Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά όλα εστρωσαν με το ios5 στο iPhone μου εκτός του wifi που υπεύθυνο είναι το ρουτερ μου και αναγκαζομαι να χρησιμοποιω το MacBook pro σαν hot spot.

 

Χρειάστηκαν κάμποσα reset για να στρωσει και τώρα είναι όλα ένταξη. Μέχρι και backup στο iCloud εκανα.

Για μενα το μεγαλύτερο πρόβλημα του ios5 είναι η υψηλη κατανάλωση και η αύξηση της θερμοκρασίας.

Χθες βράδυ σε 7 ώρες αναμονής με wifi κλειστο αλλα όλα τα αλλα ανοικτά είχα 26% απώλεια.

Τρεις φορές πάνω απο το κανονικό με την 4.3.3

Σημειωτέον ότι το mail μου το έχω στο manual, αφου παίρνω ειδοποιησεις απο το Boxcar για τα νέα mail. Οπότε δεν υπάρχει κατανάλωση απο ψάξιμο στον σερβερ της google.

 

Νομίζω ότι η apple πρέπει να βρει λύσεις σ αυτο το πρόβλημα. Οι οποίες όμως δεν θα είναι εις βάρος της ταχύτητας η των δυνατοτήτων.

 

Ποια είναι τα δικα σας συμπεράσματα απο την ως τώρα χρήση του ios5?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 794
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ειναι τυχαίο που η apple είπε οτι το ios5 θα κυκλοφορήσει τον Σεπτέμβριο και προς το παρόν είναι ΜΟΝΟ για develop... , Εδω δεν ειναι htc και android να δοκιμαζει ο απλος χρηστης ... Το τονίζω γιατί οι απλοί χρήστες επηρεάζονται , ψάχνουν να αγοράσουν άδειες dev κλπ κλπ

Αφήστε και όταν η apple to δώσει θα το χαρούμε όλοι μαζί

Προς το παρόν ... ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΝ .. ας το κάνουν

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τυχαίο που η apple είπε οτι το ios5 θα κυκλοφορήσει τον Σεπτέμβριο και προς το παρόν είναι ΜΟΝΟ για develop... , Εδω δεν ειναι htc και android να δοκιμαζει ο απλος χρηστης ... Το τονίζω γιατί οι απλοί χρήστες επηρεάζονται , ψάχνουν να αγοράσουν άδειες dev κλπ κλπ

Αφήστε και όταν η apple to δώσει θα το χαρούμε όλοι μαζί

Προς το παρόν ... ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΝ .. ας το κάνουν

 

Δεν υπάρχει ταλαιπωρία Μαριε. Απλα δεν το κανεις σε συσκευη που έχεις για σημαντικές επαγγελματικές λειτουργίες.

Στο iPad μου δεν την πέρασα γιατί έχω αρχεία που δεν μπορω να χάσω και να αντικαταστησω.

 

Το σίγουρο είναι ότι για μένα με το iOS 5 τελειώνει το θέμα JB.

Αυτα που χρειάζομαι τα κάνω. Ίσως για 2-3 πραγματάκια να απαιτούνται μερικά κλικ παραπάνω, αλλα δεν χρησιμοποιω πια το τηλέφωνο σαν λάπτοπ.

 

Χρειάζομαι κάποια αρχεία που κάποιες φορές πρέπει να σταλούν επειγόντως με mail σε ακατάλληλες ώρες που δεν είμαι στο γραφείο η στο σπίτι. Γίνεται πλέον πιο άνετα απ ότι το εκανα πριν.

 

Eπιτελους μπορω να κάνω άνετο browsing ακόμα και σε portrait. Άρα δεν χρειάζομαι μεγαλύτερη οθόνη.

Γενικα ελάχιστα πράγματα μου λείπουν τα οποία είναι λιγότερο σημαντικά απο ένα μόνιμα καλοστημενο iPhone.

 

Επίσης με το ios5 θα σκεφτώ πολυ αν θα προχωρήσω στην αγορα του επόμενου iPhone, η θα περιμένω το μεθεπομενο.

Αν παραμείνει το ίδιο εξωτερικά, δεν θα το αλλάξω.

