Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόνο στην έκδοση Donate το κάνει αυτό.Και σε μένα που το εγκατέστησα από xda δεν το έχει εγκατεστημένο στο market.Οπότε δεν ξέρουμε αν θα πάρουμε ανανεώσεις..Μάλλον σε αγορά της εφαρμογής μας σπρώχνει ο Leo

 

μπορει να ανεβάζει τις νεες εκδόσεις στο xda...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορει να ανεβάζει τις νεες εκδόσεις στο xda...

 

Γιατι θελετε και την καινούργια εφαρμογή και να μην πληρώσετε και τις ενημερώσεις ρε παιδιά???

 

Αφού το παλιό και καλό revolution rom kitchen θα ενημερώνεται κανονικά..

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μόνο στην έκδοση Donate το κάνει αυτό.Και σε μένα που το εγκατέστησα από xda δεν το έχει εγκατεστημένο στο market.Οπότε δεν ξέρουμε αν θα πάρουμε ανανεώσεις..Μάλλον σε αγορά της εφαρμογής μας σπρώχνει ο Leo

 

Έχεις εγκατεστημένο το καινούργιο μάρκετ ή το παλιό...

Εγώ είχα περάσει από xda τη τελευταία που έδωσε και μπήκα στο μάρκετ με σκοπό να την αγοράσω μιας και δεν είχα κάνει κανένα donate.

Αλλά όταν μπήκα στο μάρκετ (νέο) μου το έδειχνε εγκατεστημένο, έτσι το έκανα απεγκατάσταση από το κινητό και το αγόρασα.

Τώρα σε ότι αφορά τα χρήματα που ζητάει δεν θεωρώ ότι είναι κανένα τραγικό ποσό όταν 1€ αφήνουμε μπουρμπουάρ σε μια καφετέρια η μια ταβέρνα για μια δουλειά για την οποία ήδη πληρώνονται...τώρα αν πληρώνονται καλά η όχι είναι άλλη κουβέντα αλλά το θέμα είναι το κάνουμε και όλα μια χαρά.

Δεν ζητάει λεφτά για τις ρομ αλλά για μια εφαρμογή η οποία όπως λέει και ο ίδιος μπορεί να χρησιμοποιηθεί και από χρηστές άλλων ρομ....

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1171523&page=959

 

Απ' όσο κατάλαβα στο forum του XDA, όσοι το πάρουν από εκεί και το στήσουν κανονικά, θα παίρνουν updates όπως με το να το αγόραζες από το market. Έβαλε πληρωμή γιατί κάποιοι από το XDA δεν είχαν άλλο τρόπο να κάνουν donate κι έτσι το έβαλε στο market με 1€. Οπότε και να μη θες να πληρώσεις, τα updates θα τα παίρνεις, εφόσον το στήσεις από το file που έχει στο XDA.

 

Προσωπικά το κατέβασα από XDA, αλλά τελικά το αγόρασα από market γιατί ο τύπος όντως κάνει πολύ καλή δουλειά και θέλω να συνεχίσει να κάνει....

Edited by Taral21
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια υπαρχει κανενας τροπος να βλεπουμε ποσα mb εχουμε ακομα διαθεσιμα sto gs2?

 

Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει κανένας τρόπος μετά το πέρασμα καινούργιας ROM με wipe, όπως κρατάμε backup του κινητού με το Titanium, να επανέλθουν και οι συνδέσεις των επαφών του google με αυτές του facebook για να μη χρειάζεται κάθε φορά να το κάνω χειροκίνητα;
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να πει το ιδιο και για cosmote

Δοκιμασα οοολα οσα εχει ο Leomar και κατεληξα στο οτι καλυτερο σημα (στη δουλεια+στο σπιτι μου που εχω προβλημα) ειχα με το Modem xxke7,ωστοσο συμφωνα με το speedtest ειχα πολυ χαμηλες ταχυτητες downloading(1900 kbps). Ετσι κατεληξα στο xxkh1 οπου εχω μια γραμμη λιγοτερη σημα αλλα το downloading einai 5000-5800 kbps!Κανε δοκιμες γιατι λογικα θα εξαρταται απο περιοχη σε περιοχη...Οσα για τα kernels, παλι δοκιμασα οοολα οσα εχει βαλει ο Leomar και κατεληξα σε ninphetamine 2.1.3. κυριως γιατι ειναι smooth και γιατι δεν ανεβαζει θερμοκρασια πανω απο 43-44 βαθμους οσο και αν το ζοριζω..ο καινυργιος ragemod μου ανεβαζε θερμοκρασια 53 ακομη και στη φορτιση χωρις να κανω τιποτα στο κινητο..

