Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόση ώρα θα πάρει να πάρεις κάνεις nandroid backup και να την δοκιμάσεις?:)

Εγώ την δοκίμασα και είναι όντως η καλύτερη με sense 4, αλλά επέλεξα να επιστρέψω στην Elegancia με 3.6 λόγω μεγαλύτερης ταχύτητας, σταθερότητας αλλά και γιατί τελικά κάποια χαρακτηριστικά του 3.6 δεν τα βρίσκω στο 4, ενώ αυτά που βρίσκω στο 4 ε δεν μου λείπουν απο το 3.6. Όπως και να το κάνουμε όμως αυτό είναι δικό μου γούστο, γι'αυτό σου λέω ότι θα κρίνεις καλύτερα αν την δοκιμάσεις ο ίδιος.;)

 

τι στοιχεία λείπουν απο την 4;

Link to comment
Share on other sites

SOS. Δεν μπορω να στειλω ουτε να μου στειλουν τιποτα με bluetooth το βρισκω σαν συσκευη αλλα δεν συνδεεται. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
SOS. Δεν μπορω να στειλω ουτε να μου στειλουν τιποτα με bluetooth το βρισκω σαν συσκευη αλλα δεν συνδεεται. Τι να κανω?

 

Έχεις δοκιμάσει το bluetooth file transfer από το Google play;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει το bluetooth file transfer από το Google play;

 

Ευχαριστω με αυτο δουλευει κανονικα αλλα με τον κλασικο τροπο δεν συνδεεται με αλλη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,έχω ένα sensation ούτε 2 μήνες και ξαφνικά μου έφαγε κόλλημα,έχει γίνει πολύ αργό,μου έσβηνε και όταν το άνοιγα έλεγε το android αναβαθμίζεται και μέτραγε μέχρι το 42,μετά από λίγο πάλι έσβηνε.Τώρα δεν σβήνει έτσι αλλά είναι πολύ αργό...

 

Άσε που αυτό το sync είναι δύσχρηστο,δεν βρίσκω που μεταφέρει τις φωτογρ.

Edited by fotarass
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μέσα στις ρυθμίσεις θα βρεις την επιλογή για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Καλό είναι να το κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας...

 

βλέποντας πως κάποιοι είχαν το ίδιο θεματάκι με το δικό μου, έχω να δηλώσω, πως μετά το Update που έκανα, και με τη συμβουλή του συμforumιτη μας έκανα hard reset και το μωρό δουλεύει τέλεια!

 

το μόνο που εξακολουθεί να κάνει, είναι όποτε που κάνω restart που δίχνει και καλά πως ενημερώνει 47 εφαρμογές.

 

Αν το κλείσω κανονικά και πατήσω το κουμπι, δε κάνει ούτε αυτό.

 

Το θέμα συγχρονισμού με τις επαφές έχει στρώσει, το μπλε δόντι δουλέυει μια χαρά πλέον, τα ringτονε μένουν όπως τα έχω σετάρει, ο καιρός στη θέση του και όχι στην οθόνη κλειδώματος ποτ έμπαινε πριν από μόνο του.

 

Γενικά νομίζω πάει καλά.

 

Σχετικά με τη μπαταρία του, έχοντας όλη μέρα ανοιχτό το ιντερνετ (είτε με wifi είτε μέσ κινητής), με χρήση ομιλίας περίπου 2 ώρες και χρήση ιντερνετ (να το σκαλίζω δηλαδή) κανα 4ωρο, μου κρατα σα συσκευη 1μιση μέρα.

 

Έχω βάλει βέβαια κάποιον task killer και έχει βοηθήσει πολύ αυτό.

 

Ελπίζω να βοήθησα λιγουλάκι....

 

Καλα θα ηταν να ειναι μονο αυτο το προβλημα... Μια σελιδα πισω εχω γραψει τα εξης:
Link to comment
Share on other sites

για να κανεις hard reset, πας, ρυθμισεις - αποθηκευτικος χωρος - και κατω κατω λεει εργοστασ. ρυθμισεις.

 

απο εκει κανεις την επαναφορα..

 

να ξερεις πως αν το κανεις, θα χαθουν ολα οσα εχεις μεσα στη συσκευη.. οποτε κανε πρωτα ενα backup τις επαφες σου και τις εφαρμογες σου...

