Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με λιγα λογια απο 3g σημα το πας στο απλο

 

και μετά 3G έχεις κανονικά???η πρέπει να το αλλάζει συνέχεια????γιατί θέλω να το έχω συνέχεια ανοιχτό!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς και δεν έχεις διαρκώς 3G και θα πρέπει να το αλλάζεις συνέχεια.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια απο 3g σημα το πας στο απλο

 

Λάθος... με λίγα λόγια ΑΝ έχετε κοσμοτέ πρέπει να επιλέξετε είτε να έχετε ΜΟΝΟ 3G σήμα είτε ΜΟΝΟ GSM ...αν το έχετε στο αυτόματο παρατηρείται ανά τακτά διαστήματα νεκρό σήμα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Ειναι πολύ ενοχλητικό και δεν ξέρω αν φταίει η κάρτα σικ ή κάτι άλλο. Εγώ το έχω μόνιμα σε απλό.
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Λάθος... με λίγα λόγια ΑΝ έχετε κοσμοτέ πρέπει να επιλέξετε είτε να έχετε ΜΟΝΟ 3G σήμα είτε ΜΟΝΟ GSM ...αν το έχετε στο αυτόματο παρατηρείται ανά τακτά διαστήματα νεκρό σήμα

 

Vodafone έχω και συμβαίνει αρκετά συχνά!!!

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή θα το έχω στα χέρια μου! Καμία συμβουλή ή κάτι να προσέξω?

πχ στο online κατάστημα μου είπαν να κάνω update μόνο μέσω wifi για να μην αλλάξει η γλώσσα. Με root χάνω εγγύηση? Ποιά είναι η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού?

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή θα το έχω στα χέρια μου! Καμία συμβουλή ή κάτι να προσέξω?

πχ στο online κατάστημα μου είπαν να κάνω update μόνο μέσω wifi για να μην αλλάξει η γλώσσα. Με root χάνω εγγύηση? Ποιά είναι η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού?

 

χεχεχαχαχχαχα!συγγνωμη που γελαω Σοφια αλλα οι τυποι δεν ξερουν καν τη δουλεια τους...

Δεν θα αλλαξει η γλωσσα!!ειναι ενα απο τα βασικα στοιχεια του android αυτα.εχει ολες τις γλωσσες προεγκατεστημενες.βαλε το καλωδιακι σου αφοβα και κανε αναβαθμιση..;)

Μαι με ρουτ χανεις εγγυηση και η πιο προσφατη ειναι η .62 αλλα δρν εχει βγει ρουτ για αυτη την εκδοση ακομα..

Καλοριζικο!

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4.0.2.Α.0.62 έκδοση λογισμικού και rooted. Η διαδικασία ήταν φλασάρισμα του αρχείου .ftf με το flashtool και ρουτάρισμα μέσω recovery. Όλα τα αρχεία και οδηγίες για τη διαδικασία μπορείτε να τα βρείτε εδώ. Υπ' όψιν πως έκανα το ρουτ με την μέθοδο της παραγράφου [Tutorial]Root with recovery LT15i. Τη μέθοδο της παραγράφου NEW! Root with SuperOneClick v2.3.3 (now with zergRush and su 3.0) ΔΕΝ την έχω δοκιμάσει. Παραθέτω και 2 screenshots για του λόγου το αληθές.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει έρθει κάποια ειδοποίηση για αναβάθμιση, αλλά και να έρθει θα μείνω ώς έχει μέχρι το παγωτό.

Πάντως να πω εδώ μιας και είδα το screenshot του φίλου από πάνω, πως αξίζει όσοι είστε root, ν΄ αγοράσετε το Titanium Backup και να παγώσετε όλα αυτά τα περιττά , maps κλπ κλπ που είναι μνημοβόρα άνευ λόγου και θα δείτε τεράστια διαφορά στην απόκριση του τηλεφώνου. Εγώ έχω κλείσει και κάτι facebook που άνοιγαν συνέχεια μόνα τους και μου τράβαγαν μνήμη άσκοπα. Το τηλέφωνο το δουλεύω τώρα με SPB Shell 3D που καταναλώνει γύρω στα 70ΜΒ και παρόλα αυτά έχω ελεύθερα γύρω στα 72 ακόμη που πριν το root είχα τόσο χωρίς το SPB. Τεράστια διαφορά

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει έρθει κάποια ειδοποίηση για αναβάθμιση, αλλά και να έρθει θα μείνω ώς έχει μέχρι το παγωτό.

Πάντως να πω εδώ μιας και είδα το screenshot του φίλου από πάνω, πως αξίζει όσοι είστε root, ν΄ αγοράσετε το Titanium Backup και να παγώσετε όλα αυτά τα περιττά , maps κλπ κλπ που είναι μνημοβόρα άνευ λόγου και θα δείτε τεράστια διαφορά στην απόκριση του τηλεφώνου. Εγώ έχω κλείσει και κάτι facebook που άνοιγαν συνέχεια μόνα τους και μου τράβαγαν μνήμη άσκοπα. Το τηλέφωνο το δουλεύω τώρα με SPB Shell 3D που καταναλώνει γύρω στα 70ΜΒ και παρόλα αυτά έχω ελεύθερα γύρω στα 72 ακόμη που πριν το root είχα τόσο χωρίς το SPB. Τεράστια διαφορά

 

Το έχω το titanium backup. Απλώς οι χάρτες και το facebook μου χρειάζονται. Αυτό το latitude αν μπορούσε κάποιος να μου πει πως βγαίνει....:O

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση στην .62 οταν η μπαταρια φτανει στο 15% το κινητο γραφει 1% κ κλεινει.Εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο?Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση σε .62 έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο πιο γρήγορο το τηλέφωνο..

