Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To dealsprime τι λέει από αξιοπιστία?

Θέλω να αγοράσω ένα Onda V989 και το έχει στην καλύτερη τιμή από όλα.

Είναι εντάξει να προχωρήσω?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά θέλω να παραγγείλω ένα ταμπλετ από Aliexpress. Δίνει σαν υπηρεσία αποστολής την Sweden post. Με αυτή γλυτωνουμε το τελωνείο? Σε άλλες αγορές επέλεγα Singapore post και δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να μην μπλεξεις με Αλι παρτο απο τα προτεινομενα δκινεζομαγαζα του forum η το ebay.

Και αποστολη με chinapost η singpost για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να αγοράσω αυτό το tablet τι λέτε παιδιά αυτό που με προβληματiζει είναι τα windows http://www.aliexpress.com/store/product/Original-8-inch-PiPo-W2-Windows-8-1-Tablet-PC-Intel-Atom-Z3735D-Quad-Core-64/601953_2024834204.html
Link to comment
Share on other sites

Windows με 1gb ram δεν θα προτιμούσα (ούτε android εδώ που τα λέμε).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Kαλο, αλλα η Xiaomi εδω το εβγαλε χωρις USB, το εκανε μικρο και φορητο για να το παιρνεις μαζι σου υποτιθεται και να συνδεεται ασυρματα, αλλα χωρις θυρες USB δεν ειναι χρηστικο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να μην αγοράζω απο κινεζομάγαζο βαριέμαι όλη την διαδικασία με αυτούς. Το Turbo-X Tablet Rubik 10 II θέλω να αγοράσω το μόνο που με προβληματίζει είναι αν έχουν θέμα ποιότητα κατασκευής και βγάζουν γρηγορα προβλήματα .Κάποιος από το forum γνωρίζει για το συγκεκριμένο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mάγκες δεκαράκι τάμπλετ με ανδροίδ;;Θέλω καλή μπαταρ'ια,οθόνη κια να μπορεί να πάρει και κάρτα σιμ.Κύρια χρηση ίντερνετ,κανα βίντεο μεσα απο την sd και φουμπου

 

ευχαριστώ πολύ

ΥΓ αν ξερετε και μαγαζί σε αθήνα ή αντικαταβολή θα είστε θεοι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θέλω και εγώ να αγοράσω ένα κινέζικο τάμπλετ και μου έκανε κλικ το onda v891 βέβαια δεν έχει gps και 3g αλλά δεν με ενδιαφέρουν μιας και αυτά τα παρέχει το κινητό μου. Καμία άλλη ιδέα καλή για τάμπλετ κάτω από 150 ευρώ; Το είδα στο tinydeal είναι καλό μαγαζί ;Η θα μου κάνουν τους Κινέζους ;Με ενδιαφέρει να είναι dual os και windows και android. Έχει κανείς εμπειρία πάνω σε αυτό το μαγαζί ή στο συγκεκριμένο τάμπλετ αντίστοιχα ; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Την Παρασκευη 22/05/2015 παρελαβα το Onda V891 double Os 32 gb.Ειναι απιστευτα γρηγορο.Το παρηγγειλα απο Αliexpress στην τιμη των 103 Ευρω.Απολυτα ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά επιλογή αξιόπιστου tablet 8 '' με 3g και gps έχουμε ?

(εκτός Cube Talk 8X Octa Core )

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Note 8 με μαξ 200€ μεταχειρισμένο (από αυτό γράφω τώρα και όχι δεν το πουλάω).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με αγορές από Κίνα ή Αmazon κλπ και δεν ξέρω τι γίνεται τώρα με τα capital controls. Μπορεί κανείς να αγοράσει με την πιστωτική του κάρτα όπως παληά ή τέρμα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με αγορές από Κίνα ή Αmazon κλπ και δεν ξέρω τι γίνεται τώρα με τα capital controls. Μπορεί κανείς να αγοράσει με την πιστωτική του κάρτα όπως παληά ή τέρμα;

 

καλημέρα! εγω πηρα απο ebay κανονικα μεσω Paypal και balance και απο banggood με καρτα απευθειας, εχω eurobank visa.

για το Paypal εχει τροπο να στειλεις στον εαυτο σου χρηματα, δες στο αναλογο θεμα, απλα εχει προμηθεια στα 100 ευρω 3.75 ευρω.

banggood εβαλα απλο ταχυδρομειο απο 15/8 και δεν εχω παραλαβει ακομα αργει πολυ? επισης δεν εδωσαν tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Για το Cube i7 Stylus (Core M, 64GB SSD, 10.1" display, τιμή=360$) τί γνώμη έχετε;

 

Προτιμώ την αναλογία την αναλογία 16:10 της οθόνης 11.6" που έχουν τα μεγαλύτερα μοντέλα (και πολύ περισσότερο την αναλογία 4:3, αλλά φευ) αλλά λίγο η οθόνη, λίγο ο δίσκος 128ΓΒ το κόστος γίνεται ανάλογο της αγοράς laptop

