Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ από το ipadalternative πάντως είμαι πλήρως ικανοποιημένος.Me singpost ήλθε σε ακριβώς 12 ημέρες με συστημένο ,πολύ καλά πακεταρισμένο δέμα με επισήμανση gift.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα το κινεζικό ταβλετ που παράγγειλα στο http://www.pandawill.com/

 

http://www.pandawill.com/ampe-a10-quad-core-3gwcdma-p68114.html

μέχρι τώρα μια χαρά , το εργαλείο τα σπάει.

θα σας έχω νέα για τα υπερ και κατα .:D

μου ήρθε ακριβός μέχρι και της 14 μέρες που μου έλεγε το site και με μόνο 5 ευρώ !!! αεροπορική μεταφορά

Edited by piqerass
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα το κινεζικό ταβλετ που παράγγειλα στο http://www.pandawill.com/

 

http://www.pandawill.com/ampe-a10-quad-core-3gwcdma-p68114.html

μέχρι τώρα μια χαρά , το εργαλείο τα σπάει.

θα σας έχω νέα κάθε βδομάδα .:D

μου ήρθε ακριβός μέχρι και της 14 μέρες που μου έλεγε το site και με μόνο 5 ευρώ !!! αεροπορική μεταφορά

 

καλορίζικο φίλε μου !!

 

περιμένουμε να το λιώσεις και να μας πεις εντυπώσεις .....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παράγγειλα ένα tablet απο το ipadalternative.com με Singapore Post

το tracking code θα μου έρθει στο e-mail μόλις το βάλουν προς αποστολή?

 

και κάτι ακόμα...

 

Που θα έρθει σπίτη? και αν έρθει σπίτη θα το αφήσουν κάτω και θα φύγουν η θα με χτυπήσουν πορτα..

επειδή είναι σχετικά μικρό και έχω παραγείλλει και άλλες φορές μικρά πραγματάκια απο ebay και τα μικρα

τα αφηναν και εφευγαν.... μες το γραμματοκιβωτιο.. η θα με αφήσουν ειδοποιητήριο ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παράγγειλα ένα tablet απο το ipadalternative.com με Singapore Post

το tracking code θα μου έρθει στο e-mail μόλις το βάλουν προς αποστολή?

 

και κάτι ακόμα...

 

Που θα έρθει σπίτη? και αν έρθει σπίτη θα το αφήσουν κάτω και θα φύγουν η θα με χτυπήσουν πορτα..

επειδή είναι σχετικά μικρό και έχω παραγείλλει και άλλες φορές μικρά πραγματάκια απο ebay και τα μικρα

τα αφηναν και εφευγαν.... μες το γραμματοκιβωτιο.. η θα με αφήσουν ειδοποιητήριο ?

 

Ευχαριστώ!

 

Θα έρθει με tracking το οποίο θα στο δώσουν μετά από λίγες μέρες.

Κανονικά πρέπει σε κάθε περίπτωση να υπογράψεις για να παραλαβεις, αφού είναι σαν συστημένο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες το θέμα με τα κινεζομάγαζα είναι και λίγο λαχείο... Είχα παραγγείλει δυο θηκάρια για το momo 11 speed από ipadalternative, περίμενα μέχρι προχθές και τελικά έχοντας σχεδόν εξαντλήσει τα χρονικά περιθώρια, ζήτησα τα λεφτά μου πίσω από το paypal. Εννοείται ότι δυο mail που είχα στείλει έμειναν αναπάντητα. Τι να πω, απαράδεκτοι!!!

Σε αντίθεση το ebelking που κάποιοι το έχουν για φτύσιμο, μου έστειλε το momo σε 8 μέρες από την πληρωμή (από Αγγλία βέβαια με επι πλέον χρέωση 7 λίρες), και τα mail μου είχαν απάντηση εντός 2 ημερών το πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Θελω να μου προτεινεται 2 tablet ενα κορυφη ανεξαρτητου κεφαλαιου και ενα απο 80-160 ευρω(οτι καλυτερο μπορω να παρω με αυτα τα λεφτα). Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Θελω να μου προτεινεται 2 tablet ενα κορυφη ανεξαρτητου κεφαλαιου και ενα απο 80-160 ευρω(οτι καλυτερο μπορω να παρω με αυτα τα λεφτα). Ευχαριστω.

 

Μπορεις να διαβασεις στο φορουμ νομιζω.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Θελω να μου προτεινεται 2 tablet ενα κορυφη ανεξαρτητου κεφαλαιου και ενα απο 80-160 ευρω(οτι καλυτερο μπορω να παρω με αυτα τα λεφτα). Ευχαριστω.

