Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπρε nognir μη με λες ο απο πανω :lol:

 

υπαρχει τετοιο dock και αυτο εψαχνα αρχικα,απλα συο ebay κανει 45λιρες.....

και κανεναν δεν βρηκα στο xda να τοεχει παρει...

 

οποτε γιαυτο ψαχνω κι εγω ολα αυτα..

 

παντως συγκεκριμενα αυτο που ειπες ειναι λογικα δυσκολο να γινει αφου με το mhl που εχεις ηδη πανω φορτιστη και hdmi θελουμε να βαλουμε πανω και υsb...

δυσκολο κι εγω αυτο αρχικα εφαχνα να κααλαβεις.

πουθενα δεν το βρηκα οποτε παμε ασυρματα φιλε μου:)

 

μου λειπει το 2x πολυ με την micohdmi εξοδο σε αυτο τον τομεα...

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

ποντικι και πληκτρολογιο ασυρματα ,δουλευουνε μαζι??:confused:,ή χρειαζεται το ενα να ναι με usb-στικακι??

 

 

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ωραιος μιχαλη συνονοματε.

 

ομως μπορει καποιος να προτεινει πληκτρολογιο

και mhl ανταπτορα που να εχει δοκιμασει να τον τσιμπησω κ εγω??:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος μιχαλη συνονοματε.

 

ομως μπορει καποιος να προτεινει πληκτρολογιο

και mhl ανταπτορα που να εχει δοκιμασει να τον τσιμπησω κ εγω??:p

 

χωρις να ειναι δοκιμασμενο απο μενα ειχα ακουσει στο xda οτι δουλευεουν τα παντα απο microsoft και απο logitech

επισης καποιος ειχε προτεινει αυτο: http://www.ebay.com/itm/Wireless-Keyboard-Samsung-Galaxy-S-II-Google-Nexus-ScLCD-S5230-Tocco-Lite-/230726133570?pt=UK_Accessory_Bundles&hash=item35b8596742#ht_3142wt_1195

 

MHL--> http://www.ebay.com/itm/Samsung-MHL-Adapter-Micro-USB-HDMI-Galaxy-S2-Skyrocket-Galaxy-Nexus-i515-/130665599076?pt=PDA_Accessories&hash=item1e6c46d064#ht_1495wt_1396 λογικα αφου λεει οτι παιζει, θα παιζει.. και μαλλον θα παραγγειλω και εγω 1..

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες "πέθανε" η Samsung 16GB class 10 που έχω στο κινητό...

Κάποια στιγμή το κινητό το βρήκα σε κατάσταση PIN και δίνοντας το PIN για να ανοίξει μου έβγαλε μνμ ότι η κάρτα είναι κατεστραμμένη ...

 

Έκανα reboot καμιά 10αριά φορές αλλά τίποτα... την έβαλα στον υπολογιστή αλλά και πάλι δεν μπορεί να την διαβάσει καν...

 

Δοκίμασα να την βάλω στο HD2 και τελικά την είδε αλλά όπως ήταν αναμενόμενο ήταν άδεια...

 

Τζιφος... πρώτη φορά αγοράζω SD samsung και μάλλον είναι η τελευταία...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Χθες "πέθανε" η Samsung 16GB class 10 που έχω στο κινητό...

Κάποια στιγμή το κινητό το βρήκα σε κατάσταση PIN και δίνοντας το PIN για να ανοίξει μου έβγαλε μνμ ότι η κάρτα είναι κατεστραμμένη ...

 

Έκανα reboot καμιά 10αριά φορές αλλά τίποτα... την έβαλα στον υπολογιστή αλλά και πάλι δεν μπορεί να την διαβάσει καν...

 

Δοκίμασα να την βάλω στο HD2 και τελικά την είδε αλλά όπως ήταν αναμενόμενο ήταν άδεια...

 

Τζιφος... πρώτη φορά αγοράζω SD samsung και μάλλον είναι η τελευταία...

 

2 ερωτησουλες:

1. σου επεσε κατω? χτυπηθηκε? καποιο τρανταγμα πολυ εντονο?

2. ειχαν αναφερει στο xda για καψιμο καρτας απο πειραγμα cpu και ovc.

δεν ξερω αν εχει να ακνει κατι απ αυτα σε σενα. τεσπα, προτιμησε sandisk κατ εμε και ας ειναι και class4.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες "πέθανε" η Samsung 16GB class 10 που έχω στο κινητό...

Κάποια στιγμή το κινητό το βρήκα σε κατάσταση PIN και δίνοντας το PIN για να ανοίξει μου έβγαλε μνμ ότι η κάρτα είναι κατεστραμμένη ...

 

Έκανα reboot καμιά 10αριά φορές αλλά τίποτα... την έβαλα στον υπολογιστή αλλά και πάλι δεν μπορεί να την διαβάσει καν...

