Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4. N9 OS uses debian apt package management. You can even install .deb files via the web browser.

 

Αυτο για εμενα ειναι ενα + απεναντι σε αλλες Meego προτασεις που θα εχουν αλλον package manager. Αυτο μας επιβεβαιωνει οτι το N9 δεν εχει καθαρο Meego αλλα ενα παντρεμα maemo 6 με MeeGo APIs.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεφτόντας το σφαιρικά πλέον, δεν έχω ξαναματαδεί μεγαλύτερες προπαγάνδες ... :rolleyes:

Ακόμα δεν βγήκε καλά καλά και πέσανε να το φάνε σαν τα σκυλιά, πως και καλά δεν θα χει υποστήριξη και πως είναι από τώρα [πριν κυκλοφορήσει - αλλά what the hell] ένα νεκρό λειτουργικό ...

Είναι δυνατόν να κάνει ο Elop ότι γουστάρει ???? Όχι, γιατί δεν είναι ο Judge Dredd ...

Ήμαρτον, δεν σας έχουν πει ποτέ για την σαβούρα (υπέρ/παρά)πληροφόρησης στο διαδύκτιο και κάθεστε και αναπαράγετε ότι βρείτε ????.... Λίγη κριτική ικανότητα απαιτεί ...

 

 

Το κινητό (το Ν9) είναι πολύ εντυπωσιακό και δείχνει πως πάει για πρωτιά με το που βγει στην αγορά.

Αλλά τα παπαγαλάκια οι Αμερικάνοι, που ζουν και τρώνε από την apple πρέπει οπωσδήποτε να «ρίξουν λάσπη» για να προστατέψουν το συμφέρον της apple και το δικό τους....

Η επιτυχία των i-phones οφείλεται κυρίως στο online «δίκτυο υποστήριξης» από Αμερική.

Δεν λέω πως είναι κακό προϊόν αλλά αν το σπρώχνουν τα ΜΜΕ το πράγμα ρολλάρει ευκολότερα....

 

Προσωπικά δεν πιστεύω πως ο Elop (και κάθε ceo που σέβεται τη θέση του και το βιογραφικό του) δεν θα έλεγε ποτέ τέτοια πράγματα για ένα προϊόν της εταιρίας «του».

Σε τελική ανάλυση, τα παπαγαλάκια που γράφουν τέτοια πράγματα (πριν παρεξηγηθώ, δεν αναφέρομαι στα παιδιά που μας έδωσαν τα links εδώ), να μας δώσουν την συνέντευξη του Elop και όχι κειμενάκια τύπου «ο Elop μας είπε στο αυτί off the record» και λοιπές χαζομάρες....

 

Από την άλλη, δεν ξεχνώ και την οξεία χαζομάρα των υπευθύνων της Nokia (είτε στο marketing είτε στις αποφάσεις) που έχουν περάσει από τα χέρια τους συσκευές Nokia πραγματικά εργαλεία και τα έθαψαν από μόνοι τους. Το Ν900 είναι ένα από αυτά και υπάρχουν και άλλα πίσω στο χρόνο.

 

 

 

 

+1 αν δεν δουμε...μην κρινουμε παλικαρια!!

και το αλλο?? αν σαν συσκευη ειναι αψογη-ολοκληρωμενη και ασχοληθουν και οι dev..γιατι καποιος να μη το παρει???

 

Αν κυκλοφορούν φήμες τέτοιας μορφής (και υποθέτω πως είναι φήμες, χωρίς να αποκλείω πως δεν είναι και αλήθεια), γιατί να αγοράσει τη συσκευή ο υποψήφιος ή ακόμα και «δεμένος» πελάτης?

Αν πχ δεν υπήρχε η τρομερή κοινότητα πίσω από το maemo, που πήραν το μέτρια στημένο Ν900 και το έκαναν κουκλί, όλοι εμείς που το έχουμε στα χέρια μας, θα είχαμε πρόβλημα.

Αν λοιπόν οι developers διαβάζουν τέτοια πράγματα, έχουν ήδη φάει μια σφαλιάρα από το maemo και δούλευαν για να καλύψουν τις ελάχιστες συσκευές που βγήκαν στην αγορά, γιατί να το κάνουν τώρα που ακούγεται κάπου εκεί έξω πως το meego θα σταματήσει πριν καν βγει στην αγορά?

Να σας θυμίσω πως το maemo στην αρχή, τουλάχιστον το πρώτο 4μηνο από την εμφάνιση του Ν900, φαινόταν πως υποστηρίζεται από την Nokia και καλούσε και developers και έβγαζε και online ερωτηματολόγια και μπλα μπλα μπλα.

Και αφού ζεσταινόμασταν, μας άνοιξε την ντουζιέρα, άνοιξε και το κρύο νερό και φάγαμε την πνευμονία στα μούτρα....

 

Και φθάνουμε σε αυτά τα σχόλια ΠΡΙΝ καν βγει η συσκευή στα ράφια!!!

 

Ξέρουμε όλοι την «αγάπη» του Elop για τα W7.

Και δεν ξέρω αν αυτές του οι «αγάπες» τον αφήνουν να δώσει ζωή στο meego.

Αν όντως έχει διαρρεύσει τέτοιες φήμες πρέπει το ΔΣ της Nokia να τον πετάξει έξω με τις κλωτσιές.

Για μένα, ΟΦΕΙΛΕΙ να βγει και να διαψεύσει τέτοια δημοσιεύματα και μάλιστα άμεσα.....

 

 

 

 

4. N9 OS uses debian apt package management. You can even install .deb files via the web browser.

 

Αυτο για εμενα ειναι ενα + απεναντι σε αλλες Meego προτασεις που θα εχουν αλλον package manager. Αυτο μας επιβεβαιωνει οτι το N9 δεν εχει καθαρο Meego αλλα ενα παντρεμα maemo 6 με MeeGo APIs.

