Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Αααα... Σχεσεις.... Καλησπερα σας... θα σας πω και εγω την πικρη μου ιστορια :)

Καποτε πριν απο 6 χρονια γνωρισα μια κοπελια την οποια ερωτευτηκα παραφορα...(τι σας λεω τωρα ε? ) Ετυχε να ειναι ξαδελφη του κολλητου μου (και πρων συνεργατη μου) με τον οποιο βεβαια ακομα εχουμε τις καλυτερες σχεσεις φιλιας...

Ηταν 17 κι εγω 22 τοτε... :) Μαθητρια της 3ης Λυκειου...

Εγω? Μολις ειχα ανοιξει ενα καταστημα κινητης τηλεφωνιας και Η/Υ οπως θα θυμουνται οι παλεοτεροι των forums.

Ετυχε την κοπελα αυτη να την ξερω απο παιδι... 8 χρονων... για τον λογο οτι με τον κολητο μου μας δενουν πολλα χρονια φιλιας :)

Ολα ηταν ωραια και καλα και εγω περνουσα τις καλυτερες στιγμες της ζωης μου... Το σχολειο τελειωσε γι αυτην και φυσικα την ωθησα να παει να σπουδασει και να κανει κατι για τον εαυτο της... μετα απο 3 χρονια σχεσης εξ αποστασεως για τον λογο οτι μακρια απο μενα... χαλασε λιγο η χημεια και χωρισαμε.. για ενα χρονο περιπου... εκανα καποια αλλη σχεση, πονεσα βεβαια που την εχασα αλλ τι να κανουμε, οπως εκανε και αυτη με την σειρα της... με τον καιρο και ενω ακομα σπουδαζε, ενα καλοκαιρι αποφασισαμε να δωσουμε μια ακομα ευκαιρια στον ερωτα μας... Ολα ηταν ανθηρα παλι και ονειρεμενα...

Ετυχε να ελθει ο γιος του νονου του κολητου μου απο Αμερικη με τον οποιο δεθηκαμε παρα πολυ λογω κοινων γουστων.. Ο οποιος βεβαια ηταν ερωτευμενος σε παρα πολυ νεαρη ηλικια με την κοπελα μου.. πριν απο πολλα χρονια :P

Περασαμε ολο το καλοκαιρι παρεα με την κοπελα μου τους φιλους μας και τον "φιλοξενουμενο" μας.

Ομως καπου το γιαλι ραγισε ξανα για τα καλα.. ειχε χειμωνιασει πια... η κοπελα μου μακρια ξανα λογω σπουδων και μονο το τηλεφωνο να μας κραταει μαζι... το παλεψαμε πολυ μεχρι το πασχα του 2004 οπου και χωρισαμε. δεν πηγαινε αλλο. Βεβαια αυτη την φορα το πηρα πιο ψυχραιμα αλλα οσο και ναι πονεσα ακομα μια φορα..Φυσικα οι εξοδοι, το αλκοολ και η "κακη" ζωη βοθησαν στο να απαλυνουν τον πονο...αλλα οχι να τον εξαλειψουν εντελως.

Και που λετε καποια στιγμη ενω διατηρουσα επικοινωνια με τον φιλαρακο απο Αμερικη ως δια μαγειας κοπηκε και αυτη..

Φυσικα δεν εδωσα βαση αλλα κατι ετρεχε... μεχρι που εμαθα περσι οτι η πρωην μου ειχε λογοδωστει με τον φιλαρακο μου :)

Ο οποιος ηρθε να μεινει πλεον εδω.. τωρα εχουν και οι διο τους την ιδια ηλικια ... 23-23

Η κοπελα η οποια δεν ηθελε να παντρευτει μικρη

Η κοπελα που ηθελε να ζησει την ζωη της πριν κανει οικογενεια..

Ο φιλος που οτι και αν γινοταν θα στεκοταν στο πλευρο μου

Ο φιλος που του χαρισα ενα καλοκαιρι απο την σχεση μου για να νιωσει καλα..

:P

Η ζωη ειναι ωραια .....

Βεβαια απο τοτε που ειναι μαζι δεν ετυχε να συναντηθουμε γιατι οταν εμαθα για την σχεση τους τους πληροφορησα μεσω κοινου γνωστου οτι δεν ξερω τι ειμαι ικανος να κανω αν τους δω μπροστα μου... οποτε και με αποφευγουν. Εχουν ξεκοψει απο τα παλια κοινα μας στεκια . Και λογικο εινα.."There can be only one - Highlander"

Και πως εσπασε ο διαολος το ποδι του και τις προαλες ενω ημουν για καφε με τον κολητο μου και ετοιμαζομασταν να φυγουμε απο την καφετερια, περνανε απο μπροστα μας.. δεν ειδαν οτι εγω ημουν στην θεση του συνοδηγου μεχρι που οταν το καταλαβαν κοντεψαν να τρακαρουν... οδηγουσε η κοπελα by the way :P

Αλλα και τωρα οποτε τα σκεφτομαι αυτα ακομα γελαω..

Πολλα απο αυτα που συνεβησαν τα ειχα προβλεψει κατα καποιο τροπο...

Ομως show must go on :P

To ηθηκο διδαγμα για μενα ηταν μεγαλο.. και με εμαθε καλα το ποτε και ποιον να εμπιστευομαι...

Δεκτα ολα τα σχολια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτη φορά μπαίνω σε αυτό το topic επειδή είδε ένα όνομα που κάτι μου θύμησε! Ο hotmanolo!:D Δεν θυμάμαι καλά τι μου θυμίζεις αλλά πρέπει να είσαι συνάδελφος περι w@rez!:p

Μιας και μπήκα διάβασα και την ιστορία σου και πραγματικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση, αλλά με όσα έχω δει πλέον, όλα τα περιμένω και δύσκολα εμπιστεύομαι κάποιον/κάποια απόλυτα.

Χαίρομαι που το πήρες ψύχραιμα, πάμε γι'άλλα!:up:

Link to comment
Share on other sites

@Offtopicman με έχεις κουφάνει με αυτά που έκανες...

Η Μαρία είναι θύμα δικό σου και εσύ είσαι θύμα της Γεωργίας. Θεία Δίκη?

