Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

geovasss το λινκ του ebay που μου εδωσες τελειο εγινε αμεσα ευχαριστω και παλι

 

Πολυ χαίρομαι!

Καλο παιχνίδι με την iOS 5 beta :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 795
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι;

Οσοι το εχετε βαλει σε iPad 2 , εχετε δει αρκετα κολληματακια;

Για παραδειγμα το touch δεν πιανει τοσο μαγικα οσο στην 4.3.3 , μου κρασαρουν οι ρυθμισεις, o Terra Browser δεν δουλευει πολυ σωστα και αλλα τετοια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω παρατηρήσει -και αυτό σε iphone όχι ipad- είναι η αύξηση της θερμοκρασίας στην περιοχή της κάμερας με χρήση του Instagram, ΧΩΡΙΣ να χρησιμοποιώ την κάμερα..
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Φαντάζομαι ότι το να μιλάμε για bugs σε 3rd party apps είναι ανούσιο, μιας και οι περισσότεροι developers δεν έχουν ακόμα αναβαθμίσει τις εφαρμογές τους ώστε να είναι πλήρως συμβατές με το iOS 5.0. Εμένα να δείτε πόσες εφαρμογές έχουν πρόβλημα :p

@stamatis3133, όσον αφορά αυτό που λες για το touch και τα settings δεν έχει παραπονεθεί κανείς από τους φίλους μου που έχει το iPad 2, ούτε έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο στο iPad 1 μου...

Link to comment
Share on other sites

Ενας developer, πόσες συσκευές μπορεί να δηλώσει; Δηλαδή εγώ μπορώ να βρω κάποιον developer και να δηλωσει την συσκευη μου για να μπορεσω να βάλω την beta? Μονο αυτό χρειάζεται;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Ενας developer, πόσες συσκευές μπορεί να δηλώσει; Δηλαδή εγώ μπορώ να βρω κάποιον developer και να δηλωσει την συσκευη μου για να μπορεσω να βάλω την beta? Μονο αυτό χρειάζεται;
Ακριβώς ;) Γράψε στο ebay "udid activation" ή μπες στο IMZDL, πάνω-πάνω σου δίνει την δυνατότητα αγοράς :)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;

Οσοι το εχετε βαλει σε iPad 2 , εχετε δει αρκετα κολληματακια;

Για παραδειγμα το touch δεν πιανει τοσο μαγικα οσο στην 4.3.3 , μου κρασαρουν οι ρυθμισεις, o Terra Browser δεν δουλευει πολυ σωστα και αλλα τετοια.

 

Ναι υπάρχει θέμα με το touch στο iPad. Ενω στο iPhone όχι.

Φαίνεται εύκολα αν προσπαθήσεις να δουλεύεις κάποια εφαρμογή χειρογράφων σημειώσεων πχ note taker η note plus. Αλλού ακουμπας και αλλού εμφανίζεται το γράμμα συν ότι αφήνει κενά.

http://tapatalk.com/mu/298214fa-96fb-75e2.jpg

 

Όπως βλέπετε είναι αδύνατον να γράψεις. Σημειωτέον ότι η δοκιμή έγινε με stylus. Σε κανονικές συνθήκες η γραφή είναι σαν σε χαρτί με στυλο.

 

 

Επίσης και στο πληκτρολόγιο γίνεται αντιληπτό (δύσκολα) κάποιες φορές.

Στο browsing όταν θες να επιλέξεις σελίδα πχ εδώ στο my phone δεν γίνεται τόσο εύκολα όσο πριν. Έχει χαθεί η απόλυτη ακρίβεια.

 

Πιστεύω ότι θα διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση γιατι είναι πολυ σοβαρό πρόβλημα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειχα δει καποιες εικονες απο το ios5 που εμφανιζονταν καποια εικονιδια που αντικαθιστουσαν παραδειγμα το home button το δικο μου το ios 5 γιατι δεν τα εχει?
/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Ειχα δει καποιες εικονες απο το ios5 που εμφανιζονταν καποια εικονιδια που αντικαθιστουσαν παραδειγμα το home button το δικο μου το ios 5 γιατι δεν τα εχει?