Βέβαια έχασα το root, αλλά θα δοκιμάσω τη μέθοδο του superoneclick για να δούμε αν δουλεύει κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση σε .62 έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο πιο γρήγορο το τηλέφωνο..

Βέβαια έχασα το root, αλλά θα δοκιμάσω τη μέθοδο του superoneclick για να δούμε αν δουλεύει κιόλας...

για δοκιμασε ψηριζ αυτο με το ενα κλικ και πες μου αν ειναι να κανω την αναβαθμιση και εγω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχει το Sony Ericsson Arc ενας φιλος μου και εχει ενα προβλημα.Αν μπορειτε να βοηθησετε.Ενω βρισκει και συνδεετε κανονικα στα αλλα WI-FI στο δικο μου WI-FI δεν το βρισκει καν σαν δικτυο.Αυτο εγινε απο την στιγμη που μου αλλαξαν το router.Αλλα κινητα το βρισκουν και συνδεονται κανονικα στο δικτυο μου.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά τζίφος.. τρέχει και σταματάει στο step 7 ;)

Το arc μου έχει την 0.62 και κλειδωμένο bootloader..

 

Ξεκλείδωσε τον bootloader και ξαναδοκίμασε. Ίσως να παίζει ρόλο.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου δείχνει πιο αργό με την .62 που ήταν ρουτ

Ας μας πει κάποιος που δεν έκανε ρουτ την συσκευή του αν το νοιώθει πιο αργό.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχει το Sony Ericsson Arc ενας φιλος μου και εχει ενα προβλημα.Αν μπορειτε να βοηθησετε.Ενω βρισκει και συνδεετε κανονικα στα αλλα WI-FI στο δικο μου WI-FI δεν το βρισκει καν σαν δικτυο.Αυτο εγινε απο την στιγμη που μου αλλαξαν το router.Αλλα κινητα το βρισκουν και συνδεονται κανονικα στο δικτυο μου.

Αλλαγή στο κανάλι του router, restart και τις δυο συσκευές.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά τζίφος.. τρέχει και σταματάει στο step 7 ;)

Το arc μου έχει την 0.62 και κλειδωμένο bootloader..

φτουουουουουουο.......κριμα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4.0.2.Α.0.62 έκδοση λογισμικού και rooted. Η διαδικασία ήταν φλασάρισμα του αρχείου .ftf με το flashtool και ρουτάρισμα μέσω recovery. Όλα τα αρχεία και οδηγίες για τη διαδικασία μπορείτε να τα βρείτε εδώ. Υπ' όψιν πως έκανα το ρουτ με την μέθοδο της παραγράφου [Tutorial]Root with recovery LT15i. Τη μέθοδο της παραγράφου NEW! Root with SuperOneClick v2.3.3 (now with zergRush and su 3.0) ΔΕΝ την έχω δοκιμάσει. Παραθέτω και 2 screenshots για του λόγου το αληθές.

 

Η συγκεκριμενη μέθοδος βλέπω οτι θέλει ξεκλειδωτο bootloader..

Με βλέπω να τον ξεκλειδωνω κι εγω μπας και αξιωθω να βάλω και καμιά αλλη Rom ...

Link to comment
Share on other sites

απορια

εχω αποθήκευση τισ επαφες στο κινητο πχ ονομα ελενη επιθετο ασχετη. κανω δημιουργία αντιγραφου και επιλεγω αποθηκευση καρτα σιμ.οταν ομως βαλω την καρτα σε αλλη συσκευη πχ moto v3,nokia xpressmusic μου τις εμφανιζει πχ ελενη/μ. κάποιος τρόπος για να αποφυγω την διορθωση 1-1 των επαφων?

Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε να ειναι καλα φορτισμένο το τηλέφωνο, σβηστο και ξαναανοιξε το και ξαναδοκιμασε.

Επίσης πήγαινε από τη διαχείριση εφαρμογών και στο mtp app κανε delete τα data.

Εμένα κάποιες φορές που αρνούνταν να κάνει update, με μια από τις δύο ενέργειες λυνοταν το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!! εδώ και μερικές μέρες έκανα update σε ,62 και διέγραψα τις εγκατεστημένες εφαρμογές όπως tetris, guitar hero, uefa, hot shots, mcafee όμως κάθε φορά που κλείνω και ανοίγω το κινητό μου τις ξαναεγκαθηστά.....τι μπορώ να κάνω???? όχι τίποτα άλλο έχει βρει προβληματάκι με το pc companion και θέλει λέει να κάνω επανεκκίνηση το κινητό και βαριέμαι να κάνω ξανά uninstall....
Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα και τα δυο αλλα δυστυχως παλι τα ιδια μου λεει, δεν με αφεινει να κανω εγκατασταση νεου λογισμικου...

το οτι ηταν ROOT και μετα UNROOT μηπως παιζει το ρολο του???

εκανα και παλι επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων, απεγκατασταση το PC COMPANION και παλι εγκατασταση στον υπολογιστη αλλα και παλι δε με αφηνει να κανω εγκατασταση νεου λογισμικου,

παιδια S0S αν μπορει καποιος να βοηθησει,

το σκεφτομαι να το κανω μεσω SEUS αλλα φοβαμαι μη τυχων και κολησει και δεν ανοιγει καθολου μετα, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

 

Κ μένα το ίδιο ακριβώς κάνει στο ray. Μου εμφανίζει κ μένα τα ίδια κ δε μπορώ να κάνω εγκατάσταση του καινούργιου λογισμικού. Κ δεν έχω κάνει root.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...