Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν τελικα την παρεις απο αυτον πες μας εντυπωσεις και αν βρηκες καμια θηκη σαν αυτες που λεω ποιο πανω που να μπορει να κουμπωσει το κινητο με αυτη τη μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η 1900mΑh anker υπάρχει σε ελληνικό μαγαζί ή μόνο από amazon και ebay τη βρίσκουμε;

 

θα με ενδιεφερε κι εμενα η αγορα απο ελληνικο καταστημα, αν την εχει βρει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Για φορτιστή αυτοκινήτου έχετε να προτείνετε κάποιον;

Αυτοί που είναι Universal και έχουν έξοδο usb κάνουν δουλειά; (Θα με βόλευε τέτοιος για να φορτίζω και ένα άλλο κινητό)

Προτάσεις σε μάρκες;

Οι περισσότεροι βλέπω έχουν 1Α έξοδο. Φαντάζομαι πως είναι καλά, αφού ο κλασσικός έχει έξοδο 700mA

Η διάρκεια φόρτισης είναι παρόμοια με αυτή του κλασσικού ή αργεί περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχεις προβλημα με universal φορτιστη...τουλαχιστων εγω δεν ειχα ποτε. Μεχρι 1Α λενε οτι ειναι οκ χωρις να προκαλει προβλημα στην μπαταρια οποτε για εκει πας...για λιγοτερο ισως να μην γεμιζει το κινητο (αναλογα το μοντελο) αν εχεις ενεργο κανα νετ, gps η και τα 2.

 

Σαν χρονο κανει πανω κατω οσο κ με usb απο υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

σκέφτομαι να αγοράσω το παρακάτω πακέτο (2 μπαταρίες και φορτιστής) αλλά απότι βλέπω ο φορτιστής είναι για uk.Θα έχω πρόβλημα?λεοτυργεί και μέσω usb το σύστημα?Γνωρίζει κάποιος?

 

http://www.amazon.co.uk/1900mAh-Batteries-Samsung-GT-I9100-charger/dp/B0058SJ5Q4/ref=pd_cp_ce_1

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by mi3s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

σκέφτομαι να αγοράσω το παρακάτω πακέτο (2 μπαταρίες και φορτιστής) αλλά απότι βλέπω ο φορτιστής είναι για uk.Θα έχω πρόβλημα?λεοτυργεί και μέσω usb το σύστημα?Γνωρίζει κάποιος?

 

http://www.amazon.co.uk/1900mAh-Batteries-Samsung-GT-I9100-charger/dp/B0058SJ5Q4/ref=pd_cp_ce_1

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Απλά θα πας να αγορασεις και έναν ανταπτορα, που να σου κάνει τον αγγλικό τυπο πρίζας σε ελληνικό. Δεν κάνει πάνω από 2 ευρώ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Αυτη εδω η μπαταρια σας λεει τιποτα?

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?assortmentProductId=24947904&shopGroupId=11033729#/assortmentProductId/24947904/shopGroupId/11033729

 

Σε πρωτη φαση φαινεται καλη περιπτωση, αλλα δεν ξερω αν πρεπει να εχω εμπιστοσυνη σε προιοντα noname...

 

Την εχει κανενας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Αυτη εδω η μπαταρια σας λεει τιποτα?

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?assortmentProductId=24947904&shopGroupId=11033729#/assortmentProductId/24947904/shopGroupId/11033729

 

Σε πρωτη φαση φαινεται καλη περιπτωση, αλλα δεν ξερω αν πρεπει να εχω εμπιστοσυνη σε προιοντα noname...

 

Την εχει κανενας?

 

Τέτοια παίρνεις από eBay με 6£

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Αυτη εδω η μπαταρια σας λεει τιποτα?

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?assortmentProductId=24947904&shopGroupId=11033729#/assortmentProductId/24947904/shopGroupId/11033729

 

Σε πρωτη φαση φαινεται καλη περιπτωση, αλλα δεν ξερω αν πρεπει να εχω εμπιστοσυνη σε προιοντα noname...

 

Την εχει κανενας?

 

φιλε μακρια...εχω παρει μια τετοια κ μια γνησια (υποτιθεται) απο αμαζον,αλλα δεν εχουν κ πολυ διαρκεια.κ βεβαια δεν ξερω ποια μπσταρια θα μπορουσε να εχει την διαρκεια της μαμισιας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από φθηνές θήκες τι προτείνετε διάβασα ότι ζεσταίνετε πολύ το κινητό με τις θήκες σιλικόνης

 

π.χ --> αυτή <-- καλή είναι???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το κινητο ζεσταινετε ουτο σι αλλως.

Οι θηκες δεν το επιβαρυνουν περισσοτερο για το αν θα ζεσταθει ή οχι.

Δεν ειναι υπολογιστης να εχει ανεμηστηρα πανω ωστε να μην πρεπει να κλησεις τα σημεια που εχει ροη αερα οποτε....