 

Πως γίνεται και πάντα συμφωνώ με αυτά που γράφεις δε μπορώ να καταλάβω!;)

 

 

Έναν χρόνο παίζεις με τα αισθήματα ενός ανθρώπου που δε σου έχει φταίξει σε τίποτα; Και έρχεσαι εδώ και γράφεις τόσα ποστς για τη λάθος αντιμετώπιση της Γεωργίας στο οικονομικό θέμα;! Αντί να μας πεις και το πως φέρεσαι εσύ στη Μαρία; Δεν είμαστε καλά!

 

Εαν χωριζα με τη Μαρια εχεις την εντυπωση πως η Γεωργια θα χωριζε απο το αγόρι της; Φυσικα και οχι.

 

Ορίστε;! Το διάβασες αυτό που έγραψες; Δηλαδή αφού η Γεωργία δε χωρίζει το αγόρι της (πρώην πλέον), σημαίνει πως εσύ θα συνεχίζεις να παίζεις με τα αισθήματα της Μαρίας και να την έχεις όποτε σε γράφει η Γεωργία;! ΑΧ, τι διαβάζουν τα ματάκια μου... Όπως και να ΄χει εγώ δεν είπα αυτό...είπα απλά πως αντί να έρθεις σαυτό το θρεντ και να πεις "παιδιά τα χω κάνει σαλάτα, εδώ και έναν χρόνο δεν ξέρω τι θέλω και ταλαιπωρώ μια αθώα κοπέλα, αλλά παράλληλα με ταλαιπωρεί μια άλλη κοπέλα από τη δουλειά"...ήρθες και είπες πως "η κοπέλα μου δεν με καταλαβαίνει για το οικονομικό θέμα", που στην τελική δεν ήταν καν η κοπέλα σου! Αυτό σχολίασα...

 

Και σκεψου λιγο πως για να εχει γινει οτι εχει γινει ισως η Μαρια να μην ηταν σωστα απέναντι μου στα 3+ χρόνια σχεσης.

 

Ιεέέ? Come again...δεν το πιασα! Τι πάει να πει "δεν ήταν σωστα απέναντι μου"...?! Δηλαδή είχε κι αυτή παράλληλη σχέση? Δε νομίζω έτσι όπως περιέγραψες πως σε νοιάζεται! Δεν κατάλαβα τι εννοείς αλλά ίσως εδώ να μπάινουμε σε πιο προσωπικές στιγμές, οπότε το αφήνουμε.

 

Επίσης, για όσους έγραψαν πως χρειάζεται να απομακρυνθείς και από τις δυο και να ηρεμήσεις..συμφωνώ σ'αυτό κι εγώ...αλλά μην λέτε πως έτσι θα σκεφτεί καλύτερα τι θέλει γιατί...1 ολόκληρο χρόνο τι κάνει; Πολύς καιρός νομίζω που δε φέρεσαι ντόμπρα στη Μαρία...και έχω τέτοιον τόνο γιατί δε μου αρέσουν αυτές οι συμπεριφορές, δεν είναι σωστές, δεν το λέω με κακία ε. Και επαναλαμβάνω πως στον ένα χρόνο θα έπρεπε να ξέρεις τι θες.

 

Όσο για αυτό που είπα για τους άντρες...στην πλάκα το είπα, δεν είμαι άνθρωπος που βάζω τα πράγματα στο ίδιο τσουβάλι, υπάρχουν και οι εξαιρέσεις αλλά δυστυχώς είναι σπάνιες...:p

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

..Και σκεψου λιγο πως για να εχει γινει οτι εχει γινει ισως η Μαρια να μην ηταν σωστα απέναντι μου στα 3+ χρόνια σχεσης. Anyway...

 

Ίσως;Ή σίγουρα ναι;Με βάση όσα έχεις πει το θεωρώ απίθανο να έχει κάνει κάτι η Μαρία γιατί τότε ήταν που θα την είχες χωρίσει σίγουρα...

Με βάση τα λεγόμενά σου λοιπόν θεωρώ ότι η Μαρία ήταν σπαθί απέναντί σου,απλά επειδή έχεις τυφλωθεί απο την άλλη δεν βλέπεις το τι σου έχει δώσει ως τώρα αυτή η κοπέλα και στο τέλος θα την καταστρέψεις ψυχολογικά..Για μπες στη θέση της θα ήθελες να σου φερόταν έτσι;Πως θα το έπαιρνες;

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις το θάρρος να της πεις στα ίσια το τι συμβαίνει,έστω και τώρα.Όσο για την άλλη δεν θα σου πω τίποτα,στην κατάσταση που είσαι ότι και να σου πούμε γι αυτήν θα πάει στον βρόντο.

Link to comment
Share on other sites

Mαρια vs Γεωργια ή Γεωργια vs Μαρια???

και εγω θα σου προτεινα οπως και καποιοι αλλοι να μεινεις μονος σου,

να σκεφτεις,να ηρεμησεις να βρεις τον εαυτο σου???

μακρια απο τετοιες ψυχοφθορες καταστασεις!!

δεν σε ξερω αλλα απο αυτα που διαβαζω πρεπει να εισαι λιγο ανασφαλης!

κοιταξε αυτο!μη βιαζεσαι!γιατι πρεπει ντε και καλα να εισαι με καποια??

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

OffTopicMan αυτή η Γεωργία όπως την περιγράφεις είναι φτυστή μια... Δέσποινα που ήξερα κάποτε. Με γνώμονα εκείνη λοιπόν σου λέω μακριά το συντομότερο δυνατό! Μπορεί να είναι πολύ δύσκολο, πάνω που το αποφασίζεις να σου λέει μια κουβέντα με νάζι και να το μετανοιώνεις αλλά η κοπέλα είναι πολύυυυ κακή "πάστα"! Ξέχασέ τη το γρηγορότερο.

