Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους.Εχω το εξης προβλημα με το arc,πολλες φορες στελνω μηνυμα mms σε φιλους αλλα δεν φτανει ποτε.Τα τηλ. που στελνω εχουν κανονικα ενεργοποιημενα τα mms αλλα στις 10 φορες που θα τους στειλω κατι τις μισες δεν παει!!!!!Τι διαολο φταιει????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα σε ολους.Εχω το εξης προβλημα με το arc,πολλες φορες στελνω μηνυμα mms σε φιλους αλλα δεν φτανει ποτε.Τα τηλ. που στελνω εχουν κανονικα ενεργοποιημενα τα mms αλλα στις 10 φορες που θα τους στειλω κατι τις μισες δεν παει!!!!!Τι διαολο φταιει????

 

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα με τα mms. Το εχω αναφερει στην ericson και περιμενω απαντηση. Λογικα μεσα στην εβδομαδα. Οτι μου πουν θα το γραψω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω τρελαθεί. Ψάχνω ώρες να βρω πως στο διάλα θα χρησιμοποιήσω το κινητό ως modem για σύνδεση στο Internet από το PC. Έχω εγκαταστήσει κανονικά στο PC το PC COMPANION της SE, τα κινητά μου Mini Pro και Arc συνδέονται κανονικά με την σουίτα αλλά στην σουίτα δεν βρίσκω πουθενά κάποια επιλογή για σύνδεση στο ίντερνετ μέσω του κινητού ως modem. Μπορείτε να βοηθήσετε; Ευχαριστώ.

 

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάτι από το market. Είναι πολύ απλό. Πήγαινε Ρυθμίσεις-> Ασύρματο και Δίκτυα-> Tethering και φορητ. Hotospot. Μόλις συνδέσεις το κινητό με το PC μπες εκεί και θα σου έχει να επιλέξεις τι θέλεις να κάνεις. Εγώ προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει το Tethering αρκετές φορές και λειτουργεί άψογα :-)

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα με τα mms. Το εχω αναφερει στην ericson και περιμενω απαντηση. Λογικα μεσα στην εβδομαδα. Οτι μου πουν θα το γραψω εδω.

Σε ερωτηση μου στην cosmote μου ειπαν μια πιθανη αιτια ειναι οτι μπορει επειδη η καρτα μου ειναι παλια να παρουσιαζει αυτο το προβλημα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ερωτηση μου στην cosmote μου ειπαν μια πιθανη αιτια ειναι οτι μπορει επειδη η καρτα μου ειναι παλια να παρουσιαζει αυτο το προβλημα!!!!

 

Το έχω στείλει είδη δύο φορές στο service του γερμανού και απλά μου κανουν αναβάθμιση :lol: και μου το στέλνουν πίσω χωρίς να μου αναφέρουν κάτι τέτοιο. Η καρτα ειναι αυτή που είχε το τηλέφωνο στην συσκευασία του. απλά θα περιμένω την απάντηση της ericson και μετά θα ζητησω αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στείλει είδη δύο φορές στο service του γερμανού και απλά μου κανουν αναβάθμιση :lol: και μου το στέλνουν πίσω χωρίς να μου αναφέρουν κάτι τέτοιο. Η καρτα ειναι αυτή που είχε το τηλέφωνο στην συσκευασία του. απλά θα περιμένω την απάντηση της ericson και μετά θα ζητησω αντικατάσταση.

 

εννοει την καρτα sim

αμα ειναι πολυ παλια μπορει να σου κανει αυτη το προβλημα

αλλαξε τη με μια καινουρια πρωτα

Link to comment
Share on other sites

εννοει την καρτα sim

αμα ειναι πολυ παλια μπορει να σου κανει αυτη το προβλημα

αλλαξε τη με μια καινουρια πρωτα

 

1ον) Εχω δοκιμάσει και άλλες κάρτες sim, και vodafone και cosmote. Εχω μιλησει αρκετές φορές με την vodafone, με την ericsson συν τις δύο φορές που το έχω στείλει στο service του γερμανού με το συγκεκριμένο πρόβλημα. Αλλά τίποτα.

2ον) Με την ίδια καρτα sim στέλνω mms απο το xperia χ8, και από το HTC evo 3D.

3ον) Το περίργο είναι ότι αν μέσα απο το mms τραβήξω μια φωτογραφία τότε το στέλνει. αν διαλέξω απο τις ήδη αποθηκευμένες τότε όχι.

4ον) Εχω δοκιμάσει και άλλη κάρτα μνήμης μήπως και δεν την διάβαζε , ενω επίσης την συγκεκριμένη κάρτα την έχω δοκιμάσει και στα 2 τηλέφωνα που αναφέρω παραπάνω με θετικά όμως αποτελέσματα.