 

EDIT:

Τελικά βρήκα την αιτία της δραματικής μείωσης της αυτονομίας.

Δυστυχώς είναι οι υπηρεσίες του iCloud και κυρίως το mail@me.com το οποίο είναι καταστροφή σ αυτο το ζήτημα.

Δεν ξέρω αν και πως μπορει να αντιπετοπισει η apple την adroidοποίηση της αυτονομίας του iPhone. :)

Το βλέπω δύσκολο όταν πρέπει να είναι ανοικτά όλα αυτα που συχγρονιζουν σε όλες τις iOS συσκευές μας email, επαφές, ημερολόγια, υπομνησεις, σημειώσεις

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή λειτουργεί συνεχώς σε debug mode οπότε είναι λογική και η υπερθέρμανση και η παραπάνω κατανάλωση μπαταρίας.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα εστρωσαν με το ios5 στο iPhone μου εκτός του wifi που υπεύθυνο είναι το ρουτερ μου και αναγκαζομαι να χρησιμοποιω το MacBook pro σαν hot spot.

 

Χρειάστηκαν κάμποσα reset για να στρωσει και τώρα είναι όλα ένταξη. Μέχρι και backup στο iCloud εκανα.

Για μενα το μεγαλύτερο πρόβλημα του ios5 είναι η υψηλη κατανάλωση και η αύξηση της θερμοκρασίας.

Χθες βράδυ σε 7 ώρες αναμονής με wifi κλειστο αλλα όλα τα αλλα ανοικτά είχα 26% απώλεια.

Τρεις φορές πάνω απο το κανονικό με την 4.3.3

Σημειωτέον ότι το mail μου το έχω στο manual, αφου παίρνω ειδοποιησεις απο το Boxcar για τα νέα mail. Οπότε δεν υπάρχει κατανάλωση απο ψάξιμο στον σερβερ της google.

 

Νομίζω ότι η apple πρέπει να βρει λύσεις σ αυτο το πρόβλημα. Οι οποίες όμως δεν θα είναι εις βάρος της ταχύτητας η των δυνατοτήτων.

 

Ποια είναι τα δικα σας συμπεράσματα απο την ως τώρα χρήση του ios5?

 

Λοιπόν, μετά από περίπου μια εβδομάδα συμβίωσής με το iOS 5 στο iPhone 4 έχω να παρατηρήσω τα παρακάτω...

 

+ Notification System

+ Γρήγορη πρόσβαση στη φωτογραφική μηχανή

+ Ενσωματωμένο Twitter

+ iCloud integration με online backup

+ iMessages (αν και δεν το εχω δοκιμάσει ακόμα)

+ Picture Editor

 

αυτά είναι πάνω/κάτω και οι νέες καινοτομίες του iOS 5. Είμαι σίγουρος ότι θα δούμε πολλές ακόμα μέχρι το τελικό λανσάρισμα.

 

- Μπαταρία (θέλει δουλειά ακόμα!)

- Έχει κάποια bugs (λογικό είναι μιας και είναι beta1)

 

Προσωπικά το βρίσκω πλήρως λειτουργικό για everyday χρήση και θα παραμείνω στην beta1 - περιμένοντας την beta 2 σύντομα.

Στο iPad γύρισα σε 4.3.3, μιας και το θέμα αυτονομίας και μπαταρίας ήταν πιο μεγάλο + πιο πολλά κωλύματα στο μενού :cry:

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έχεις ενεργοποιημενα στο iCloud όλα εκτός φωτο και δεν σου πίνει την μπαταρία?

 

Εγω πριν λίγο εκλεισα τα πάντα για να με φτάσει η μπαταρία μέχρι να γυρίσω σπίτι. Έπεσε στο 19% μετα απο 13 ώρες χρήσης απο τις οποίες τις 7 ήταν σε sleep αλλα και τις υπόλοιπες η χρήση ήταν ελάχιστη.

Μίλησα 7-8 στο skype και κόντεψε να πάρει φωτιά.