Από εκεί και πέρα ούτε εσύ είσαι σωστός με τη Μαρία όπως σου είπαν και οι προλαλήσαντες και ειδικά η Amorphis. Γι'αυτή σκέψου το αν πρέπει να μείνεις μαζί και βέβαια αν το αποφασίσεις να αλλάξεις εντελώς συμπεριφορά! Για την άλλη όμως μην το σκέφτεσαι καν είναι καταστροφή! Εκτός και το απολαμβάνεις να τη μοιράζεσαι με 1-2 άλλους γιατί μονίμως έτσι θα είναι...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Οφτοπικ εγω προτεινω να ερθεις να σου δοσω εγω ενα δανειο διακοπων να πας να σου το φαει η γεωργια καπου, να περασεις υπεροχα αφου αυτο ειναι που κατα βαθος θελεις και μετα να ερθεις εδω να αναλογιστεις τι στο καλο σκεφτοσουν οταν πηρες αυτη την αποφαση!!!:chair:

Λοιπον επειδη και εμενα με βασανισε αυτο στο παρελθον (καλη κοπελα να σε αγαπαει η κανενα ξε...λο να περασεις καλα) και με βασανιζει και τωρα λιγο, πραγματικα φτανεις σε ενα αδιεξοδο!Γιατι απλα τα θελουμε και τα δυο σε ενα!:lol:

Προτεινω λοιπον να καταληξεις στη Γεωργια την οποια και γουσταρεις και οπου φτασεις, και να αφησεις τη Μαιρη που οπως ειπαν και οι προλαλησαντες μαλλον επειδη τη λυπασαι την εχεις "κοντα" σου ακομα.....:X

:tease:
Link to comment
Share on other sites

ok, there is the full story:

Παίδες τη γνώμη σας…

Τον Αύγουστο του 2005 ξεκίνησε σαν φλερτ με μία συνάδελφο (Γεωργία) που στα μάτια μου φαινόταν ή πιο γλυκιά και όμορφη γυναίκα στο κοσμο…

Για να μην τα πολυλογω αν και εγω είχα ξεκαθαρίσει εξαρχης πως εχω σχεση (η οποία ήταν προβληματικη..δεν πήγαινε καλα στο ερωτικο κομμάτι ειδικα) αυτή δεν μου ξεκαθαρισε από την αρχη πως εχει επίσης σχεση. Το όνομα της κοπελας μου: Μαρία.

Στην αρχη ήταν σαν ευχαριστο παιχνίδι…

 

Πωπω...μόνο αυτό μπορώ να πω. Είσαι σίγουρο σε μεγάλη φουρτούνα.

Μιας και ανέφερες εδώ την κατάσταση που επικρατεί, ας μου επιτρέψεις και εγώ να εκφράσω την άποψή μου, αλλά ΔΕΝ θέλω να δώσω συμβουλές. Ότι αποφασίσεις να κάνεις, θα το κάνεις απο μόνος σου και όχι απο εμάς.

Μετά απο μια σχέση 3 και χρόνων είναι φυσιολογικό να έχει περάσει η καψούρα της πρώτης στιγμής, του πρώτου χρόνου. Δεν νοιώθεις ερωτευμένος με την Μαρία αλλά την αγαπάς και την νοιάζεσαι. Αν δεν την νοιαζόσουν, τότε δεν θα έδινες δεκάρα για τα αισθήματά της και θα την παράταγες σύξυλη. Επίσης είναι απολύτως φυσιολογικό μετά απο 3 και χρόνια σχέσης να νοιώσεις οτι θέλεις κάτι διαφορετικό απο την σχέση σου και να ρίξεις το βλέμμα σου κάπου αλλού. Για όνομα του Θεού δεν είμαστε μηχανές και ρομπότ, άνθρωποι είμαστε.

Η συμπεριφορά σου όμως απέναντι στην Μαρία είναι σαν να της έχωνες ένα μαχαίρι στην καρδιά. Το να μην είσαι μαζί της στα γενέθλιά σου, το να την βλέπεις μόνο για μερικές ώρες την εβδομάδα ή και 2 εβδομάδες, το να πηγαίνεις στο εξωτερικό για διακοπές με την άλλη και η Μαρία να κάθεται εδώ και να σε περιμένει, είναι αν μη τι άλλο απάνθρωπο και ψυχρό. Η κοπέλα σε αγαπάει και σε νοιάζεται. Με όσα και να έχουν συμβεί, θεωρώ πως θα μπορούσε κάλλιστα να σε παρατήσει αλλά αυτή παραμένει δίπλα σου περιμένοντας να αλλάξει κάτι.

Όσον αφορά την Γεωργία, απο την περιγραφή σου φαίνεται πως είναι άτομο που το μυαλό του δεν έχει πήξει ακόμα. Την νοιάζει η καλοπέραση και τα λεφτά και το φλερτ. Έχει και αυτά τα ξεσπάσματα που είπες, έχετε τσακωθεί και άγρια...Μου φαίνεται ασταθής και να με συγχωρείς που παίρνω το ελεύθερο.

Το θέμα είναι φίλε μου να δεις μέσα στην καρδιά σου και στο μυαλό σου και στην ψυχή σου τι πραγματικά θέλεις. Αλλά ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. Πρέπει να μιλήσεις στην κοπέλα σου στην Μαρία και να της εξηγήσεις. Μην την αφήνεις στο σκοτάδι. Οφείλεις να είσαι ειλικρινής μαζί της, άσχετα με το αν θα την πονέσεις επειδή θέλεις να χωρίσετε ή αν θα την κάνεις πάλι χαρούμενη αν μείνεις μαζί της. Η Μαρία κρέμεται απο τα χείλια σου και η ίδια την στιγμή που εσύ νοιώθεις πως είσαι σε δίλλημα, αυτή είναι ακόμα χειρότερα. Είναι σαν να ξέρεις οτι θα σου πέσει στο κεφάλι ένα κτίριο αλλά δεν ξέρεις πότε. Σε 5 λεπτά, σε μία ώρα, σε 20 μέρες? Οφείλεις να της μιλήσεις και να της τα πεις όλα. Και δεν το εννοώ σαν οτι 'η ειλικρίνια πάντα κερδίζει'...αλλά της το χρωστάς για τα 3και χρόνια που είσαστε μαζί και περάσατε ότι περάσατε. Αλλά σκέψου καλά και κοίτα μέσα σου. Που θέλεις να είσαι? Που θέλεις να βρίσκεσαι? Σε ποιά αγκαλιά θέλεις να κλειστείς? Και αν καταλήξεις ποιά είναι, αξίζει?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

8a pw ki ego pos kalutera einai na meineis ligo kairo monos sou..

den sumfono me thn stash pou krathses apenanti sthn maria..alla kai h georgia de sou fer8hke entaksei..opos ta les sa na se eixe ligaki sa kabatza mou fanhke...

meine loipon monos sou ligaki kai meta an einai na kaneis kati,8a to kaneis me kseka8aro mualo

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Χωρισα με τη Μαρία πια και ειμαι με τη Γεωργία...

Δεν μπορω να δωθω συναισθηματικα 100% στη Γεωργια, οι τυψεις με τυρανάνε απο το πρωι μεχρι μεχρι το βράδυ για το πόνο που έδωσα στη Μαρία και υπάρχουν στιγμες που ενω περνάω πολυ καλα με τη Γεωργια αλλες φορες μου λειπει η σχεση μου με τη Μαρία.

