεκτες οπως wifi και λοιπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με αποτρέπει απ την αγορά τύπου είναι η πολύ μικρή φωτεινότητα της οθόνης του και θέλω να ρωτήσω μιας και χρειάζομαι ένα ανθεκτικό κινητό με Android, υπάρχει κάνας τρόπος να την αυξήσουμε όπως στο Neo v η θα πρέπει να το ξεχάσω;

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κανετε θεμα για την οθόνη? Το έχω πιο κάτω απο την μέση και φαινεται μια χαρά! Υπάρχει πάντως μπάρα και άμα την πάς τέρμα φωτίζει κι άλλο! (από ρυθμισεις>προβολή >φωτεινότητα)

Πάντως, το πρόβλημα που μου βγήκε είναι στην επιφάνεια της οθόνης και δείχνει οτι το βιντεο παραπανω, με τον τυπο να το κοπαναει με οτι βρει ειναι μουφα: Στην τσέπη του μπουφαν, μου κανε μια σημαδαρα ωραιότατη! Ισως απο κλειδιά, ίσως απο ενα 2ρο κινητο που ειχα μαζι! Θα ανεβάσω και φωτο για να δείτε!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Active

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...