Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχει κανείς υπ όψη του κανένα swype απ τα τελευταία για το sensation με ελληνική γλώσσα? (qHd)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αλλα απο το καταστημα με ενημερωσανε οτι ειναι εισαγωγη απο το εξωτερικο και δεν εχει ελληνικο μενου ( προσπαθουνε να το περασουνε ). Σαν κατοχος του Desire ηξερα οτι βαζοντας την σιμ στο κινητο αυτοματως γυρναει στα ελληνικα.....στο sensation αυτο δεν ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αλλα απο το καταστημα με ενημερωσανε οτι ειναι εισαγωγη απο το εξωτερικο και δεν εχει ελληνικο μενου ( προσπαθουνε να το περασουνε ). Σαν κατοχος του Desire ηξερα οτι βαζοντας την σιμ στο κινητο αυτοματως γυρναει στα ελληνικα.....στο sensation αυτο δεν ισχυει?

 

Tο Sensation που πηρα απο το Πλαισιο ειναι κανονικα με Ελληνικο μενου βαζοντας την καρτα σου λεει να διαλεξης (Ελληνικα ή Αγγλικα) και πισω στο κουτι εχει με Ελληνικα γραμματα τα χαρακτηριστηκα του τηλεφωνου....και ΔΕΝ ειναι με το μενου της Vodafone...το τηλεφωνο εισαγεται πλεον επισημα απο την Ace.

Απο οτι ξερω ομως και τα εισαγωγης με το που βαλης την καρτα sim γυρνανε σε Ελληνικα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αλλα απο το καταστημα με ενημερωσανε οτι ειναι εισαγωγη απο το εξωτερικο και δεν εχει ελληνικο μενου ( προσπαθουνε να το περασουνε ). Σαν κατοχος του Desire ηξερα οτι βαζοντας την σιμ στο κινητο αυτοματως γυρναει στα ελληνικα.....στο sensation αυτο δεν ισχυει?

καλησπέρα πρέπει να έχουν δίκιο είχα δοκιμάσει μια ρομ της αγγλικης vodafone και δεν μου έβγαζε ελληνικά στο μενού πληκτρόλόγιο ειχε κανονικά ελληνικό αν θυμάμαι καλά ..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. Ποσο ευκολα αλλαζει η γλωσσα του μενου?

 

πολύ εύκολα με την εφαρμογή morelocale απο το μαρκετ , ειναι δωρεάν !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ξέρεις τι cid έχει το unbranded sensation?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Κι επειδή μ' αρέσει να κρατάω το λόγο μου, τα unbranded είναι: HTC__001

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθω τον οδηγο για βελτιωση της μπαταριας που προτεινει η htc εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296447

και απλα οταν κλεινω το τηλ. και συνδεω τον φορτιστη συμβαινει αυτο που αναφερω...

 

Αυτόν τον οδηγό τον ακολούθησε κανείς; δουλεύει κανονικά σε sensation; σε εμένα κάνει νερα....!

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι η ανάλυση του Sensation (qHD) δεν μπορεί να αποδοθεί από την έκδοση 2.3, αφού υποστηρίζει μόνο WVGA.Ισχύει?

Δηλαδή με την έκδοση του Ιce cream θα βελτιωθεί και η ευκρίνεια της οθόνης?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ισχύει αυτό που λες. Η οθόνη είναι πολύ καλή και δεν παραμορφώνει τίποτα για να πεις ότι δεν υποστηρίζεται η ανάλυση από το Android 2.3.4.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ισχύει αυτό που λες. Η οθόνη είναι πολύ καλή και δεν παραμορφώνει τίποτα για να πεις ότι δεν υποστηρίζεται η ανάλυση από το Android 2.3.4.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e

 

Αυτό εδώ είχα διαβάσει... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313802 , για αυτό είπα μήπως βελτιωθεί η ευκρίνεια...:)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα s-off,cent και root το τηλέφωνο ακολουθώντας τον οδηγό στο xda.