 

Σημερα της ειπα(Γεωργία) να φαμε εξω το βραδυ και μολις της προτεινα μισα μισα αρχισε να μου στελνει μηνυμα και να μου λεει πως της τυχαίνει πρωτη φορα να της λενε οτι θα τη βγαλουν για φαγητο και θα πρεπει να πληρωσει μισα μισα. Σημειωτεον πως οσες φορες εχουμε βγει για φαγητο εγω πληρώνω.

 

Νομίζω πως τελικα η καλύτερη λύση ειναι να μεινω μονος μου και να σκεφτω τι πραγματικα θελω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τελικα η καλύτερη λύση ειναι να μεινω μονος μου και να σκεφτω τι πραγματικα θελω.

Εμ, βεβαια. Αυτη η Γεωργια φαινεται να ειναι.... ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Χωρισα με τη Μαρία πια και ειμαι με τη Γεωργία...

Δεν μπορω να δωθω συναισθηματικα 100% στη Γεωργια, οι τυψεις με τυρανάνε απο το πρωι μεχρι μεχρι το βράδυ για το πόνο που έδωσα στη Μαρία και υπάρχουν στιγμες που ενω περνάω πολυ καλα με τη Γεωργια αλλες φορες μου λειπει η σχεση μου με τη Μαρία.

 

Σημερα της ειπα(Γεωργία) να φαμε εξω το βραδυ και μολις της προτεινα μισα μισα αρχισε να μου στελνει μηνυμα και να μου λεει πως της τυχαίνει πρωτη φορα να της λενε οτι θα τη βγαλουν για φαγητο και θα πρεπει να πληρωσει μισα μισα. Σημειωτεον πως οσες φορες εχουμε βγει για φαγητο εγω πληρώνω.

 

Νομίζω πως τελικα η καλύτερη λύση ειναι να μεινω μονος μου και να σκεφτω τι πραγματικα θελω.

Είσαι άξιος της μοίρας σου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία φράση που λέει, "όπως στρώνεις, θα κοιμηθείς", και ταιριάζει απόλυτα εδώ. Γι' αυτό ίσως να δεις το θέμα σου λίγο πιο συγκεντρωμένος.

Δεν νομίζω πως το πρόβλημα σου εδώ είναι το "ποια αγαπάς" ή "ποια σε αγαπάει".

Ίσως να πέφτω έξω, αλλά νομίζω ότι το πρόβλημα σου είναι το ότι "δεν θα ξαναγαπήσω ποτέ". Αν έχω δίκιο, τότε θα πρέπει να μάθεις ότι όλοι μας αυτό είπαμε κάποτε και όλοι μας βγήκαμε ψεύτες αργότερα!

Η αγάπη και ο έρωτας δεν περνάνε μόνο μία φορά από την ζωή μας. Πάντα υπάρχει και η δεύτερη φορά και η τρίτη φορά και κ.ο.κ. μέχρι να βρεις την ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ και τον ΕΝΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟ ΕΡΩΤΑ.

Η Γεωργία -δεν μου αρέσει να κρίνω άτομα εξ' αποστάσεως- δείχνει να είναι η κοπέλα που αγαπάει τους άνδρες για το πορτοφόλι τους, ενώ παράλληλα με τα νάζια της τους κάνει ότι θέλει. Αν θέλεις να είσαι ένας τέτοιος για εκείνη, τότε προχώρα. Διαφορετικά κάνε αυτό που σου προτείνουμε εμείς και λες εσύ.... Προχώρα μπροστά χωρίς να κοιτάξεις πίσω σου... Ο δρόμος μπροστά είναι ανοιχτός, γεμάτος νέες εκπλήξεις και νέους έρωτες ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.....

Λοιπον..... Φιλε μου......Καταρχην μεγα λαθος που χωρισες(Γνωμη μου) με την Μαρια.....Εγω στην θεση σου θα εκοβα καθε επαφη με την Γεωργια, (στο βαθμο του εφικτου βεβαια μια και εισαστε συναδελφοι)και θα περιοριζομουν στα απολυτως απαραιτητα, τυπικως αναγαια σε επαγγελματικο-συναδελφικο επιπεδο,και θα προσπαθουσα να αναθερμανω την σχεση μου με την Μαρια.....αυτο θα ηταν και ενα τεστ και μια ευκαιρια στον εαυτο σου και στην σχεση σου για να δεις αν οντως μπορεις να σωσεις κατι....η πλεον δεν σε ενδιαφερει.......

Πιστεψε με ξερω περιπτωσεις που εκοψαν τις παραλληλες σχεσεις τους,εδωσαν μια ευκαιρια στην (κανονικη) κοπελα τους και πραγματικα στις περισσοτερες περιπτωσεις τα ξαναβρηκανε και τα πραγματα γινανε πολυ καλυτερα απο πριν.....

 

..οσο και να αγαπας η οχι την κοπελα σου....μια παραλληλη σχεση παντα λιγο η πολυ σε αποπροσανατολιζει και σε απομακρινει απο τον ανθρωπο σου.....

 

Μια δευτερη γνωμη μου βεβαια,ειναι αυτο που σου ειπανε και τα παιδια παραπανω.... να μεινεις για καποιο διαστημα μονος σου, να τα βρεις με τον εαυτο σου και να ξεκαθαρισεις μεσα σου το τι θελεις.....και οχι μονο μεταξυ Μαριας και Γεωργιας αλλα Γενικα αν θελεις μια σταθερη σχεση η σου αρεσει γενικως να παιζεις.....και να φλερταρεις...

 

Οσο για την....Γεωργια.......Συγνωμη ρε φιλε μου αλλα τα θελεις και εσυ!!:mad: Εναι δυνατον να εισαι με μια ...κοπελα που (απο που να αρχισω δεν ξερω..) 1)Εχει ηδη σχεση με καποιον αλλον και εχει και μαζι σου σχεση.....και παρολα αυτα εσυ την βλεπεις σοβαρα... αυτα που κανει στον αλλο με εσενα, σιγουρα θα τα κανει και σε εσενα,με καποιον αλλο αργοτερα.....πιστεψε με! αν ητανε σωστη και σε ηθελε,σε γουσταρε θα χωριζε πρωτα, η τουλαχιστον θα ξεκαθαριζε με το παλικαρι που τα εχει, σε συντομο χρονικο διαστημα....Ξερεις κατι...δεν θα μου φανει απιθανο να εχει ακομα Εναν, ισως και δυο........ σαν και εσενα και εσυ φυσικα να μην το εχεις παρει χαμπαρι καν......(πολλα τηλεφωνα, λουλουδια, αμετρητα sms.......απο αντρες φιλους....εσυ μας τα ειπες......)