 

Δοκίμασα να την βάλω στο HD2 και τελικά την είδε αλλά όπως ήταν αναμενόμενο ήταν άδεια...

 

Τζιφος... πρώτη φορά αγοράζω SD samsung και μάλλον είναι η τελευταία...

 

μην τη φορμαρεις ακόμα αν θέλεις να σώσεις κάποια αρχεία. Το είχα πάθει και εγώ πριν λίγες ημέρες και κατάφερα να ανακτήσω σχεδόν τα πάντα. Είμαι στο δρόμο τώρα αλλά το απόγευμα μπορώ να σου πω με ποιο πρόγραμμα μπορείς να το κανείς.Στείλε pm.Για να μην κατηγορούμε τις κάρτες εγώ νομίζω ότι το έπαθα διότι δεν είχα αφαιρέσει την κάρτα από το card reader με το σωστό τρόπο. Προσοχή αν θέλεις να σώσεις τα δεδομένα σου μην πειράξεις την κάρτα και μην πας να γράψεις τίποτα επάνω. Καλύτερα να την βάλεις τελείως μέχρι το απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

μην τη φορμαρεις ακόμα αν θέλεις να σώσεις κάποια αρχεία. Το είχα πάθει και εγώ πριν λίγες ημέρες και κατάφερα να ανακτήσω σχεδόν τα πάντα. Είμαι στο δρόμο τώρα αλλά το απόγευμα μπορώ να σου πω με ποιο πρόγραμμα μπορείς να το κανείς.Στείλε pm.Για να μην κατηγορούμε τις κάρτες εγώ νομίζω ότι το έπαθα διότι δεν είχα αφαιρέσει την κάρτα από το card reader με το σωστό τρόπο. Προσοχή αν θέλεις να σώσεις τα δεδομένα σου μην πειράξεις την κάρτα και μην πας να γράψεις τίποτα επάνω. Καλύτερα να την βάλεις τελείως μέχρι το απόγευμα.

 

κανε ενα search sto νετ, υπαρχουν αρκετα προγραμματα Undelete, με τα οποια μπορεις να διορθωσεις καμενα sectors καθως και να επαναφερεις αρχεια, τα περισσοτερα ακομη κ αν εχεις κανει format. https://www.google.gr/search?aq=1&oq=undelete&ix=sea&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=undelete+files.

 

εκτος και αν βεβαια εχεις πληρη backup και δεν σε ενδιαφερουν. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες:

1. σου επεσε κατω? χτυπηθηκε? καποιο τρανταγμα πολυ εντονο?

2. ειχαν αναφερει στο xda για καψιμο καρτας απο πειραγμα cpu και ovc.

δεν ξερω αν εχει να ακνει κατι απ αυτα σε σενα. τεσπα, προτιμησε sandisk κατ εμε και ας ειναι και class4.

 

Δεν έπεσε κάτω, δεν πείραξα τίποτα σε cpu και ovc και μάλλον ναι ... θα προτιμήσω sandisk...

Πολύ φοβάμαι ότι αυτά τα συνεχόμενα σκαναρίσματα της κάρτας απο το κινητό δημιουργούν κάποιο πρόβλημα στην κάρτα...

 

 

μην τη φορμαρεις ακόμα αν θέλεις να σώσεις κάποια αρχεία. Το είχα πάθει και εγώ πριν λίγες ημέρες και κατάφερα να ανακτήσω σχεδόν τα πάντα. Είμαι στο δρόμο τώρα αλλά το απόγευμα μπορώ να σου πω με ποιο πρόγραμμα μπορείς να το κανείς.Στείλε pm.Για να μην κατηγορούμε τις κάρτες εγώ νομίζω ότι το έπαθα διότι δεν είχα αφαιρέσει την κάρτα από το card reader με το σωστό τρόπο. Προσοχή αν θέλεις να σώσεις τα δεδομένα σου μην πειράξεις την κάρτα και μην πας να γράψεις τίποτα επάνω. Καλύτερα να την βάλεις τελείως μέχρι το απόγευμα.

 

Θα περιμένω αλλά ήδη προχωράω στην παραγγελία άλλης κάρτας...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν χρησιμοποιεις την εγγυηση της καρτας? Εγω εχω την 32αρα class 10 της samsung και απ οτι θυμαμαι εχει εφ ορου ζωης εγγυηση...
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν χρησιμοποιεις την εγγυηση της καρτας? Εγω εχω την 32αρα class 10 της samsung και απ οτι θυμαμαι εχει εφ ορου ζωης εγγυηση...

 

Εγώ την πήρα απο ebay...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπεσε κάτω, δεν πείραξα τίποτα σε cpu και ovc και μάλλον ναι ... θα προτιμήσω sandisk...

Πολύ φοβάμαι ότι αυτά τα συνεχόμενα σκαναρίσματα της κάρτας απο το κινητό δημιουργούν κάποιο πρόβλημα στην κάρτα...

