Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

: D Thanks. Please come onto live chat in the afternoon your time, I'm going fishing in the morning and won't be back until late afternoon.

Thanks Meletis

Τι έγινε. Για σήμερα δεν μου είπες ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μελετη άλλο το δικό μας απόγευμα και άλλο το δικό τους...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρια απο sweden post? Εκανα μια παραγγελια απο lightake πριν 10 μερες και εχει 8 μερες που μου δωσαν tracking number απο sweden post αλλα δεν εμφανιζεται πουθενα. Ειναι φυσιολογικο? Τους εστειλα μειλ και μου ειπαν να περιμενω λιγες μερες ακομα και θα εμφανιστει. Το εχω για αξιοπιστο μαγαζι αλλα ανησυχω.
Link to comment
Share on other sites

Μελετη άλλο το δικό μας απόγευμα και άλλο το δικό τους...

Μάλλον έχεις δίκιο Νομίζω Είναι 6 ώρες μπροστά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για το pandawill τι εντυπωσεις εχετε? παραγγειλαμε 3 ατομα απο κει στον 1ο κυλαει κανονικα η παραγγελια στον δευτερο αφου πληρωσε κλπ δεν υπηρχε παραγγελια στο ιστορικο του και μετα απο πολλα mail του στειλαν τον κωδικο και tracking number, εγω παρειγειλα 2 tablet pippo s3 και αφου μετα απο 5 μερες δεν ειχα παρει tracking number μιλησα με το site και μου παν οτι δεν εχουν αλλο στοκ και σε 5 μερες θα εχουν για να στειλουν η αληθεια ειναι οτι και οι 3 ημαστε με το χερι στο despute απο το paypal λιγο πριν περασουν οι 45 μερες..

 

παραθετω και αυτο με τα χειροτερα σχολια για το site

 

http://www.resellerratings.com/store/Pandawill

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για το pandawill τι εντυπωσεις εχετε? παραγγειλαμε 3 ατομα απο κει στον 1ο κυλαει κανονικα η παραγγελια στον δευτερο αφου πληρωσε κλπ δεν υπηρχε παραγγελια στο ιστορικο του και μετα απο πολλα mail του στειλαν τον κωδικο και tracking number, εγω παρειγειλα 2 tablet pippo s3 και αφου μετα απο 5 μερες δεν ειχα παρει tracking number μιλησα με το site και μου παν οτι δεν εχουν αλλο στοκ και σε 5 μερες θα εχουν για να στειλουν η αληθεια ειναι οτι και οι 3 ημαστε με το χερι στο despute απο το paypal λιγο πριν περασουν οι 45 μερες..

 

παραθετω και αυτο με τα χειροτερα σχολια για το site

 

http://www.resellerratings.com/store/Pandawill

είχα κανει πολλες παραγγελίες απ αυτούς. Γενικά αν έχουν στοκ, ειναι οκ, αλλά αν δεν έχουν, και δεν τους στειλεις εσύ, σ ενημερώνουν μετά απο καμιά βδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για το pandawill τι εντυπωσεις εχετε? παραγγειλαμε 3 ατομα απο κει στον 1ο κυλαει κανονικα η παραγγελια στον δευτερο αφου πληρωσε κλπ δεν υπηρχε παραγγελια στο ιστορικο του και μετα απο πολλα mail του στειλαν τον κωδικο και tracking number, εγω παρειγειλα 2 tablet pippo s3 και αφου μετα απο 5 μερες δεν ειχα παρει tracking number μιλησα με το site και μου παν οτι δεν εχουν αλλο στοκ και σε 5 μερες θα εχουν για να στειλουν η αληθεια ειναι οτι και οι 3 ημαστε με το χερι στο despute απο το paypal λιγο πριν περασουν οι 45 μερες..

 

παραθετω και αυτο με τα χειροτερα σχολια για το site

 

http://www.resellerratings.com/store/Pandawill

 

Έχουν πολύ κακή εξυπηρέτηση, δεν υπάρχει οργάνωση, δεν απαντάνε στα μηνύματα ή ακόμα χειρότερα δεν παραλαμβάνουν καθόλου κάποια μηνύματα.

