Jump to content

Galaxy S II : Πλήρης οδηγός για Root


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To κάνω φίλε και ελπίζω να τα καταφέρω!

 

Τα κατάφερα! Ευχαριστώ!!!

Edited by Federacion
επιτυχια
-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 626
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα, εβαλα χθες την 4.4.2 11-20140317-ΝΙGHΤLY-ι9100 Cyanogenmod αλλα βλεπω οτι εχει πολλα προβληματα και κενα που θελουν βελτιωση. ενα συμαντικο ειναι οτι καταπινει την μπαταρια ανελαιητα.

 

Θα ηθελα να βαλω την official. Την official την εχει δοκιμασει κανενας, τρωει κοληματα το κινητο ? Την συστηνετε?

και αν ναι, που μπορω να την βρω?

 

 

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στο i9105 plus πως κάνουμε root το έχει ένας φίλος κι επειδή έχω το i9100 ζήτησε βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Στο i9105 plus πως κάνουμε root το έχει ένας φίλος κι επειδή έχω το i9100 ζήτησε βοήθεια.

 

Για ρίξε μια ματιά

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2168700

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω μια βοήθεια με galaxy S2..

Κάποια στιγμή σταμάτησε να έχει σήμα το κινητό και έτσι άρχισα να ψάχνομαι να αλλάξω rom κτλ..(αφού δοκίμασα ότι δεν ευθύνεται η sim κτλ)

Τα κατάφερα άλλαξα rom και πλέον έχει σήμα το κινητό και παίρνω τηλέφωνα..

 

Πριν είχε έκδοση kernel 2.6.35.719100xxki3-cl577579 se.infra@sep-55#2

ΕΚΔΟΣΗ ANDOID 2.3.5

ΑΡ.ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ GINGERBREAD.XXKI3

 

Μετά από ψάξιμο και πολλές προσπάθειες+αρκετές ώρες σπάσιμου νεύρων μιας και δεν ήξερα την τυφλά μου πέρασα αυτά εδώ που έχω στην φωτό..:worry:

http://oi60.tinypic.com/111hvyf.jpg

Εξαφανίστηκε το πρόβλημα που είχα και τώρα έχει σήμα το κινητό κανονικά..

Το κράτησα μια μέρα έτσι και όλα καλά..

Το σύνδεσα σήμερα όμως με usb αλλα δεν συνδέεται όπως παλιά με το laptop για να τραβήξω τις φωτό..

Κοίταξα τις ρυθμίσεις του κιν. και όλα Ok..

Κατέβασα kies και από εκεί τίποτα..

Συνδέομαι με το kies μόνο μέσο wifi με το κινητό που αργή αρκετά για να τραβάς δεδομένα..

Και το άλλο πρόβλημα που παρατήρησα πριν λίγο είναι με το bluetooth ..Στέλνω ότι θέλω όπου θέλω αλλα δεν μπορώ να λάβω από κανέναν τίποτα..

Με βρίσκουν..Είμαι ορατός(αφού το έχω μόνιμα ορατό)με επιλέγουν..κάνουμε ζεύγος..και τίποτα..

Αυτά τα δυο προβλήματα εντόπισα προς το παρόν..

Καμια ιδέα? για το καλώδιο usb..και το bluetooth

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

Θέλω να ρουτάρω ένα s2 με βάση τον πρώτο τρόπο που προτείνεται στην πρώτη σελίδα αλλά δεν μπορώ να βρώ το κατάλληλο αρχείο για download για την ms3 4.1.2 rom. Εψαξα στην αντίστοιχη σελίδα στο xda αλλα δεν μπόρεσα να το βρω.Ξέρεις κάποιος απο που μπορώ να το κατεβάσω;

 

 

...........

Edit Τελικά πέρασα το αντίστοιχο της ms2 και έγινε κανονικά ρουτ.

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα φίλοι μου!!! Έχω το S2 και προσπάθησα να κάνω root με το odin αλλά δεν τα κατάφερα γιατί δεν βρήκα το αρχείο που έπρεπε να κατεβάσω απο το (xda development)!!! ποιο αντιστοιχεί στο κινητό μου;;;; τα στοιχειά του κινητού μου σας τα δίνω παρακάτω!!!! μπορεί να με βοηθήσει κάνεις???

