Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ώστε σου αρέσουν τα προβλήματα βλέπω!!

 

Καταλαβαινω τι εννοεις, εχω διαβασει σχετικα αυτα που γραφετε με τα προβληματα απο banggood εδω αλλα... λεμε τωρα στην περιπτωση που το κανω τελικα, θα ηθελα να ξερω την πιο ασφαλη επιλογη τροπου μεταφορας :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταλαβαινω τι εννοεις, εχω διαβασει σχετικα αυτα που γραφετε με τα προβληματα απο banggood εδω αλλα... λεμε τωρα στην περιπτωση που το κανω τελικα, θα ηθελα να ξερω την πιο ασφαλη επιλογη τροπου μεταφορας :happy:

Ποιά προβλήματα διάβασες από banggood:confused: Anyway, διαλέγεις απλό ταχυδρομείο, registered mail. Είναι δωρεάν το tracking number αν πάρεις ταμπλετ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ποιά προβλήματα διάβασες από banggood:confused: Anyway, διαλέγεις απλό ταχυδρομείο, registered mail. Είναι δωρεάν το tracking number αν πάρεις ταμπλετ.

 

Μιλαω για τα posts #4744 και 4745 ... :rolleyes:

 

Ευχαριστω και παλι για την απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για τα posts #4744 και 4745 ... :rolleyes:

 

Ευχαριστω και παλι για την απαντηση :)

Δεν ξέρω, ούτε καταλαβαίνω τι εννοούσε το παιδί, είναι πάντως από τα πλεον αξιόπιστα μαγαζιά. Προσωπική άποψη βέβαια.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, ούτε καταλαβαίνω τι εννοούσε το παιδί, είναι πάντως από τα πλεον αξιόπιστα μαγαζιά. Προσωπική άποψη βέβαια.

 

Εεε... τοτε φυσικα και χαιρομαι που το ακουω!! :)

Link to comment
Share on other sites

ποιον τροπο αποστολης επιλεγουμε για να εχουμε μπλεξιματα??

 

Καταλαβαινω τι εννοεις, εχω διαβασει σχετικα αυτα που γραφετε με τα προβληματα απο banggood εδω αλλα... λεμε τωρα στην περιπτωση που το κανω τελικα, θα ηθελα να ξερω την πιο ασφαλη επιλογη τροπου μεταφορας :happy:

 

Στο παραπάνω αναφερόταν ο jugl.:rolleyes:

Και γώ εγκρίνω banggood πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια εχει αγορασει κανεις απο το everbuying???Ειναι αξιοπιστο???

Έχω κάνει πολλές μικρές αγορές και ήταν σφαίρα.

Στο στοκ τα χαλάνε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Tablet δεν έχω πάρει ακόμα από Κίνα, όμως έχω κανει αγορές από banggood, greekbuying, zopomobileshop και chinavasion και εμεινα ευχαριστημένος. Βέβαια από chinavasion βάζουν ems και μεταφορικά πλήρωνα και σε μεγαλουτσικο εσκασα +20 ευρώ για τελωνείο. Όμως στο κινητό μου από geek με ems ο υπάλληλος είπε δεν πληρώνουμε τώρα....ένας άλλος γνωστός μου έφερε μεγάλο πακέτο από Κίνα 340+ κόστος και έσκασε με dhl και πλήρωσε 130 ευρώ....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λόγο capital control θα το αγοράσω από εδώ Ελλάδα θέλω ένα 7ιντσο tablet ψήνωμε για το http://www.e-shop.gr/tablet-lenovo-ideapad-a7-10-59-434734-7-ips-quad-core-8gb-wifi-bt-gps-android-44-black-p-PER.910424

το θέλω μόνο για internet δεν με ενδιαφέρει για φωτογραφίες και παιχνίδια Το μόνο ι η μπαταρία τους και να πηγαίνει καλά στο internet Tο γνωρίζει κανείς σας ;

Link to comment
Share on other sites

λόγο capital control θα το αγοράσω από εδώ Ελλάδα θέλω ένα 7ιντσο tablet ψήνωμε για το http://www.e-shop.gr/tablet-lenovo-ideapad-a7-10-59-434734-7-ips-quad-core-8gb-wifi-bt-gps-android-44-black-p-PER.910424

το θέλω μόνο για internet δεν με ενδιαφέρει για φωτογραφίες και παιχνίδια Το μόνο ι η μπαταρία τους και να πηγαίνει καλά στο internet Tο γνωρίζει κανείς σας ;

 

Αξιοπρεπές φαίνεται.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια προφανως εχει ξανααπαντηθει η ερωτηση μου, to gearbest τι λεει απο αξιοπιστια?

Η εικονα που εχω αποκομισει ειναι διφορουμενη, αλλοι εχουν καλες εμπειριες και αλλοι κακες.

