Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς μήπως κάποια παιχνίδια δεν παίζουν σε android 4 ?Και αν ναι μήπως υπάρχει καμιά λίστα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ξέρει κανείς μήπως κάποια παιχνίδια δεν παίζουν σε android 4 ?Και αν ναι μήπως υπάρχει καμιά λίστα?

 

Το κάθε παιχνίδι ή εφαρμογή, αναφέρει την έκδοση του λειτουργικού που είναι συμβατό. Να θυμίσω ωστόσο ότι για παιχνίδια συζητάμε εδώ και μόνο... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271527

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε παιχνίδι ή εφαρμογή, αναφέρει την έκδοση του λειτουργικού που είναι συμβατό. Να θυμίσω ωστόσο ότι για παιχνίδια συζητάμε εδώ και μόνο... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271527

 

Ναι το ξερω αυτο φιλε μου..Λεει οτι ειναι συμβατω απο 2.0.3 και πανω αλλα δεν παιζει κολλαει σε μια μαυρη εικονα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς ποιές πρέπει να είναι οι ρυθμίσεις,

ώστε να μπαίνει το κινητό στο internet με usb (με καλώδιο) μέσο του pc του;;;

Το router τ'άπεξε και έβαλα το παλαιό. (ενσύρματο)

Ευχαριστώ Πολύ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω παλι ειμαι στην 2,3,4 root και ο αντρας μου κατι πειραξε και πλεον δεν εχει καθολου την αρχικη οθονη της μανας του,ουτε τον φακελο συλλογη για να δω τις φωτο!πηγα μεσω root explorer να κανω εγκατασταση το home.apk αλλα δεν το κανει!τι πρεπει να κανω?γνωριζει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το home button σου βγάζει επιλογή του ποιον launcher θες να χρησιμοποιήσεις;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αργεί αυτή η αναβάθμιση σε Icecream ....

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο ειχα γραψει οτι εβαλα στο arc το ICS και ηταν ολα μια χαρα..Εδω και 2-3 μερες κολλαει πολυ το κινητο και μου εχει κανει γυρω στις 5 φορες restart!!Ξερετε τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

κοντευει να λιωσει αυτο το παγωτο....:lol::lol::lol:

 

Κάτι μου λέει ότι μέχρι να το βάλουμε εμείς, η google θα κερνάει Jellybeans

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

απο ταχυτητα πως πανε οι συσκευες σας? εγω εχω απογοητευτει πληρως απ την επιλογη του... Πολλες φορες αργει, κολλαει, συνερχεται με restart αλλα μετα απο καποια χρηση παλι στα ιδια
:cool:
Link to comment
Share on other sites

απο ταχυτητα πως πανε οι συσκευες σας? εγω εχω απογοητευτει πληρως απ την επιλογη του... Πολλες φορες αργει, κολλαει, συνερχεται με restart αλλα μετα απο καποια χρηση παλι στα ιδια

 

Απο τοτε που εβαλα το παγωτο(Rom απο Arc S)δεν εχω πια τετοιο προβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή πιστεύετε ότι αξίζει να περάσουμε την ics???αυτό στο οποίιο κολλάω είναι αν τέλη Μαΐου που θα βγει στην ελλάδα θα μπορούμε να κάνουμε κανονικά το update.....
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εβαλα το παγωτο(Rom απο Arc S)δεν εχω πια τετοιο προβλημα ;)

Στο δικό μου πάλι, όσες ICS rom κι αν δοκίμασα, καμία δε συγκρινόταν σε ταχύτητα με την Gingerbread. Γι' αυτό και παραμένω σ' αυτήν και ειδικότερα στην Arconium 8.2. Φο-βε-ρή rom. Σε συνδιασμό με Doomkernel v22 το κινητό πάει τέζα. Οι ICS που δοκίμασα δεν είναι ούτε πιο γρήγορες, ούτε πιο smooth. Ίσως όταν βγεί η επίσημη ICS για το Arc να είναι όλα οκ. Μέχρι τότε δεν αλλάζω την Gingerbread με τίποτα.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα . μπορει καποιος να μου πει αν χανονται η χαρακτηρες του μυνηματος μετα το root τωρα γραφω με 70 , υπαρχει καποιος τροπος να το αυξησω;;
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάλι, όσες ICS rom κι αν δοκίμασα, καμία δε συγκρινόταν σε ταχύτητα με την Gingerbread. Γι' αυτό και παραμένω σ' αυτήν και ειδικότερα στην Arconium 8.2. Φο-βε-ρή rom. Σε συνδιασμό με Doomkernel v22 το κινητό πάει τέζα. Οι ICS που δοκίμασα δεν είναι ούτε πιο γρήγορες, ούτε πιο smooth. Ίσως όταν βγεί η επίσημη ICS για το Arc να είναι όλα οκ. Μέχρι τότε δεν αλλάζω την Gingerbread με τίποτα.

