Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μην ξεχνάς ότι το παγωτό που έχεις είναι από άλλο τηλέφωνο και όχι Official του Arc

 

καλα ναι,οταν θα βγει και το δικο μας θα το περασω αν και δεν πιστευω οτι θα δω διαφορες.να σημειωσω το μονο ευχάριστο ειναι οτι πλεων εχω περισσοτερη διαθεσιμη μνημη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και καλή διαχείριση μπαταρίας να προσθέσω, προσωπικά βλέπω άνετα 2 μέρες.

 

Μία ερώτηση: Overclock στο Arc μόνο μέσω ξεκλείδωτου Bootloader και custom kernel (DoomLord πχ) μπορούμε να κάνουμε?

Έλεγα να το ανεβάσω σε 1.4 GHz αλλά δεν θέλω να ξεκλειδώσω τον Bootloader, προς το παρόν τουλάχιστον.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

χθες περασα κ εγω το παγωτακι μεσω xda forum παιδια ειναι τελειο..κανενα προβλημα ολα δουλευουν τελεια κ καλυτερη αυτονομια θα ελεγα..κ ειχα αγανακτισει με την 2.3.4..πλεον εχω το arc s:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες την Generic Global World είναι θέμα κωδικοποίησης.. Μακάρι να βρούμε .ftf της ελληνικής έκδοσης.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν αποφασίσω να περάσω την ics μέσω flash μπορώ μετά να επιστρέψω στο τελευταίο update που 'έχει βγει μέσω SEUS??

οσοι πηραν το τηλεφωνο απο mentia market εχουν ολοι προβληματα εφερε παρτιδα απο κινεζια και κονομεισε ετσι εξηγειται και η χαμηλη τιμη εγω το πηρα απο γερμανο πριν λιγες μερες και το πληρωσα 400 ευρω το s γιατι το απλο το ειχε 460

ειμαι απολιτα ευχαριστημενος δεν εχω κανενα προβλημα ουτε κολιματα ουτε κιτρινες οθονες που ακουω το τηλεφωνο παει σφαιρα και απο φωτο ειναι κορυφη

Link to comment
Share on other sites

οσοι πηραν το τηλεφωνο απο mentia market εχουν ολοι προβληματα εφερε παρτιδα απο κινεζια και κονομεισε ετσι εξηγειται και η χαμηλη τιμη εγω το πηρα απο γερμανο πριν λιγες μερες και το πληρωσα 400 ευρω το s γιατι το απλο το ειχε 460

ειμαι απολιτα ευχαριστημενος δεν εχω κανενα προβλημα ουτε κολιματα ουτε κιτρινες οθονες που ακουω το τηλεφωνο παει σφαιρα και απο φωτο ειναι κορυφη

 

Δεν έχουν όλοι προβλήματα με κίτρινες οθόνες, το δικό μου πάει σφαίρα και με ICS, φωτό βγάζει μια χαρά. Μην τα τσουβαλιάζουμε όλα...

Η χαμηλή τιμή μπορεί να οφείλεται σε promotion της Sony ή του μαγαζιού για να ξεστοκάρει, ή σε 1002 άλλους λόγους.

 

Και για να μην κάνουμε υποθέσεις για κινέζικα κλπ..: Αν ήταν κινέζικο, όταν μου ενεργοποίησαν το NDrive μέσω της SonyMobile, αν το ΙΜΕΙ δεν ανταποκρινόταν σε συσκευή προορισμένη για την ελληνική αγορά δεν θα μου το ενεργοποιούσαν για δωρεάν κατέβασμα χάρτη..

 

Φιλικά, Μπάμπης.

 

ΥΓ: Καλορίζικο το Arc S.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

οσοι πηραν το τηλεφωνο απο mentia market εχουν ολοι προβληματα εφερε παρτιδα απο κινεζια και κονομεισε ετσι εξηγειται και η χαμηλη τιμη εγω το πηρα απο γερμανο πριν λιγες μερες και το πληρωσα 400 ευρω το s γιατι το απλο το ειχε 460

ειμαι απολιτα ευχαριστημενος δεν εχω κανενα προβλημα ουτε κολιματα ουτε κιτρινες οθονες που ακουω το τηλεφωνο παει σφαιρα και απο φωτο ειναι κορυφη

 

προσεχε τι λες. μην πετας πυροτεχνηματα. εχεις αποδειξεις; 2 πηραμε την δευτερα με φιλο μου και κανενα δεν εχει κιτρινιλες, το τεσταραμε παρα πολυ καλα με ποικιλια απο διαφορα φόντο. σε παρακαλω μην κατηγορεις ετσι.