Απο την αλλη πλευρα, εχει καλες τιμες.

Τι λετε εσεις?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προφανως εχει ξανααπαντηθει η ερωτηση μου, to gearbest τι λεει απο αξιοπιστια?

Η εικονα που εχω αποκομισει ειναι διφορουμενη, αλλοι εχουν καλες εμπειριες και αλλοι κακες.

Απο την αλλη πλευρα, εχει καλες τιμες.

Τι λετε εσεις?

 

Το εχεις απαντησει μονος σου.

Εμεις οι ιδιοι ειμαστε που "αλλοι εχουν καλες εμπειριες και αλλοι κακες" :)

Kαλυτερα δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387871 :cry: κι αποφασιζεις

Link to comment
Share on other sites

Χμμ..πραγματικα ηταν σωστη η αποψη μου, 60/40 ναι προς οχι, αξιολογη η ποσοτητα του οχι. Θελω να παρω ενα ταμπλετακι, θα το ρισκαρω γιατι ειναι μεγαλη η διαφορα τιμης απο τα αλλα μαγαζια..

Εξ αλλου η υποστηριξη απο το PayPal ειναι καθοριστικη.

Σ ευχαριστω για την απαντηση

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το Buyincoins εχετε καποια γνωμη? Ειναι αξιοπιστο?

Ευχαριστω

 

μία αγορά πέρυσι είχα κάνει, όλα ηταν οκ και σε επικοινωνία και διαδικασία αποστολής

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χμμ..πραγματικα ηταν σωστη η αποψη μου, 60/40 ναι προς οχι, αξιολογη η ποσοτητα του οχι. Θελω να παρω ενα ταμπλετακι, θα το ρισκαρω γιατι ειναι μεγαλη η διαφορα τιμης απο τα αλλα μαγαζια..

Εξ αλλου η υποστηριξη απο το PayPal ειναι καθοριστικη.

Σ ευχαριστω για την απαντηση

Τα λεφτά δεν θα τα χάσεις.

Αλλά αν είναι να σου βγάλουν την ψυχή σε χρόνο αναμονής, στοκ κλπ εσύ αποφασίζεις αν αξίζει τα λίγα €€ που θα γλυτώσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το Buyincoins εχετε καποια γνωμη? Ειναι αξιοπιστο?

Ευχαριστω

 

Απ'τα σοβαρα, ενα τηλεφωνο που ειχα παρει ειχε ερθει ΟΚ, στα ποιο ligth, σε αλλη παραγγελια με ψιλοπραγματα εστειλαν μαλλον οτι ειχαν στο ραφι:lol::lol::lol:

Εχει πολλα μικροπραγματακια-λαμπες-αξεσουαρ-καλωδια και νομιζω για τετοιες low cost αγορες αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

μία αγορά πέρυσι είχα κάνει, όλα ηταν οκ και σε επικοινωνία και διαδικασία αποστολής

Σ ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου

Τα λεφτά δεν θα τα χάσεις. Αλλά αν είναι να σου βγάλουν την ψυχή σε χρόνο αναμονής, στοκ κλπ εσύ αποφασίζεις αν αξίζει τα λίγα €€ που θα γλυτώσεις.
Συμφωνω σ αυτα που λες, δεν εχω την αποψη περι "της απολυτης αξιοπιστιας" για το συγκεκριμενο μαγαζι. Ομως δεν ηταν λιγα τα Ευρω η διαφορα, στο gearbest το ειχαν προσφορα 130$ (λεω ειχαν γιατι τωρα stock τελος και δεν θα το ξαναφερουν ειπαν) ενω στην πιατσα κυμαινεται απο 180$ και πανω με το Buyincoins στα 180.:wacko: Δστυχως "το χασαμε το παλληκαρι πατριωτ"..:( Φυσικα, οπως λες, θα αποφυγω τα ρισκα αν προκειται για 5-10Ε παραπανω. Thanks.

Απ'τα σοβαρα, ενα τηλεφωνο που ειχα παρει ειχε ερθει ΟΚ, στα ποιο ligth, σε αλλη παραγγελια με ψιλοπραγματα εστειλαν μαλλον οτι ειχαν στο ραφι:lol::lol::lol: Εχει πολλα μικροπραγματακια-λαμπες-αξεσουαρ-καλωδια και νομιζω για τετοιες low cost αγορες αξιζει.
Σε φτηνοδουλεια το ρισκαρεις αλλα στα ακριβα ειναι χοντρος o τζογος.. Σ ευχαριστω για την απαντηση σου. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτος ο πωλητης http://www.aliexpress.com/item/Cube-Talk-9X-U65GT-MTK8392-Octa-Core-3G-Phone-Call-Tablet-PC-9-7-inch-2048x1536/32238802834.html πως σας φαινεται? Δεν εχει πολλες πωλησεις στο συγκεκριμενο αντικειμενο αλλα αυτα τα λιγα feedback που εχει καλα ειναι. Θα το ρισκαρατε εσεις? Ειναι που εχει καλη τιμη..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτος ο πωλητης http://www.aliexpress.com/item/Cube-Talk-9X-U65GT-MTK8392-Octa-Core-3G-Phone-Call-Tablet-PC-9-7-inch-2048x1536/32238802834.html πως σας φαινεται? Δεν εχει πολλες πωλησεις στο συγκεκριμενο αντικειμενο αλλα αυτα τα λιγα feedback που εχει καλα ειναι. Θα το ρισκαρατε εσεις? Ειναι που εχει καλη τιμη..