 

[ATTACH]46070[/ATTACH]

και στο kies η έκδοση που έχει γράφει αυτό!!!!

PDA:MS3 / PHONE:MS4 /CSC:LS6 (FOP)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κρίσης σε εσάς τους έμπειρους:

Κάνω πολύ μικρή χρήση του κινητού, 2-3 δημοφιλείς εφαρμογές, δεν το χρησιμοποιώ καν για το ίντερνετ, είναι κυρίως τηλέφωνο, GPS tracker στις προπονήσεις και walkman. Έχουν αρχίσει να με νευριάζουν όλες αυτές οι default εφαρμογές και τα απανωτά updates κάθε φορά που ανοίγω το wifi αλλά κατά τ' άλλα δεν έχω σοβαρό πρόβλημα ούτε χώρου, ούτε κατανάλωσης μπαταρίας.

Κι επειδή έχω και μια Α ηλικία και δεν προλαβαίνω να συμβαδίζω με την ραγδαία εξέλιξη της τεχνολογίας, θεωρείτε ότι θα μου προσφέρει κάτι να κάνω αυτό το root που κάνετε εσείς οι νέοι ή θα κερδίσω μόνο τον πονοκέφαλο; :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για XXLSS υπάρχει κάποιο αντίστοιχο να κάνει δουλεία γιατί δεν το βρήκα το ίδιο.

Ευχαριστώ

 

Τώρα βλέπω οτι είναι Ι9100P είναι από Orange NFC

Edited by Nikro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα,

Θέλω να ρουτάρω ένα s2 με βάση τον πρώτο τρόπο που προτείνεται στην πρώτη σελίδα αλλά δεν μπορώ να βρώ το κατάλληλο αρχείο για download για την ms3 4.1.2 rom. Εψαξα στην αντίστοιχη σελίδα στο xda αλλα δεν μπόρεσα να το βρω.Ξέρεις κάποιος απο που μπορώ να το κατεβάσω;

 

 

...........

Edit Τελικά πέρασα το αντίστοιχο της ms2 και έγινε κανονικά ρουτ.

 

ποιο πέρασες??? ποιο ειναι το αντίστοιχο της ms2????

Link to comment
Share on other sites

διάβασα τις πρώτες σελ. με τους τρόπους rootαρισματος και παρατήρησα ότι θέλουν όλες memory card τρόπος χωρίς memory δεν υπάρχει ??
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση! Εβαλα μεσω odin την 4.1.2 jb και το εκανα και root παλι μεσω odin.Οταν ανοιγω το κινητο μου βγαζει ενα θαυμαστικο μεσα σε κιτρινο τριγωνο.Εκανα κατι λαθος; η δεν εγινε κατι σωστα; Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερωτηση! Εβαλα μεσω odin την 4.1.2 jb και το εκανα και root παλι μεσω odin.Οταν ανοιγω το κινητο μου βγαζει ενα θαυμαστικο μεσα σε κιτρινο τριγωνο.Εκανα κατι λαθος; η δεν εγινε κατι σωστα; Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση! Εβαλα μεσω odin την 4.1.2 jb και το εκανα και root παλι μεσω odin.Οταν ανοιγω το κινητο μου βγαζει ενα θαυμαστικο μεσα σε κιτρινο τριγωνο.Εκανα κατι λαθος; η δεν εγινε κατι σωστα; Ευχαριστω.

 

Επειδή έκανες το root με το Odin "έγραψε" ο μετρητής της Samsung, για να τον μηδενίσεις τώρα πρέπει να κατεβάσεις το triangle away (ψάξε το στο xda γιατί στο store είναι επί πληρωμής..) και αφού το κατεβάσεις και το εγκαταστήσεις μπες στο μενού του και επέλεξε το reset counter. Μη φοβηθείς στα μηνύματα προειδοποίησης που θα πετάξει, θα σου μηδενίσει τον μετρητή και θα φύγει και το τριγωνακι από την έναρξη της συσκευής. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

Μια βοηθεια !! PDA:I9100XWMS1PHONE:I9100XXMS4CSC:I9100NEELS1

πιο root να κατεβασω

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν βρίσκω ποιο αρχείο πρέπει να κατεβάσω.