Για μένα είναι από τα χειρότερα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον ήσουν ευχαριστημένος?

 

Έχουν πολύ κακή εξυπηρέτηση, δεν υπάρχει οργάνωση, δεν απαντάνε στα μηνύματα ή ακόμα χειρότερα δεν παραλαμβάνουν καθόλου κάποια μηνύματα.

Για μένα είναι από τα χειρότερα μαγαζιά.

Σε μένα απαντούσαν την ίδια μέρα, είχαν καλή εξυπηρέτηση, κι άμεσα refund αν δεν είχαν στοκ, μόλις το ζήταγα. Γενικά, αν δεν είχαν καθυστερήσεις, και έλεγαν αμέσως ότι δεν έχουν στοκ χωρίς να ρωτησεις, θα τους πρότεινα. Πλέον αν θελήσω κατι κι έχουν καλύτερη τιμή, ρωτάω πριν κάνω παραγγελία και μου απαντάνε αμέσως. Συνήθως όμως λένε ότι δεν έχουν στοκ, και να περιμένω μια βδομάδα, οπότε δεν στο προτείνω

Link to comment
Share on other sites

Μελετη άλλο το δικό μας απόγευμα και άλλο το δικό τους...

 

 

 

Μάλλον έχεις δίκιο Νομίζω Είναι 6 ώρες μπροστά

 

Δεν ξέρω αν το προσέξατε και οι 2, αλλά έγραψε ο Jamie "afternoon in your time".

Οπότε εννοούσε απόγευμα σε ώρες Ελλάδας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σωστά έχεις δίκιο έτσι γραφει το δικό μας απόγευμα δεν ήτανε ένταξη πάντως στο ραντεβού του θα προσπαθήσω αύριο πάλι όλο στον kelli πέφτω και δεν μου αρέσει

 

για να λέμε όμως και τα καλά όπως είπανε παραπάνω, σήμερα παρέλαβα το Ainol Novo 10 Hero Android 4.1 Jelly Bean δεν το κράτησα πολύ στα χερια μου γιατί το παρέδωσα στον φίλο που το παρήγγειλε, καταπληκτικό tablet πάντως και ποιότητα , άλλο θέλω να πω όμως, έχουνε μείωση πολύ τους χρόνους παράδοσης είναι καταπληκτικό ποσο γρήγορα ήρθε παραθέτω πιο κάτω τους χρόνους αγοράς και παράδοσης , αγγίζουνε ευρωπαϊκά μαγαζιά σίγουρα τα στέλνουνε από κίνα?????? με singpost έγινε η μεταφορά.........2013-01-19 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

2013-01-20 Despatched to overseas (Country code: GR)

2013-01-24 Arrived at overseas (Country code: GR)

[Greece] Country/Area Postal Records

2013-01-24 15:39:02 Αντικείμενα σε Συσκευασία, Location:ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

2013-01-24 15:43:06 Αποστολή Συσκευασίας, Location:ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

2013-01-25 03:35:22 Αντικείμενα σε Συσκευασία, Location:Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

2013-01-25 03:41:59 Αποστολή Συσκευασίας, Location:Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Edited by Frontier
Link to comment
Share on other sites

Στα μυνηματα ειχα αμεσες απαντησεις.. το θεμα ειναι εαν θα εχω παραλαβη

πριν παραγγείλεις ρώτα αν έχουν αυτό που θες

Hyundai Rock X

Link to comment
Share on other sites

ποιο τάμπλετ;

Καλύτερα singapore επέλεξε. Ο χρόνος που κάνει είναι λίγες μέρες παραπάνω απ το EMS, ή και ίδιος, και δεν αξίζει να πληρώσεις 10€ παραπάνω και να χεις κ πιθανές καθυστερήσεις στο τελωνείο λόγω ανευθυνότητας των ελτα

 

Ainol 7 venus. Γιατι ειναι πιστη αντιγραφη του nexus εμφανισιακα(και κατεμε πανεμορφο),γιατι εχει ιδανικη οθονη για εμενα(1280x800 IPS),γιατι ειναι παμφθηνο,γιατι ειναι ολοκαινουργιο,γιατι δεν το εχει κανεις στο site και εχει πλακα να ειμαι πειραματοζωο, και ασε τους 2 παραπανω πυρηνες να κοιμουνται..who cares..104 ευρω και 6 η singapore 110.

