Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ ωραιο φιλε μου, μεγια!θα το παραγγειλω και εγω απο merimobiles απο Δευτερα!η 0.3 mp camera με προβλιματιζει λιγο διοτι το θελω για skype video.Την δοκιμασες καθολου?Με android 2.3 ηρθε? Και αν ναι, ποτε περιπου θα βγει αναβαθμιση σε 4?γνωριζει κανεις τπτ?

 

δεν το εχω δοκιμασει με skype.ο tabletistas νομιζω που το εχει δοκιμασει ειπε οτι δειχνει ωραια.το cube u9gt2 εχει 2.0μεγα εμπρος και 2.0μεγα πισω αλλα δεν εχει hdmi.ναι με 2.3 ηρθε,και παλι με τα λεγομενα του mister tabletista απο τελος φεβρουαριου η 4.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρά είναι τα 0.3 για βιντεοκληση.. μονο προσοχή διότι ολα τα tablets δεν παιζουνε βιντεοκληση μέσω Skype.. το bitmore που δίνει η fortnet πχ δεν κάνει.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα 0.3 για βιντεοκληση.. μονο προσοχή διότι ολα τα tablets δεν παιζουνε βιντεοκληση μέσω Skype.. το bitmore που δίνει η fortnet πχ δεν κάνει.

ειμαι αναμεσα σε u9gt2 και aoson m19 .. δεν ξερω πιο να επιλεξω! :worry:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σε u9gt2 και aoson m19 .. δεν ξερω πιο να επιλεξω! :worry:

 

Αν σε ενδιαφέρει το hdmi πας για aoson m19, αν όχι πας σε cube u9gt2. Γενικά απ'οσα βίντεο και κριτικες έχω διαβάσει το cube φαίνεται να είναι πιο γρήγορο και συμπεριφέρεται πιο "ομαλα"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όταν συνδεσα το cube σε άλλο ρουτερ ολα πήραν το δρόμο τούς .νέο μάρκετ, opera mobile smooth,πολύ γρηγορό σε ολα του.Ο ξάδερφος για τον οποίον το πήρα έμεινε απόλυτα ικανοποιημενος και θα αφήσει το ics για όταν ωριμασει

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα tablet hitech απο την wind δωρο.Ειναι 7αρι νομιζω και 800mhz ψπθ.Πως μπορω να δω ακριβως τι εχει γιατι στις ρυθμισεις που παω δεν αναφερει πολλα πραγματα.Ουτε καν το μοντελο δεν ξερω ωστε να του κανω αναβαθμιση.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα tablet hitech απο την wind δωρο.Ειναι 7αρι νομιζω και 800mhz ψπθ.Πως μπορω να δω ακριβως τι εχει γιατι στις ρυθμισεις που παω δεν αναφερει πολλα πραγματα.Ουτε καν το μοντελο δεν ξερω ωστε να του κανω αναβαθμιση.

 

Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλεφωνο(συσκευή) και βλέπεις model, android version, kernel κ.λπ.

 

Αν θες γράψε τα στοιχεία αφού τα βρεις, μήπως μπορέσουμε και προτείνουμε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ,είμαι ανάμεσα σε 8 επιλογές για tablet, πείτε γνώμη -

1) Bmorn 11extreme

2) Onda vi10 deluxe

3) Ramos w13HD

4) Ainol novo aura

5) Ainol novo 7 elf

 

Και σε 9,7 inch

1) Aoson M12

2) Cube U9GT2

3) Onda VI40 Elite

 

Ευχαριστω προκαταβολικά !!!

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

4 7ιντσα, 1 8ιντσο και 2 στις 9.7 ίντσες(το Μ12 δεν το υπολογίζω καν εφόσον υπάρχει το Μ19 - εκτός και αν εννοούσες αυτό) τα οποία όλα είναι πολύ καλά και κάνουν την όλη κατάσταση ακόμα πιο μπερδεμένη.

 

Αυτό που μπορώ σίγουρα να σου προτείνω είναι είτε να κάνεις μία μίνι κλήρωση με τα μοντέλα που αναφέρεις :), αφού όποιο και να βγει κερδισμένος θα είσαι(με το σκεπτικό ότι όλα τους είναι πολύ καλά) ή να περιορίσεις στις 2 ή 3 τις επιλογές σου μήπως και μπορέσουμε όντως να προτείνουμε κάτι επί της ουσίας.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να την μικρηνουμε την λίστα :)

Βγάλε τα 9.7 και το Onda vi10 λόγο 512ram.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Άντε να την μικρηνουμε την λίστα :)

Βγάλε τα 9.7 και το Onda vi10 λόγο 512ram.