Link to comment
Share on other sites

Για το Cube i7 Stylus (Core M, 64GB SSD, 10.1" display, τιμή=360$) τί γνώμη έχετε;

 

Προτιμώ την αναλογία την αναλογία 16:10 της οθόνης 11.6" που έχουν τα μεγαλύτερα μοντέλα (και πολύ περισσότερο την αναλογία 4:3, αλλά φευ) αλλά λίγο η οθόνη, λίγο ο δίσκος 128ΓΒ το κόστος γίνεται ανάλογο της αγοράς laptop

Ολα οσα χρειαζεται να ξερεις για το cube i7 stylus,

!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εγω πηρα απο ebay κανονικα μεσω Paypal και balance και απο banggood με καρτα απευθειας, εχω eurobank visa.

για το Paypal εχει τροπο να στειλεις στον εαυτο σου χρηματα, δες στο αναλογο θεμα, απλα εχει προμηθεια στα 100 ευρω 3.75 ευρω.

banggood εβαλα απλο ταχυδρομειο απο 15/8 και δεν εχω παραλαβει ακομα αργει πολυ? επισης δεν εδωσαν tracking number.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν ξέρω από banggood γιατί δεν έτυχε να αγοράσω ποτέ απ' αυτούς. Πάντως από άλλα κινέζικα μαγαζιά που έχω ψωνίσει οι μέρες που περιμένεις δεν είναι πολλές. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς. Έστειλες κανένα μήνυμα να τους ρωτήσεις τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εγω πηρα απο ebay κανονικα μεσω Paypal και balance και απο banggood με καρτα απευθειας, εχω eurobank visa.

για το Paypal εχει τροπο να στειλεις στον εαυτο σου χρηματα, δες στο αναλογο θεμα, απλα εχει προμηθεια στα 100 ευρω 3.75 ευρω.

banggood εβαλα απλο ταχυδρομειο απο 15/8 και δεν εχω παραλαβει ακομα αργει πολυ? επισης δεν εδωσαν tracking number.

 

balance και απο banggood με καρτα απευθειας?

πως το εκανες αυτο? εμενα μονο paypal και web money μου βγαζει για πληρωμη

 

ok το βρηκα δεν πρεπει να κανεις τικ στο drop shipping order

Edited by mpalakis1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω κάνει 2 αγορές από geekbuying 2 τάμπλετ.Αγορά στις 29/8/15 . Ακόμα δεν μου το έχουν στείλει κ δεν έχω tracking number.Έχει κανείς ίδιο θέμα?Κ ξέρει κανείς πως κάνουμε ακύρωση παραγγελίας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα! εγω πηρα απο ebay κανονικα μεσω Paypal και balance και απο banggood με καρτα απευθειας, εχω eurobank visa.

για το Paypal εχει τροπο να στειλεις στον εαυτο σου χρηματα, δες στο αναλογο θεμα, απλα εχει προμηθεια στα 100 ευρω 3.75 ευρω.

banggood εβαλα απλο ταχυδρομειο απο 15/8 και δεν εχω παραλαβει ακομα αργει πολυ? επισης δεν εδωσαν tracking number.

 

Στο έστειλαν τελικά φίλε?Πήρες tracking number?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω κάνει 2 αγορές από geekbuying 2 τάμπλετ.Αγορά στις 29/8/15 . Ακόμα δεν μου το έχουν στείλει κ δεν έχω tracking number.Έχει κανείς ίδιο θέμα?Κ ξέρει κανείς πως κάνουμε ακύρωση παραγγελίας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο έστειλαν τελικά φίλε?Πήρες tracking number?

 

Τι 20 μέρες ακόμα να στα στείλουν;

Στείλτους email να ακυρώσεις την παραγγελία.

Έχει χαλάσει το geek τελευταία...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Τι 20 μέρες ακόμα να στα στείλουν;

Στείλτους email να ακυρώσεις την παραγγελία.

Έχει χαλάσει το geek τελευταία...:shifty:

 

Τελικά την 1 παραγγελία μου την έστειλαν το Σάββατο προχθές(πήρα tracking number) και την δεύτερη είπαν θα μου την στείλουν σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια φανταζομαι να εχει απαντηθει χιλιαδες φορες εδω μεσα... πρωτη φορα ομως θελω να αγορασω κατι απο banggood γι αυτο και η απορια.

 

Λοιπον,

για αγορα tablet απο banggood ποιον τροπο αποστολης επιλεγουμε για να εχουμε μπλεξιματα??

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια φανταζομαι να εχει απαντηθει χιλιαδες φορες εδω μεσα... πρωτη φορα ομως θελω να αγορασω κατι απο banggood γι αυτο και η απορια.

 

Λοιπον,

για αγορα tablet απο banggood ποιον τροπο αποστολης επιλεγουμε για να εχουμε μπλεξιματα??

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Ώστε σου αρέσουν τα προβλήματα βλέπω!!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...