Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αριστερή ειναι μαυρη η καφε?

Eίναι γκρίζα κατά τη γνώμη μου. Τώρα που την είδα λίγο στο φως, σαν να έχει και λίγο από καφέ μέσα.Δεν είναι ακριβώς γκρί.Είναι αυτή εδώ:

http://www.ebay.co.uk/itm/280937508716?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως παιδια το οτι ολα τα κινητα με τοσο μεγαλη οθονη εχουν θεμα με την μπαταρια και το χρονο που κραταει ειναι δεδομενο και κανενας δεν μπορει να το αμφισβητήσει.

 

Εγω σκεφτομαι να αγορασω την παρακατω μπαταρια

http://40.76.my/Malaysia/3500mah-battery-case-samsung-galaxy-s-2-ii-i9100-i9000-htc-evo-3d-pcmobileisland-1110-05-pcmobileisland@1.jpg

Το μονο που με κολλαει απο την παραγγελια της παραπανω (μεγαλυτερης σε mah)μπαταριας που κυκλοφορει για το i9100 ειναι οτι δεν μπορω να βρω πουθενα μια θηκη wallet στυλ που να κουμπωνει με αυτη τη μπατιαρια.

 

Αν υπαρχει καποιος που εχει βρει τετοια θηκη και του ειναι ευκολο να μου πει ενα λινκ θα τον ευχαριστουσα πολυ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις λοιπον από το extended battery kit που αγορασα χθες!

Κατ'αρχην δεν υπαρχει στην Smartec οποτε στραφηκα σε αναζητηση online shops οπου το βρηκα (το γνησιο ενν.) ευκολα σε τιμες γυρω στα 35Ε :)

Θεωρω οτι αν δεν θελετε θηκες όπως εγω, ειναι η καλυτερη λυση για την προστασια της καμερας που με την αρχικη σχεδιαση εξεχει προκλητικα και κινδυνευει αμεσα.

Αυτο που συμβαινει είναι οτι η πλατη του κινητου ερχεται πλεον σε ευθεια γραμμη, οποτε ο φακος προστατευεται με εσοχη οπως σε ολα σχεδον τα κινητα με το νεο καπακι που περιλαμβανεται στην συσκευασια.

Το αισθητικο αποτελεσμα ειναι αριστο, απόλυτα ομοιογενες χωρις καμια περιεργη "καμπουρα", σαν ενα "κανονικο" τηλεφωνο.

Το μονο αναποφευκτο μειονεκτημα ειναι η μικρη αυξηση του βαρους του τηλεφωνου που ερχεται πια στα φυσιολογικα επιπεδα της high end κατηγοριας του.

Εν τελει με μικρο κοστος εχουμε διπλο οφελος - προφανως καλυτερη αυτονομια (ενν. θα χρειαστει λιγος χρονος για ακριβεις μετρησεις) με την...διλιτρη μπαταρια (2000mah) και προστασια της καμερας.

Well done! :)

 

Καλοριζικη Δημητρη.:)

Link to comment
Share on other sites

paidia εγω εχω παρει αυτην την θηκη...: http://viewitem.eim.ebay.gr/Transparent-Hardcase-Crystal-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-S-2-SII-i9100/281008282258/item

απίστευτα καλη ποιοτητα και ταιριαζει απολυτα.....ειναι σκληρη θηκη και γινετε ενα με το κινητο ... :):)

Link to comment
Share on other sites

paidia εγω εχω παρει αυτην την θηκη...: http://viewitem.eim.ebay.gr/Transparent-Hardcase-Crystal-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-S-2-SII-i9100/281008282258/item

απίστευτα καλη ποιοτητα και ταιριαζει απολυτα.....ειναι σκληρη θηκη και γινετε ενα με το κινητο ... :):)

Δεν γεμίζει γρατζουνιές με τον καιρό? Και απ'ότι βλέπω πάνω και κάτω δεν το προστατεύει. Φοβάμαι μήπως φθαρεί το νίκελ. Είχα σ'άλλο κινητό crystal hard case κι είχε γίνει χάλια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γεμίζει γρατζουνιές με τον καιρό? Και απ'ότι βλέπω πάνω και κάτω δεν το προστατεύει. Φοβάμαι μήπως φθαρεί το νίκελ. Είχα σ'άλλο κινητό crystal hard case κι είχε γίνει χάλια...