 

 

Εάν ενοείς αυτό η φωτογραφία λέει και που ακριβώς το ενεργοποιείς.

http://tapatalk.com/mu/1f987d47-9ae9-79cc.jpg

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Εάν ενοείς αυτό η φωτογραφία λέει και που ακριβώς το ενεργοποιείς.

http://tapatalk.com/mu/1f987d47-9ae9-79cc.jpg

 

αυτο ακριβως ευχαριστω πολυυυ

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει θέμα με το touch στο iPad. Ενω στο iPhone όχι.

Φαίνεται εύκολα αν προσπαθήσεις να δουλεύεις κάποια εφαρμογή χειρογράφων σημειώσεων πχ note taker η note plus. Αλλού ακουμπας και αλλού εμφανίζεται το γράμμα συν ότι αφήνει κενά.

http://tapatalk.com/mu/298214fa-96fb-75e2.jpg

 

Όπως βλέπετε είναι αδύνατον να γράψεις. Σημειωτέον ότι η δοκιμή έγινε με stylus. Σε κανονικές συνθήκες η γραφή είναι σαν σε χαρτί με στυλο.

 

 

Επίσης και στο πληκτρολόγιο γίνεται αντιληπτό (δύσκολα) κάποιες φορές.

Στο browsing όταν θες να επιλέξεις σελίδα πχ εδώ στο my phone δεν γίνεται τόσο εύκολα όσο πριν. Έχει χαθεί η απόλυτη ακρίβεια.

 

Πιστεύω ότι θα διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση γιατι είναι πολυ σοβαρό πρόβλημα.

Με note taker hd που δοκίμασα σήμερα δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Με note taker hd που δοκίμασα σήμερα δουλεύει μια χαρά.

Είναι με τις μέρες του.

Άλλες φορές δεν πιάνει και άλλες φορές δεν είναι τόσο ακριβές.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγώ την beta 4. Απλώς μερικές φορές έκλεισε από μόνο του το μενου στις ρυθμίσεις και επρεπε να ξανα μπω.

 

Επίσης οταν πηγα να κανω κληση, η επιλογη του μεγαφωνου ηταν ενεργη απο μονη της και ενω πατουσα να κλεισει και φαινοταν να δουλευει σαν επιλογη, το μεγαφωνο εμεινε ανοικτο στην κληση και δεν εκλεινε με τιποτα...

 

Αυτα τα ολιγα μεχρι τωρα :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την beta4 είστε ευχαριστημένοι στην λειτουργία της για καθημερινή χρήση (κλήσεις, μηνύματα, email, internet, κοινωνικά δίκτυα, κάμερα, διάρκεια μπαταρίας)? Είμαι έτοιμος να την περάσω γι' αυτό και ρωτάω. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την beta4 είστε ευχαριστημένοι στην λειτουργία της για καθημερινή χρήση (κλήσεις, μηνύματα, email, internet, κοινωνικά δίκτυα, κάμερα, διάρκεια μπαταρίας)? Είμαι έτοιμος να την περάσω γι' αυτό και ρωτάω. :)

Κώστα, αν θες τη γνώμη μου, κανε ένα μήνα υπομονή.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εύκολο να το λες αλλά δύσκολο να το πράξεις Σταμάτη. :) Εσύ το έχεις μόνο σε iPad2? Έχεις σοβαρά θέματα με το iOS5?

Έχω δηλώσει udid κατέβασα itunes beta και τώρα κατεβαίνει το ios5 οπότε λίγο δύσκολο να αντέξω στον πειρασμό. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Εύκολο να το λες αλλά δύσκολο να το πράξεις Σταμάτη. :) Εσύ το έχεις μόνο σε iPad2? Έχεις σοβαρά θέματα με το iOS5?

Έχω δηλώσει udid κατέβασα itunes beta και τώρα κατεβαίνει το ios5 οπότε λίγο δύσκολο να αντέξω στον πειρασμό. :)

Εγώ θα έλεγα προχώρα τη διαδικασία, έχω δουλέψει iPhone 4 και iPad 1 με όλες τις beta από την πρώτη μέρα και πλέον και στο iPad 2. Δεν μετάνιωσα λεπτό :)
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω, προτείνετε set up as new ή restore from backup?

Ευχαριστώ valeria και stamatis3133 για τις απαντήσεις σας. :rolleyes:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Ξέχασα να ρωτήσω, προτείνετε set up as new ή restore from backup?

Ευχαριστώ valeria και stamatis3133 για τις απαντήσεις σας. :rolleyes:

Εαν δεν έχεις σημαντικα application data που πρέπει να γίνουν οπωσδήποτε restored κι αν δεν βαριέσαι τη διαδικασία του στησίματος από την αρχή, σίγουρα είναι προτιμότερη η φρέσκια εγκατάσταση.

