Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Symbian 3 Pr 3.0 aka Belle για το Ν8

 

παρακαλω τους moderators να μην μετακινησουν το παρον post μιας και αφορα το Ν8 και την κουβεντα για το αν θα το βλεπαμε(το update) στο Ν8 η οχι

 

απολαυστε

Edited by abcdefg

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Symbian 3 Pr 3.0 aka Belle για το Ν8

 

παρακαλω τους moderators να μην μετακινησουν το παρον post μιας και αφορα το Ν8 και την κουβεντα για το αν θα το βλεπαμε(το update) στο Ν8 η οχι

 

απολαυστε

 

βασικα τωρα επρεπε να περιμεναμε αυτο και οχι την αννα.

αλλα και παλι τι να το κανεις? αφου και αυτο εχει θαφτει με το meego παρεα.....οτι να ναι πια αυτη η νοκια.

δεν ξερουν τι κανουν , δεν ξερουν τι θελουν δεν δεν δεν.περαστικα

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δεν ειχα δει οτι το ανεβασες και συ, ας σβησουν το δικο μου ποστ.:O

Η bella φαινεται σουπερ, διορθωνει καποια ζητηματα που υπηρχαν στην αρχικη οθονη αλλα και στον browser.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα παρατήρησα ότι η cosmote και Vodafon έχουν βγάλει το ν8 από τον κατάλογο τι έγινε το καταργήσανε; και έχουν το χ7 519 το ν8 πέρσι το είχαν τόσο και είχε επιπλέον 16 gb μνήμη ενσωματωμένη, hdmi ,carl zeiss 12κάρα με φλας ξένου σε αντίθεση με 4άρα οθόνη με την ίδια ανάλυση.. Κάτι δεν κολλάει ή μου φαίνεται;

 

Παράξενο, η Wind το έχει ακόμη στους καταλόγους της. Το Χ7 είναι υπερτιμημένο κατά την άποψή μου.

 

Οι διαφορά είναι στο engine του κάθε browser. Αλλά μην ξεχνάς ότι ο μίνι είναι λιγότερο απαιτητικός και καταναλώνει λιγότερη μνήμη. Αν πχ δεν έχεις και τόση ελεύθερη ram τότε δε μπορείς να βάλεις τον mobile.

 

Ο mobile εχει παρόμοια engine με τον πλήρη opera εξου και το score που πιάνει στο html 5 test.

Να είχε και υποστήριξη flash (έστω και το lite) και θα ήταν τέλειος.

 

Αν είχε και flash θα ήταν πραγματικά τέλειος. Το έψαχνα πριν λίγες μέρες αυτό, να βάλω flash στον opera 11 αλλά δεν βρήκα τίποτα. Έχετε καταφέρει τίποτα πάνω σ'αυτό;

 

Symbian 3 Pr 3.0 aka Belle για το Ν8

 

παρακαλω τους moderators να μην μετακινησουν το παρον post μιας και αφορα το Ν8 και την κουβεντα για το αν θα το βλεπαμε(το update) στο Ν8 η οχι

 

απολαυστε

 

Θέλω να το δοκιμάσω εδώ και τώρα!!! Δεν το βρίσκω πουθενά όμως :-(

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε και flash θα ήταν πραγματικά τέλειος. Το έψαχνα πριν λίγες μέρες αυτό, να βάλω flash στον opera 11 αλλά δεν βρήκα τίποτα. Έχετε καταφέρει τίποτα πάνω σ'αυτό;

Βασικα υπαρχει οπερα με flash αλλα μονο στα android που εχουν την εκδοση full flash.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το παιδί που έχει περάσει το belle στο Ν8, λέει στο forum του dailymobile, οτι υπάρχει 50% πιθανότητα τέλος Αυγούστου αντί για την anna να έχουμε την belle. Αν και χλωμό το κόβω, τι να πω μακάρι. :)
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Βασικα υπαρχει οπερα με flash αλλα μονο στα android που εχουν την εκδοση full flash.

 

Αυτά τα android έρχονται στιγμές που τα ζηλεύω! Και εδώ που τα λέμε είναι το λειτουργικό με τη μεγαλύτερη υποστήριξη!

 

Πάντως το παιδί που έχει περάσει το belle στο Ν8, λέει στο forum του dailymobile, οτι υπάρχει 50% πιθανότητα τέλος Αυγούστου αντί για την anna να έχουμε την belle. Αν και χλωμό το κόβω, τι να πω μακάρι. :)

 

Λέτε να μας το κρατάν για έκπληξη;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το παιδί που έχει περάσει το belle στο Ν8, λέει στο forum του dailymobile, οτι υπάρχει 50% πιθανότητα τέλος Αυγούστου αντί για την anna να έχουμε την belle. Αν και χλωμό το κόβω, τι να πω μακάρι. :)

 

Λέτε να μας το κρατάν για έκπληξη;;

 

Εδώ μας έχουν ζαλίσει με τα διάφορα anna video (και επίσημα). Για belle δεν έχουμε υποτίθεται δει τίποτα ακόμα οπότε χλωμό το κόβω και εγώ. Πάντως το belle update όπως το βλέπω στο video είναι όλα τα λεφτά... :p

Link to comment
Share on other sites

Symbian 3 Pr 3.0 aka Belle για το Ν8

 

παρακαλω τους moderators να μην μετακινησουν το παρον post μιας και αφορα το Ν8 και την κουβεντα για το αν θα το βλεπαμε(το update) στο Ν8 η οχι

 

απολαυστε

 

 

 

εμενα αυτο που μου αρεσε ηταν αν καταλαβα καλα οταν πηγε να συνδεθει στο ιντερνετ βγηκε η επιλογη απο που θελει απο wifi η απο την συνδεση της καρτας που εχει το κινητο.αν οντως ειναι αυτο ειναι παρα πολυ απλο κ ευκολο οπως καποια παλια νοκια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αντε και την επομενη βδομαδα