Εγκατέστησα το ROM manager το οποίο μου ζητάει να εγκαταστησω το cwm για να δουλέψει,παρά το γεγονός ότι υπάρχει το cwm ,αφού το έβαλα σύμφωνα με τον οδηγό. Τι συμβαίνει;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα s-off,cent και root το τηλέφωνο ακολουθώντας τον οδηγό στο xda.

Εγκατέστησα το ROM manager το οποίο μου ζητάει να εγκαταστησω το cwm για να δουλέψει,παρά το γεγονός ότι υπάρχει το cwm ,αφού το έβαλα σύμφωνα με τον οδηγό. Τι συμβαίνει;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Αν εχεις περασει το cwm 4.0.1.4 (το μπλε χρωμα) καλα εισαι.Αν εχεις το 4.0.1.5 (νομιζω πορτοκαλι χρωμα) βαλε το 4.0.1.4.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα s-off,cent και root το τηλέφωνο ακολουθώντας τον οδηγό στο xda.

Εγκατέστησα το ROM manager το οποίο μου ζητάει να εγκαταστησω το cwm για να δουλέψει,παρά το γεγονός ότι υπάρχει το cwm ,αφού το έβαλα σύμφωνα με τον οδηγό. Τι συμβαίνει;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Καλύτερα να το αποφύγεις για την ώρα. Το επίσημο recovery (4.0.1.5) έχει πρόβλημα και το revolutionary δεν θα το δει το ROM Manager.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι από εσάς το πήρανε καινούργιο, είχε ζελατίνα το κουτί;

 

Όχι. Έρχεται χωρίς.

 

Καλύτερα να το αποφύγεις για την ώρα. Το επίσημο recovery (4.0.1.5) έχει πρόβλημα και το revolutionary δεν θα το δει το ROM Manager.

 

Εγώ έχω το 4.0.1.5 (πορτοκαλί) και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Συνεργάζεται άψογα με το rom manager. Παλιά που είχα το 4.0.1.4 κατέβασα μέσω rom manager το 4.0.1.5 και από τότε αυτό δουλεύω. Έχω πάρει 5 nandroid backup, έχω επαναφέρει 3 φορές (restore), έχω αλλάξει radio και έχω δοκιμάσει (εκτός rom manager) 6-7 rom. Όλα δούλεψαν τέλεια.

Είχα διαβάσει κάπου για προβλήματα αλλά δεν έδωσα σημασία μιας και σε μένα δουλεύει τέλεια. Τι πρόβλημα έχει?

 

Edit: Βγήκε νέο CWM 5.0.0.1 -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1242522

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έρχεται χωρίς.

 

 

 

Εγώ έχω το 4.0.1.5 (πορτοκαλί) και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Συνεργάζεται άψογα με το rom manager. Παλιά που είχα το 4.0.1.4 κατέβασα μέσω rom manager το 4.0.1.5 και από τότε αυτό δουλεύω. Έχω πάρει 5 nandroid backup, έχω επαναφέρει 3 φορές (restore), έχω αλλάξει radio και έχω δοκιμάσει (εκτός rom manager) 6-7 rom. Όλα δούλεψαν τέλεια.

Είχα διαβάσει κάπου για προβλήματα αλλά δεν έδωσα σημασία μιας και σε μένα δουλεύει τέλεια. Τι πρόβλημα έχει?

 

Edit: Βγήκε νέο CWM 5.0.0.1 -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1242522

 

Δεν φορτιζει οταν η μπαταρια ειναι τελειως αδεια...

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έρχεται χωρίς.

 

Το θέμα είναι πως το παραλάβατε - όχι πως έρχεται.

Ξέρω τι λέω, γι' αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις περασει το cwm 4.0.1.4 (το μπλε χρωμα) καλα εισαι.Αν εχεις το 4.0.1.5 (νομιζω πορτοκαλι χρωμα) βαλε το 4.0.1.4.

το 4.0.1.4 εχω.

 

Καλύτερα να το αποφύγεις για την ώρα. Το επίσημο recovery (4.0.1.5) έχει πρόβλημα και το revolutionary δεν θα το δει το ROM Manager.

αρα δεν δουλευει με το rom manager. οκ...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο αγγλια http://www.amazon.co.uk.

