Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ :) ψάχνω να βρω το mod για KG2... πολύ Leomar πάντως βλέπω εδώ μέσα, όλοι fans ? :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω εγκαταστήσει την τελευταία Leomar και θέλω να αλλάξω γραμματοσειρά. Αν και επιλέγω κάποιες μέσω Kitchen (με Beta enabled) ωστόσο στο μενού προβολή οθόνης -> στυλ γραμματοσειράς έχει μόνο τις επιλογές "προεπιλεγμένη γραμματοσειρά" και "helvetica s". Αν επιλέξω το προεπιλεγμένη θεωρητικά αλλάζει την γραμματοσειρά αλλά μόνο τα αγγλικά γράμματα. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά? Υπάρχει γραμματοσειρά που αλλάζει και τα ελληνικά? Μπορώ να επαναφέρω τις original γραμματοσειρές (συγκεκριμένα την δεύτερη που είχε η original rom - με δύο λέξεις αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς)?
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την τελευταία Leomar και θέλω να αλλάξω γραμματοσειρά. Αν και επιλέγω κάποιες μέσω Kitchen (με Beta enabled) ωστόσο στο μενού προβολή οθόνης -> στυλ γραμματοσειράς έχει μόνο τις επιλογές "προεπιλεγμένη γραμματοσειρά" και "helvetica s". Αν επιλέξω το προεπιλεγμένη θεωρητικά αλλάζει την γραμματοσειρά αλλά μόνο τα αγγλικά γράμματα. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά? Υπάρχει γραμματοσειρά που αλλάζει και τα ελληνικά? Μπορώ να επαναφέρω τις original γραμματοσειρές (συγκεκριμένα την δεύτερη που είχε η original rom - με δύο λέξεις αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς)?

 

Νομιζω πως πρεπει η γραμματοσειρα που θα επιλεξεις να υποστηριζει και ελληνικο αλφαβητο. Αν δεν υποστηριζει, τα ελληνικα παραμενουν τα ιδια. Πως ξεχωριζεις ποια υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες? Trial and error λογικα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την τελευταία Leomar και θέλω να αλλάξω γραμματοσειρά. Αν και επιλέγω κάποιες μέσω Kitchen (με Beta enabled) ωστόσο στο μενού προβολή οθόνης -> στυλ γραμματοσειράς έχει μόνο τις επιλογές "προεπιλεγμένη γραμματοσειρά" και "helvetica s". Αν επιλέξω το προεπιλεγμένη θεωρητικά αλλάζει την γραμματοσειρά αλλά μόνο τα αγγλικά γράμματα. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά? Υπάρχει γραμματοσειρά που αλλάζει και τα ελληνικά? Μπορώ να επαναφέρω τις original γραμματοσειρές (συγκεκριμένα την δεύτερη που είχε η original rom - με δύο λέξεις αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς)?

 

κατεβασε αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=715553&d=1315660779 και φλασαρε το με cwm

 

εμενα μου ελυσε τα χερια :):)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως πρεπει η γραμματοσειρα που θα επιλεξεις να υποστηριζει και ελληνικο αλφαβητο. Αν δεν υποστηριζει, τα ελληνικα παραμενουν τα ιδια. Πως ξεχωριζεις ποια υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες? Trial and error λογικα :)

 

Οι υπόλοιποι ποιά γραμματοσειρά χρησιμοποιείτε? Δεν φαντάζομαι όλοι (όσοι έχουν την Leomar) να έχετε το κινητό με αγγλική γλώσσα. Επίσης μπορεί να μου πει κάποιος ποιές ήταν οι αρχικές γραμματοσειρές και αν υπάρχει τρόπος να περάσω κάποια από αυτές (που είχαν σίγουρα ελληνικά) στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=715553&d=1315660779 και φλασαρε το με cwm

 

εμενα μου ελυσε τα χερια :):)

Ευχαριστώ πολύ. Μου έλυσε και τα δικά μου :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε φλάσαρε το με cwm γενικώς ποια επιλογή λέτε, την flash kernel κ επιλέγω το ανάλογο αρχείο όπως είναι ?

 

P.S. Μάλλον το flash update εννοείτε..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε φλάσαρε το με cwm γενικώς ποια επιλογή λέτε, την flash kernel κ επιλέγω το ανάλογο αρχείο όπως είναι ?

 

P.S. Μάλλον το flash update εννοείτε..

 

Ιnstall zip from sdcard

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=715553&d=1315660779 και φλασαρε το με cwm

 

εμενα μου ελυσε τα χερια :):)

 

Σε εμένα πάλι δεν δεν δουλεύει σε όλες τις γραμματοσειρες αλλά μόνο σε κάποιες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάλι δεν δεν δουλεύει σε όλες τις γραμματοσειρες αλλά μόνο σε κάποιες.

 

Και σε μένα κάποιες έχουν Ελληνικά αλλά τουλάχιστον έχεις κάποιες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

σαν πολυ ησυχία δεν επεσε σε leomar?:)

τι εγινε βαρεθηκε και τα παρατησε? εχω να φλασαρω καιρο και βαριεμαι...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κάποιες έχουν Ελληνικά αλλά τουλάχιστον έχεις κάποιες επιλογές.

 

ναι.. και το σημαντικοτερο ειναι οτι τις εχεις ολες μαζι, τακτοποιημενες, σε μια λιστα...