εκει που ολοι θα περιμενουν την επισημη διαθεση της Pr 2.0

θα εχουμε και την Pr 3.0 σε beta για το Ν8

ωραια πραγματα στον πλανητη SYMBIAN

:X:X:X

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

αντε και την επομενη βδομαδα

εκει που ολοι θα περιμενουν την επισημη διαθεση της Pr 2.0

θα εχουμε και την Pr 3.0 σε beta για το Ν8

 

Χθες διάβαζα στο site που εμφανίστηκε το video με την belle, ότι ετοιμάζει κάτι ( ο τύπος με το video) και θα το δώσει αύριο-μεθαύριο για τους κατόχους N8.

Τώρα τι είναι αυτό που θα δώσει δεν το εξήγησε, αλλά οι φήμες οργιάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι είναι αυτό που θα δώσει δεν το εξήγησε, αλλά οι φήμες οργιάζουν.

 

αν δεν παει τιποτα στραβα

(να τους τσιμπησει το χερι του νομου εννοω)

αυριο μεθαυριο αντε βδομαδα θα εχουμε την beta η RC της Pr 3.0:D:D:D

Βεβαια ειναι μονο για Ν8 και μονο Αγγλικη

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο συνδεσα το κινητο μεσω usb με το οβι κ μου εβγαλε την ενημερωση αλλα δεν το ρισκαρω γιατι θα χασω τα Ελληνικα(παραεισαγωγης βλεπετε)..Οσοι κατοχοι με Ελληνικα Ν8 σπευσατε...:D
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βγει ακομα για ελληνικα Ν8 η αννα.ουτε το balkans που εχει τα ελληνικα μεσα..

 

Με βγαζεις ψευτη δηλαδη?Για να καταλαβω...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

δεν σε βγαζει ψευτη,για τις ''γερμανικες'' η ''γαλλικες'' συσκευες (οπως πιθανων να ειναι και η συσκευη σου αφου οπως ειπες ειναι παραεισαγωγης) εχει γινει διαθεσιμη αλλα για τις αντιστοιχες ''ελληνικες ακομα δεν..... μπορει απο αυριο η απο βδομαδα
Link to comment
Share on other sites

Με βγαζεις ψευτη δηλαδη?Για να καταλαβω...

Αφού έχεις παραεισαγωγής εσύ γιαυτό σου έβγαλε την αναβάθμιση εφόσον αναγνώρισε το product code της συσκευής(ας έχεις ελληνικά εσύ-αυτά περάστηκαν με phoenix),για τα ελληνικά product codes δεν έχει ανέβει ακόμα στους servers κάτι(και μένα στο C6-01 με product code για Ουγγαρία μου έβγαλε την αναβάθμιση στο Ovi Suite).

Link to comment
Share on other sites

nikaki71 μάλλον εσύ δεν κατάλαβες καλά... σου βγάζει για το δικό σου που είναι παραεισαγωγής, αλλά δεν βγάζει ακόμα στα ελληνικά product codes! Μπορούν να στο επιβεβαιώσουν πολλοί χρήστες αυτό! Να δούμε πότε θα έρθει και σε μας...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει γερμανικο product code και το ovi suite δεν μου την βγαζει ακομη!!!!

Θα δουμε αυριο...;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο ενος φιλου μου που αγορασαμε σημερα απο το φορουμ ηρθε το update πριν απο λιγο..δυο πακετα για symbian anna και ενα για κοινωνικά δίκτυα.. μεσω wifi μιλαω πάντα

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο ενος φιλου μου που αγορασαμε σημερα απο το φορουμ ηρθε το update πριν απο λιγο..δυο πακετα για symbian anna και ενα για κοινωνικά δίκτυα.. μεσω wifi μιλαω πάντα

 

ποιας χωρας?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ποιας χωρας?

 

 

Θυμισε μου λιγο φιλε πως βλεπουμε το ιμει( ξερω ξερω ντροπη χεχεχε) για να δουμε ποια χωρα ειναι

Σαφώς μεγαλη βελτιωση στην ταχύτητα.. ο browser εχει και αυτος βελτιωση παει πολυ πιο γρηγορα σε γενικες γραμμες ομως το σερφαρισμα εκει και παλι σε κουραζει...

Τα ελληνικα παντως μεσω wifi τα κράτησε κανονικα.

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμισε μου λιγο φιλε πως βλεπουμε το ιμει( ξερω ξερω ντροπη χεχεχε) για να δουμε ποια χωρα ειναι

Σαφώς μεγαλη βελτιωση στην ταχύτητα.. ο browser εχει και αυτος βελτιωση παει πολυ πιο γρηγορα σε γενικες γραμμες ομως το σερφαρισμα εκει και παλι σε κουραζει...

Τα ελληνικα παντως μεσω wifi τα κράτησε κανονικα.

 

3 μηνες ειναι που πηγες στους κορεατες και ξεχασες τους συνδυασμους? προδοτη:mad:

 

*#06# ρε :lol:για ελλαδα μεσα σεπτεμβρη το βλεπω :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται η χώρα από το IMEI. *#0000# για να δεις το product code. Αλλά μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση αυτό που λες ότι έκανε ο φίλος ολοκληρωμένη αναβάθμιση σε Anna με το Ν8 με Wifi και κράτησε και τα ελληνικά αφού ακόμα και αυτή τη στιγμή, ΔΕΝ υπάρχει στους servers της Nokia η Anna για ελληνική γλώσσα για N8 (ούτε για C6-01, C7, E7).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...