 

Εδώ το μόνο που μπορούμε να σου προτείνουμε είναι κάποιο αξιόπιστο κατάστημα (βλέπε τίτλος!). Αν θέλεις tablet, μπορείς να απευθυνθείς στο παρακάτω θέμα:

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;

:)

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή πρωί έκανα παραγγελία από ipadalternative. Σήμερα βλέπω ακόμα το ίδιο status "payment accepted"... :mad: WTF? 1 είδος παράγγειλα μόνο. Γιατί τόση καθυστέρηση;
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή πρωί έκανα παραγγελία από ipadalternative. Σήμερα βλέπω ακόμα το ίδιο status "payment accepted"... :mad: WTF? 1 είδος παράγγειλα μόνο. Γιατί τόση καθυστέρηση;

 

Υπομονή.Μπορεί να περάσουν μέρες για να δεις αλλαγή στο status.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή πρωί έκανα παραγγελία από ipadalternative. Σήμερα βλέπω ακόμα το ίδιο status "payment accepted"... :mad: WTF? 1 είδος παράγγειλα μόνο. Γιατί τόση καθυστέρηση;

 

Αν δεν πάρεις το tracking number στο email μέχρι αύριο, κυνηγά τους.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παράγγειλα ένα tablet απο το ipadalternative.com με Singapore Post

το tracking code θα μου έρθει στο e-mail μόλις το βάλουν προς αποστολή?

 

και κάτι ακόμα...

 

Που θα έρθει σπίτη? και αν έρθει σπίτη θα το αφήσουν κάτω και θα φύγουν η θα με χτυπήσουν πορτα..

επειδή είναι σχετικά μικρό και έχω παραγείλλει και άλλες φορές μικρά πραγματάκια απο ebay και τα μικρα

τα αφηναν και εφευγαν.... μες το γραμματοκιβωτιο.. η θα με αφήσουν ειδοποιητήριο ?

 

Ευχαριστώ!

αν έρθει με το συμβατικό ταχυδρομείο θα σου αφήσουν κάποιο χαρτί κάτω από την πόρτα να το παραλαβής από το κατάστημα τους με την ταυτότητα σου.

 

Αν δεν πάρεις το tracking number στο email μέχρι αύριο, κυνηγά τους.
ναι !!!! στιλτους μαιλ γιατι το δέμα μπορεί έχει φύγει και ξεχνάνε να στείλουν tracking number

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τους έστειλα άλλο ένα μήνυμα μέσα από την παραγγελία μου. Σημειωτέον, ότι σε νήμα συνομιλίας μέσω email με τον κ. Richard έχει 5 μέρες που περιμένω μια απάντησή του σε άλλο ερώτημά μου.

 

Προ ολίγου, βλέπω ότι το status του AuroraII που παρήγγειλα από το ipadalternative έχει αλλάξει σε:

Availability: This product is no longer in stock

Υποψιάζομαι πως η καθυστέρηση μπορεί να οφείλεται σε αυτό μολονότι η παραγγελια μου έγινε στις 02/11 και το status άλλαξε μόλις πριν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποια κι αν είναι η επιλογή σας μακριά από το συγκεκριμένο http://www.ainolstore.com

Mετα απο 2 μήνες ακόμη τα λεφτα μας ,ακόμη και μετα απο claim στο paypal

( για το οποίο εχω πολλά μαζεμένα ...)!:mad:

Στην ουσια οι κινέζοι δανειστηκαν δωρεάν για 2+ μήνες απο πολλούς ανα τον κόσμο ,έξυπνο κόλπο...

Οποιος εχει χρόνο ας ριξει μια ματιά και στο forum να δει τι γίνεται http://www.ainolstore.com/forums

( αν δεν έχουν διαγραψει τα παράπονα - διαμαρτυρίες ...) :mad:

 

ΠΡΟΣΟΧΗ !

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τους έστειλα άλλο ένα μήνυμα μέσα από την παραγγελία μου. Σημειωτέον, ότι σε νήμα συνομιλίας μέσω email με τον κ. Richard έχει 5 μέρες που περιμένω μια απάντησή του σε άλλο ερώτημά μου.

 

Προ ολίγου, βλέπω ότι το status του AuroraII που παρήγγειλα από το ipadalternative έχει αλλάξει σε:

Availability: This product is no longer in stock

Υποψιάζομαι πως η καθυστέρηση μπορεί να οφείλεται σε αυτό μολονότι η παραγγελια μου έγινε στις 02/11 και το status άλλαξε μόλις πριν λίγο.

 

Κυνηγά τους γιατί είναι λίγο μακακες και έχουν μια τάση να ξεχνάνε..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κυνηγά τους γιατί είναι λίγο μακακες και έχουν μια τάση να ξεχνάνε..