TCe
Link to comment
Share on other sites

προσεχε τι λες. μην πετας πυροτεχνηματα. εχεις αποδειξεις; 2 πηραμε την δευτερα με φιλο μου και κανενα δεν εχει κιτρινιλες, το τεσταραμε παρα πολυ καλα με ποικιλια απο διαφορα φόντο. σε παρακαλω μην κατηγορεις ετσι.
φιλεμου εισαι υπαληλος στο συγκεκριμενο καταστημα γιατι σε βλεπο να το υποστηριζης πολυ αυτα που γραφο τα εχουν γραψη εαν γυρισης δυο σελιδες πισο αλος ειχε προβλημα με την οθονη αλος με τους χαρτες ενος αλου του κολαγε και ολοι αυτοι τα ειχαν παρη απο mentia market μηπος ηταν τοιχεο οχι φιλεμου φιλικα τασος
Link to comment
Share on other sites

φιλεμου εισαι υπαληλος στο συγκεκριμενο καταστημα γιατι σε βλεπο να το υποστηριζης πολυ αυτα που γραφο τα εχουν γραψη εαν γυρισης δυο σελιδες πισο αλος ειχε προβλημα με την οθονη αλος με τους χαρτες ενος αλου του κολαγε και ολοι αυτοι τα ειχαν παρη απο mentia market μηπος ηταν τοιχεο οχι φιλεμου φιλικα τασος

 

φιλε μου καλα λεει το παιδι.και εγω πηρα απο media,και ουτε κιτρινιζει η οθονη ουτε τιποτα.για κατι αμφιβολιες που ειχα για την αποκριση της,το τεσταρα με κινητα αγορασμενα απο φιλους,απο πλαισιο, απο cosmote, απο voda, και ηταν ολοιδια.και ειμαι ενας ανθρωπος που πιστευα οτι τα media markt δεν ηταν και τα καλυτερα σε ποιοτητα.

το θεμα με το ndrive,ηταν ευθυνη της sony(λυθηκε σε 5 μερες).οποτε δεν υπαρχει λογος να βγαζουμε σκαρτο ενα κινητο επειδη καποιος το δινει 150 ευρω κατω απο τον ανταγωνισμο!

Link to comment
Share on other sites

Στα του Θέματος, 2 ερωτήσεις:

1) Έχει κανείς ελληνική ROM να φλασάρουμε για να έχουμε πάλι 160 χαρακτήρες?

2) Όταν με το καλό βγει το ICS επίσημα και για το Arc, αν περάσουμε την 2.3.4 Generic και το συνδέσουμε στο Bridge for Mac/PC Companion, θα μας κάνει upgrade στην ελληνική localized ICS Rom, ή πάλι Generic θα είναι?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα κάποιος/α να γράψει συγκεντρωμένα τα προβλήματα του (ελαττωματικού) arc για να ξέρουμε και να τα εντοπίζουμε εύκολα γρήγορα..THX!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε εγω αυτα που παρατηρω ειναι

-ενοχλητικο flickering οταν μπαινω σε scroll down menu και σκρολαρω

-οταν βαζω ως θεμα το πρασινο,τοτε τα widget στην αρχικη οθονη παρουσιαζουν μια κιτρινοπρασινη χροια γυρω απο το περιγραμμα τους.ας πουμε τσεκαρε το google search widget.οταν αλλαζεις τις αρχικες οθονες,το περιγραμμα τους γινεται πρασινοκιτρινο σα να αναμειγνυονται τα χρωματα και να μπερδευονται.

πολυ χαρακτηριστικο ειναι στο androidify ,οπου λογω λευκου φοντου τα παντα κιτρινιζουν δλδ εκει κανει μπαμ!

εχοντας βαλει τωρα ομως πια ως θεμα το γαλαζιο,δεν παρατηρω και τοσο ευδιακριτο,δηλαδη το φαινομενο το παρουσιαζει με συγκεκριμενους συνδυασμους χρωματων-θεματων-εφαρμογων.στο androidify ομως παραμενει και ειναι, οπως ειπα, τραγικο απλα.

