Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 794
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέσα σε μια Beta λες να διορθωθούν τοσα «πολλα» μικροπροβληματα;

 

ναι άμε! άλλωστε πιστεύω ότι αρκετά προβλήματα είναι εκεί - άπλα για να υπάρχουν! Δεν ξέρω εάν με πιάνεις!

Link to comment
Share on other sites

ναι άμε! άλλωστε πιστεύω ότι αρκετά προβλήματα είναι εκεί - άπλα για να υπάρχουν! Δεν ξέρω εάν με πιάνεις!

δεν ξερω ρε παιδια ... μονο εμενα εχει τοσα bugs?1ον δεν βλεπω καμια τρελη αλλαγη... και το σαφαρι δεν μου ανιγει...

γιατι να ξεχασουμε τι σιμενει jb με το ιος 5 ?

Edited by galanoss
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια ... μονο εμενα εχει τοσα bugs?1ον δεν βλεπω καμια τρελη αλλαγη... και το σαφαρι δεν μου ανιγει...

γιατι να ξεχασουμε τι σιμενει jb με το ιος 5 ?

 

Δοκίμασε να την ξαναπεράσεις από την αρχή και κάνε setup as new.

Υπάρχουν 2 λόγοι στο γιατί θα πρέπει να ξεχάσεις το JB...

1. Οι περισσότερες λειτουργιές ή tweaks που οι χρήστες ήθελαν, είναι ενσωματωμένες στο iOS5

2. Νομίζω ότι όσο πάει και το JB community αντιμετωπίζει πρόβλημα μιας και οι "τρύπες" του λειτουργικού κλείνουν όλο ενα και περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συγκεκριμένη ημέρα που βγάζει η εταιρεία τις beta; Ποτε εμπειρικά περιμένουμε την επόμενη; (Λογικά στα κοντά)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την ξαναπεράσεις από την αρχή και κάνε setup as new.

Υπάρχουν 2 λόγοι στο γιατί θα πρέπει να ξεχάσεις το JB...

1. Οι περισσότερες λειτουργιές ή tweaks που οι χρήστες ήθελαν, είναι ενσωματωμένες στο iOS5

2. Νομίζω ότι όσο πάει και το JB community αντιμετωπίζει πρόβλημα μιας και οι "τρύπες" του λειτουργικού κλείνουν όλο ενα και περισσότερο.

αν κανω setup as new πως θα εχω παλι τις επαφες μου :S ?

1 δεν νομιζω.... πχ αναφορα στα σμσ ?

2.δεν νομιζω... αφου εχει βγει jb ios5 beta 4 απο redsnow...

Link to comment
Share on other sites

αν κανω setup as new πως θα εχω παλι τις επαφες μου :S ?

1 δεν νομιζω.... πχ αναφορα στα σμσ ?

2.δεν νομιζω... αφου εχει βγει jb ios5 beta 4 απο redsnow...

 

Οι επαφές σου θα ξαναπεράσουν στον εκ νέου sync (θεωρώ ότι τις έχεις σε Outlook ή σε gmail).

1. Αναφορα ακόμα δεν υπάρχει. Εχει βγει όμως μια εφαρμογή που σου κάνει ακριβώς αυτό... Εχει τόσα πολλά features αυτό το τηλέφωνο που το τελευταίο που με νοιάζει είναι η αναφορά μηνύματος... Προσωπικα έχω σταματήσει αρκετά χρόνια τα μηνύματα οπότε δεν μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη.

2. ...tethered φίλε μου...:)

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα διαβάσατε η apple αποφάσισε να σταματήσει όσους ψεύτο-developers βγάζουν λεφτά πουλώντας UDID.

Εσφαλμένα κάποια blog άφησαν στην αρχη να εννοηθεί ότι η apple θα μπλοκάρει όσους έχουν περασμένη την 5 και δεν είναι developer.

Εκτός του ότι δεν είναι πρακτικά δυνατόν να γίνει κάτι τέτοιο, δεν είναι αυτός ο σκοπός της εταιρείας.

Μάλιστα κάποια blogs προετρεπαν σε επιστροφή στην 4.3.3 η 4.3.5 χωρίς να έχουν δοκιμάσει αν γίνεται με την γνωστή παλιά μέθοδο.

Με τις δυο πρώτες beta μπορούσε κάποιος να επιστρέψει. Με την beta 4'επιστρεφεις πολυ δύσκολα μεν, αλλα παραμένει η baseband και η συσκευη δεν βρίσκει δυκτιο.