 

Με singapore λοιπον μου λες οτι εχω λιγοτερες πιθανοτητες για εμπλοκες,ας κανει παραπανω?Και σχετικα με το "gift" ή "below 50" να το ζητησω ή δεν παιζει τον παραμικρο ρολο με singapore?(οχι πως θα μου δωσουν και πολυ σημασια αν το ζητησω αλλα λεμε τωρα.. :p)

Edited by spermnator
Link to comment
Share on other sites

Guest iPadAlternative
για να λέμε όμως και τα καλά όπως είπανε παραπάνω, σήμερα παρέλαβα το Ainol Novo 10 Hero Android 4.1 Jelly Bean δεν το κράτησα πολύ στα χερια μου γιατί το παρέδωσα στον φίλο που το παρήγγειλε, καταπληκτικό tablet πάντως και ποιότητα , άλλο θέλω να πω όμως, έχουνε μείωση πολύ τους χρόνους παράδοσης είναι καταπληκτικό ποσο γρήγορα ήρθε παραθέτω πιο κάτω τους χρόνους αγοράς και παράδοσης , αγγίζουνε ευρωπαϊκά μαγαζιά σίγουρα τα στέλνουνε από κίνα?????? με singpost έγινε η μεταφορά.........2013-01-19 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

2013-01-20 Despatched to overseas (Country code: GR)

2013-01-24 Arrived at overseas (Country code: GR)

[Greece] Country/Area Postal Records

2013-01-24 15:39:02 Αντικείμενα σε Συσκευασία, Location:ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

2013-01-24 15:43:06 Αποστολή Συσκευασίας, Location:ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

2013-01-25 03:35:22 Αντικείμενα σε Συσκευασία, Location:Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

2013-01-25 03:41:59 Αποστολή Συσκευασίας, Location:Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

Hi Meletis,

sorry I went fishing yesterday. I caught 1 fish and wanted more so I stayed there all day but with no more luck! I'm here any time today for you, thanks and see you later.

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται καλη επιλογη ειδικα σε συγκριση με το fire. Οι διαφορες τους ειναι η μικροτερη μπαταρια του venus ο τετραπυρηνος επεξεργαστης και το οτι δεν βλεπω αν εχει bluetooth τουλαχιστον στο ainol-store που κοιταξα δεν αναφερει κατι. Κατα τα αλλα σιγουρα θα το καταευχαριστηθεις μιας και ειναι πολυ βολικο και αξιοπιστο.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται καλη επιλογη ειδικα σε συγκριση με το fire. Οι διαφορες τους ειναι η μικροτερη μπαταρια του venus ο τετραπυρηνος επεξεργαστης και το οτι δεν βλεπω αν εχει bluetooth τουλαχιστον στο ainol-store που κοιταξα δεν αναφερει κατι. Κατα τα αλλα σιγουρα θα το καταευχαριστηθεις μιας και ειναι πολυ βολικο και αξιοπιστο.

 

Το fire είναι καλύτερο φίλε μου... Διπύρηνο μεν αλλά με αξιοπρεπέστατη GPU,δεν κοιτάμε μόνο πυρήνες όταν ψωνίζουμε παιδιά...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το fire είναι καλύτερο φίλε μου... Διπύρηνο μεν αλλά με αξιοπρεπέστατη GPU,δεν κοιτάμε μόνο πυρήνες όταν ψωνίζουμε παιδιά...