 

η πλατη εχει κατι μικρες γρατζουνιες αλλα δυσκολα φαινονται γιατι απο πισω το καπακι δεν ειναι γυαλιστερο αλλα ματ . όμως ειναι σαν κοσμημα το κινητο γιατι δεν πλεει μεσα στην θηκη και ειναι πολυ ομορφα κομμενη που του παει απιστευτα .... υπαρχει και σε διαφανο γκρι οπότε οι γρατσουνιες ισως φιανονται ακομα λιγοτερο .... την εχω 2 μηνες και εχει ελαχιστα σημαδια απο τσεπες , επιπλα. ειναι τοσο φτηνη που αν την αλλαζω καθε 3-4 μηνες δεν κοστιζει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια με την μπαταρια που λεω παραπανω εχει βρει κανεις καμια θηκη γενικοτερα?

 

Αν ναι τι ειδους θηκη και που?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια με την μπαταρια που λεω παραπανω εχει βρει κανεις καμια θηκη γενικοτερα?

 

Αν ναι τι ειδους θηκη και που?

Fits έριξα μια ματια ebay αλλά δεν είχε τίποτα σαν wallet. Δες κι εσύ:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l2736&_nkw=galaxy+s2+extended+case

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια με την μπαταρια που λεω παραπανω εχει βρει κανεις καμια θηκη γενικοτερα?

 

Αν ναι τι ειδους θηκη και που?

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l2736&_nkw=galaxy+s2+extended+case

Για ρίξε μια ματιά, αν και δεν βρήκα κάτι.

 

Οντως παιδια το οτι ολα τα κινητα με τοσο μεγαλη οθονη εχουν θεμα με την μπαταρια και το χρονο που κραταει ειναι δεδομενο και κανενας δεν μπορει να το αμφισβητήσει.

 

Εγω σκεφτομαι να αγορασω την παρακατω μπαταρια

http://40.76.my/Malaysia/3500mah-battery-case-samsung-galaxy-s-2-ii-i9100-i9000-htc-evo-3d-pcmobileisland-1110-05-pcmobileisland@1.jpg

Το μονο που με κολλαει απο την παραγγελια της παραπανω (μεγαλυτερης σε mah)μπαταριας που κυκλοφορει για το i9100 ειναι οτι δεν μπορω να βρω πουθενα μια θηκη wallet στυλ που να κουμπωνει με αυτη τη μπατιαρια.

 

Αν υπαρχει καποιος που εχει βρει τετοια θηκη και του ειναι ευκολο να μου πει ενα λινκ θα τον ευχαριστουσα πολυ.

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l2736&_nkw=galaxy+s2+extended+case Δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο. Έχω ποστάρει 2-3 απαντήσεις αλλά δεν δημοσιεύονται...κάτι θα κόλλησε. Συγγνώμη αν δείτε 2-3 ποστς μου μαζεμένα!

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Φιλος σε υπερ-ευχαριστω για τις προτασεις και το χρονο που σπαταλησες να με βοηθησεις αλλα θα προτημουσα καμια θηκη σε στυλ wallet ξερεις αυτες που ειναι σαν πορτοφολη και καλυπτουν και την οθονη.

