Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Παραγγέλνουμε και τις μοιραζόμαστε;

 

μεσα. από amazon δεν εχω ξαναπαραγγειλει, δε ξερω, ιδια διαδικασια με του ebay? λογαριασμο, συνδεση με paypal, και ετοιμο ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεσα. από amazon δεν εχω ξαναπαραγγειλει, δε ξερω, ιδια διαδικασια με του ebay? λογαριασμο, συνδεση με paypal, και ετοιμο ?

 

Έτσι και στο Amazon μόνο που στην παραγγελία του κιτ της Anker που λέγαμε παραπάνω δεν μου ζήτησε paypal, έβαλα απλώς τα στοιχεία της visa και αυτό ήταν όλο. Δεν ξέρω όμως τι συμβαίνει γενικότερα με τις παραγγελίες από Amazon μιας και ήταν η πρώτη φορά που παράγγειλα από εκεί.:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και στο Amazon μόνο που στην παραγγελία του κιτ της Anker που λέγαμε παραπάνω δεν μου ζήτησε paypal, έβαλα απλώς τα στοιχεία της visa και αυτό ήταν όλο. Δεν ξέρω όμως τι συμβαίνει γενικότερα με τις παραγγελίες από Amazon μιας και ήταν η πρώτη φορά που παράγγειλα από εκεί.:)

 

Ναι το Amazon δεν έχει Paypal και ήταν ο σημαντικότερος παράγοντας ο οποίος δεν είχα παραγγείλει ποτέ μέχρι πριν λίγες μέρες.

Παρήγγειλα ένα ζευγάρι παπούτσια και ήρθαν σε 3 μέρες από Αγγλία με ΤΝΤ.

Πιό γρήγορη αποστολή δεν έχω ξαναδεί.

Και τις μπαταρίες τις παρήγγειλα μεσημέρι και απόγευμα τις στείλανε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Μοιράσου τες με τον vrwmiaris

 

Παραγγέλνουμε και τις μοιραζόμαστε;

 

Απλά περιμένω μια μπαταρία από το Ebay που είχα παραγγείλει και ανάλογα θα δω αν την δώσω.

Μου την στείλανε περίμενα κανένα μήνα και δεν ήρθε.

Υποτίθεται οτι την ξανάστειλε εδώ και 2 βδομάδες και ακόμα τίποτα.

Ή ο πωλητής με δουλεύει ή τα ταχυδρομεία είναι για τ'ανάθεμα.

Μου έχει τύχει να παρατάνε μικροδέματα από το Ebay όπου να'μαι στην πολύκατοικία αλλά ποτέ δεν έχει τύχει να μην λάβω κάτι

Link to comment
Share on other sites

10 Φλεβάρη ήταν και το Chinese New Year , σε περίπτωση που πωλητής είναι Κίνα, έχε το υπόψιν, καθώς αρκετές καθυστερήσεις ή λάθη συμβάινουν τότε.

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

10 Φλεβάρη ήταν και το Chinese New Year , σε περίπτωση που πωλητής είναι Κίνα, έχε το υπόψιν, καθώς αρκετές καθυστερήσεις ή λάθη συμβάινουν τότε.

2/12/2012 έστειλε την πρώτη φορά και 29/1/2013 την δεύτερη.

Από Αγγλία υποτίθεται οτι τα έστειλε άρα δεν νομίζω να παίζει αυτή η περίπτωση.

Το κακό είναι οτι πέρασαν και οι μέρες που θα μπορούσα να κάνω αναφορά στο ebay και το Paypal.

Link to comment
Share on other sites

2/12/2012 έστειλε την πρώτη φορά και 29/1/2013 την δεύτερη.

Από Αγγλία υποτίθεται οτι τα έστειλε άρα δεν νομίζω να παίζει αυτή η περίπτωση.

Το κακό είναι οτι πέρασαν και οι μέρες που θα μπορούσα να κάνω αναφορά στο ebay και το Paypal.

 

Αν και από Κίνα με απλό ταχυδρομείο λένε ~25 εργάσιμες έχω παραλάβει και μετά από 3 μήνες....

Όταν βιάζομαι κάτι, ποτέ δε παραγγέλνω από Κίνα.