 

Μόλις γυρίσω σπίτι θα επανέλθω στην 4.3.3 γιατί ναι μεν δεν έχω πολλα προβλήματα απο bugs αλλα η μπαταρία δεν τα βγάζει πέρα και με φοβίζει η υπερθέρμανση. Ειδικά τώρα που εδω έχουμε αρχίσει τα 35αρια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@geovass

 

Όταν λες πλήρως λειτουργικό, φαντάζομαι ότι έχεις λογαριασμό προγραμματιστή και είσαι "νόμιμος".

Εγώ που δοκίμασα το κόλπο του 16χρονου από το gizmodo, για ενεργοποίηση, δεν είχα την λειτουργία τηλεφώνου και αλλά καθημερινά. Βέβαια, δεν αναβάθμισα το iTunes σε 10.5 beta.

Άραγε να είναι αυτό το βήμα που χρειαζόταν επιπλέον;

Περισσότερο καίγομαι για το twitter.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έχεις ενεργοποιημενα στο iCloud όλα εκτός φωτο και δεν σου πίνει την μπαταρία?

 

Εγω πριν λίγο εκλεισα τα πάντα για να με φτάσει η μπαταρία μέχρι να γυρίσω σπίτι. Έπεσε στο 19% μετα απο 13 ώρες χρήσης απο τις οποίες τις 7 ήταν σε sleep αλλα και τις υπόλοιπες η χρήση ήταν ελάχιστη.

Μίλησα 7-8 στο skype και κόντεψε να πάρει φωτιά.

 

Μόλις γυρίσω σπίτι θα επανέλθω στην 4.3.3 γιατί ναι μεν δεν έχω πολλα προβλήματα απο bugs αλλα η μπαταρία δεν τα βγάζει πέρα και με φοβίζει η υπερθέρμανση. Ειδικά τώρα που εδω έχουμε αρχίσει τα 35αρια.

 

Οχι, το iCloud το εχω ανενεργό (το online backup μονο εχω αφήσει). H μπαταρία πίνει αρκετά σε γενικές γραμμές, αλλά με λίγο προσοχή είσαι ΟΚ.

Το βραδυ με ολα κλειστα, πεφτει 6-8%. Για beta ειναι ΟΚ.

Εαν δεν εχεις 3G και WIFI - και το λειτουργείς χωρίς DATA. η αυτονομία είναι πολύ καλή. Μια φουλ μέρα χρήσης ας δίκτυο εξωτερικού (ΟΧΙ 3G) μου κατανάλωνε περίπου στα 35% - 40%.

 

@geovass

 

Όταν λες πλήρως λειτουργικό, φαντάζομαι ότι έχεις λογαριασμό προγραμματιστή και είσαι "νόμιμος".

Εγώ που δοκίμασα το κόλπο του 16χρονου από το gizmodo, για ενεργοποίηση, δεν είχα την λειτουργία τηλεφώνου και αλλά καθημερινά. Βέβαια, δεν αναβάθμισα το iTunes σε 10.5 beta.

Άραγε να είναι αυτό το βήμα που χρειαζόταν επιπλέον;

Περισσότερο καίγομαι για το twitter.

 

Ναι, εχω registered συσκευή και παίζουν ολα (data, φωνη, κλπ). Η μεσοβέζικη λύση απο τον 16χρονο ηταν καθαρά για iPod και μονο.

Θα έλεγα να περιμένεις να "καούμε" εμεις πρώτα με τις beta εκδόσεις και να περιμένεις την Final σε λιγους μηνες.

Πιστεψε με, αξιζει:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Εδώ θα είμαι να διαβάζω όσα νέα πράματα ανακαλύπτετε.

 

Όταν δοκίμασα και την έβαλα πάντως, έλυσα μια απορία μου: μέσω της αναζήτησης στις επαφές, δεν βρίσκει στοιχεία πέρα από όνομα, επώνυμο και εταιρία.

Ήλπιζα ότι θα το αλλάζανε.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Εδώ θα είμαι να διαβάζω όσα νέα πράματα ανακαλύπτετε.

 

Όταν δοκίμασα και την έβαλα πάντως, έλυσα μια απορία μου: μέσω της αναζήτησης στις επαφές, δεν βρίσκει στοιχεία πέρα από όνομα, επώνυμο και εταιρία.

Ήλπιζα ότι θα το αλλάζανε.