 

2)Τα ψεματα της....τι να πω εδω......ειναι οτι χειροτερο......ποιος ξερει τι σου εχει κρυψει μεχρι τωρα......και τι εχει κανει και δεν σου το εχει πει......

 

3)Οσο αφορα το θεμα του οικονομικου,οι σωστες κοπελες οχι μονο δεν αντιδρουνε οπως η Γεωργια...αλλα δειχνουν κατανοηση και υπομονη.....για να μην σου πω οτι βοηθουν κιολας, αν μπορουνε (στον βαθμο του εφικτου) Τον συντροφο τους.....Εμενα προσωπικα οχι.....παραλληλη..αλλα κανονικη σχεση μου να ηταν...αν μου εκανε τετοια σκηνικα θα την εστελνα....στο σπιτακι της...

 

Απορω με εσενα πως ανεχεσαι να σου λεει:"Οτι πρωτη φορα της συμβαινει να της ζητανε να πληρωσει μισα μισα"...Σωπα ρε συ!! ποια νομιζει οτι ειναι???....Αλλα βεβαια....δεν φταιει αυτη....αλλα καποιοι εκει εξω σαν και εμας που την κακομαθανε...για να κερδισουν μερικες.."στιγμες" μαζι της και της προσφερανε οτι ειχαν και δεν ειχαν...

 

Φιλε η Γεωργια εχει μαθει να περναει καλα και αυτο ειναι ολο.....θα ειναι μαζι με αυτον που θα περναει καλυτερα απο ολους τους αλλους.....και μολις δει οτι δεν θα εχει αυτα που θελει .....θα την κανει με ελαφρα πηδηματακια....μεχρι να ωριμασει και να καταλαβει οτι η σχεση, ο ερωτας, τα αισθηματα δεν μετριουνται σε ευρω,αλλα σε πραξεις αγαπης......

Σταματα να δεχεσαι να σε μειωνει, ετσι, κοψε επαφη μαζι της και γυρνα στην Μαρια που σε αγαπαει και σε νιαζεται.....η τουλαχιστον μεινε για ενα διαστημα μονος σου..

 

Να με συγχωρεσεις για το υφος μου,τα παραπανω σου τα λεω εντελως φιλικα,.......αλλα να ξερεις ενα πραγμα: την τελικη αποφαση θα την παρεις εσυ και μονο εσυ, γιατι ξερεις καλυτερα απο ολους εμας το τι θελεις......

 

Αρκει να το ανακαλυψεις.....:)

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες george η Γεωργια ειναι γυναικα που τα ειχε ολα απο τους αντρες, και αφου ετσι εχει συνηθισει τα ιδια ζηταει και απο σενα φιλε offtopic!!Το θεμα ειναι να της δειξεις οτι εσυ απλα δεν εισαι οτι ειχε μεχρι τωρα αλλα κατι νεο, πιθανον και με οποιες "ατελειες" και εννοω το γεγονος οτι δε μπορεις να τις προσφερεις τα παντα οσον αφορα το οικονομικο και οσα απορρεουν απο αυτο (διακοπες, φαγητο κλπ)......Επειδη ξερω πολυ καλα πως με αυτες τις γυναικες περνας οντως καλα κατα τ αλλα απλα κατσε και απολαυσε το οσο κρατησει μιας και τη μαρια οπως ειχαμε πει και παλαιοτερα απο συμπονοια τη σκεφτεσαι!!! Στη Γεωργια τωρα απλα πες της και δειξ της οτι δεν ειναι δυνατον να βγαινετε καθε φορα και να πληρωνεις μονο εσυ!!! Η θα βγαινετε λιγοτερες φορες και μεχρι εκει που κρινεις εσυ οτι μπορεις να ανταπεξελθεις η θα πρεπει και αυτη να συμβαλει στο να περνατε ωραια και οι 2 σας και να κανετε αυτα που σας αρεσουν....Τα ιδια ησχυουν βεβαια και για διακοπες κλπ.....Ε απο κει και περα οπως προειπε και καποιος αλλος φιλος αυτη η σχεση εχει ημερομηνια ληξης σιγουρα και εσυ απλα αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να την καταναλωσεις οσο δυνατον περισσοτερο μεχρι εκεινη τη στιγμη!! ;)

 

πς Οσο για το γεγονος οτι εχει πολλους αντρες γυρω της ειναι κατι φυσικο μιας και εχει και το ιδιαιτερο στυλ και την ομορφια υποθετω!Με μια ομορφη και καταξιωμενη γυναικα διπλα σου παντα ετσι θα ειναι!!Τι θα πρεπει να κανεις δηλαδη να της κοψεις ολους τους γνωστους???Πολλοι απο αυτου ναι συμφωνω θα την πολιορκουν παντα αλλα αρκει να τους αντιμετωπιζει σωστα η γυναικα!Αν σε καποιους αυτο δεν αρεσει ας αλλαξουν γυναικα και ας πανε με καποια που δε βλεπεται η εστω δεν εχει πολλους γυρω της!!! Το τελευταιο το εγραψα οχι για τη Γεωργια συγκεκριμενα μιας και αυτη μπορει να θελει οντως να εχει πολλους να την πολιορκουν αλλα για καθε αλλη περιπτωση μιας και το ακουω συχνα απο πολλους να μη θελουν να ειναι με καποια που εχει θαυμαστες!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες george η Γεωργια ειναι γυναικα που τα ειχε ολα απο τους αντρες, και αφου ετσι εχει συνηθισει τα ιδια ζηταει και απο σενα φιλε offtopic!!Το θεμα ειναι να της δειξεις οτι εσυ απλα δεν εισαι οτι ειχε μεχρι τωρα αλλα κατι νεο, πιθανον και με οποιες "ατελειες" και εννοω το γεγονος οτι δε μπορεις να τις προσφερεις τα παντα οσον αφορα το οικονομικο και οσα απορρεουν απο αυτο (διακοπες, φαγητο κλπ)......Επειδη ξερω πολυ καλα πως με αυτες τις γυναικες περνας οντως καλα κατα τ αλλα απλα κατσε και απολαυσε το οσο κρατησει μιας και τη μαρια οπως ειχαμε πει και παλαιοτερα απο συμπονοια τη σκεφτεσαι!!! Στη Γεωργια τωρα απλα πες της και δειξ της οτι δεν ειναι δυνατον να βγαινετε καθε φορα και να πληρωνεις μονο εσυ!!! Η θα βγαινετε λιγοτερες φορες και μεχρι εκει που κρινεις εσυ οτι μπορεις να ανταπεξελθεις η θα πρεπει και αυτη να συμβαλει στο να περνατε ωραια και οι 2 σας και να κανετε αυτα που σας αρεσουν....Τα ιδια ησχυουν βεβαια και για διακοπες κλπ.....Ε απο κει και περα οπως προειπε και καποιος αλλος φιλος αυτη η σχεση εχει ημερομηνια ληξης σιγουρα και εσυ απλα αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να την καταναλωσεις οσο δυνατον περισσοτερο μεχρι εκεινη τη στιγμη!! ;)