Κατι σαν την παρακατω που ειναι για την κανονικη μπαταρια.

http://i.ebayimg.com/t/BK-Synthetic-Leather-Flip-Case-Phone-Cover-For-Samsung-Galaxy-S-2-II-i9100-FG-/00/s/NTk0WDcwMA==/$T2eC16dHJF8E9nnC8I!cBQ1EKqSRuQ~~60_3.JPG

http://i.ebayimg.com/t/BK-Synthetic-Leather-Flip-Case-Phone-Cover-For-Samsung-Galaxy-S-2-II-i9100-FG-/00/s/NjE4WDcwMA==/$T2eC16R,!wsE9suwycefBQ1EL7GTOw~~60_3.JPG

Αν βρεις καμια τετοια ωστε να κουμπωνει και στην extended 3500mah μπαταρια οτι καλυτερο.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Φιλος σε υπερ-ευχαριστω για τις προτασεις και το χρονο που σπαταλησες να με βοηθησεις αλλα θα προτημουσα καμια θηκη σε στυλ wallet ξερεις αυτες που ειναι σαν πορτοφολη και καλυπτουν και την οθονη.

Κατι σαν την παρακατω που ειναι για την κανονικη μπαταρια.

http://i.ebayimg.com/t/BK-Synthetic-Leather-Flip-Case-Phone-Cover-For-Samsung-Galaxy-S-2-II-i9100-FG-/00/s/NTk0WDcwMA==/$T2eC16dHJF8E9nnC8I!cBQ1EKqSRuQ~~60_3.JPG

http://i.ebayimg.com/t/BK-Synthetic-Leather-Flip-Case-Phone-Cover-For-Samsung-Galaxy-S-2-II-i9100-FG-/00/s/NjE4WDcwMA==/$T2eC16R,!wsE9suwycefBQ1EL7GTOw~~60_3.JPG

Αν βρεις καμια τετοια ωστε να κουμπωνει και στην extended 3500mah μπαταρια οτι καλυτερο.

 

fits αυτήν που πόσταρες που την βρήκες? έχεις κανένα λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και εχω λινκ και την εχω και στα χερια μου αφου την παραγγειλα και την πειρα αλλα αν παρω την αλλη μπαταρια μαλλον θα μου ειναι αχρηστη οποτε θα στη δωσω ετσι.

Οριστε το λινκ που ζητησες.

 

Πατνως αν βρεις καμια θηκη που να μπορω να βαλω το κινητο με την μεγαλυτερη μπαταρια των 3500mah και να ειναι του στυλ αυτου τοτε πες μου που τη βρηκες.

Link to comment
Share on other sites

fits, εισαι σιγουρος πως θες τη μπαταρια των 3500mAh; σιγουρα απο την πλευρα της αυτονομιας, θα εισαι σε αριστα επιπεδα, αν οντως ειναι οσα mAh λεει, αλλα το κινητο θα γινει πολυ χοντρο. εχεις δει φωτογραφια με τη μπαταρια τοποθετημενη στο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και εχω λινκ και την εχω και στα χερια μου αφου την παραγγειλα και την πειρα αλλα αν παρω την αλλη μπαταρια μαλλον θα μου ειναι αχρηστη οποτε θα στη δωσω ετσι.

Οριστε το λινκ που ζητησες.

 

Πατνως αν βρεις καμια θηκη που να μπορω να βαλω το κινητο με την μεγαλυτερη μπαταρια των 3500mah και να ειναι του στυλ αυτου τοτε πες μου που τη βρηκες.

 

Ωραίος σε ευχαριστώ! καλή φαίνεται μπορεί να την παραγγείλω. Δεν έχω ψάξει για θήκη για μεγάλυτερη μπαταρία, εγώ έχω ακόμα την stock και μάλλον με αυτή θα μείνω. Αν δω τπτ θα σου πώ!

Link to comment
Share on other sites

fits, εισαι σιγουρος πως θες τη μπαταρια των 3500mAh; σιγουρα απο την πλευρα της αυτονομιας, θα εισαι σε αριστα επιπεδα, αν οντως ειναι οσα mAh λεει, αλλα το κινητο θα γινει πολυ χοντρο. εχεις δει φωτογραφια με τη μπαταρια τοποθετημενη στο κινητο;

Nαι το εχω δει.

Αυτο εχει και υπερ και κατα.

 

Υπερ:

Μεγαλυτερη αυτονομια μπαραριας.