 

Τελος στη θηκη που προτεινεις επειδη απ' οτι λεει εχει αλουμηνιο λογικα θα σου κανει θεμα με τα σηματα της κεραιες και του gps.

 

Απο προσωπικη πειρα σου λεω ειχα παρει μια πλαστικη θηκη που ολη η πισω πλευρα ηταν αλουμινιο με αποτελεσμα το κινητο να βρισκει σημα gps μετα απο 5-10 λεπτα ακομα και αν ειμαι εξω χωρις καθολου οροφη αυτοκινητου κ.τ.λ. και με το που εβγαλα αυτη τη θηκη εβρισκε σημα στα 1-3 λεπτα το πολυ οποτε.....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει καποιος αν χρεωνεσαι οταν ενεργοποιεις το gps και μπαινεις στους χαρτες του google?

 

Εάν ανοίγεις μόνο GPS (εσωτερικό της συσκευής) χωρίς data, όπου και να μπεις όχι δεν χρεώνεσαι (και με data πρόκειται για κάποια kb).

Χωρίς offline αποθήκευση όμως κάποιου χάρτη (κάποια στιγμή που θα έχεις ίντερνετ), οι Google maps δεν θα σου δείχνουν τίποτα.

 

Υ.Γ. Το σωστό νήμα για τέτοιου είδους ερωτήσεις εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα αυτή την εκπληκτική θήκη. Πραγματικά την συνιστώ ανεπιφύλακτα!

 

Αν είναι θήκη σιλικόνης είναι πολύ ακριβή όσο καλή και αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα αυτή την εκπληκτική θήκη. Πραγματικά την συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Πολύ ωραία θήκη όντως, αλλά λίγο ακριβή...Για μένα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Τελος στη θηκη που προτεινεις επειδη απ' οτι λεει εχει αλουμηνιο λογικα θα σου κανει θεμα με τα σηματα της κεραιες και του gps.

 

Απο προσωπικη πειρα σου λεω ειχα παρει μια πλαστικη θηκη που ολη η πισω πλευρα ηταν αλουμινιο με αποτελεσμα το κινητο να βρισκει σημα gps μετα απο 5-10 λεπτα ακομα και αν ειμαι εξω χωρις καθολου οροφη αυτοκινητου κ.τ.λ. και με το που εβγαλα αυτη τη θηκη εβρισκε σημα στα 1-3 λεπτα το πολυ οποτε.....

 

δεν το ηξερα αυτο ευχαριστω ;) τελικα κατεληξα σε αυτην

τωρα μενει να βρω ενα καλο screen protector ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας λέω η θήκη τα σπάει απλά! Και εννοείται ότι δεν είναι από σιλικόνη αλλά πολυ ανθεκτική!

Περισσότερες πληροφορίες στο επίσημο site

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας λέω η θήκη τα σπάει απλά! Και εννοείται ότι δεν είναι από σιλικόνη αλλά πολυ ανθεκτική!

Περισσότερες πληροφορίες στο επίσημο site

 

Δεν είναι σιλικόνη αλλά είναι πλαστική. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι κοστίζει πολύ. Με αυτά τα χρήματα αγοράζεις θήκη από γνήσιο δέρμα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η τιμή της είναι σίγουρα τσιμπημένη, άλλα είναι και το τι θες.. Εγώ πχ δεν ήθελα δερμάτινη θήκη. Πολύ κυριλέ για το στυλ μου, οπότε προτίμησα αυτή :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα back cover που να εφαρμόζει με το κινητό που φορά την 2000 mAh της Σάμσουνγκ...;;; Έχω κάνει 2 αγορές, και οι 2 άχρηστες βγήκαν, δεν εφαρμόζουν. Η μία είναι αυτή και μια δεύτερη παρόμοια περίπου ούτε σε εκείνη χώραγε... Έχει δοκιμάσει κάποιος απο εσάς κάποια άλλη, ή η μόνη λύση είναι θήκη να το βάζεις μέσα...;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα back cover που να εφαρμόζει με το κινητό που φορά την 2000 mAh της Σάμσουνγκ...;;; Έχω κάνει 2 αγορές, και οι 2 άχρηστες βγήκαν, δεν εφαρμόζουν. Η μία είναι αυτή και μια δεύτερη παρόμοια περίπου ούτε σε εκείνη χώραγε... Έχει δοκιμάσει κάποιος απο εσάς κάποια άλλη, ή η μόνη λύση είναι θήκη να το βάζεις μέσα...;;;

 

Κάποιος σε αυτό το θέμα είχε ανεβάσει ένα λινκ με όλες τις θήκες που ταιριάζουν, αν πας πίσω μερικές σελίδες θα το βρεις. Εγώ θέλω να σε ρωτήσω εάν υπάρχει κανένα περιθόριο να χωρέσει η 2000ρα μπαταρία στο κανονικά κάλυμα μπαταρίας του κινητού. Το έχεις προσπαθήσει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...