 

πς Οσο για το γεγονος οτι εχει πολλους αντρες γυρω της ειναι κατι φυσικο μιας και εχει και το ιδιαιτερο στυλ και την ομορφια υποθετω!Με μια ομορφη και καταξιωμενη γυναικα διπλα σου παντα ετσι θα ειναι!!Τι θα πρεπει να κανεις δηλαδη να της κοψεις ολους τους γνωστους???Πολλοι απο αυτου ναι συμφωνω θα την πολιορκουν παντα αλλα αρκει να τους αντιμετωπιζει σωστα η γυναικα!Αν σε καποιους αυτο δεν αρεσει ας αλλαξουν γυναικα και ας πανε με καποια που δε βλεπεται η εστω δεν εχει πολλους γυρω της!!! Το τελευταιο το εγραψα οχι για τη Γεωργια συγκεκριμενα μιας και αυτη μπορει να θελει οντως να εχει πολλους να την πολιορκουν αλλα για καθε αλλη περιπτωση μιας και το ακουω συχνα απο πολλους να μη θελουν να ειναι με καποια που εχει θαυμαστες!!!

 

Έχει τεράστια διαφορά να "μη θέλεις να έχει θαυμαστές" απο το να μη θέλεις να είσαι με μια "Γεωργία" (ή όπως τη λέω εγώ "Δέσποινα"). Μια σωστή γυναίκα μπορεί να έχει αμέτρητους θαυμαστές και να έχει μάτια μόνο για σένα. Αυτό είναι εντάξει.

Η "Γεωργία" δεν τους έχει μόνο από μακριά τους θαυμαστές. Αυτό είναι δεδομένο και όπως είπε και ο george παραπάνω να είσαι σίγουρος ότι δεν σταματάει στις 2 παράλληλες σχέσεις. (Αν τη ρωτήσεις βέβαια θα σου πει ότι δεν τα θεωρεί σχέσεις... :p ) Από τέτοια γυναίκα συμβουλεύουμε με όλο το θάρρος που μας δίνει (και η τελικά απόφαση είναι δική του φυσικά) να απομακρυνθεί το γρηγορότερο.

Τώρα για το ότι ήδη πήρε την αντίθετη απόφαση, πάλι προαναφέρθηκε ότι όπως στρώνει κανείς κοιμάται.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η πρωτη σωστη κινηση εγινε. Χωρισες τη Μαρια. Τωρα αυτο που μενει ειναι να χωρισεις και την πολυ "καλη" κοπελα Γεωργια. Μεινε μονος. Γινε ανεξαρτητος. Οταν ενας ανθρωπος δεν μπορει να καταλαβει ουτε το ενα τριτο απο εσενα γιατι να εισαι μαζι του? Κανε τη ζωη σου και αν γουσταρεις Γεωργιες υπαρχουν χιλιες εκει εξω. καθε μερα και με διαφορειτικη μπορεις να εισαι. Μαριες πλεον δεν υπαρχουν. Ή και αν υπαρχουν τις εχουμε γραμμενες εμεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ισως μερικοι απο εσας θελετε να μαθετε τη συνέχεια...

Πριν 2 εβδομαδες, αφου εχω χωρισει με τη Μαρία αποφασίζω να το πω στη Γεωργια. Η πρωτη της εντύπωση ειναι χλευασμος, ειρωνία και εντονη λογομαχία (το θεικο ειναι πως περιμενα να χαρει αντι να αντιδράσει ετσι). Με αμφισβητει, με σπρωχνει, εκνευριζομαι, χανω την ψυχραιμια μου τη γραπώνω και τη σφαλιαριζω 2-3 φορες (νομιζω πως της αξιζαν πολλες παραπάνω). Με φτυνει κατάμουτα (κατα την ολη διαρκεια αισθανομαι λες και εχω να κανει με δαιμονισμενο άτομο) και στο τελος καταληγει να σπασει (μεσα σε δευτερολεπτα ολα αυτα) ενα ποτηρι που ειχα στο δωματιο μου και να προσπαθησει να κανει ζημια στον εαυτο της (κοψει τις φλεβες της;?)...βαζω οση δύναμη εχω και της ακινητοποιώ τα χερια (γεμιζοντας την μελανιες).

Πραγματικα σοκαρισμενος απο το ολο γεγονος και οτι τελικα εχει καταφερει και εχει ματωσει στη παλαμη δεν την αφηνω να φυγει απο το σπιτι μου. Καθολη τη διαρκεια του σκηνικου φωναζε, ουρλιαζε και πρεπει να την ακουσε ολη η γειτονια. Μετα το γεγονος προσπαθησα να τη φροντισω οσο μπορουσα (ειχα και ειχε γεμισει αιματα) αλλα αυτη ήθελε να φυγει. Πραγματικα ετρεμε η ψυχη μου μην τυχων και φυγει και κανει καμια ακομα χαζομάρα η χειρότερα να ισχυριστει πως τη βάρεσα.

Μετα απο παρακαλια και αφου μου υποσχεθηκε πως δεν θα κανει τιποτα κακο στον εαυτο της και αφου ειχε ηρεμισει, πηγε σπιτι της....

 

Πριν ελαχιστες ημέρες πήγαμε και διακοπες μαζι οπου περασαμε όμορφα. Εκει ήμουν με μια ήρεμη Γεωργια, γεματη κατανόηση, βοήθησε στα εξοδα...γυρισα και γύρισε με άριστες εντυπώσεις. Οσο περνάνε οι ημερες συνειδητοποιω πως εχω αν κανει με ενα μικρό κορίτσι κατα βάθος που εχει περάσει πολλα άσχημα, φοβάται τη μοναξια και πρεπει να του συμπεριφερεσαι ως μικρο παιδι...αλλα καποια πραγματα συνεχιζω να μην τα καταλαβαινω..