 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα όταν το διάβασα....

Για να δούμε!

Edited by ksino1100
Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

... Προσωπικά δεν πιστεύω πως ο Elop (και κάθε ceo που σέβεται τη θέση του και το βιογραφικό του) δεν θα έλεγε ποτέ τέτοια πράγματα για ένα προϊόν της εταιρίας «του».

Σε τελική ανάλυση, τα παπαγαλάκια που γράφουν τέτοια πράγματα (πριν παρεξηγηθώ, δεν αναφέρομαι στα παιδιά που μας έδωσαν τα links εδώ), να μας δώσουν την συνέντευξη του Elop και όχι κειμενάκια τύπου «ο Elop μας είπε στο αυτί off the record» και λοιπές χαζομάρες ...

 

Έτσι είναι ... Εννοείται πως ευχαριστώ τα παιδιά που μας έδωσαν τους συνδέσμους, εγώ αυτό που κατακρίνω είναι τις σάπιες σελίδες που λένε πως το MeeGo είναι νεκρό από τώρα .... Το MeeGo θα βασιλεύει για τα επόμενα 5 - 6 χρόνια και θα περνάει και κανα χεράκι ότι άλλο λειτουργικό βγει σαν MeeGo killer από εδώ και στο εξής ;) :happy:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως πανε τα πραγματα...με τον Elop να κανει ο,τι μπορει για να προμοταρει τα wp7, θα παρω το Ν9 οταν μου το επιτρεψουν τα χρηματα μου και θα το κρατησω για οσο παει.

μεχρι να βγει κατι καλυτερο

 

μεχρι να παρω το Ν9, θα την ""παλεψω"" με Ν900 ,Ν97, Tube (και ισως Ε7 καποια στιγμη)

 

yeah, that's how it'll go

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Tρομερό λειτουργικό το ΜeeGo, πραγματικά άψογη συσκευή το Ν9.

Δυστυχώς "έκλεισα" το Sensation, μία ημέρα πριν το Ν9 αν και περίμενα 1 χρόνο για αυτή τη συσκευή (τέτοιος μαζοχισμός:lol: ).

 

Τώρα περιμένω απλά να τα πάει καλά για να φάει τη γλώσσα του ο Elop (έχοντας μπει χέρι απο το board) και να βγάλουν το επόμενο.

Καλή υπομονή σε όσους το αναμένουν.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί/ειπωθεί τίποτα σχετικά με ενσωμάτωση Skype όπως στο N900;

 

Εχει..! ;)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

χαχαχαχα :lol::lol::lol:

 

οσο για το μηλο, στη φιλανδια θυμαμαι κανανε παραπονα οτι σταματα να δουλευει το χειμωνα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θεός ο ρώσος. Άντε να δούμε... Αν τρέχει και το dalvik machine και αποκτήσει την κοινότητα που είχε το Ν900 θα έχουμε μια σχεδόν τέλεια συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Από το twitter account της Nokia,

 

Nokia N9: opening the browser

http://conversations.nokia.com/2011/06/28/nokia-n9-opening-the-browser/?sf1712548=1

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το λατρεύω το κινητό , αλλά προσωπικά έχω πανικοβληθεί με αυτά που ακούω!Μια υπέροχη πλατφόρμα , με αμφίβολο μέλλον?!Και παντού petitions στο internet για να αλλάξει γνώμη ο elop? (Έχω ψαρώσει τόσο που έχω υποστηρίξει μερικά!!)Απορώ με την nokia....Το Ν9 θα μπορούσε να φέρει την νοκια πολύ ψηλά με την κατάλληλη υποστήριξη!Αυτές οι κινήσεις δείχνουν καθαρή ανευθυνότητα! Edited by mikekap
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

νομιζω κυκλοφορησε τελη μαιου...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εχετε μαθει ποτε περιπου θα υπαρχει στο ebay?οποιος ξερει κατι ας μου πει.

 

Αυτο πως γινεται?

 

γνωριζεις τι ειναι το ebay?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πως δεν γνωριζω?απλα επειδη εκει καποιοι τα πουλανε αρκετα νωριτερα.λεω μηπως τωρα κοντα θα υπαρξει.
Link to comment
Share on other sites

http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-n9/check-availability

 

^Οι χώρες που θα έρθει η συσκευή.

 

Το άκρως παράξενο είναι πως λείπουν οι μεγάλες αγορές (ΗΠΑ,UK, Γερμανία,...), κάτι που πρακτικά σημαίνει πως κατά πάσα περίπτωση N9 και SeaRay (W8; ) θα κάνουν ντεμπούτο αγκαζέ, όπως υπογραμμίζει και το gsmarena.

 

Στην τελική, αν το N9 ή κάποια άλλη συσκευή δεν φτάσει στις αγορές εκείνες, έστω και καθυστερημένα, τα παραπάνω μου φαίνονται η κίνηση που θα σιγουρέψει το θάνατο του MeeGo.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην βάλετε και τα κλάματα, φέρτε τους απινιδωτές ... :lol:

Θάνατος εδώ, θάνατος εκεί, θάνατος στο Symbian, στο MeeGo .. [Nokia Products]

Μήπως είναι λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο νωρίς να μιλάμε για θανάτους MeeGo ????

Ακόμα δεν βγήκε και βιαστήκαμε να του κλείσουμε και κασόνι ?????

Μην είναι κορακοζώητο και δεν θυμόμαστε οι χρήστες ποιον πρέπει να δείχνουμε και να γελάμε,

θα σκέφτεστε .... :rolleyes:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...