Jump to content

Sony Ericsson Xperia Active


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/11/06/xperia-ray-active-txt/gsmarena_002.jpg

Το Xperia Active απευθύνεται στους πιο δραστήριους χρήστες που αναζητούν ένα ανθεκτικό smartphone για να τους συντροφεύει σε κάθε τους δραστηριότητα.Από πλευράς τεχνικών χαρακτηριστικών διαθέτει οθόνη τριών ιντσών (ανθεκτική στις γρατζουνιές) με ανάλυση 320x480 pixels, κάμερα 5MP και επεξεργαστή 1GHz.Το μεγαλύτερό του πλεονέκτημα, βέβαια, είναι η αντοχή του στη σκόνη και το νερό.

 

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=t05991f5WlY]YouTube - ‪Xperia active - a smartphone for your active life‬‏[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=IptFlizqKLc]YouTube - ‪Sony Ericsson XPERIA Active‬‏[/ame]

 

Highlights

-Wet Finger Tracking

-Barometer

-Pedometer

-Pulse Meter

-HD Recording

-Dust proof,water resistant & powered by Android (2.3.3)

-Scratch resistant multi touch screen with wet finger tracking

-Display with Mobile BRAVIA® Engine

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το θελω σημερα, που μπορω να το παραγγειλω;

 

Sony Ericsson Xperia™ active will be available globally in selected markets from Q3 2011.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και το Xperia Ray δεν έχει αποφασιστεί σε ποιες αγορές θα κυκλοφορήσει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τελειο!

μου θυμιζει και το smartphone που εβγαλε η Casio προσφατα. Μονο που αυτο εδω ειναι πολυ πιο ομορφο.

 

ωραιο παντως, ο,τι πρεπει για κηνυγι, paintball, extreme ποδηλασια κλπ

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια, γνωριζουμε με ποια εκδοση android θα ερθει?? Επισης καποια προβλεψη για την τιμη του υπαρχει??

Αντικειμενικα δεν ειναι και το πιο ομορφο κινητο της SE, αλλα αν ειναι οντως ανθεκτικο σε σκονη και νερο, το θελωωωωωωωωωω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, γνωριζουμε με ποια εκδοση android θα ερθει?? Επισης καποια προβλεψη για την τιμη του υπαρχει??

Αντικειμενικα δεν ειναι και το πιο ομορφο κινητο της SE, αλλα αν ειναι οντως ανθεκτικο σε σκονη και νερο, το θελωωωωωωωωωω!!

 

Θα έχει την 2.3. Όσο για τιμή το τιμολογω στα 350 ευρώ περίπου.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Και άλλο ελληνικό hands-on video.http://www.youtube.com/watch?v=XqEnqzfObAk

 

Edit:με πρόλαβε o sakkis.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

τωρα με πιστευετε οταν ελεγα οτι η sony πουλαει παπατζιλικια για το wet finger tracking?

 

και με το defy να δοκιμασετε wet finger tracking θα παρετε :lol:

 

α ρε αυτες οι παπατζες

Link to comment
Share on other sites

τωρα με πιστευετε οταν ελεγα οτι η sony πουλαει παπατζιλικια για το wet finger tracking?

 

και με το defy να δοκιμασετε wet finger tracking θα παρετε :lol:

 

α ρε αυτες οι παπατζες

 

Εδω δειχνει να λειτουργει.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=8G15lKDrrLc&feature=player_embedded]‪Xperia active - yes, it is waterproof!‬‏ - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Εδω δειχνει να λειτουργει.

 

μα δεν ειπα οτι δε λειτουργει μεσα στο νερο. για το wet finger tracking ειπα :wacko:

 

αυτο σημαινει οτι και καλα παιζει και με βρεγμενα δαχτυλα και ειναι καινοτομια της sony.

αυτο ειναι παπατζιλικι. αυτο

Link to comment
Share on other sites

Αν μου πέσει στη θάλασσα και μετά λειτουργεί ,δεν θα μιλώ για "παπατζιλίκια",αν θέλω να τηλεφωνώ κατά την διάρκεια της κατάδυσης ή βαρεθώ να τινάξω την οθόνη σε μιά άτυχη στιγμή,μάλλον εγω θα είμαι παπατζής.
Link to comment
Share on other sites

Αν μου πέσει στη θάλασσα και μετά λειτουργεί ,δεν θα μιλώ για "παπατζιλίκια",αν θέλω να τηλεφωνώ κατά την διάρκεια της κατάδυσης ή βαρεθώ να τινάξω την οθόνη σε μιά άτυχη στιγμή,μάλλον εγω θα είμαι παπατζής.