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay είδα ότι έχει και θα πάρω και εγώ ένα να υπάρχει για καλό και για κακό... προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ή όλα ίδια είναι;

Κάτι άλλο όλα οκ με το root + cwm και τώρα (αφού έκανα back τον φάκελο efs) λέω να βάλω την LeoMar rom αλλά βλέπω ότι έχει "Kernel CF-Root-SGS2_XX_OXA_KH3-v4.1" ενώ εγώ έχω "CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG2-v4.1" και γενικά η συσκευή μου είναι BUKG2 και όχι ΚΗ.... θα έχω πρόβλημα και να μην δοκιμάσω καν ή τρέχει GG;

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες βοηθεια.. Μεταβαση απο desire σε s2 !! Στο desire εκανα reboot, ετρεχα το Recovery και φλασαρα οποια rom ηθελα κανοντας πριν wipe κτλ. Στο s2 πως φλασαρω νεα ρομ? Εκανα root κανονικα με odin και εχω το cwm. Kατεβαζω αυτη που θελω και μετα τι κανω? Τη φλασαρω απο odin παλι μ' αλλο τροπο? Δε βλεπω να υπαρχει καποιος οδηγος για νεα ρομ οπως υπαρχει για το root. Nα ψαξω στο xda ή υπαρχει εδω τιποτα?

 

*και κατι αλλο... miui "φοραει" κανεις ? για s2 συνεχεια για τη leomar διαβαζω. Μiui προτεινετε για s2 ? Eιναι σταθερη ? Στο desire μου αρεσε πολυ.

Edited by sf-haris
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες βοηθεια.. Μεταβαση απο desire σε s2 !! Στο desire εκανα reboot, ετρεχα το Recovery και φλασαρα οποια rom ηθελα κανοντας πριν wipe κτλ. Στο s2 πως φλασαρω νεα ρομ? Εκανα root κανονικα με odin και εχω το cwm. Kατεβαζω αυτη που θελω και μετα τι κανω? Τη φλασαρω απο odin παλι μ' αλλο τροπο? Δε βλεπω να υπαρχει καποιος οδηγος για νεα ρομ οπως υπαρχει για το root. Nα ψαξω στο xda ή υπαρχει εδω τιποτα?

 

*και κατι αλλο... miui "φοραει" κανεις ? για s2 συνεχεια για τη leomar διαβαζω. Μiui προτεινετε για s2 ? Eιναι σταθερη ? Στο desire μου αρεσε πολυ.

 

Κατεβάζεις όποια Rom θέλεις(zip), την ρίχνεις χύμα στην sd και την φλασάρεις κανονικά μέσω cwm όπως στο desire..

Miui δεν έχω δοκιμάσει αλλα τώρα είμαι με criskelo + ninphetamine και πετάει :)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις όποια Rom θέλεις(zip), την ρίχνεις χύμα στην sd και την φλασάρεις κανονικά μέσω cwm όπως στο desire..

Miui δεν έχω δοκιμάσει αλλα τώρα είμαι με criskelo + ninphetamine και πετάει :)

 

oκ, καταλαβα. Η criskelo φανταζομαι εχει ελληνικα ετσι? Μηπως ειχες δοκιμασει και leomar να μου πεις ποια κατα τη γνωμη σου ειναι πιο καλη για να φλασαρω για αρχη ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι θελετε και την καινούργια εφαρμογή και να μην πληρώσετε και τις ενημερώσεις ρε παιδιά???

Αφού το παλιό και καλό revolution rom kitchen θα ενημερώνεται κανονικά..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

O LeoMar είπε πως δεν θα συνεχίσει το development της παλιάς Revolution kitchen.

Link to comment
Share on other sites

oκ, καταλαβα. Η criskelo φανταζομαι εχει ελληνικα ετσι? Μηπως ειχες δοκιμασει και leomar να μου πεις ποια κατα τη γνωμη σου ειναι πιο καλη για να φλασαρω για αρχη ?

 

Ναι έχει κανονικά

Είχα Leomar αλλά το ποια είναι καλύτερη είναι υποκειμενικό νομίζω.Καλύτερα να πειραματιστείς μόνος σου με μερικές ρομ για να δεις ποια σου ταιριάζει περισσότερο.Αργά ή γρήγορα όμως σε Leomar θα καταλήξεις :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει κανονικά

Είχα Leomar αλλά το ποια είναι καλύτερη είναι υποκειμενικό νομίζω.Καλύτερα να πειραματιστείς μόνος σου με μερικές ρομ για να δεις ποια σου ταιριάζει περισσότερο.Αργά ή γρήγορα όμως σε Leomar θα καταλήξεις :p

 

Μου εδωσες την εντυπωση οτι υποκειμενικα για σενα η criskelo ειναι καλυτερη (αφου χαρακτηριστικα λες "πεταει..") αλλα στο τελος με μπερδεψες με τη Leomar

Link to comment
Share on other sites

oκ, καταλαβα. Η criskelo φανταζομαι εχει ελληνικα ετσι? Μηπως ειχες δοκιμασει και leomar να μου πεις ποια κατα τη γνωμη σου ειναι πιο καλη για να φλασαρω για αρχη ?