Κάνε υπομονή.Δε μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα, Αυστραλία κάνει 11 με 12 εργάσιμες να έρθει

 

Από Κίνα με απλό ταχυδρομείο, ούτε με σφαίρες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ'οτι είδα οι συγκεκριμένες Anker από το Amazon τελείωσαν

Πλακώσαν από το φόρουμ μάλλον και τις εξαφάνισαν:p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ'οτι είδα οι συγκεκριμένες Anker από το Amazon τελείωσαν

Πλακώσαν από το φόρουμ μάλλον και τις εξαφάνισαν:p

 

Ναι και εγώ μόλις το παρατήρησα και ερχόμουν να το αναφέρω. Μόνο ebay πλέον, τις έχει στα 28$

Στο Amazon τώρα έφεραν τις μονές μπαταρίες, αλλά βγαίνει ακριβά, 20€.

 

Άκυρο, δεν στέλνει εδώ το ebay.

Edited by fitifititis
Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταρίες ήρθαν από Αγγλία ούτε σε 2 μέρες για να μην πω 1,5 μέρα!:w00t:

Από την Αθήνα να τις είχα παραγγείλει πιο αργά θα ερχόντουσαν!

Εντυπώσεις σε λίγες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Όποιος κάνει συλλογή από μπαταρίες:p, έχοντας την αυθεντική 2000mAh και την Anker 1900mAh, μπορεί να κάνει μια μίνι ανάλυση και σύγκριση των δύο;
Link to comment
Share on other sites

Όποιος κάνει συλλογή από μπαταρίες:p, έχοντας την αυθεντική 2000mAh και την Anker 1900mAh, μπορεί να κάνει μια μίνι ανάλυση και σύγκριση των δύο;

 

Για μένα χτυπάει μάλλον η καμπάνα:p και σε περίπτωση που αυτό όντως ισχύει να ενημερώσω ότι τελικά ο φίλος μου κράτησε όλο το κιτ κι έτσι δεν μου έμεινε καμμία.. πάντως μου είπε ότι αισθάνεται μια μικρή διαφορά στην 1900άρα Anker συγκριτικά με την εργοστασιακή 1650άρα, είναι λίγο νωρίς ακόμα όμως αφού δεν έχει κλείσει αρκετούς κύκλους φόρτισης.. εάν και μόλις διαπιστωθεί κάτι θα ενημερώσω εννοείται.:)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα χτυπάει μάλλον η καμπάνα:p και σε περίπτωση που αυτό όντως ισχύει να ενημερώσω ότι τελικά ο φίλος μου κράτησε όλο το κιτ κι έτσι δεν μου έμεινε καμμία.. πάντως μου είπε ότι αισθάνεται μια μικρή διαφορά στην 1900άρα Anker συγκριτικά με την εργοστασιακή 1650άρα, είναι λίγο νωρίς ακόμα όμως αφού δεν έχει κλείσει αρκετούς κύκλους φόρτισης.. εάν και μόλις διαπιστωθεί κάτι θα ενημερώσω εννοείται.:)

 

Η αλήθεια είναι πως για σένα τη χτύπησα την καμπάνα, αλλά μας το χάλασε ο φίλος σου.:p Πέρα από την πλάκα, και η σύγκριση με την εργοστασιακή 1650mAh μια χαρά μου κάνει. Όταν έχεις νεότερα, ενημέρωσέ μας.;)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως για σένα τη χτύπησα την καμπάνα, αλλά μας το χάλασε ο φίλος σου.:p Πέρα από την πλάκα, και η σύγκριση με την εργοστασιακή 1650mAh μια χαρά μου κάνει. Όταν έχεις νεότερα, ενημέρωσέ μας.;)

 

Μείνε ήσυχος Στέφανε, εντάξει σίγουρα δεν θα έχω πλήρη στοιχεία αλλά μια γενική εικόνα θα καταφέρω να την πάρω και θα βοηθήσει πιστεύω..:)

 

Εν'τω μεταξύ κι εγώ δεν την χρειάστηκα τελικά αφού κατάφερα και "στρίμωξα" τη θήκη έχοντας τη 2000άρα μέσα οπότε θα μου ήταν άχρηστη η Anker, τι να κάνω τρεις μπαταρίες (υπολογίζω και την 1650άρα) όταν είμαι από αυτούς που σπανίως ανοίγω τα καπάκια.. είμαι πλέον μόνιμα με τη μεγάλη κι η "μαμά" βρίσκεται στο κουτί της για ώρα ανάγκης.;)