Υπαρχουν και προγραμματα που το κανουν αυτο. Φανταζομαι το ξερεις, για να μην βγαινουμε εκτος θεματος.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο θα την κρατήσω ακόμα μια μέρα με κλειστό τον συγχρονισμό στο icloud.

Ήδη καμία ώρα που το δοκιμαζω έτσι βλέπω μεγάλη διάφορα σε κατανάλωση και θερμοκρασία.

Πάντως εγώ το φοβάμαι αυτό το θέμα με το icloud. Δεν ξέρω πως θα τα καταφέρουν να μειώσουν την κατανάλωση όταν έχεις κάτι σε μόνιμη

διεργασια να συγχρονιζει ότι κι αν κανεις στο τηλέφωνο.

Έχω τις αμφιβολίες μου.

Σε ημερήσια χρήση δεν κλεινω ποτέ data, wifi, 3G, BT για κανένα λόγο. Δεν έχει νόημα ένα smartphone χωρίς αυτά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση! Εσεις που εχετε το 5αρι και λετε για icloud backup εχετε και το αντιστοιχο application στο pc ή mac;

 

Επισης το icloud ειναι πληρως λειτουργικο τωρα στην beta;

 

Ευχαριστω!

Επισης εγω περα απο 2-3 bug και φυσικα στην καταναλωση δεν εχω θεμα! Βασικα ακομα και με την καταναλωση δεν εχω υπερβολικη περισσοτερη απο οτι στην 4.3.3(jb)! Χθες το βραδυ wifi on location on notifications on και data,3g off εχασα 8% σε 13 ωρες(καλα ειναι για beta1)! Φυσικα οταν ειμαι εκτος σπιτιου με data και 3g on και περιστασιακα wifi οπου υπαρχει ειναι ψιλο-πικρα, δηλαδη με βγαζει 1,5-2 μερες ενω με 4.3.3 μπορει να εβγαζα και 3,5

Edited by Gianniskaz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση! Εσεις που εχετε το 5αρι και λετε για icloud backup εχετε και το αντιστοιχο application στο pc ή mac;

 

Επισης το icloud ειναι πληρως λειτουργικο τωρα στην beta;

 

Ευχαριστω!

Επισης εγω περα απο 2-3 bug και φυσικα στην καταναλωση δεν εχω θεμα! Βασικα ακομα και με την καταναλωση δεν εχω υπερβολικη περισσοτερη απο οτι στην 4.3.3(jb)! Χθες το βραδυ wifi on location on notifications on και data,3g off εχασα 8% σε 13 ωρες(καλα ειναι για beta1)! Φυσικα οταν ειμαι εκτος σπιτιου με data και 3g on και περιστασιακα wifi οπου υπαρχει ειναι ψιλο-πικρα, δηλαδη με βγαζει 1,5-2 μερες ενω με 4.3.3 μπορει να εβγαζα και 3,5

Υπάρχει η beta έκδοση του iCloud για Mac σκοπεύω να την εγκαταστησω τις επόμενες μέρες.

Το σίγουρο είναι ότι όταν ενεργοποιησεις το iCloud στο iPhone, μεταφέρονται τα data απο ότι έχεις επιλέξει να συγχρονιζει.

Το λέω με σιγουριά γιατί όταν επεχειρησα να απενεργοποιησω τον συγχρονισμο των επαφών, με ρώτησε αν θέλω να διατηρηθούν στο iPhone. Κατόπιν που το ενεργοποιησα ξανα, με ρώτησε αν θέλω να γίνει συσχετισμός μεταξύ αυτών που βρίσκονται στο τηλέφωνο και αυτές στο iCloud. Τοιδιο έγινε και με το ημερολόγιο.

 

Τώρα για την μπαταρία τίποτα δεν ειναι σίγουρο τελικά. Ενω στην προηγούμενη φόρτιση σε 13 ώρες καταναλωσε 80%, τώρα με την δεύτερη έχω φυσιολογική κατανάλωση.