 

 

 

 

Θα περιμένω αλλά ήδη προχωράω στην παραγγελία άλλης κάρτας...

 

Σκέψου πριν κάνεις άσκοπη παραγγελία αν έκανες κάτι το οποίο μπορεί να δημιούργησε πρόβλημα στην κάρτα. Αν για παράδειγμα την βγάζεις και τη βάζεις σε card reader ή στο pc / laptop για να αντιγράψεις σε αυτή αρχεία χωρίς να κάνεις την διαδικασία που προβλέπουν τα windows (όπως συχνά έκανα και εγώ ) τότε υπάρχει περίπτωση να μην έγινε σωστή εγγραφή κάποιων sectors, το οποίο πρόβλημα μπορεί να εμφανιστεί και αργότερα (όχι δηλαδή την ίδια στιγμή, αυτό εγινε και σε εμένα). Στην περίπτωση αυτή μετά την ανάκτηση, φορμάρεις απλά την κάρτα και ξαναγράφεις τα αρχεία και είσαι έτοιμος.

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου πριν κάνεις άσκοπη παραγγελία αν έκανες κάτι το οποίο μπορεί να δημιούργησε πρόβλημα στην κάρτα. Αν για παράδειγμα την βγάζεις και τη βάζεις σε card reader ή στο pc / laptop για να αντιγράψεις σε αυτή αρχεία χωρίς να κάνεις την διαδικασία που προβλέπουν τα windows (όπως συχνά έκανα και εγώ ) τότε υπάρχει περίπτωση να μην έγινε σωστή εγγραφή κάποιων sectors, το οποίο πρόβλημα μπορεί να εμφανιστεί και αργότερα (όχι δηλαδή την ίδια στιγμή, αυτό εγινε και σε εμένα). Στην περίπτωση αυτή μετά την ανάκτηση, φορμάρεις απλά την κάρτα και ξαναγράφεις τα αρχεία και είσαι έτοιμος.

 

007 δεν έκανα τίποτα τέτοιο...την κάρτα την έχω πάντα στο κινητό και εάν θέλω κάτι την συνδέω μέσω καλωδίου στον υπολογιστή ή μέσω kies air και κατεβάζω αυτό που θέλω...

 

Αυτό που έκανα εχθές ήταν να σβήσω κάτι βιντεάκια που είχα μέσα στην κάρτα αλλά και αυτό το έκανα μέσω του τηλεφώνου και μόνο...

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πήρα απο ebay...

 

Μήπως δεν ήταν γνήσια; Κυκλοφορούν πολλές μαϊμούδες στο eBay.

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη κανεις για αυτην την θηκη??http://www.ebay.com/itm/SGP-Samsung-Galaxy-S2-Att-Case-Ultra-Capsule-Series-White-/180742936877?pt=PDA_Accessories&hash=item2a151e592d

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έβαλα Galaxy S II το screen protector (mirror) της BELKIN

κ επειδή είναι καθρέφτης δεν μπορώ να δω τίποτα στον ήλιο

ας έχω ρυθμισμένη την φωτεινότητα στο φουλ

τι μπορώ να κάνω ???

respect
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω 2η αυθεντικη μπαταρια για backup.

Η ερωτηση ειναι ...που στο καλο την φορτιζω οταν το κινητο δουλευει με την αλλη μπαταρια?Υπαρχει καποιος ανταπτορας που να δεχεται την μπαταρια και να την φορτιζει αυτονομα?Αν υπαρχει και καποιο λινκ ειμαι υποχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω 2η αυθεντικη μπαταρια για backup.

Η ερωτηση ειναι ...που στο καλο την φορτιζω οταν το κινητο δουλευει με την αλλη μπαταρια?Υπαρχει καποιος ανταπτορας που να δεχεται την μπαταρια και να την φορτιζει αυτονομα?Αν υπαρχει και καποιο λινκ ειμαι υποχρεος.

 

μαλλον καποιο dock που να φορτιζει (εκτος της συσκευης) και μια εξτρα μπαταρια ταυτοχρονα..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με αυτο που εγραψα λιγο πιο πανω.Υπάρχει καποιο link για ανταπτορα/φορτιστη μπαταριας για το S II ?Προφανως αναφερομαι σε φορτιση μπαταριας εκτος κινητου....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ είχα ένα HTC HD2 το οποίο ερχόταν με δερμάτινη θήκη της HTC η οποία με βόλεψε αφάνταστα. Οπότε και τώρα που αγόρασα το Galaxy S2 λέω να αγοράσω μία δερμάτινη θήκη. Ποια μου συνιστάτε και απο πού βασικά? Απο που αγοράζετε? βοηθείστε με γιατι δεν έχω ξαναγοράσει θήκη για smartphone.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...