 

Εκδοση android: 4.1.2

Αριθμός κατασκευής XWLSW

 

επίσης χωρίς κάρτα sd γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλημέρα! Χρειάζομαι μία βοήθεια.. Θέλω να κάνω root το Samsung Galaxy S2 GT-i9100 που έχω (με εγκατεστημένο το Jelly Bean 4.1.2). Στο link που υπάρχει στην αρχή του νήματος (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31310884&postcount=3) δεν ξέρω ποιό αρχείο είναι συμβατό με την συσκευή μου.. Πάντως το Build Number (στις πληροφορίες) λέει :

 

JZ054K.I9100XWLSW

 

Μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε? Mου βγάζει μία πληθώρα αρχείων (όπως στην παρακάτω εικόνα) και δεν ξέρω τι να κατεβάσω..

 

 

 

α! και κάτι άλλο.. Θέλω να ξαναεγκαταστήσω την Stock ROM (4.1.2) Για να γίνει αυτό πρέπει είναι Rooted το κινητό μου?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by ultraxmode
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Χρειάζομαι μία βοήθεια.. Θέλω να κάνω root το Samsung Galaxy S2 GT-i9100 που έχω (με εγκατεστημένο το Jelly Bean 4.1.2). Στο link που υπάρχει στην αρχή του νήματος (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31310884&postcount=3) δεν ξέρω ποιό αρχείο είναι συμβατό με την συσκευή μου.. Πάντως το Build Number (στις πληροφορίες) λέει :

 

JZ054K.I9100XWLSW

 

Μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε? Mου βγάζει μία πληθώρα αρχείων (όπως στην παρακάτω εικόνα) και δεν ξέρω τι να κατεβάσω..

 

 

α! και κάτι άλλο.. Θέλω να ξαναεγκαταστήσω την Stock ROM (4.1.2) Για να γίνει αυτό πρέπει είναι Rooted το κινητό μου?

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Εδώ είσαι: http://d-h.st/users/philz_touch/?fld_id=25294#files

 

Και όχι, δεν έχει σχέση το root με την εγκατάσταση λογισμικού.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

καλησπερα σας

προσπαθω να βρω ποιο αρχειο πρεπει να κατεβασω για να κανω το root το κινητο αλλα δεν βγαζω ακρη με την εκδοση kernel

μπορει να βοηθησει καποιος;

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

προσπαθω να βρω ποιο αρχειο πρεπει να κατεβασω για να κανω το root το κινητο αλλα δεν βγαζω ακρη με την εκδοση kernel

μπορει να βοηθησει καποιος;

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

Θα βρεις το zip που αφορά την XWLSW. ;)

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβαινω αυτο που εχω κυκλωσει.

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβαινω αυτο που εχω κυκλωσει.

 

Χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος νομίζω ότι μπορείς να κατεβάσεις και την τελευταία έκδοση απ'το "latest versions always here" που έχει παραπάνω κι ας μην αναφέρει πουθενά ότι κάνει και για την XWLSW (αυτο είναι το firmware της συσκευής σου). Μάλλον θα δουλέψει κανονικά και θα έχεις και το πιο πρόσφατο recovery, ας επιβεβαιώσει όμως πρώτα κάποιος άλλος που είναι πιο σίγουρος από μένα.. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω makis

θα περιμενω επιβεβαιωση ;)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω makis

θα περιμενω επιβεβαιωση ;)

Ενημερωτικά πάντως και για να μην περιμένεις κιόλας, μπορείς να κατεβάσεις το zip της XWLSW κι αν μετά επιβεβαιώσει κάποιος ότι ταιριάζει και κάποιο zip πιο πρόσφατου firmware, το κατεβάζεις και το εγκαθιστάς μετά από πάνω, δεν χάνεις κάτι κι είναι δουλειά μόλις λίγων δευτερολέπτων.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...