 

Beta είναι, ίσως κάποιο confing μου δημιούργησε τις μεγάλες απώλειες. Το θεωρω πιθανο εξ αιτιας και της μεγαλυτερης θερμοκρασιας. Θα το τσεκαρω και σήμερα. Μέχρι τώρα σε δυο ώρες με όλα ανοικτά έχει χάσει 2% αλλα όχι σε sleep mode αφου ασχολήθηκα μαζι του..

 

 

EDIT

Όντως υπήρξε κάποιο πρόβλημα για την συμπεριφορά της μπαταρίας προχθές.

Το προηγούμενο βράδυ έχασα μόλις 7% σε 7 ώρες.

Μοναδικη διάφορα κάποιες εφαρμογές που δεν είχα κλείσει όπως το Viber το οποίο δεν συνηθιζω να κλεινω ποτε. Δεν ξέρω αν οφείλεται σ αυτο και δεν το νομίζω.

Όμως σίγουρα κάτι δεν πήγαινε καλα στην συσκευη.

 

Θα συνεχίσω να το παρακολουθώ και θα ενημερώνω.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οντως η ματαρια εχει μια περιεργη συμπεριφορα!

Τωρα οσον αφορα το icloud και εμενα τα ιδια κανει αλλα δεν ηξερα αν οντως λειτουργει, παντως ευχαριστω για την πληροφορια! Το icloud beta το εχεις βρει απο links 3ον ή απο την apple; Γιατι εγω που ψαχνω την beta για τα windows δεν μπορω να το βρω. :(

Link to comment
Share on other sites

I Cloud ´εχετε ως developer?

 

Το iPhone μου είναι δηλομενο σαν συσκευη developer απο φίλο. Το είχε κάνει απο τον καιρο της beta 4.2

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το iCloud beta το εχω στήσει στο Lion. Δεν το εχω δουλεψει πολυ για να πω λεπτομεριες.

Επίσης για όποιον δεν το ξέρει η iOS 5 beta 1 λήγει 4 Αυγούστου... Αυτο σημαίνει οτι η επόμενη beta, θα βγει ΠΡΙΝ απο τη; 4 Αυγούστου.

Link to comment
Share on other sites

Αφου άντεξε η μπαταρία στην σημερινή χρήση και έφυγα απο το γραφείο με 45%, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Κάποια προβλήματα στην δουλεια, με ανάγκασαν στην πιο βαρια χρήση που έχω κάνει τελευταία.

Εκτός απο ομιλία που ήταν το πιο ανώδυνο, είχα πολλές λειψεις φωτογραφιών, βιντεος, επεξεργασία φωτο και αποστολη με mail σε πραγματικό μέγεθος και uploading των βίντεο.

Εκανα μια 20λεπτη βιντεοκληση στο skype, έγραψα καμία 10αρια mail που περιείχαν τις φωτογραφίες. Γενικα δεν έφυγε απο τα χέρια μου όλη μέρα.

 

Δεν ζεσταθηκε υπεβολικα σε καμία περίπτωση. Αυτο επιβεβαιώνει την ύπαρξη καποιου προβληματος χθες που πιθανώς προκλήθηκε απο κάποια εφαρμογη.

 

Έτσι μάλιστα είναι μια beta που μπορει να χρησιμοποιηθεί καθημερινά.

Αν είχαν προσθέσει κάτι σαν το sbsetiings θα ήταν τέλεια η 5. Βασικά η ρύθμιση του blue tooth είναι σε λάθος σημείο και συνεχίζουν να την αφήνουν εκει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η beta έκδοση του iCloud για Mac σκοπεύω να την εγκαταστησω τις επόμενες μέρες.

Το σίγουρο είναι ότι όταν ενεργοποιησεις το iCloud στο iPhone, μεταφέρονται τα data απο ότι έχεις επιλέξει να συγχρονιζει.

Το λέω με σιγουριά γιατί όταν επεχειρησα να απενεργοποιησω τον συγχρονισμο των επαφών, με ρώτησε αν θέλω να διατηρηθούν στο iPhone. Κατόπιν που το ενεργοποιησα ξανα, με ρώτησε αν θέλω να γίνει συσχετισμός μεταξύ αυτών που βρίσκονται στο τηλέφωνο και αυτές στο iCloud. Τοιδιο έγινε και με το ημερολόγιο.