 

Μπορείς να δώσεις συνδέσμους για να βρω οδηγίες και τα αρχεία για να τις περάσω κι εγώ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις συνδέσμους για να βρω οδηγίες και τα αρχεία για να τις περάσω κι εγώ?

Ευχαριστώ.

Ασφαλώς.

Arconium 8.2

Doomkernel v22

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα . μπορει καποιος να μου πει αν χανονται η χαρακτηρες του μυνηματος μετα το root τωρα γραφω με 70 , υπαρχει καποιος τροπος να το αυξησω;;

Δεν έχει σχέση το root με τους χαρακτήρες. Ενεργοποίησε την εξοικονόμηση χαρακτήρων αν έχεις rom που προορίζεται για την Ελληνική αγορά ή βάλε το handcent.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει επιλογη για εξοικονομιση χαρακτηρων μπορω να περασω ρομ για ελληνικη αγορα

 

Ακολούθα τις οδηγίες εδώ και θα έχεις πάλι 160 ελληνικούς κεφαλαίους χαρακτήρες στα μηνύματα. ;)

 

Χθες ασχολήθηκα με το κινητό αρκετή ώρα, ξεκλείδωσα τον bootloader πολύ εύκολα (welcome to the dark side..! :devil: ), πέρασα ArcKnight Kernel RC1 και Arconium 2.2 ICS Rom, έκανα overclock @ 1.4GHz και προ ολίγου εγκατέστησα και τον TSF Launcher. Το κινητό άλλαξε άρδην. :D

Θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποια AOKP Rom αλλά δεν ξέρω ποια να δοκιμάσω..

 

Από περιέργεια και μόνο, τι scores πετυχαίνετε στα benchmarks? Γιατί με το setup που ανέφερα βλέπω 1400 στο Quadrant και 3400 στο Antutu. Όχι πως έχουν και καμιά μεγάλη σημασία, αλλά μου φαίνεται σχετικά λίγο μεν, κουβέντα να γίνεται δε..!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω ενα θεμα με το gps στο ndrive.δεν βλεπει καθολου την μοναδα gps.εχω ενεργοποιησει απο τις ρυθμισεις το gps.τι να φταιει?

 

Βάλε το GPS Test για να δεις πως τα πάει ο δέκτης της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.εβαλα αυτο το προγραμμα.το κινητο κανει εναν θορυβο τουτ-τουτ συνεχεια οταν βρηκε δορυφορους.τον ιδιο θορυβο εκανε κ οταν ανοιγα την εφαρμογη του fb,προφανως επειδη εχω ρυθμισει τις ενδειξεις τοποθεσιας.τι να φταιει?να κανω απεγκατασταση την εφαρμογη του fb?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.εβαλα αυτο το προγραμμα.το κινητο κανει εναν θορυβο τουτ-τουτ συνεχεια οταν βρηκε δορυφορους.τον ιδιο θορυβο εκανε κ οταν ανοιγα την εφαρμογη του fb,προφανως επειδη εχω ρυθμισει τις ενδειξεις τοποθεσιας.τι να φταιει?να κανω απεγκατασταση την εφαρμογη του fb?

 

Άρα βλέπει ο δέκτης GPS δορυφόρους? Ανέβασε ένα screenshot.. Επίσης, υπάρχει μία ρύθμιση στον λογαριασμό Google αν επιτρέπεις να βρίσκει η Google την θέση σου μέσω του δέκτη GPS και των WiFi δικτύων. Την έχεις ενεργοποιημένη, ή απενεργοποιημένη?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιημενα ειναι ολα αυτα!το θεμα ειναι οτι προφανως δεν δουλευει το gps γιατι μολις ανοιγω το ndrive κανει αυτον τον θορυβο τουτ τουτ συνεχεια.παλια δεν τον εκανε.εκανα επανεγκατασταση το ndrive και fb αλλα τα ιδια.οριστε και screenshots.τωρα δεν βρισκει καθολου δορυφορους!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...