Γίνεται iPod δηλαδή.

Το δοκίμασα χθες βράδυ.

Πέρασα σ ένα παλιό λάπτοπ με xp την τελευταία επίσημη έκδοση του iTunes και ξεκίνησα προσπαθώντας με την 4.3.5

Δεν την περναγε καν. Σταματούσε και έβγαζε μήνυμα ότι δενμμπορει να γίνει restore.

 

Μετα δοκίμασα με την 4.3.3 Αυτη την φορά ολοκληρώθηκε η διαδικασία βγάζοντας όπως είναι λογικό το error 1013. Στο σημείο αυτο πρέπει να τρέξεις το redsnow σαν να κανεις JB. To έκανα και πέτυχε με την τριτη φορά.

Την πρώτη κόλλησε στην φόρτωση του ram disk, την δεύτερη στην φάση που φόρτωνε τα αρχεία του JB. Την τριτη ολοκληρώθηκε και είχα την συσκευη Jailbrocken αλλα δεν έβρισκε δυκτιο.

Φυσικά ξαναγύρισα στην beta 4 επαναφέροντας το backup που είχα κρατήσει.

 

Το ζήτημα είναι μήπως στην επόμενη beta η apple βρει τροπο να χρειάζεται για την εγκατάσταση της και ο αριθμός του developer.

Δύσκολο βέβαια να γίνει κάτι τέτοιο. Στην χειρότερη θα αναγκαστούμε να παραμείνουμε στην beta 4 ελπίζοντας ότι θα λείξει μετα την άφιξη της επίσημης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όπως θα διαβάσατε η apple αποφάσισε να σταματήσει όσους ψεύτο-developers βγάζουν λεφτά πουλώντας UDID.

Εσφαλμένα κάποια blog άφησαν στην αρχη να εννοηθεί ότι η apple θα μπλοκάρει όσους έχουν περασμένη την 5 και δεν είναι developer.

Εκτός του ότι δεν είναι πρακτικά δυνατόν να γίνει κάτι τέτοιο, δεν είναι αυτός ο σκοπός της εταιρείας.

Μάλιστα κάποια blogs προετρεπαν σε επιστροφή στην 4.3.3 η 4.3.5 χωρίς να έχουν δοκιμάσει αν γίνεται με την γνωστή παλιά μέθοδο.

Με τις δυο πρώτες beta μπορούσε κάποιος να επιστρέψει. Με την beta 4'επιστρεφεις πολυ δύσκολα μεν, αλλα παραμένει η baseband και η συσκευη δεν βρίσκει δυκτιο.

Γίνεται iPod δηλαδή.

Το δοκίμασα χθες βράδυ.

Πέρασα σ ένα παλιό λάπτοπ με xp την τελευταία επίσημη έκδοση του iTunes και ξεκίνησα προσπαθώντας με την 4.3.5

Δεν την περναγε καν. Σταματούσε και έβγαζε μήνυμα ότι δενμμπορει να γίνει restore.

 

Μετα δοκίμασα με την 4.3.3 Αυτη την φορά ολοκληρώθηκε η διαδικασία βγάζοντας όπως είναι λογικό το error 1013. Στο σημείο αυτο πρέπει να τρέξεις το redsnow σαν να κανεις JB. To έκανα και πέτυχε με την τριτη φορά.

Την πρώτη κόλλησε στην φόρτωση του ram disk, την δεύτερη στην φάση που φόρτωνε τα αρχεία του JB. Την τριτη ολοκληρώθηκε και είχα την συσκευη Jailbrocken αλλα δεν έβρισκε δυκτιο.

Φυσικά ξαναγύρισα στην beta 4 επαναφέροντας το backup που είχα κρατήσει.

 

Το ζήτημα είναι μήπως στην επόμενη beta η apple βρει τροπο να χρειάζεται για την εγκατάσταση της και ο αριθμός του developer.

Δύσκολο βέβαια να γίνει κάτι τέτοιο. Στην χειρότερη θα αναγκαστούμε να παραμείνουμε στην beta 4 ελπίζοντας ότι θα λείξει μετα την άφιξη της επίσημης.