Ειναι unbranded ,sim free.με το που το ανοιξα με την καρτα μεσα αυτοματα οπως ειναι λογικο πηρε τα ελληνικα και σε μενου και σε sms.

Τιμη μολις 455 ευρω με τα μεταφορικα μαζι.αποδειξη αγγλικηα και εγγυηση που οσχυει Ελλαδα.μονο ο φορτιστης που ειναι Αγγλικος.

Λοιπον το κουτι οπως τελικα κανενα κουτι της htc πια δεν εχει ζελατινα.ομως εχει ενα αυτοκολητο που για να ανοιξεις το κουτι σκιζετε.και δεν υπαρχει μεσα στην συσκευασια δευτερο προς αντικατασταση του πρωτου οπως ενα desire hd που ειχα παρει απο ebw.gr.επισης δεν ξεκολαει ευκολα αφου αφηνει κολες επανω και σκισιματα αρα ουτε ειναι ευκολο να βγει χωρις να αφησει σημαδια οπως ηταν στο desire hd η στο desire.τωρα το φορτιζω αμεσα βρηκε και αναβαθμιση που μολις το φορτισω θα δω που με πηγε.

Εγώ μόλις το πήρα στα χέρια μου. Είχε 3 Sensation: 2 χωρίς ζελατίνα κι ένα με (το οποίο όμως πρέπει να ήταν πιο "καινούργιο" με την έννοια πως το IMEI του ήταν μεγαλύτερης σειράς) το οποίο κι επέλεξα.

Εμένα το αυτοκόλλητο δεν αφήνει κόλλες, κλπ - άνετα μπορείς να το ξανακολλήσεις, ενώ παρέχεται κι δεύτερο ακριβώς ίδιο αυτοκόλλητο. Ακριβώς ίδια δηλαδή κατάσταση με το DHD.

Link to comment
Share on other sites

Απο ελληνικο καταστημα?παντως απο οτι καταλαβα Αγγλια δεν παιζουν με τετοια πραγματα.ενω εδω .......μας εχουν παρει χαμπαρι εξω ασε!

Τωρα οσον αφορα την αναβαθμιση μετα την πρωτη τωρα βλεπει και δευτερη την οποια καταβαζω και αυτην .αντε να δω θα ειναι αυτη η 2.3.4?

Επισης κατι ακομη στην διαχειριση εφαρμογων μεχρι τωρα,δεν ξερω με την τελευταια αναβαθμιση,γραφει καπου 550 μνημη και ελευθερη που κυμαινεται μεχρι και 100mb.δεν θα επρεπε να εχει αρχικη τα 750 mb?:worry:

 

Από ελληνικό κατάστημα, ναι. Τέλος πάντων. Μια χαρά πάντως φαίνεται εκ πρώτης. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να ανοίγει μόνο του το WiFi? Σε εμένα γίνεται συχνά κ δεν ξέρω γιατί;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έρχεται χωρίς.

 

 

 

Εγώ έχω το 4.0.1.5 (πορτοκαλί) και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Συνεργάζεται άψογα με το rom manager. Παλιά που είχα το 4.0.1.4 κατέβασα μέσω rom manager το 4.0.1.5 και από τότε αυτό δουλεύω. Έχω πάρει 5 nandroid backup, έχω επαναφέρει 3 φορές (restore), έχω αλλάξει radio και έχω δοκιμάσει (εκτός rom manager) 6-7 rom. Όλα δούλεψαν τέλεια.

Είχα διαβάσει κάπου για προβλήματα αλλά δεν έδωσα σημασία μιας και σε μένα δουλεύει τέλεια. Τι πρόβλημα έχει?

 

Edit: Βγήκε νέο CWM 5.0.0.1 -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1242522

 

To 4.0.1.5 δεν φορτιζει το κινητο οταν ειναι απενεργοποιημενο.Προσεχε μη μεινεις απο μπαταρια γιατι την εβαψες.Πρεπει να βρεις αλλο κινητο να τη φορτισεις μετα.Γι'αυτο βαλε το 4.0.1.4 ή τη νεα εκδοση που κυκλοφορησε σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...