 

Τώρα για την μπαταρία τίποτα δεν ειναι σίγουρο τελικά. Ενω στην προηγούμενη φόρτιση σε 13 ώρες καταναλωσε 80%, τώρα με την δεύτερη έχω φυσιολογική κατανάλωση.

 

Beta είναι, ίσως κάποιο confing μου δημιούργησε τις μεγάλες απώλειες. Το θεωρω πιθανο εξ αιτιας και της μεγαλυτερης θερμοκρασιας. Θα το τσεκαρω και σήμερα. Μέχρι τώρα σε δυο ώρες με όλα ανοικτά έχει χάσει 2% αλλα όχι σε sleep mode αφου ασχολήθηκα μαζι του..

 

 

EDIT

Όντως υπήρξε κάποιο πρόβλημα για την συμπεριφορά της μπαταρίας προχθές.

Το προηγούμενο βράδυ έχασα μόλις 7% σε 7 ώρες.

Μοναδικη διάφορα κάποιες εφαρμογές που δεν είχα κλείσει όπως το Viber το οποίο δεν συνηθιζω να κλεινω ποτε. Δεν ξέρω αν οφείλεται σ αυτο και δεν το νομίζω.

Όμως σίγουρα κάτι δεν πήγαινε καλα στην συσκευη.

 

Θα συνεχίσω να το παρακολουθώ και θα ενημερώνω.

 

Μπαταρία;

http://tapatalk.com/mu/5e44490f-25e3-f3ba.jpg

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

το iCloud beta το εχω στήσει στο Lion. Δεν το εχω δουλεψει πολυ για να πω λεπτομεριες.

Επίσης για όποιον δεν το ξέρει η iOS 5 beta 1 λήγει 4 Αυγούστου... Αυτο σημαίνει οτι η επόμενη beta, θα βγει ΠΡΙΝ απο τη; 4 Αυγούστου.

 

Φιλε μου να φανταστω οτι αφου θα ΄λήξει' θα συνεχισει να ειναι λειτουργικο το τηλεφωνο χωρις την beta 2 πανω ετσι; :X :X

Γιατι θα ειμαι διακοπες εκεινη την περιοδο! :O

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να φανταστω οτι αφου θα ΄λήξει' θα συνεχισει να ειναι λειτουργικο το τηλεφωνο χωρις την beta 2 πανω ετσι; :X :X

Γιατι θα ειμαι διακοπες εκεινη την περιοδο! :O

 

χλωμό το κόβω...:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να φανταστω οτι αφου θα ΄λήξει' θα συνεχισει να ειναι λειτουργικο το τηλεφωνο χωρις την beta 2 πανω ετσι; :X :X

Γιατι θα ειμαι διακοπες εκεινη την περιοδο! :O

 

Οχι δεν θα είναι για κανένα λόγο λειτουργικό. Θα πρέπει να κανείς update στην 5.0beta 2 για να ξαναέχεις λειτουργικό τηλέφωνο με τά την ημερομηνία αυτή.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

χλωμό το κόβω...:)

 

Οχι δεν θα είναι για κανένα λόγο λειτουργικό. Θα πρέπει να κανείς update στην 5.0beta 2 για να ξαναέχεις λειτουργικό τηλέφωνο με τά την ημερομηνία αυτή.

 

Όντως; Καλο και αυτο! Ενα ενα τα μαθαινουμε! :):):)

Link to comment
Share on other sites

το iCloud beta το εχω στήσει στο Lion. Δεν το εχω δουλεψει πολυ για να πω λεπτομεριες.

Επίσης για όποιον δεν το ξέρει η iOS 5 beta 1 λήγει 4 Αυγούστου... Αυτο σημαίνει οτι η επόμενη beta, θα βγει ΠΡΙΝ απο τη; 4 Αυγούστου.

 

 

Η επόμενη Beta θα βγει λογικά την επόμενη εβδομάδα.

Συνήθως κάθε 2 εβδομάδες έχουμε και μια καινούργια.

Μόλις λήξει η beta το κινητό παύει να λειτουργεί και θέλει restore.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος χρησιμοποιήσει το iCloud που υπάρχει στο iTunes? Δουλεύει;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...