 

αχχχχχχχχχχχχχχχ δε με καταλαβαινετε :!::!::!:

 

 

λεω παπατζιλικι το wet finger tracking που διαφημιζει η sony ως καινοτομα τεχνολογια :!:

 

ενταξει τωρα? :)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μάλλον δεν μας καταλαβαίνεις φίλε μου.

Παπατζιλίκι χαρακτηρίζεται κάτι αν δίνεται σαν χαρακτηριστικό της συσκευής αλλά δεν λειτουργεί.Εξ'άλου ούτε καν το "αδιαβροχο"είναι καινοτομία,αν θυμηθούμε την παλιά "ξιφολογχη" της Ericsson,με την οποία ειχα την εμπειρία που περιέγραψα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μάλλον δεν μας καταλαβαίνεις φίλε μου.

Παπατζιλίκι χαρακτηρίζεται κάτι αν δίνεται σαν χαρακτηριστικό της συσκευής αλλά δεν λειτουργεί.

 

βασικα παπατζιλικι για εμενα ειναι καθε ειδους κοροιδια......

 

και ειναι κοροιδια να διαφημιζεις ενα χαρακτηριστικο μοναδικο για τη συσκευη σου ενω το ιδιο υπαρχει και σε αλλα κινητα. δηλαδη αυτο που διαφημιζει δεν ειναι χαρακτηριστικο της συγκεκριμενης συσκευης αλλα συμβαινει σε ολα τα κινητα με capacitive οθονη (εφοσον ειναι αδιαβροχα, για να μπορεις να τα βρεξεις)

 

και συμβαινει για εναν απλουστατο λογο. οταν βγαλεις τη συσκευη απο το νερο και την τιναξεις επειδη ειναι γυαλιστερη η οθονη φευγει το μεγαλυτερο μερος του νερου και υπαρχει δυνατοτητα μεταφορας του ηλεκτρικου πεδιου για να λειτουργησει με το δαχτυλο σου και ας εχουν μεινει υπολειματα νερου πανω στην οθονη

 

ειναι απλη φυσικη που καποια εξυπνη εταιρεια το ονομασε wet finger tracking και το παρουσιασε ως χαρακτηριστικο

 

αν αυτο για σενα δεν ειναι παπατζιλικι πασο

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Νοέμβριο η κυκλοφορία του.

Πιο αργά δε μπορούσαν να το βγάλουν..

Πως και δεν το έβγαλαν κατά το Μάρτιο του '12 που θα αρχίσει ο κόσμος να πηγαίνει στη θάλασσα και να το κάνει βουτιές....

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Νοέμβριο η κυκλοφορία του.

Πιο αργά δε μπορούσαν να το βγάλουν..

Πως και δεν το έβγαλαν κατά το Μάρτιο του '12 που θα αρχίσει ο κόσμος να πηγαίνει στη θάλασσα και να το κάνει βουτιές....

Την αγαπαω πολυ τη SE αλλα αυτο που κανει με τις κυκλοφοριες των συσκευων της ειναι απαραδεκτο.:angry:

Μας ανακοινωνει συσκευες και τις βγαζει σε κυκλοφορια απο το 5μηνο και πανω,με αποτελεσμα να χανεται το ενδιαφερον του κοσμου και να στρεφεται σε αλλες συσκευες αφου αυτες πια γινονται παρωχημενες.

Αφου τις εχουν ετοιμες καλυτερα να τις ανακοινωνουν...ας μην ανακοινωνουν τιποτα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Νταξει αυτο το συγκεκριμενο κινητο οποτε και αν βγει θα ειναι για λιγους νομιζω..οποτε αυτοι δεν θα χουν προβλημα να περιμενουν ενα κινητο με αυτα τα χαρακτηριστικα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου η Ericsson ειχε βγαλει ανακοινωση για Σεπτεμβριο μαζι με το Ericsson Ray το οποιο εχει βγει...Μπορει να βγει και αυτες τις μερες !
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γιατί είναι τόσο ακριβό (329) σε σχεση με το live (249) που έχει και μεγαλύτερη (3,2') οθόνη?? Μου άρεσε, αλλά τα 80 ευρώ πάνε μόνο στην αδιαβροχο-ποίηση?

Και μήπως ακούσατε πότε θα τα φέρει η wind?

Και θα είναι ίδια τιμή με multirama??

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι λάθος, αλλα η τιμη στα multirama ανέβηκε αισίως στα 499 (ναι, τεσσερα εννια εννια!!!) για παραγγελία!

Αντε από βδομάδα και στα 649!

Αν ειναι έτσι, ευχαριστώ δεν θα πάρω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Active

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...