 

Εγώ εχω δοκιμάσει εκτενώς και τις δύο ( και είχα και desire). Νομίζω ότι είναι ίδιες, μάλιστα με το blue theme που χρησιμοποιώ στη leomar είναι κσι εμφανισιακα ίδιες, αλλά το μεγάλο πλεονέκτημα τις leomar είναι το kitchen plus, το οποίο βοηθά πολύ την παραμετροποιηση της ρομ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που δεν αναφερετε την litening,εγω δοκιμαζοντας τις 3 top καταληξα σε αυτην

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που δεν αναφερετε την litening,εγω δοκιμαζοντας τις 3 top καταληξα σε αυτην

 

Θα συμφωνησω ειναι η καλυτερη:)

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που δεν αναφερετε την litening,εγω δοκιμαζοντας τις 3 top καταληξα σε αυτην

 

Θα συμφωνησω ειναι η καλυτερη:)

 

Tι παραπανω προσφερει αυτη η ρομ και σας αρεσε τοσο ωστε να λετε οτι ειναι καλυτερη απο τις αλλες 2 ?

Σε σχεση με τη διαρκεια μπαταριας ποια απο τις 3 εχει καλυτερη αποδοση ?

Link to comment
Share on other sites

Tι παραπανω προσφερει αυτη η ρομ και σας αρεσε τοσο ωστε να λετε οτι ειναι καλυτερη απο τις αλλες 2 ?

Σε σχεση με τη διαρκεια μπαταριας ποια απο τις 3 εχει καλυτερη αποδοση ?

 

Είναι η πιο γρήγορη και smooth rom που υπάρχει κατ'εμέ και πολύ κοντά στην στοκ. Από μπαταρία δεν είναι οτι καλύτερο αλλά πραγματικά πλέον οι διαφορές στην κατανάλωση μπαταρίας μεταξύ των διάφορων roms είναι περισσότερο placebo effect παρά γεγονός.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι θελετε και την καινούργια εφαρμογή και να μην πληρώσετε και τις ενημερώσεις ρε παιδιά???<br />

Αφού το παλιό και καλό revolution rom kitchen θα

<br />

<br />

O LeoMar είπε πως δεν θα συνεχίσει το development της παλιάς Revolution kitchen.

 

Δεν θα το συζητήσω αυτο τώρα.. Οχι εφόσον είπε ότι θα καλύψει με ενημερώσεις και την κουζίνα που έβαλε στο μάρκετ και του xda..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το συζητήσω αυτο τώρα.. Οχι εφόσον είπε ότι θα καλύψει με ενημερώσεις και την κουζίνα που έβαλε στο μάρκετ και του xda..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

O LeoMar είπε πως δεν θα συνεχίσει το development της παλιάς Revolution kitchen.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17481530&postcount=9461 :)

 

 

*και κατι αλλο... miui "φοραει" κανεις ? για s2 συνεχεια για τη leomar διαβαζω. Μiui προτεινετε για s2 ? Eιναι σταθερη ? Στο desire μου αρεσε πολυ.

 

MIUI "φοράω" εδώ και 3 εβδομάδες. Σε γενικές γραμμές έχει όσα bugs έχει και η cyanogenmod ως based σε αυτή (bluetooth,headphone volume, χειρότερη κάμερα κτλ. κτλ.) αλλά προσωπικά δε μου λείπει τίποτα και μου αρέσει αρκετά το customization που έχει... Δουλεύεται εντατικά το θέμα του bluetooth και σίγουρα κάποια στιγμή θα φτιαχτεί και ο ήχος από τα ακουστικά (μετά τη μέση η ένταση δεν ανεβαίνει άλλο). Αν δεν χρησιμοποιείς τίποτα από αυτά, θα σου πρότεινα να της δώσεις μια ευκαιρία ;)

Edited by L10nH34Rt
Link to comment
Share on other sites

Mια απορια παιδια.. Αφου φλασαρω μια rom μπορω να χρησιμοποιησω οποιον kernel θελω ή πρεπει απαραιτητα μια rom να δουλευει με συγκεκριμενο kernel ?
Link to comment
Share on other sites

Mια απορια παιδια.. Αφου φλασαρω μια rom μπορω να χρησιμοποιησω οποιον kernel θελω ή πρεπει απαραιτητα μια rom να δουλευει με συγκεκριμενο kernel ?

Εξαρτάται. Αν φλασάρεις ROM βασισμένη σε Stock Samsung, τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποιον kernel θέλεις. Αν φλασάρεις AOSP based ROM (CM7,MIUI) τότε χρησιμοποιείς μόνο τον kernel που παρέχεται.

 

Για να μην παιδεύεσαι βάλε Leomar75 ROM Revolution και από την kitchen app επέλεξε τον kernel που επιθυμείς ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...