 

Ειμαι σε απιστευτη ψυχοφθόρα κατασταση και ειλικρινα εχω αρχισει να αναζητω απεγνωσμενα την ηρεμία μου. Ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που εμπλεκομαι σε τετοιους καβγαδες..με τη Μαρια ουτε καν ειχα διανοηθει να την ακουμπησω...εδω εχω να κανω με μια κοπέλα που βγαινει εκτος ελέγχου, χελυαζει και ειρωνευεται με απιστευτο τροπο και κανει λες και επιζηταει τετοιες καταστάσεις.

 

Το κερασάκι στη τούρτα ειναι πως μόλις σήμερα ανακάλυψα πως εχει κανει θεμα τη "βία στη σχεση" με πρόσφατο παράδειγμα το παραπανω το γεγονος.

( http://www.help-net.gr/forum/viewtopic.php?t=267 θαυμαστε...).

Στο γεγονος πως στο πρωτο ατομο (Αγορι) που της εστειλε pm στο εκει forum το πηρε τηλεφωνο και αρχισαν να μιλανε, πως σκατα θα πρεπει να αντιδράσω; Να το αγνοησω; Να πω, " ε νταξ, φυσιολογικο ειναι". Ενδεικτικα αναφερω πως την ειχε παρει τηλεφωνο, ειχε ενα προβλημα να του μιλησει ανετα αφου ημουν μπροστα και οταν ρωτησα ποιος ειναι μου ειπε "ενας παλιος συναδελφος". Μετα ομως απο ημερες υστερα απο πιεση εμαθα πως ηταν ενα ατομο απο το φορουμ.

Δεν χρειαζεται να αναφερω ξανα για το κινητο της που καθε φορα που χτυπαει/ερχεται μηνυμα θα ειναι *παντα* καποιος φιλος;

 

Δεν υπαρχουν μονο αρνητικα σε καμια περιπτωση. Εαν δεν ειχα περασει αριστα στις διακοπες (μου απεδειξε πως δεν χρειαζεται να περασει χλιδατα για να περασει καλα) και εαν δεν μου συμπεριφεροταν τοσο καλα τις τελευταιες ημερες θα ειχα χωρίσει. Αλλα μαλλον κανω τα στραβα ματια σε πραγματα που δεν θα επρεπε. Ναι την αγαπαω, ναι κατανοω πως εχει προβληματα στο χαρακτηρα της αλλα δυστυχως μου ειναι δυσκολο να μπορω να ελεγχω παντα ολες τις καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι και η μεγαλη μου απορία γιατι μενεις μαζι της ακομα???

Το καλυτερο για σενα ειναι ο εαυτος σου Να μεινεις μονος και να ηρεμησεις

 

τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

φιλε λοιπον τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα ετσι οπως τα βλεπω εγω. η κοπελα χρειαζεται ψυχολογικη βοηθεια. κοιτα να κανεις κατι να την πεισεις να παει σε ψυχολογο. αλλωστε δεν ειναι κακο να πας. ισα ισα βοηθαει. επισης για μενα να χωρισεις και να μεινεις απλα σα φιλος μεχρι να δεις οτι βελτιωνεται η κατασταση της και μετα φυγε.
Link to comment
Share on other sites

Το κερασάκι στη τούρτα ειναι πως μόλις σήμερα ανακάλυψα πως εχει κανει θεμα τη "βία στη σχεση" με πρόσφατο παράδειγμα το παραπανω το γεγονος.

( http://www.help-net.gr/forum/viewtopic.php?t=267 θαυμαστε...).

Στο γεγονος πως στο πρωτο ατομο (Αγορι) που της εστειλε pm στο εκει forum το πηρε τηλεφωνο και αρχισαν να μιλανε, πως σκατα θα πρεπει να αντιδράσω; Να το αγνοησω; Να πω, " ε νταξ, φυσιολογικο ειναι". Ενδεικτικα αναφερω πως την ειχε παρει τηλεφωνο, ειχε ενα προβλημα να του μιλησει ανετα αφου ημουν μπροστα και οταν ρωτησα ποιος ειναι μου ειπε "ενας παλιος συναδελφος". Μετα ομως απο ημερες υστερα απο πιεση εμαθα πως ηταν ενα ατομο απο το φορουμ.

Δεν χρειαζεται να αναφερω ξανα για το κινητο της που καθε φορα που χτυπαει/ερχεται μηνυμα θα ειναι *παντα* καποιος φιλος;

 

Δεν υπαρχουν μονο αρνητικα σε καμια περιπτωση. Εαν δεν ειχα περασει αριστα στις διακοπες (μου απεδειξε πως δεν χρειαζεται να περασει χλιδατα για να περασει καλα) και εαν δεν μου συμπεριφεροταν τοσο καλα τις τελευταιες ημερες θα ειχα χωρίσει. Αλλα μαλλον κανω τα στραβα ματια σε πραγματα που δεν θα επρεπε. Ναι την αγαπαω, ναι κατανοω πως εχει προβληματα στο χαρακτηρα της αλλα δυστυχως μου ειναι δυσκολο να μπορω να ελεγχω παντα ολες τις καταστάσεις.

 

Δύο post παραπάνω θα δεις που έλεγα : "να είσαι σίγουρος ότι δεν σταματάει στις 2 παράλληλες σχέσεις. (Αν τη ρωτήσεις βέβαια θα σου πει ότι δεν τα θεωρεί σχέσεις... )"

 

Τώρα και με αυτά που περιγράφεις ότι έγιναν, στο επαναλαμβάνω όπως και το "κοιμάσαι όπως στρώνεις". Νομίζω γενικά ό,τι σου είχαν απαντήσει οι περισσότεροι εδώ ισχύει στο πολλαπλάσιο πλέον.

 

Edit: Τώρα είδα και λίγα από αυτά που γράφονται και στο link που έδωσες. Το πράγμα σοβαρεύει πάρα πολύ αλλά κάτι τέτοια είχα κατα νου όταν έλεγα μακριά, γιατί έχω δει ανάλογες αντιδράσεις.