 

εγω, για να μη μου κανει αυτο το update κ καλα των εφαρμογων, παταω το κουμπακι απο πανω, παταω απενεργοποιηση και απλα ανοιγω ξανα τη συσκευη μετα... ανοιγει πολυ γρηγορα χωρις περιττές χαζομαρες..

 

πού είναι αυτό το hard reset;και πώς πρέπει να το κλείνω δλδ;
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες έκανα τόσο καιρό κ εγώ αλλά δεν την γλύτωσα τελικά την επαναφορά.

Το έκανα εχθές και είναι οκ τώρα.

1.Μια απορία γενικά στο android και ιδικά στην συσκευή μας,ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να έχω μια αμφίδρομη σχέση των επαφών μου,συσκευής και mail;Έχω gmail και θέλω ό,τι κάνω στο ένα να αλλάζει και στο άλλο,για back-up και όχι μόνο.

 

2.το sense τι μου προσφέρει;Μήπως να το βγάλω;Και πώς;

 

3.Τέλος το sensation έχει από την αρχή στις εφαρμογές mail και Gmail.Έβαλα και στα δύο το ίδιο μαιλ που έχω(gmail) και τώρα με ειδοποιεί δύο φορές για τα ίδια μαιλ.Φαντάζομαι δεν χρειάζεται να έχω το απλό mail ανοιχτό αφού τα παίρνω με την εφαρμογή Gmail.Πώς να το απενεργοποιήσω το σκέτο μαιλ;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες έκανα τόσο καιρό κ εγώ αλλά δεν την γλύτωσα τελικά την επαναφορά.

Το έκανα εχθές και είναι οκ τώρα.

1.Μια απορία γενικά στο android και ιδικά στην συσκευή μας,ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να έχω μια αμφίδρομη σχέση των επαφών μου,συσκευής και mail;Έχω gmail και θέλω ό,τι κάνω στο ένα να αλλάζει και στο άλλο,για back-up και όχι μόνο.

 

Απλά συγχρόνισέ τις με το google account σου :) Νομίζω γίνεται αυτόματα, αλλά τσέκαρε αν το έχεις ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις συγχρονισμού.

 

2.το sense τι μου προσφέρει;Μήπως να το βγάλω;Και πώς;

 

Είναι απλά ο launcher, μπορείς να τον αλλάξεις με κάποιον πιο ελαφρύ (όπως τον Go Launcher που είναι και δωρεάν) αλλά για εμένα είναι ιδανικός, ιδίως τα widgets του.

 

3.Τέλος το sensation έχει από την αρχή στις εφαρμογές mail και Gmail.Έβαλα και στα δύο το ίδιο μαιλ που έχω(gmail) και τώρα με ειδοποιεί δύο φορές για τα ίδια μαιλ.Φαντάζομαι δεν χρειάζεται να έχω το απλό mail ανοιχτό αφού τα παίρνω με την εφαρμογή Gmail.Πώς να το απενεργοποιήσω το σκέτο μαιλ;

 

Αν πας στο Mail στις ρυθμίσεις κάθε λογαριασμού έχεις την δυνατότητα να τον διαγράψεις. Ανοίγεις το πρόγραμμα, πηγαίνεις menu, ρυθμίσεις και πατάς διαγραφή λογαριασμού.

 

Κάτι σχετικά με το Google Earth. Αν ενεργοποιήσω τα 3d κτίρια μου σέρνεται ακόμα και στην Αθήνα, για NY βέβαια ούτε λόγος, πάει σαν χελώνα. Κάτι που δεν περίμενα σε διπύρηνη συσκευή χρονισμένη στα 1.1-1.5. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό ή απλά έχω βαρύνει πολύ το κινητό μου;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με τον music player του sence. Στην βιβλιοθήκη του μου δείχνει και τα αρχεία ήχου οδηγιών του προγράμματος που έχω για το GPS.

Τι πρέπει να κάνω για να τα εξαιρέσει;

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ισως βελτιωθηκε καπως αλλα πχ το bluetooth δεν παιζει απο gallery.. Εχω απογοητευτει, θελω να γυρισω σε 2.3.4, ζωαρα εκανε το τηλεφωνο εκει..