 

Μέχρι πόσα χρήματα διαθετεις;

Link to comment
Share on other sites

Aoson m19 η cube u9gt2 ? Πιο θα επιλεγατε!?Γνωμες οσοι εχετε ιδεα γ τ συγκεκριμενα !ευχαριστω! (P.s usb flashakia δεχονται τα tablets?)
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 200 ευρώ

 

 

κοιτα αν βαλεις 15 ευρω ακομα παιρνεις απο εξω το aoson m19 στις 9.7 ιντσες,πολυ καλο εργαλειο..

Link to comment
Share on other sites

Άντε να την μικρηνουμε την λίστα :)

Βγάλε τα 9.7 και το Onda vi10 λόγο 512ram.

 

Ramos W13HD.

 

Αλλά θα συμφωνήσω και με τον Sakis0547 για το Μ19, είναι κορυφαίο.

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο απο αυτά;;;

1. Cube U9GT2 1GB RAM 16GB IPS Screen 1024*768 1.2GHz ICS 4.0 Dual Camera, αυτό έχει 3G;;

2. Flytouch 4 Tablet Phone 3G 1080P GPS 1GHz CPU 10.2 inch;;;

3. Onda VI40 Elite ICS 4.0 1GB RAM 8GB 9.7 inch IPS 1024*768 1.5GHz Dual Camera;

Γενικά καμία πρόταση για 10";;

Link to comment
Share on other sites

το aoson m19 έχει WI-FI KAI BLUETOOTH αλλά όχι 3G;;

 

Wi-Fi έχουν όλα τα tablets. Το Μ19 δεν έχει bluetooth, ούτε 3G ενσωματωμένο. Θεωρητικά θα βγει και έκδοση με 3G ενσωματωμένο κάποια στιγμή. Υποστηρίζει πάντως το Huawei 1750 USB 3G modem, όπως φαίνεται και στο video review που του έκανα.

 

Γενικά στις 9.7 και 10.1 ίντσες οι επιλογές με ενσωματωμένο 3G είναι απειροελάχιστες.

Link to comment
Share on other sites

Για το

Flytouch 4 ποια είναι η γνώμη σου;;;

 

Παλιό ήδη, με επεξεργαστή που δεν χρησιμοποιείται πλέον εκτός ελαχιστότατων περιπτώσεων, ακόμα με android 2.2 χωρίς να προβλέπεται αναβάθμιση, κακή γενικώς resistive οθόνη(εκτός και αν την βελτίωσαν), το hdmi του δεν λειτουργεί αλλά υπάρχει απλώς(εκτός και αν το έφτιαξαν που δεν το νομίζω).

 

Συμπερασματικά, θα το απέφευγα και θα περίμενα για κάποιο μοντέλο στις 9.7 ίντσες με ενσωματωμένο 3G, αν είναι τόσο απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να το εχω δοκιμάσει, στο cube η μια θύρα usb λέει otg/3g..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα μου ήρθε και μένα το Cube U9GT2. Με πρώτη ματιά φαίνεται καλή κατασκευή. Δύο ερωτήσεις.

1. Δεν υπάρχει πουθενά κανένα Logo (Cube ή κάτι άλλο). Είναι φυσιολογικό αυτό?

2. Είχε το 4.0.3 από τη μαμά του. Μήπως να βάλω το 4.0.3 των XDA? Οποιος το έχει έχει και άποψη αν είναι καλύτερο?

 

ΥΓ. Θα μας φάνε οι Κινέζοι...Χαλαρά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα μου ήρθε και μένα το Cube U9GT2. Με πρώτη ματιά φαίνεται καλή κατασκευή. Δύο ερωτήσεις.

1. Δεν υπάρχει πουθενά κανένα Logo (Cube ή κάτι άλλο). Είναι φυσιολογικό αυτό?

2. Είχε το 4.0.3 από τη μαμά του. Μήπως να βάλω το 4.0.3 των XDA? Οποιος το έχει έχει και άποψη αν είναι καλύτερο?

 

ΥΓ. Θα μας φάνε οι Κινέζοι...Χαλαρά...

 

Πως sου φάνηκε σαν 1 εντύπωση ; Διότι είμαι ανάμεσα σε αυτό και aoson m19 !! Χρόνια μπροστά οι κινέζοι!

Link to comment
Share on other sites

Είπα. Σε πρώτη φάση καλή κατασκευή φαίνεται. Τώρα μου έχει προκύψει ένα θέμα. Το έχω από τις 10.30 στη πρίζα αλλά η φόρτιση μένει στο 61%!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...