Εγώ για παράδειγμα δεν μπορώ να κάνω set up as new, γιατί έχω game data που πρέπει να επαναφέρονται κάθε φορά, οπότε το restore from backup είναι μονόδρομος...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την beta4 είστε ευχαριστημένοι στην λειτουργία της για καθημερινή χρήση (κλήσεις, μηνύματα, email, internet, κοινωνικά δίκτυα, κάμερα, διάρκεια μπαταρίας)? Είμαι έτοιμος να την περάσω γι' αυτό και ρωτάω. :)

 

Παίζει θαυμάσια!:)

Βάλε το και θα ξεχάσεις (εάν ποτέ θυμήθηκες βέβαια!) τι θα πει JB !!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίζει θαυμάσια!:)

Βάλε το και θα ξεχάσεις (εάν ποτέ θυμήθηκες βέβαια!) τι θα πει JB !!!:lol::lol::lol:

Αυτα καθεστε και λετε και εχει αρχισει με τρωει μεσα μου να παρω iPhone.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό μήνα.

 

Παίζει θαυμάσια!:)

Βάλε το και θα ξεχάσεις (εάν ποτέ θυμήθηκες βέβαια!) τι θα πει JB !!!:lol::lol::lol:

Από τον καιρό που είχα 3G/3GS έπαζα με jb αλλά σιγά σιγά άρχιζα να συνηθίζω την συσκευή και χωρίς αυτό. Τώρα στο 4άρι μια φορά του έκανα jb για 3 εβδομάδες για να δοκιμάσω το mobilenotifier αλλά από χθες το βράδυ πέρασα το iOS5. Για την ώρα, δεν το έχω λειτουργήσει και πολύ βέβαια, όλα είναι μια χαρά. Πάντως μέχρι να φύγω διακοπές ελπίζω να το δοκιμάσω αρκετά.:)

 

Αυτα καθεστε και λετε και εχει αρχισει με τρωει μεσα μου να παρω iPhone.

Ε ήρθε η ώρα να πάρεις ένα 4άρι ή το επόμενο. Τώρα που έχεις iPad 2 θα κάνουν τρελή παρέα. :p

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση ακόμα: Μερικές φορές κολλάει η οθόνη για 3-4 δευτερόλεπτα μέχρι να επιλέξεις μια συζήτηση από τα Μυνήματα.

 

Επίσης οταν στέλνεις ένα μήνυμα λέει πάνω "Αποστολή 3 από τα 3". Οταν ξαναστείλεις σε 2-3'' ξαναλέει "Αποστολή 3 από τα 3"... δηλαδη οτι να ναι :P

 

Edit: επίσης το ποσοστό της μπαταρίας είναι μια 95% και μετά από επανεκκινηση 98% ..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Με note taker hd που δοκίμασα σήμερα δουλεύει μια χαρά.

 

Στο Note Taker είναι καλύτερη η κατάσταση αλλα όχι νορμαλ. Χρησιμοποιω καθημερινά την εφαρμογη απο τον καιρο που βγήκε και βλέπω την διάφορα.

Δεν είναι όμως μόνο αυτο. Φαίνεται το πρόβλημα στο touch ειδικά στο browsing.

Χρειάζεται πλέον μεγαλύτερη ακρίβεια στο πάτημα για να πας εκει που θες.

 

Δυστυχώς για να επανέλθει κανεις στην 4.3.5 χρειάζεται διαδικασία με tiny umbrella και αλλαγές baseband πράγματα που μπορεί να προξενισουν προβλήματα. Οπότε περιμένω την επόμενη beta για να σιγουρευτώ ότι δεν έχει πρόβλημα η συσκευη μου.

Πάντως όσον αφορά το πρόβλημα του touch, στην Note Plus μου το έχει επιβεβαιώσει και άλλο άτομο. Σ αυτόν μάλιστα κρασαρει κι όλας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Te_Salat εγω που χρησιμοποιω πολυ τον Terra Browser βλεπω λαθη στο touch επισης καποια features οταν παω να τα ενεργοποιησω κρασαρει η εφαρμογη.

 

Ενω ολες οι προεγκατεστημενες εφαρμογες δεν εχουν προβλημα με το touch.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...