Τι να τους κυνηγήσει δηλαδή;

Δεν βλέπεις ότι η ταμπλέτα δεν υπάρχει και ότι οι απατεώνες του κράτησαν τα λεφτά για κάτι που δεν θα του στείλουν ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

Update πριν από λίγο:

 

hi friend for now

the aurora II FROM ainol iget dead pix

maybe u can change to onda v711 16gb version

the same 1gb ram 16gb hdd and ips screen

waiting for your news

hank jia

 

Αυτό που λέει, σε ελεύθερη μετάφραση :rolleyes:, είναι ότι το μηχανάκι έχει καμμένα pixels και δικαιολογεί μάλλον έτσι τη μη αποστολή. Αν θέλω το πιστεύω γιατί και προ ημερών που ζήτησα ένα fire μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη και ήθελα και πάλι να πασάρουν το ίδιο ακριβώς Onda.

 

Δε θέλω να πάρω τα χρήματά μου πίσω για την ώρα. Προτιμώ να μου αποστείλουν ένα άλλο tablet στα ίδια λεφτά. Λυπάμαι που αναγκαστικά βγαίνει offtopic, αλλά τώρα θέλω και τη γνώμη σας. Τι να προτιμήσω; Availability πάντως δείχνει και για το v12 και για το κατώτερο v11 που ο κ. Hank προτείνει. 3 λαλούν και 2 χορεύουν στο κατάστημα μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Update πριν από λίγο:

 

Αυτό που λέει, σε ελεύθερη μετάφραση :rolleyes:, είναι ότι το μηχανάκι έχει καμμένα pixels και δικαιολογεί μάλλον έτσι τη μη αποστολή. Αν θέλω το πιστεύω γιατί και προ ημερών που ζήτησα ένα fire μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη και ήθελα και πάλι να πασάρουν το ίδιο ακριβώς Onda.

Αυτά είναι πλέον διαθέσιμα παντού. IPS οθόνες δεν υπάρχουν ακόμα διαθέσιμες στην Κίνα και ό,τι στέλνουν είναι από stock.

 

Δε θέλω να πάρω τα χρήματά μου πίσω για την ώρα. Προτιμώ να μου αποστείλουν ένα άλλο tablet στα ίδια λεφτά. Λυπάμαι που αναγκαστικά βγαίνει offtopic, αλλά τώρα θέλω και τη γνώμη σας. Τι να προτιμήσω; Availability πάντως δείχνει και για το v12 και για το κατώτερο v11 που ο κ. Hank προτείνει. 3 λαλούν και 2 χορεύουν στο κατάστημα μήπως;

 

Το Onda v712 είναι καλή εναλλακτική πρόταση για το Fire (ίδιο chipset έχουν, άρα παρόμοια συμβατότητα) με μόνη έλλειψη την οπίσθια κάμερα (και μικρότερη μπαταρία). Η ανάλυση όμως είναι η ίδια - αυτό κυρίως βλέπω - οπότε ΑΝ προλάβεις να το παραγγείλεις, είναι καλή επιλογή.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το Onda v712 είναι καλή εναλλακτική πρόταση για το Fire (ίδιο chipset έχουν, άρα παρόμοια συμβατότητα) με μόνη έλλειψη την οπίσθια κάμερα (και μικρότερη μπαταρία). Η ανάλυση όμως είναι η ίδια - αυτό κυρίως βλέπω - οπότε ΑΝ προλάβεις να το παραγγείλεις, είναι καλή επιλογή.

 

Thanks. Απλά επέλεξα με βάση την υποστήριξη από την κοινότητα. Το onda είναι ψιλοεξαφανισμένο... :wacko:

 

Τους απάντησα πάντως. Ο Χανκ κάνει λόγο για 16άρι V11 ενώ στο κατάστημα δείχνει μόνο 8GB version. Τους είπα ή το 16άρι το V11 ή το V12. Το "χωρίς φράγκο παραπάνω" νομίζω είναι αυτονόητο. Αν είναι σοβαροί μεταπωλητές πρέπει να είναι σε θέση να αναγνωρίζουν πότε ευθύνονται οι ίδιοι για ένα broken deal. ... από τις 02/11 μετράνε τα καμμένα pixel... :blink:

 

Edit

Απάντηση του Χανκ:

hi will give u 16gb v711

hank jia

 

Οπότε είμαι ΟΚ, και περιμένω να μου στειλουν πλεον αυτό. Χαράμι πήγανε βέβαια τα 6 ευρώ για την γρήγορη αποστολή μια και πέρασαν τόσες μέρες τζάμπα.

Edited by karafu
Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει αυτο ρε παιδιά?

 

Status Date Status Description

08-11-2012 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

shiparistike δηλαδη>?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...