 

εγω θα το πηγαινα για αλλαγη,αλλα το ιδιο ακριβως εχω παρατηρησει σε xperia neo v σε μαγαζι vodafone,σε xperia ray στο πλαισιο και παει λεγοντας.αρα μαλλον προκειται για "χαμηλη" ποιοτητα οθονων απο sonyericsson .εγω αυτο που πιστευω ειναι οτι μια παρτιδα οθονων βγηκε σε εργοστασιο χαμηλων προδιαγραφων και περαστηκε σε πολλα μοντελα με προορισμο χωρες χαμηλου εισοδηματος,βλεπε ελλαδα ,ουγγαρια τσεχια κτλ

δε μου βγαζεις απο το μυαλο οτι το neo v της vodafone που το δινει 200 ευρω ,και που επισης παρουσιαζει πολυ εντονα το φαινομενο,εχει γινει σε εργοαστασιο της sonyericsson, με εντολη της sonyericsson για χαμηλοτερες προδιαγραφες ,ωστε να μειενει χαμηλα η τιμη και να πουληθει σε χωρες βαλτικης και ανατολικης ευρωπης.

ενω ας πουμε το neo v που προοριζεται για αγορα γερμανιας και θα κανει 300 ευρω,φτιαχτηκε σε αλλο εργοστασιο,κινεζικο μεν παλι,αλλα με υψηλα στανταρ με εντολη της sonyericsson,και με την αναλογη τιμη δλδ +100 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που εβαλα το παγωτο δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα..με την 2,3,4 κολλουσε πιο ασχημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μένα άψογα τρέχει, με μία μόνο εξαίρεση: Το κουμπί Χ στην Notification Bar όταν θες να σβήσεις τις ειδοποιήσεις δεν πιέζεται εύκολα με την πρώτη φορά, θέλει 2-3.. Κάποιο bug λογικά μια και η ΡΟΜ είναι από Arc S.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Έχει κανείς τραβήξει βίντεο σε θόρυβοδες περιβάλλον πχ κλαμπ κτλ ?υπάρχουν παραμόρφωσεις?ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει ενα αρχειο μεσα στην sd και θελω να το εγκαταστησω αλλα οταν ανοιγω το κινητο δεν μπορω να βρω πουθενα τον φακελο...!!!τι πρεπει να κανω για να μου εμφανιζει τα περιεχομενα της καρτας ανα φακελο για να μπορω να εγκαταστησω απο την καρτα μια εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει ενα αρχειο μεσα στην sd και θελω να το εγκαταστησω αλλα οταν ανοιγω το κινητο δεν μπορω να βρω πουθενα τον φακελο...!!!τι πρεπει να κανω για να μου εμφανιζει τα περιεχομενα της καρτας ανα φακελο για να μπορω να εγκαταστησω απο την καρτα μια εφαρμογη?

 

κατεβασε τον ASTRO file manager

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έναν οποιονδήποτε File Manager χρειάζεσαι για να βρεις και να εγκαταστήσεις εφαρμογή μέσω .apk

Προτείνω τον File Manager HD, άψογος και δωρεάν.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

το ics ποτε θα ερθει στα δικα μας xpera arc.. ενας φιλος που εχει το arc s σημερα το εκανε update, επισης αν περασω firmware μεσω flashtool τα updates θα τα εχω;

 

μπορειτε να μου πειτε που θα βρω το firmware του ics rootαρισμενο να το περασω;

Edited by kostas8487
Link to comment
Share on other sites

το ics ποτε θα ερθει στα δικα μας xpera arc.. ενας φιλος που εχει το arc s σημερα το εκανε update, επισης αν περασω firmware μεσω flashtool τα updates θα τα εχω;

 

μπορειτε να μου πειτε που θα βρω το firmware του ics rootαρισμενο να το περασω;

 

- Για το Arc η τελευταία ενημέρωση από το Sony Blog είναι για τέλη Μαΐου - αρχές Ιουνίου να γίνει η αναβάθμιση.

- Λογικά αν περάσεις επίσημο firmwire μέσω flashtool θα έχεις updates.

- Official Sony ICS 4.1.A.0.562 NCB Generic + ROOT -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1598072

Καλό Upgrade. ;)

 

 

Παιδιά δεν υπάρχει κανείς που να έχει ελληνική ROM για το Arc?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει την αναβαθμιση στο pc companion.Αξιζει να την κανω γιατι διαβασα σε προηγουμενα post οτι δεν λειτουργει καλα το bluetooth, wi-fi, δεν ακουγετααι καλα οταν περνεις τηλεφωνο οταν περνεις τηλεφωνο..Επισεις στο κουτι γραφει SI 1254-0679.5 ΕL,ΕΝ...Τι αντιπροσωπειας ειναι ?? Edited by people
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...