 

καλημερα, προσωπικα ποτε δεν θα επαιρνα κατι τετοιο απο πωλητες του ali και ειδικα με τετοιο χαλια feedback, αποφευγω να αγοραζω κατω απο 99% τουλαχιστον απο ebay και ali (εχω παρει 2 φορες απο εδω) μετα απο τα C.C δεν μπορω ετσι κι αλλιως.

για Tablets καταστηματα κινεζικα αξιοπιστα πχ banggood, chinavasion, geekbuying κτλ. Δεν το ρισκαρω προτιμω να δωσω κατι παραπανω.

Επισης στα καταστηματα και να γινει κατι εχεις και εγγυηση, και μη πει κανεις δεν ισχυει γιατι το εχω παθει και ξερω πολυ καλα.

Για δες εδω http://www.banggood.com/Cube-U65GT-TALK9X-3G-MTK8392-Octa-Core-97-Inch-Android-44-Tablet-p-930639.html

και http://www.banggood.com/Cube-U65GT-TALK9X-32GB-MTK8392-Octa-Core-9_7-Inch-Android-4_4-Tablet-p-935233.html

μικρη η διαφορα για να ρισκαρεις τοσο μονο 11 ευρω!!!, το 2ο δεν ειναι αυτο που θες?

απο τον Αυγουστο αγοραζω απο εδω γιατι περναει η καρτα μου και το εχω λιωσει 100% αξιοπιστο, γρηγορο και με tracking με ενα μικρο επιπλεον κοστος, επισης καποια πραγματα τα εχει σε αποθηκες Αγγλια αλλα πανε λιγο παραπανω και αμα τα εχει απο εκει και το παρεις ετσι ερχεται ακομα ποιο γρηγορα.

Ασε που απο ali καρτες δεν περνανε οι συνιθισμενες και αμα ο πωλητης δεν θελει με Paypal δεν αγοραζεις.

Στο banggood εχει Paypal με τους γνωστους τροπους αγοραζεις, αλλα περνανε και οι καρτες, εγω μονο με την καρτα μου αγοραζω απο εκει και με Paypal απο ebay αν κατι δεν το εχει το bang ή δεν το εχει σε καλη τιμη (πραγμα δυσκολο)....

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να παραγγειλω το Lenovo k3 note απο tinydeal αλλα δε δεχεται την χρεωστικη μου καρτα λογω καπιταλ κοντρολς φανταζομαι. Any ideas?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να παραγγειλω το Lenovo k3 note απο tinydeal αλλα δε δεχεται την χρεωστικη μου καρτα λογω καπιταλ κοντρολς φανταζομαι. Any ideas?

 

καλημερα! το βρισκεις απο μαγαζι να δεχεται πχ banggood, ή ebay και τους γνωστους τροπους να περασει πληρωμη με Paypal! αν δεν θες τπτ απο τα παραπανω, απο Ελλαδα και πληρωνεις περισσοτερα. :)

προσωπικα αγοραζω απο banggood και ΜΟΝΟ αν κατι δεν το εχει ή το βιαζομαι πολυ προτιμω ebay και royal mail UK που ερχεται σε μενα σε 4-5 μερες.

Και φυσικα ξερω πως να εχω χρηματα στο paypal balance οποτε αγοραζω μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα! το βρισκεις απο μαγαζι να δεχεται πχ banggood, ή ebay και τους γνωστους τροπους να περασει πληρωμη με Paypal! αν δεν θες τπτ απο τα παραπανω, απο Ελλαδα και πληρωνεις περισσοτερα. :)

προσωπικα αγοραζω απο banggood και ΜΟΝΟ αν κατι δεν το εχει ή το βιαζομαι πολυ προτιμω ebay και royal mail UK που ερχεται σε μενα σε 4-5 μερες.

Και φυσικα ξερω πως να εχω χρηματα στο paypal balance οποτε αγοραζω μια χαρα.

 

επιλογη για αγορα απο κινεζομαγαζο χωρις balance υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...