 

Συμφωνω. Εγω το fire το παρελαβα την προηγουμενη εβδομαδα και μονο καλα λογια εχω να πω. Υπαρχει ομως και η χρηματικη διαφορα στη μεση. Επισης μπορει καποιος ναμου εξηγησει ποια εινι η διαφορα του fire απο το flame και γιατι στο ainol-store τα εχει ως διαφορετικα μοντελα; νομιζα πως ειναι ακριβως τα ιδια.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Εγω το fire το παρελαβα την προηγουμενη εβδομαδα και μονο καλα λογια εχω να πω. Υπαρχει ομως και η χρηματικη διαφορα στη μεση. Επισης μπορει καποιος ναμου εξηγησει ποια εινι η διαφορα του fire απο το flame και γιατι στο ainol-store τα εχει ως διαφορετικα μοντελα; νομιζα πως ειναι ακριβως τα ιδια.

 

 

Τα ίδια είναι και απο οσο ξερω,αλλάζει το όνομα στην ευρωπαϊκή έκδοση αν θυμάμαι καλα.

 

Εδώ ο λόγος που πρέπει να αποφεύγεται αυτό το Soc,που από οτι φαίνεται δεν είναι καν Α9 αλλά Α5.

Μια και δεν θα το μάθουμε ποτέ όμως αν κάποιος δεν δοκιμάσει,και αφού όπως είπε θέλει να γίνει "πειραματόζωο" ας γίνει για να δούμε και εμείς τι παίζει :D

 

http://www.slatedroid.com/topic/39744-ainols-quad-core-era/page__st__120

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

το βασικό που θα με προβλημάτιζε αυτή τη στιγμή είναι η έλλειψη ρομ για το συγκεκριμένο.

αν θέλει όμως κανείς να είναι πειραματόζωο....

Alex
Link to comment
Share on other sites

Ζητησα και εγω price match για το pipo m8 το ειχαν $250 ενω το βρηκα απο $207-$210(merimobile pandawill) και μου απαντησαν οτι δεν μπορουν να δωσουν καλυτερη τιμη γιατι η διαφορα ηταν μεγαλυτερη των $30, επισης ζητησα και για το novo7 fire με μικροτερη διαφορα αν δεν μπορουσαν να μου δωσουν καλυτερη τιμη να μου δωσουν σαν δωρο τη θηκη αλλα ο kelly με τον οποιο μιλουσα με εγγραψε κανονικα ακομα περιμενω απαντηση.στην συνεχεια μιλησα με καποιον αλλο ο οποιος πολυ ευγενικα μου απαντησε οτι δεν μπορουσε να κανει κατι.
Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι δεν εχω παρει tracking number ακομα;; πρεπει να ανησυχω;;

 

παραγγελία Ainol Fire 7 απο iPadAlternative με Singapore Post :

 

Payment accepted... Κυρ 20 Ιαν 2013 στις 3:46 π.μ.

Order confirmation... Κυρ 20 Ιαν 2013 στις 3:46 π.μ.

Shipped... Κυρ 20 Ιαν 2013 στις 10:25 π.μ.

Package in transit... Κυρ 20 Ιαν 2013 στις 10:25 π.μ.

 

μονο αυτα..

 

ελαβα σημερα απαντηση:

Hi, we shipped on the same day as you ordered, tracking number: #############

 

ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΑΜΕΣΑ;;;

γι αυτο ειπε ενας φιλος οτι του ηρθε μεσα σε 10 μερες...

 

Posting Date Status Date Status Description

23-01-2013 23-01-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

δηλαδή που ειναι τωρα;

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

ελαβα σημερα απαντηση:

Hi, we shipped on the same day as you ordered, tracking number: #############

 

ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΑΜΕΣΑ;;;

γι αυτο ειπε ενας φιλος οτι του ηρθε μεσα σε 10 μερες...

 

Posting Date Status Date Status Description

23-01-2013 23-01-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

δηλαδή που ειναι τωρα;

 

Δες με το ιδιο tracking στο site των ελτα μηπως εχει ξεμεινει σε κανενα σακο στο αεροδρομιο.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...