 

Το HTC Sense μου παροτι το Android ειναι 4.0.3, ειναι 3.6.. Αυτο δε θα πρεπε να αναβαθμιστει απο μονο του? Μηπως παιζει αυτο ρολο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με τον music player του sence. Στην βιβλιοθήκη του μου δείχνει και τα αρχεία ήχου οδηγιών του προγράμματος που έχω για το GPS.

Τι πρέπει να κάνω για να τα εξαιρέσει;

 

Υπάρχουν 2 τρόποι να λυθεί το πρόβλημά σου, ο χειροκίνητος και ο πιο αυτόματος ας πούμε..

Ότι σε βολεύει χρησιμοποιείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά συγχρόνισέ τις με το google account σου :) Νομίζω γίνεται αυτόματα, αλλά τσέκαρε αν το έχεις ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις συγχρονισμού.

 

 

 

Είναι απλά ο launcher, μπορείς να τον αλλάξεις με κάποιον πιο ελαφρύ (όπως τον Go Launcher που είναι και δωρεάν) αλλά για εμένα είναι ιδανικός, ιδίως τα widgets του.

 

 

 

Αν πας στο Mail στις ρυθμίσεις κάθε λογαριασμού έχεις την δυνατότητα να τον διαγράψεις. Ανοίγεις το πρόγραμμα, πηγαίνεις menu, ρυθμίσεις και πατάς διαγραφή λογαριασμού.

 

Κάτι σχετικά με το Google Earth. Αν ενεργοποιήσω τα 3d κτίρια μου σέρνεται ακόμα και στην Αθήνα, για NY βέβαια ούτε λόγος, πάει σαν χελώνα. Κάτι που δεν περίμενα σε διπύρηνη συσκευή χρονισμένη στα 1.1-1.5. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό ή απλά έχω βαρύνει πολύ το κινητό μου;

 

Sensation xe στα 1.82 και πάλι ψιλόσερνετε.

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Sensation xe στα 1.82 και πάλι ψιλόσερνετε.
Άλλαξε rom και kernel. Αν δεν το έχεις υπόψιν σου δες και το http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1684552

 

edit: OK τωρα κατάλαβα ότι αναφέρεστε στο google earth συγκεκριμένα!

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 τρόποι να λυθεί το πρόβλημά σου, ο χειροκίνητος και ο πιο αυτόματος ας πούμε..

Ότι σε βολεύει χρησιμοποιείς.

 

Τελικά έπρεπε να δοκιμάσω να φτιάξω σε 3 διαφορετικούς υπολογιστές το .nomedia αρχείο για να δουλέψει τελικα. Τουλάχιστον τώρα είναι οκ

Όσο για τον δεύτερο τρόπο είχα πρόβλημα μιας και εξαφανίζονταν τα αρχεία και από το προγραμα πλοήγησης

 

Το HTC Sense μου παροτι το Android ειναι 4.0.3, ειναι 3.6.. Αυτο δε θα πρεπε να αναβαθμιστει απο μονο του? Μηπως παιζει αυτο ρολο?

 

Η τελευταία έκδοση sence για το Sensation είναι η 3.6 οπότε είσαι οκ, εάν θες την τελευταία της HTC που είναι η 4 και προς το παρόν είναι μόνο στα Series One πρέπει να πας σε costum Rom

Edited by maglaras
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Νέος κάτοχος του Sensation XL και θέλω να ρωτήσω με ποιόν τρόπο μπορώ να έχω 160 Ελληνικούς χαρακτήρες στη μαμά εφαρμογή για sms? μπορεί να έχει ήδη καλυφθεί το θέμα στο topic αλλά αν μπορεί κάποιος άμεσα να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα!

Ευχαριστώ!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μπλοκάρω έναν αριθμό που με καλεί συνέχεια ?

Πατάω πάνω του αλλά δεν μου δίνει το"αποκλεισμός καλούντος" ....πρέπει να τον αποθηκεύσω πρώτα ?

Link to comment
Share on other sites

εχω την arhd και θελω να περασω την charmeleon, πρεπει να κανω superwipe; γενικα πρεπει να κανω κατι αλλο προηγουμενως; Edited by Poofklats
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...