Link to comment
Share on other sites

Με μια λέξη η δυαρα αυθεντική αξιζει τα λεφτά της; υπάρχει ικανοποιητικη διαφορά στη διάρκεια των δυο που να αξίζει η αγορά της;
Link to comment
Share on other sites

Με μια λέξη η δυαρα αυθεντική αξιζει τα λεφτά της; υπάρχει ικανοποιητικη διαφορά στη διάρκεια των δυο που να αξίζει η αγορά της;

 

Σε σχέση με την εργοστασιακή υπάρχει διαφορά, και σίγουρα αξίζει τα λεφτά της. Αλλά, επειδή παχαίνει λίγο το κινητό, αν χρησιμοποιείς θήκη, θα δυσκολευτείς να βρεις κάποια που να εφαρμόζει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την εργοστασιακή υπάρχει διαφορά, και σίγουρα αξίζει τα λεφτά της. Αλλά, επειδή παχαίνει λίγο το κινητό, αν χρησιμοποιείς θήκη, θα δυσκολευτείς να βρεις κάποια που να εφαρμόζει τέλεια.

 

Γενικα είμαι κατά των θηκών αλλά σε αυτό το κινητό αναγκάστηκα να βάλω γιατί το τζαμακι της κάμερας προεξέχει και θα έπρεπε να το διαφυλαξω.

 

Οπότε με την διαρα αν παχυνει απλα δεν θα αναγκαστω να εχω και θήκη. Για τι τάξεως διαφορα στη μπαταρία μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνήσια μπαταρία 1650αρα ή anker 1900? Ιδού η απορία..

 

Μιας και χρωστάω μια απάντηση και στον Στέφανο..

Η αλήθεια είναι πως για σένα τη χτύπησα την καμπάνα, αλλά μας το χάλασε ο φίλος σου.:p Πέρα από την πλάκα, και η σύγκριση με την εργοστασιακή 1650mAh μια χαρά μου κάνει. Όταν έχεις νεότερα, ενημέρωσέ μας.;)

 

..προσωπικά και πάντα σύμφωνα με τις εντυπώσεις του φίλου μου σίγουρα θα επέλεγα την Anker ανάμεσα σ'αυτές τις δυο, χωρίς να μπορεί να προσδιορίσει ακριβώς το πόσο επιμένει ότι κρατάει παραπάνω απ'την "μαμά". Κι αφού από μαρτυρίες παιδιών από εδώ μέσα δεν υπάρχουν θέματα με την αξιοπιστία της και την αντοχή στον χρόνο..:)

Link to comment
Share on other sites

Άψογος Μάκη, ευχαριστώ;)

 

Άμα ψάξεις στο θέμα θα βρεις συγκριτικό.

Μέχρι και εγώ έχω γράψει.

Συνοπτικά, μόνο θετικά σχόλια για την Anker.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα η Anker, από προχθές που έκανα την παραγγελία από το Amazon. Δεν την έβγαλα από το κουτί ακόμη, πάντως προσεγμένη φαίνεται από τη συσκευασία.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο περιπου ενα χρονο με 4.1 η μαμα μπαταρια κραταει με τα χιλια ζορια 12 ωρες (να τονισω οτι το wifi ειναι ολη μερα ανοιχτο και καμια ωρα τη μερα 3G και η βασικη χρηση ειναι whatsapp ,viber ομιλια) .

τα χει φτυσει για τα καλα η μπαταρια μαλλον και ειναι λιγακι κουραστικο αυτο...οποτε σκεφτομαι να παρω μια καινουργια.

Αναμεσα σε ανκερ 1900 και μαμα 2000 τι προτεινετε?

αρχικα ας παραβλεψουμε το προφανες..οτι η μαμα θελει αλλο καπακι και αλλαζει εντελως το κινητο εμφανιση και ας μεινουμε μονο στην διαρκεια της μπαταριας. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση. Η ΑΝΚΕΡ 1900 ταιριαζει απολυτα με το ''μαμα'' καπακι? Χρειαζεται καποιο αλλο φορτιστη?

Οποτε ειχα παραγγειλει στο παρελθον μπαταρια απο ebay για τα αλλα μου κινητα βγηκαν εντελως μαπα.

Δινει ο ΔΗΣΙΟΣ http://www.batteries.gr/product.asp?catid=4158 αυτη, εχετε καποια αποψη για τη συγκεκριμενη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...