Αντε τώρα να βρείς τι φταίει. Απλά θα περιμένω και την επίσημη απάντηση της ericsson και βλέπω τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που πήρα σήμερα από την ericsson είναι ότι επειδή η έκδοση kernel της συσκευής ειναι της cosmote (λόγω αγοράς απο γερμανό) και εγώ έχω sim vodafone, το τηλέφωνο μπλοκάρει και δημιουργεί το πρόβλημα με την αποστολή mms. Το θετικό είναι ότι θα στείλει αύριο η ericsson άτομο να το παραλάβει και θα μου περάσουν τις σωστές ρυθμίσεις (δωρεάν πάντα). Ετσι αν κάτι δεν πάει καλά θα έχω να κάνω με την ericsson απευθείας.
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που πήρα σήμερα από την ericsson είναι ότι επειδή η έκδοση kernel της συσκευής ειναι της cosmote (λόγω αγοράς απο γερμανό) και εγώ έχω sim vodafone, το τηλέφωνο μπλοκάρει και δημιουργεί το πρόβλημα με την αποστολή mms. Το θετικό είναι ότι θα στείλει αύριο η ericsson άτομο να το παραλάβει και θα μου περάσουν τις σωστές ρυθμίσεις (δωρεάν πάντα). Ετσι αν κάτι δεν πάει καλά θα έχω να κάνω με την ericsson απευθείας.

 

******* ... δεν ήξερα ότι έχεις συσκευή της Cosmote. Θα σου έστελνα το URL ενός Site μέσω του οποίου κάνεις δωρεάν εγκατάσταση οποιασδήποτε official Rom θες. ΠΟλύ εύκολη διαδικασία , παίρνει 30 λεπτά αλλά χάνεις τα δεδομένα του κινητού.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

******* ... δεν ήξερα ότι έχεις συσκευή της Cosmote. Θα σου έστελνα το URL ενός Site μέσω του οποίου κάνεις δωρεάν εγκατάσταση οποιασδήποτε official Rom θες. ΠΟλύ εύκολη διαδικασία , παίρνει 30 λεπτά αλλά χάνεις τα δεδομένα του κινητού.

 

Καλημερα, μπορεις να μου το στειλεις ? ..pm φανταζομαι.

Ευχαριστω.:-)

 

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γιατί σε PM ? δεν είναι ούτε κάτι παράνομο, ούτε κάτι ανταγωνιστικό προς το forum.

 

http://www.wotanserver.com/en Το site. Οι οδηγίες είναι απλές και η διαδικασία είναι αρκετά απλή. Εγώ από εκεί έκανα αναβάθμιση και ξεφορτώθηκα το Kernel της Cosmote (άσχετα αν έχω Cosmote)

 

Καλημερα, μπορεις να μου το στειλεις ? ..pm φανταζομαι.

Ευχαριστω.:-)

 

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μπορει να μου πει ενας χριστιανος πως μπορω να αλλαξω την σειρα εμφάνισης των επαφων μου απο ονομα επιθετο σε επιθετο ονομα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μπορει να μου πει ενας χριστιανος πως μπορω να αλλαξω την σειρα εμφάνισης των επαφων μου απο ονομα επιθετο σε επιθετο ονομα?

ευχαριστω

 

κατεβασε καποιον αλλον dialer.νομιζω ο DW το κανει αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γιατί σε PM ? δεν είναι ούτε κάτι παράνομο, ούτε κάτι ανταγωνιστικό προς το forum.

 

http://www.wotanserver.com/en Το site. Οι οδηγίες είναι απλές και η διαδικασία είναι αρκετά απλή. Εγώ από εκεί έκανα αναβάθμιση και ξεφορτώθηκα το Kernel της Cosmote (άσχετα αν έχω Cosmote)

 

ok, thanks.

δεν το γνωριζα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ξέρουμε αν έχει βγει η ics για το arc?

 

Μετά τον Απρίλιο

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

 

Sorry αλλά είσαι σε λάθος θέμα. Εδώ είναι για το SE Arc όχι για το Arc S. Η ίδια η SE είχε ανακοινώσει ότι το ARc S και το Neo V θα πάρουν πρώτα το ICS 4 τέλη Γενάρη και τα υπόλοιπα κινητά μετά τον Απρίλιο

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

http://blogs.sonyericsson.com/products/2011/12/21/ice-cream-sandwich-coming-to-2011-xperia%E2%84%A2-smartphones-from-end-marchearly-april-2012/

 

Ρίξτε μια ματιά στην επίσημη ανακοίνωση γιατί λέει λίγο διαφορετικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος τι αλλαγές έγειναν με την έκδοση 4.0.2.Α.0.62 απο την 42 που είχαμε; Σήμερα την έκανα, έψαξα αλλά δεν βλέπω κάτι διαφορετικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος τι αλλαγές έγειναν με την έκδοση 4.0.2.Α.0.62 απο την 42 που είχαμε; Σήμερα την έκανα, έψαξα αλλά δεν βλέπω κάτι διαφορετικό.

 

Δεν εχει εμφανη διαφορα.μονο καποια μικρα bug fixes.αλλοι κανουν λογο για καλυτερη αυτονομια,αλλοι για καλυτερο σημα στο wifi..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει εμφανη διαφορα.μονο καποια μικρα bug fixes.αλλοι κανουν λογο για καλυτερη αυτονομια,αλλοι για καλυτερο σημα στο wifi..

 

Εμένα πάντως δεν μου έχει βγάλει ακόμα αναβάθμιση σε 0.62 ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου την έβγαλε την .62 χτες το απόγευμα.

αλλά ούτε και εγώ είδα καμιά διαφορά ...

 

Από που έχεις αγοράσει το κινητό ? ΈΧει greek ή balcan Firmware ή μήπως έχει Middle East ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...