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σαν πολυ ησυχία δεν επεσε σε leomar?:)

τι εγινε βαρεθηκε και τα παρατησε? εχω να φλασαρω καιρο και βαριεμαι...:lol::lol:

 

Ετοίμαζε την καινούρια κουζίνα, που να τα παρατήσει ο Leo :D

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=715520&d=1315658998

Εδώ ειναι σε beta

Link to comment
Share on other sites

Ετοίμαζε την καινούρια κουζίνα, που να τα παρατήσει ο Leo :D

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=715520&d=1315658998

Εδώ ειναι σε beta

 

την κατεβασα αλλα και παλι δεν βλεπω "κίνηση"...:)

αντε να δουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το [MOD]CRT Effect το έφτιαξαν να δουλεύει σωστά με το i9100 ή ακόμα είναι bugged?

 

Από ποτέ δεν ήταν buggy .Από τότε που θυμάμαι εγώ τις custom rom mia χαρά δούλευε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για οσους γνωριζουν..

 

το mod του potatoman υποστηριζει αυξηση bitrate σε 720p και 1080p?

στο thread του στο xda στο 2ο ποστ υπαρχει καποιο αλλο mod καποιου hyperX- που αναφερει οτι στο δικο του mod εχει τα εξης:

1080p mode: Normal – 17 Mbit, Fine – 24 Mbit, Super fine – 30 Mbit

720p mode Normal – 9 Mbit, Fine – 13 Mbit, Super fine – 17 Mbit

Both modes have audio at 48000 khz at 192 kbit

 

κατεβαζοντας (αρχειο zip ειναι) το δεν μπορουσα να το φλασαρω με cwm.. μηπως πρεπει να ξεζιπαριστει και να περαστει αντικαθιστωντας αρχεια με root explorer?

οδηγιες περι εγκαταστασης δε βρηκα..

 

οποιος γνωριζει κατι, ας απαντησει.. επισης δε ξερω αν του potatoman υποστηριζει τετοια επιπεδα bitrate..

Link to comment
Share on other sites

την κατεβασα αλλα και παλι δεν βλεπω "κίνηση"...:)

αντε να δουμε :lol:

 

υπομονη φιλαρακι... θελει πρωτα να τελειωσει με την κουζινα και απο δευτερα ειπε οτι θα ασχοληθει και με τα αιτηματα μας..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από ποτέ δεν ήταν buggy .Από τότε που θυμάμαι εγώ τις custom rom mia χαρά δούλευε.

Εννοώ ότι pixeliazei αν μπορώ να το πω έτσι κ δεν είναι όπως στο Nexus S.. όπως κ να' χει μήπως έχει κανένας το MOD ξεχωριστά για KG2??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Θέλω να κάνω factory reset στο galaxy s2 και μου ζητάει το email και password του samsung account. Το πρόβλημα είναι πως δε θυμάμαι το password. Πως μπορώ να το αλλάξω ή να το κάνω ανάκτηση.

 

Σας παρακαλώ βοήθειαααα :D

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Θέλω να κάνω factory reset στο galaxy s2 και μου ζητάει το email και password του samsung account. Το πρόβλημα είναι πως δε θυμάμαι το password. Πως μπορώ να το αλλάξω ή να το κάνω ανάκτηση.

 

Σας παρακαλώ βοήθειαααα :D

 

Ευχαριστώ!

 

Κλείσε το κινητό, πάτα volume up + power button + home button, μέχρι να σου βγάλει την GT-I9100 οθόνη. Αφήνεις τα κουμπιά στο μενού που έχεις μπει επιλέγεις: wipe data/factory reset & wipe cache.

 

Υπαρχει τροπος το Noise Reduction να ειναι συνεχεια off κατα την διαρκεια μιας κλησης?

Με ακουνε καλυτερα οταν το εχω στο off

Καλή ερώτηση, ενδιαφέρει και μένα. Λογικά κάτι θα υπάρχει.. αν βρεις τίποτα, ενημέρωσε. :)

 

κατεβαζοντας (αρχειο zip ειναι) το δεν μπορουσα να το φλασαρω με cwm.. μηπως πρεπει να ξεζιπαριστει και να περαστει αντικαθιστωντας αρχεια με root explorer?

οδηγιες περι εγκαταστασης δε βρηκα..

 

οποιος γνωριζει κατι, ας απαντησει.. επισης δε ξερω αν του potatoman υποστηριζει τετοια επιπεδα bitrate..

 

Αν έχεις link μπορώ να ρίξω μια ματιά.

 

Από ποτέ δεν ήταν buggy .Από τότε που θυμάμαι εγώ τις custom rom mia χαρά δούλευε.

 

Το CRT effect δεν δουλεύει σωστά, ακόμα και το υποτιθέμενο «φτιαγμένο» έχει πρόβλημα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

 

Το CRT effect δεν δουλεύει σωστά, ακόμα και το υποτιθέμενο «φτιαγμένο» έχει πρόβλημα.

 

Γιατί εγω το βλέπω μια χαρά ;:blink:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγω το βλέπω μια χαρά ;:blink:

 

Και εγώ μια χαρά το έβλεπα τις πρώτες βδομάδες με τη leomar 2.4. Μετά έγινε πάλι όπως πριν, αντί να δείχνει την συγκεκριμένη «οθόνη» που βλέπω όταν κλείνει, έδειχνε κάτι περίεργα λευκά/γκρι pixels.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια χαρά το έβλεπα τις πρώτες βδομάδες με τη leomar 2.4. Μετά έγινε πάλι όπως πριν, αντί να δείχνει την συγκεκριμένη «οθόνη» που βλέπω όταν κλείνει, έδειχνε κάτι περίεργα λευκά/γκρι pixels.

 

Με τη λεομαρ 2.6 είμαι και πάλι το βλέπω καλά.

 

 

Ωχ εμένα δεν με βλέπω καλά.:wacko:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

@saliez

 

alex, ειναι στο τελος του 2ου ποστ το mod που αναφερομαι..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1104051

 

αν βγαλεις ακρη ενημερωσε.. thanks..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...