 

Εγώ δεν κατάλαβα το πρόβλημα της Apple ποιο είναι; Οτι βγάζει ο άλλος λεφτά; Και στο κάτω κάτω όσοι περισσότεροι τόσο καλύτερο, αφού περισσότερα προβλήματα θα βρεθούν/λυθούν.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Είναι τελικά σίγουρο αυτό, ή έχει να κάνει με το expiration των πρώτων betas?

Τέλεια νέα, έχω φύγει διακοπές χωρίς το mac μου με την beta 4 installed σε iPad και iPhone :p

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη με ΟΤΑ update η beta 5. Κοντευει να κατέβει. Θα σας ενημερώσω.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη με ΟΤΑ update η beta 5. Κοντευει να κατέβει. Θα σας ενημερώσω.

 

Την έβαλα. Εαν βρεις κάτι αξιοσημείωτο πες το :)

 

Θα δειξει ο καιρος εαν σταματησαν τα διαφορα ψιλοbugs ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο iPad είδα βελτίωση η μάλλον δείχνει ότι διορθώθηκε το πρόβλημα στο touch screen. Στο πληκτρολόγιο παρατηρώ κάτι περίεργο. Μόλις πατάς καινο για να συνεχίσεις στην επόμενη λέξη, η προηγούμενη είναι σαν να χωροπηδαει :lol:

Όμως το ευχάριστο είναι ότι επανήλθε η ακρίβεια στο πάτημα της οθόνης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα το πρόβλημα της Apple ποιο είναι; Οτι βγάζει ο άλλος λεφτά; Και στο κάτω κάτω όσοι περισσότεροι τόσο καλύτερο, αφού περισσότερα προβλήματα θα βρεθούν/λυθούν.

 

Το είπε ο Κώστας παραπανω αλλα φαίνεται δεν έγινε κατανοητό.

 

Έχει ανοίξει μια φάμπρικα παραμαγαζα απο κάποιους που πληρώνουν την εγγραφή ως developers χωρίς πολλές φορές να έχουν γράψει ούτε μια γραμμή κώδικα και στη συνέχεια πουλάνε κυρίως απο eBay τους διαθέσιμους κωδικούς που έχουν βγάζοντας (αν δει κανείς τις τιμές της "πιάτσας" περίπου 400% κερδος).

 

Πέρα απο το ανηθικο της υπόθεσης, με αυτο τον τρόπο η beta κυκλοφορεί στα χέρια χρηστών που δεν έχουν πάντα τις απαραίτητες ικανότητες να λειτουργήσουν ένα λογισμικο που δεν είναι ακόμη ώριμο να βγει στην αγορα με αποτέλεσμα να πλήττεται η εικόνα της εταιρείας. Για να μην πούμε καθόλου τις περιπτώσεις που κάποιος μπορει να κάνει ζημιά στη συσκευη και στα δεδομένα του.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτο που ειπα για το πληκτρολόγιο έστρωσε η μάλλον δεν το κάνει πάντα.

Το παράξενο είναι ότι ενώ στο iPhone τώρα αλλα και στην beta 4, πήγα στο updates και αφου με ενημέρωσε ότι υπάρχει νέα έκδοση, περιμένα κανά 20λεπτο να κατέβει, στο iPad που το έκανα πριν λίγο, έλαβα ειδοποίηση για την ύπαρξη της αναβάθμισης και μόλις αποδέχθηκα τους όρους, έκλεισε η συσκευη, και άρχισε να φορτώνει η νέα έκδοση λες και υπήρχε κατεβασμένη. Σε 2 λεπτά είχε γίνει reboot και έτοιμο προς χρήση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο ipad2 Λέει ότι είναι ενημερωμένο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

και έμενα στο iPhone έτσι γράφει...:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε πληρώσει για το UDID σας η είναι απο φίλο developer?

Αν έχει μπλοκαριστει αυτός που σας το δήλωσε ίσως γι αυτο δεν φαίνεται το update.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε πληρώσει για το UDID σας η είναι απο φίλο developer?

Αν έχει μπλοκαριστει αυτός που σας το δήλωσε ίσως γι αυτο δεν φαίνεται το update.

 

Δεν νομίζω ότι είναι αυτό Κώστα. Γενικά διαβάζω υπάρχουν θέματα με διάφορους που δεν εμφανίζεται η αναβάθμιση. Εγώ την πέρασα κανονικά με Mac και μετά restore backup.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι είναι πολυ πιο smooth και πιο γρήγορη.

 

 

---

- Sent from my iPhone -iOS 5 beta using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...