Αναφέρει σαφώς ότι δεν έχει συμβεί μόνο μια φορά. Έχει δίκιο; (μπορεί να σου φαίνεται αυτονόητο αλλά δεν το έχω καταλάβει από τα λεγόμενά σου). Αν ναι, είναι απαράδεκτο και όσο με αφορά χάνεις το όποιο δίκιο σου και η συζήτηση τελειώνει εδώ. Γενικά παρουσιάζει μια εντελώς αντίστροφη εικόνα από αυτή που περιγράφεις εσύ εδώ.

Αν δεν λέει αλήθεια, μετά και από αυτά που γράφονται εκεί δεν βλέπω γιατί το σκέφτεσαι ακόμα! Αν την υποψιάζεσαι (βοηθούμενος και από αυτά που σου λέμε εμείς εδώ) θα πρέπει να χωρίσετε άμεσα και όχι να προσπαθείς να την αλλάξεις.

Πραγματικά το θέμα σοβαρεύει τόσο που μάλλον είναι λάθος και που το συζητάμε έτσι.

 

Φιλικά

KCB
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να ανοιξουμε καινουργιο topic για τις σχεσεις εξ'αποστασεως η να θεσουμε τις αποψεις μας σ'αυτο το topic.

Οπως και αν εχει ποια η αποψη σας?

Ειχατε ποτε,πως τα καταφερνατε,πως τελειωσε αν τελειωσε?

Καλο θα ειναι να μιλησουμε για μεγαλες αποστασεις και οχι για Παγκρατι-Φαληρο.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

 

Edit: Τώρα είδα και λίγα από αυτά που γράφονται και στο link που έδωσες. Το πράγμα σοβαρεύει πάρα πολύ αλλά κάτι τέτοια είχα κατα νου όταν έλεγα μακριά, γιατί έχω δει ανάλογες αντιδράσεις.

Αναφέρει σαφώς ότι δεν έχει συμβεί μόνο μια φορά. Έχει δίκιο; (μπορεί να σου φαίνεται αυτονόητο αλλά δεν το έχω καταλάβει από τα λεγόμενά σου). Αν ναι, είναι απαράδεκτο και όσο με αφορά χάνεις το όποιο δίκιο σου και η συζήτηση τελειώνει εδώ. Γενικά παρουσιάζει μια εντελώς αντίστροφη εικόνα από αυτή που περιγράφεις εσύ εδώ.

Αν δεν λέει αλήθεια, μετά και από αυτά που γράφονται εκεί δεν βλέπω γιατί το σκέφτεσαι ακόμα! Αν την υποψιάζεσαι (βοηθούμενος και από αυτά που σου λέμε εμείς εδώ) θα πρέπει να χωρίσετε άμεσα και όχι να προσπαθείς να την αλλάξεις.

Πραγματικά το θέμα σοβαρεύει τόσο που μάλλον είναι λάθος και που το συζητάμε έτσι.

 

Φιλικά

 

Τωρα ειδα και εγω καλύτερα τι εχει γραφτει. Προφανως αναφέρεται στη προηγουμενη σχεση της οπου το αγορι της την ειχε σακατέψει. Δεν θα αναφέρω λεπτομερειες...

Η αλήθεια ειναι πως δεν θα μπορεσω ποτε να σας μεταφερω το χαρακτηρα της Γεωργίας και καθε Γεωργίας, αλοιμονο όμως σε αυτους που δεν μπορουν να ελεγξουν τετοιο χαρακτήρα. Ισως τελικα να επρεπε να την ειχα αφησει να κοπει τοτε. Ισως δινω πολυ μεγαλυτερη σημασια στα γεγονότα και θα επρεπει να τα παρατήσω. Αλλα μου σηκωνεται η τριχα οταν παρουσιαζει τον εαυτο της αγγελικα πλασμενο ενω ξεχνάει να αναφέρει "λεπτομέρειες".

 

Απο σημερα ειδικα μου χτυπανε καμπανάκια που μου λένε πως πρεπει επιτελους να δώσω ενα τέλος. Και δυστυχως οσο και να με ποναει και να εχω γεμίσει τυψεις για τη συμπεριφορα μου απέναντι στη Μαρία, δεν θα επιλέξω να επιστρεψω σε αυτη γιατι ξερω πως δεν θα ειμαι ευτυχισμενος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ρε φιλαρακι δεν μπορω να καταλαβω πως εισαι μαζι της ακομα.

Θα εσκαγα αν ημουν με τετοια γυναικα,πρεπει κατι να κανεις να ξεκολλησεις.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα και εγω καλύτερα τι εχει γραφτει. Προφανως αναφέρεται στη προηγουμενη σχεση της οπου το αγορι της την ειχε σακατέψει. Δεν θα αναφέρω λεπτομερειες...

Η αλήθεια ειναι πως δεν θα μπορεσω ποτε να σας μεταφερω το χαρακτηρα της Γεωργίας και καθε Γεωργίας, αλοιμονο όμως σε αυτους που δεν μπορουν να ελεγξουν τετοιο χαρακτήρα. Ισως τελικα να επρεπε να την ειχα αφησει να κοπει τοτε. Ισως δινω πολυ μεγαλυτερη σημασια στα γεγονότα και θα επρεπει να τα παρατήσω. Αλλα μου σηκωνεται η τριχα οταν παρουσιαζει τον εαυτο της αγγελικα πλασμενο ενω ξεχνάει να αναφέρει "λεπτομέρειες".

 

Απο σημερα ειδικα μου χτυπανε καμπανάκια που μου λένε πως πρεπει επιτελους να δώσω ενα τέλος. Και δυστυχως οσο και να με ποναει και να εχω γεμίσει τυψεις για τη συμπεριφορα μου απέναντι στη Μαρία, δεν θα επιλέξω να επιστρεψω σε αυτη γιατι ξερω πως δεν θα ειμαι ευτυχισμενος.

πως γινεται να μην εισαι ευτηχισμενος οταν η αλλη ειναι σπαθι απεναντι σου δεν μπορω ΑΚΟΜΗ να το καταλαβω... φιλε κατσε γραψε τα θετικα αρνητικα της καθε μιας και βγαλε μια ακρη η γεωργια απο οτι λες δεν ειναι παρα αλλη μια που κοιταει να περναει αυτη καλα και οι αλλοι να πανε στο διαολο αυτες θελουν ενα χαστουκι απο την πρωτη βλακεια που θα κανουν και οχι γλυκολογα και δωρακια κριμα παντως αφησες μια κοπελα που ηταν σπαθι απεναντι σου για μια που τελικα ηταν κορακι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...