Λογο του μεγεθους της θα ειναι ποιο δυσκολο το κινητο να χαθει,σπασει κ.τ.λ. :rolleyes:

 

κατα:

Ο ογκος της και οτι δεν ειναι επισημη.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Την παρακάτω χρειάζεστε όσοι θέλετε θήκη για οποιαδήποτε extended battery:

 

 

Eμένα πάντως δεν με καλύπτει γιατί θέλω σιλικόνης που να καλύπτει ολόκληρο το κινητό με την official 2000mah μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου απ' οτι βλεπω στο βιντεο αυτη η θηκη ΔΕΝ κανει για την μεγαλη 3500mah μπαταρια και δεν ειναι και το στυλ που προστατευει και την οθονη οποτε σε ευχαριστω για το χρονο και την προταση σου αλλα δεν κανει.

 

Εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο στο κινητο του?

Στην ουσια ειναι σαν να εχεις δυο μπαταριες σε μια.

 

Εν ολιγης ποια απο τις παρακατω μπαταριες προτεινετε να αγορασω και γιατι?

 

01. Αυθεντικη 2000mah σε σχεση με την αρχικη μαμησια 1650mah

02. Στην ουσια φορητη βαση φορτισης 2200mah της μπαταριας που ειναι σαν θηκη.

03. Ανεπισημη μεγαλυτερη σε διαρκεια ολων μπαταρια των 3500mah

Εγω ψηνομαι αγρια για την 3500mah αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω μια θηκη που να κουμπωνει σε αυτη τη μπαταρια μετα επομενως μαλλον το κοβω χλωμο να προβω στην αγορα αυτης.

 

Εχει δοκιμασει κανεις την αυθεντικη 01 με τα 2000mah αν ναι εχει καμια διαφορα με την μαμα 1650mah ή μπα δεν αξιζει καν η αγορα της?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την αυθεντικη 01 με τα 2000mah αν ναι εχει καμια διαφορα με την μαμα 1650mah ή μπα δεν αξιζει καν η αγορα της?

Κατά μέσο όρο και σύμφωνα με αρκετές αναφορές παιδιών που την αγόρασαν (συμπεριλαμβανομένου και εμού :p) υπολόγισε γύρω στη μισή μέρα παραπάνω με την ίδια χρήση στη συσκευή. Δεν είναι και λίγο αν σκεφτείς ότι η διαφορά τους είναι μόλις 350mah..;)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθα... Τοσο καιρο δεν εκανα εγγραφη κι εχανα και τους διαγωνισμους ο εξυπνος... :worry: τεσπα, Πολύ καλή βάση official 'Samsung Desktop Dock for Galaxy S II' στα 10 eυρω διαθέσιμη από μεγάλη αλυσίδα μόνο για παραλαβη απο καταστηματα. Πολύ καλή αλλά δεν εχει φορτιστή μαζί της...
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθα... Τοσο καιρο δεν εκανα εγγραφη κι εχανα και τους διαγωνισμους ο εξυπνος... :worry: τεσπα, Πολύ καλή βάση official 'Samsung Desktop Dock for Galaxy S II' στα 10 eυρω διαθέσιμη από μεγάλη αλυσίδα μόνο για παραλαβη απο καταστηματα. Πολύ καλή αλλά δεν εχει φορτιστή μαζί της...

 

Πολύ καλό! Το είδα μόλις. Θα το τσιμπήσω σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό! Το είδα μόλις. Θα το τσιμπήσω σίγουρα

 

Δώστε λινκ ρε παιδιά

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εκθεσιακό είναι, οπότε άκυρο

 

εγώ πάντως το πήρα και είναι άψογο. μόνο τις οδηγίες δεν είχε. και έχουν αρκετά κομάτια. δεν με χάλασε καθόλου, δεν του φαίνεται για εκθεσιακό

Link to comment
Share on other sites

Εκθεσιακό είναι, οπότε άκυρο

 

και μενα στο κουτί του ηταν, με ζελατινα και οδηγιες, σαν καινουργιο, αλλα το κουτι μαλλον ειχε ανοιχτει καποια στιγμή... Για τα λεφτα του καλή αγορα, ποιοτικο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...